Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

MA cena servisa je občijano odvisno kaj ti menjajo, olje pinavadi, zavro tekočino če rabi spredi zadaj, oil filter, itd itd. nič kaj tazga.... ni glih neki wow dosti čene pa si sam delaš če znaš seveda :) in da motor ni več v garanciji ofc!

Upam da si imel že kak motor prej, k pol ti mal odsvetujem R1 da ne boš priletu kam :rolleyes: pa nič ne zamerit, še posebej stari letniki so agresivni.

Ne uzeu bom '08 am meu sm mislm mam se zmeri mutor sam sm si zazeleu neki veciga mocnejsga... drgac bom pa itaq zablokeru mutor tko da upam da nebo krize s prehitro voznjo=)

Žijo! Za servis sem dal pri Juretu na Dolgem mostu 81,46€. V to je všteto olje motul 5100, vložek filtra olja in mehansko delo. To je bil servis na 1000 km. Pa ne okoli govort, da se še nekaj mesecev ne bomo vozili, ker te bo kdo slišal in uslišal. Pol bomo pa tam kjer ni muh :headbang: . Med zagretežemi sem pa tudi jaz.

LP Robert

HeHe lepo je bit tok zagret za motociklizem ampak useen se mi zdi da je zdele se prenevarn za na cesto...Sploh vremenski dejavniki=)

Hvala za informacije=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uzeu bom '08 am meu sm mislm mam se zmeri mutor sam sm si zazeleu neki veciga mocnejsga... drgac bom pa itaq zablokeru mutor tko da upam da nebo krize s prehitro voznjo=)

HeHe lepo je bit tok zagret za motociklizem ampak useen se mi zdi da je zdele se prenevarn za na cesto...Sploh vremenski dejavniki=)

Hvala za informacije=)

Ni prenevarno (pač prilagodiš vožnjo), drugače pa fajn motorčič, sam blokiranje :? ha, ha.

Dinamično in varno vožnjo ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustiš še nekaj hoda ročice za plin. In nežno jo ožemaš O:-) . Tudi pri takem mrazu se da dokaj normalno voziti. Saj ni nujno vseh konjev ven spustiti.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni prenevarno (pač prilagodiš vožnjo), drugače pa fajn motorčič, sam blokiranje :? ha, ha.

Dinamično in varno vožnjo ti želim.

Treba blokerat tko da bo use legalno... Drgac nebi sam k te zakon h temu prsil...zakon??al pa leta heh nevem=D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba blokerat tko da bo use legalno... Drgac nebi sam k te zakon h temu prsil...zakon??al pa leta heh nevem=D

Zakon te ne prisili, zakon pač veleva, tvoja stvar pa je ali boš ta zakon upošteval ali ne, tudi sam sem imel R1 z izpitom do 25 kw, saj če paziš, gre.

Se je pa res bolj "pametno" čimbolj držat pravil, no, meni ni uspelo. (vsaka čast tistemu, ki mu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon te ne prisili, zakon pač veleva, tvoja stvar pa je ali boš ta zakon upošteval ali ne, tudi sam sem imel R1 z izpitom do 25 kw, saj če paziš, gre.

Se je pa res bolj "pametno" čimbolj držat pravil, no, meni ni uspelo. (vsaka čast tistemu, ki mu)

No ja no bo treba pazt cene se najbrz nebo dobr koncal an... Zdj nevem kaj si mislu ce pazs... sam v katerm kol smislu je treba bit previdn!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se neki me zanima...katere knizce mors use dobit pr nakupu? Servisno knjigo... kaj se? (mogoce ksna navodila al pa kej?) ce mi prosm se to poveste=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se neki me zanima...katere knizce mors use dobit pr nakupu? Servisno knjigo... kaj se? (mogoce ksna navodila al pa kej?) ce mi prosm se to poveste=)

Servisna ni obvezna (in ti tud ne pove dosti(enostavno ponaredit oz. dobit)), pomemben je homoligacijski kartonček ter prometna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se neki me zanima...katere knizce mors use dobit pr nakupu? Servisno knjigo... kaj se? (mogoce ksna navodila al pa kej?) ce mi prosm se to poveste=)

Zraven sem dobil garancijski priročnik (servisna knjižica), owners manual in priročnik za uporabo (prevod iz angleščine). Aja, pa še polivinil vrečko v kateri je vse skupaj :naughty: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žijo! Za servis sem dal pri Juretu na Dolgem mostu 81,46€. V to je všteto olje motul 5100, vložek filtra olja in mehansko delo. To je bil servis na 1000 km. Pa ne okoli govort, da se še nekaj mesecev ne bomo vozili, ker te bo kdo slišal in uslišal. Pol bomo pa tam kjer ni muh :headbang: . Med zagretežemi sem pa tudi jaz.

LP Robert

haha si zmešan! Jst za servis tle v Kopru dajem max 40 eur pa to če kaj posebnega naredi na motorju.

Če nimaš v garanciji pa vsak kekec če se potrudi lahko menja si oi filter pa olje ven spravi in doda novo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha si zmešan! Jst za servis tle v Kopru dajem max 40 eur pa to če kaj posebnega naredi na motorju.

Če nimaš v garanciji pa vsak kekec če se potrudi lahko menja si oi filter pa olje ven spravi in doda novo....

Veš, imam motor še v garanciji in dokler bo tako ga bom vozil na uradni servis. Sem po poklicu avtomehanik in mi raznorazne tehnične stvari ne delajo sivih las. Po poteku garancije bo pa drugače...

LP robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, imam motor še v garanciji in dokler bo tako ga bom vozil na uradni servis. Sem po poklicu avtomehanik in mi raznorazne tehnične stvari ne delajo sivih las. Po poteku garancije bo pa drugače...

LP robert

Ja to že ja, tudi jst motor v garanciji nebi tikal. Aja tudi to si, se pravi voziš avtobus a po poklicu pa si avtomehanik, se pravi šraufaš avtobuse hehe :D

A ti si tam pa čekiraš in to? fak ne more tolko stat en bogi servis. Ja če veš zakaj se gre najbolje si ga je sam servisirat!

Kolegu so mu R1 2008 v garanciji sfukali, peljav na servis k jo prišu iskat vžge da v 1 in mu zmelje sklopko, nato motor poslali v delta krško k niso znali pošraufat... aj čaw eni pa se grejo neke mehanikarje :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to že ja, tudi jst motor v garanciji nebi tikal. Aja tudi to si, se pravi voziš avtobus a po poklicu pa si avtomehanik, se pravi šraufaš avtobuse hehe :D

A ti si tam pa čekiraš in to? fak ne more tolko stat en bogi servis. Ja če veš zakaj se gre najbolje si ga je sam servisirat!

Kolegu so mu R1 2008 v garanciji sfukali, peljav na servis k jo prišu iskat vžge da v 1 in mu zmelje sklopko, nato motor poslali v delta krško k niso znali pošraufat... aj čaw eni pa se grejo neke mehanikarje :trance_33_sleep:

Na servisu sem zraven, vozim ga pa k Juretu na dolgi most. Prejšnji motor sem vozil na sevis k Severinu na Ajševico. Bi ga še sedaj pa se je Severin ponesrečil. Temu kolegu, kateremu so pokvarili motor so ga najbrž na tistemu servisu, na katerega ti voziš motor :naughty: . Brez zamere, malo heca. Šraufal sem buse svoj čas, sedaj jih pa vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam ufff 600 blokirat ok pač to je zdej nova moda sem se nekako navadu.... zdej pa da blokirat 1000 uhhh.... otroci vi preveč podcenujete motorje in konje k imajo pod ritjo.... 600 ti še nekako napak spusti pri 1000 pa sam letiš... kdor pa vozi R1 k penzjonist mislim da je falu motor pa naj se skipa na kaj druzga k tašni so najhujši k pride v kafič pa uuu ka sem ga stistnu pa jih poznam kr dosti na motorju k pa usrani kakci, tak bo takoj kej zajebal ali usral....

:closedeyes:

Nisem vedel, da si "luzer" če se voziš z R1 v mejah normale po cesti. A si vozil zablokirano na 25 kw, da lahko iz prve roke poročaš, da to nikamor ne gre? Po mojih izkušnjah pa ravno taki, ki mislijo, kako se hudo peljejo, potem "zmrznejo" na dirkališčih pa delajo zmedo. Sicer pa, vsakomur svoje ...

Drugače pa @cagivamito, zraven potrebuješ homologacijski kartonček, prometno. Lepo je, da dobiš zraven tudi ostale dokumente (tudi original račun iz trgovine), glede na to, da je motor star slabo leto, bi bil jaz presenečen, če jih ne bi. Prav tako dobiš zraven motorja tri ključe (dva za redno uporabo - črna in enega "servisnega" - rdečega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha si zmešan! Jst za servis tle v Kopru dajem max 40 eur pa to če kaj posebnega naredi na motorju.

Če nimaš v garanciji pa vsak kekec če se potrudi lahko menja si oi filter pa olje ven spravi in doda novo....

Men se pa zdi 80€ kar normalna cena (4l olja po 10€=40€, 5€filter, pa 35€ je delovna ura). Ne vem zakaj bi bil on pol zmešan. Če pa ti dobiš isti servis za 40€ pol pa povej kje, pa bomo še mi tja vozil. Pa prever da ti ni kr jedilno olje not nalil za tako ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:closedeyes:

Nisem vedel, da si "luzer" če se voziš z R1 v mejah normale po cesti. A si vozil zablokirano na 25 kw, da lahko iz prve roke poročaš, da to nikamor ne gre? Po mojih izkušnjah pa ravno taki, ki mislijo, kako se hudo peljejo, potem "zmrznejo" na dirkališčih pa delajo zmedo. Sicer pa, vsakomur svoje ...

Drugače pa @cagivamito, zraven potrebuješ homologacijski kartonček, prometno. Lepo je, da dobiš zraven tudi ostale dokumente (tudi original račun iz trgovine), glede na to, da je motor star slabo leto, bi bil jaz presenečen, če jih ne bi. Prav tako dobiš zraven motorja tri ključe (dva za redno uporabo - črna in enega "servisnega" - rdečega).

Eo to je lep post heh!!!...Eni misljo ce mas pa zdej nevem 1000ccm motor pa da ga mors skoz zgt pa jt z njem u smrt heh mugoce nm enim ni lih to smisu tega...valda ga podzges kdaj an sam ne pa da se bos delu norca po cesti pa stem ugrozu in sebe in ustale!

Aham se prav to morm dubit zravn kul kul...drgac glede racuna najbrz ne zato ker je to ze drugi lastnik biu an...

Lepo se mejte*

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nisem hotu da se tko sliši no ampak okey narobe sem napisal, jah 25kw je tko da boš imel ročico od plina na pol zataknjeno al še man pa se bo motor vrtel nekje do 6k obratov, sej do 6k lepo vleče motor za prehitevat in se lepo vozit sam vsaj ti priporočam da imaš blokade not dokler se motorja ne navadiš, težo, ciklistiko itd. itd. itd.

skratka nauči se obvladat svoj motor in pol ga odpri in boš vidu kaj zmore tvoja lubica :naughty: sam previdno enkrat k ga odpreš hehe :D

Ugl. vso srečo pa čim več km .

točno tako kot si napisou..čez nekaj časa pa mogoče uno palčko ki omejuje gas še malo zmanjaš preden povsem odstraniš blokado :whistle: :closedeyes:

Popravljeno . Popravil TADEJ46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha si zmešan! Jst za servis tle v Kopru dajem max 40 eur pa to če kaj posebnega naredi na motorju.

Če nimaš v garanciji pa vsak kekec če se potrudi lahko menja si oi filter pa olje ven spravi in doda novo....

To pa zelo težko verjamem.. V motor gre cca 3.5l olja, če je to kakšna polsintetika je cca 10E liter, če je pa sintetika je pa hitro 15€ liter. Pa glede na to, da je priporočljivo reskirat še tistih par € za filter, če že menjaš olje, že z materialom presežeš tole omenjeno ceno.. Tako, da razen, če ti ne daja noter kakšno cheap olje iz raznih avtooddelkov v Šparih, Leclercih, to enostavno ne gre skozi..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom slikal drugič račun :D

Točim pa Bardahal ful sintetik in blablabla ne da se mi razgljabljat o tem... dobim za tolko če pa ne verjamete pol pa nič :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo na zadnjo :whistle:

Groznega bo če se boš ustrašu pospeška hehe ....

Ja, saj drugače tega ne bi napisal, ne.

Ko se dobro navadiš v prvi, pa pol počasi začni šaltat v srednjih obratih.

Ahaam...Zanima me se to saltanje brrez sklopke kako to poteka hehe da nebom lih ksne neumnosti naredu???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh ja je k z mitotom se nism mogu lih neki izivlat po zadnjem... Tko da ja upam da bo=)... Am a to iz lastnih izkusen ves da se nezgodi nc groznga al kako???

Haha kaj misls s tem med oblake?? po tleh? al Lepo na zadnjo? =)

Če maš blokado notr se ne zgodi kaj preveč groznega. Pri odprti R1 pa sploh ne bom zgubljal besed-nepredstavljiv pospešek :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kašne so razlike od modelou razn vizualnih. od letnik 06 do 08 :closedeyes: je model 08 veliko bol izpopolnen kot 06? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!