Skoči na vsebino

Sanje


Priporočene objave

Pravijo, ne vem če je res....ampak naj bi prav vsi sanjali....samo eni se ne spomnimo, da sanjamo....

Kaj pa podnevi, ko ste čisto budni, ste že doživeli situacijo, ki vam je znana.....

Meni se velikokrat zgodi, ko nekaj počnem ali pa se pogovarjam, dobim občutek kot da se je to že enkrat zgodilo.... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SANJE(DANAŠNJE)

KAR TI PRIDE EN PEGAM

S ŠTIRIMI GLAVAMI

PA NISEM VEDEL

KATERA JE SREDNJA....

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, ne vem če je res....ampak naj bi prav vsi sanjali....samo eni se ne spomnimo...

... dobim občutek kot da se je to že enkrat zgodilo.... :wacko:

sanjamo v ciklusih

običajno 3-4X na noč

če se zbudimo v ciklusu sanjanja - se sanj spomnimo

če pa v ciklusu "teme" pa ne

to so ugotovili tako, da so zbujali ljudi v fazi sanjanja - takrat človek v spanju "vrti" oči pod vekami (tudi drugi sesalci = isto)

tako so ugotovili da so sanje vitalnega pomena za sesalce (zavestna bitja)

ljudem, ki so jih vedno zbujali in jim nekaj noči niso pustili sanjati, so se začele sanje "gostiti", vedno bolj in po 14 dneh s spanjem brez sanj so začeli dejansko sanjati (ne sanjariti) v budnem stanju - dobili so halucinacije in experiment so prekinili

niso ga pa prekinili pri mačkah in le te so pomrle, čeprav so spale dovolj, vendar brez sanj

"daja vu" - občutek, da se je nekaj že zgodilo, pa je lasten vsem

ena teorija pravi da, ko doživljamo nek doživljaj, se v možganih takoj po tem tvorjenju spomina, sproži občutek že doživetega - tu se pa sproži malo prej

seveda se to lahko razvije v bolezensko obliko, ki prevlada ego, vendar so vsi poizkusi z obremenjenimi te vrste, pokazali da ne gre za jasnovidnost, da je to le neke vrste kratek stik med nevroni možganov

jasnovidnost (prekognicijo) smo predebatirali v neki drugi tematiki

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je pa enkrat, še v OŠ sanjalo, da smo pisali test iz matematike in sem v sanjah prav doživljala, kako ga rešujem, in to dan preden smo tudi v resnici pisali test - in to še ni vse - dve nalogi sta bili skoraj identični tistim iz sanj. A so to kakšne preroške sposobnosti? Ne bi rekla. Možgani pač ponoči ne počivajo temveč predelujejo, shranjujejo dražljaje, "predalčkajo" podatke, ki so jih dobili čez dan ali kdaj v preteklosti. Tisti dan pred testom sem se pač učila za test, seveda tisto snov, ki je bila takrat aktualna. Kaj takega se mi ni več ponovilo, se mi je pa zato dve ali tri noči nazaj sanjalo, da sem klicala Maxa, ki se je oglasil na gsm, vendar ni govoril (kot da bi po nesreči pritisnil YES, ne da bi vedel za to), sem pa slišala, kako sta se prerekala s policajem, ki mu je izrekel kazen 170 tisočakov zaradi prehitre vožnje!!!! :blink: :ph34r:

Tisto z gsm-om se nama je dejansko že zgodilo, kakšne kazni zeenkrat ni. K sreči.

Popravljeno . Popravil LuCy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ze 2X v sedanjem tednu sanjala o kacah ( ki se jih na smrt bojim, drugac :kva1: )...........................zdaj pa ne vem, a naj verjamem stari ljudski modrosti ..............ali Freudu....... :? :ph34r:

................ne z enim ne z drugim se ne bi rada prevec ukvarjala - psihicno.......... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokazano je da ima povprečen človek po več 10 sanj(tudi 100) na noč(delovanje možganov tudi ponoči)...vendar se spomni samo tiste med katerimi se zbudi(prekine delovanje ...)....se pravi...če si naštimate budilko vsakih 60(30) minut se boste spomnili tistih sanj ki jih boste sanjali zadnje minute vašega sna....sanja vsak človek...brez izjem(čeprav eni se sanj ne spomnijo)....zanimivo je tudi da imate poleg postelje blok v katerega si ko se zbudite zapišete samo s par besedami kaj ste sanjali tako se boste zjutraj lažje spomnili....večkrat se sanj tudi ne morete spomnit čeprav se vam nekaj svita...zanimive so te sanje... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ze 2X v sedanjem tednu sanjala o kacah...

Mene pa občasno pajki "napadejo"...

Niti se nočem poglabljat v razumevanje teh glupih, ponavadi kratkih, le za prestrašit, sanj...kaj pa če pomenijo kej hudga??!! :devil:

Zato je najboljš če jih sploh ni...razn, če so lepe O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa zelo malo sanj spomnim. Se pa dostikrat zbudim, ko trznem in se lovim. pa ne vem a sanjam da se bom z mopedom zvrnu, ali pa da sem glih kar s hruške padu? :blink: :blink: :blink: :D :D :D

Sem pa pred leti kar nekaj let imel more, da se je meni zelo neljuba oseba vrnila kot zombi. Groza vam povem. Leta rabiš, da se skuliraš in more odidejo. Brrrrrrrrr! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojih nočnih sanj se po večini ne spominjam, se pa še danes (več kot po enem letu) spominjam sanj ki sem jih sanjal med tritedenskem spanjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"daja vu" - občutek, da se je nekaj že zgodilo, pa je lasten vsem

ena teorija pravi da, ko doživljamo nek doživljaj, se v možganih takoj po tem tvorjenju spomina, sproži občutek že doživetega - tu se pa sproži malo prej

seveda se to lahko razvije v bolezensko obliko, ki prevlada ego, vendar so vsi poizkusi z obremenjenimi te vrste, pokazali da ne gre za jasnovidnost, da je to le neke vrste kratek stik med nevroni možganov

Tale razlaga "deja vu"-ja pa pri meni ne zdrži glih ne vem kaj. Iz prakse ti lahko povem, da se mi je dostikrat pojavil občutek že videnega v kakšni situaciji. Ampak to bi blo še vse OK, samo mi je bilo pa malo spooky. Malo bolje sem začel razmišljati o tem pa nisem nič pametnega pogruntal, dokler....

se nisem enkrat sredi sanj zbudil in sem se jih spomnil (se jih še spomnim). Povezane so bile z nekimi pogovori prejšnjega dne in ni bilo vse (v sanjah) tako kot smo se dogovorili. Jasno je zamočila moja sestra in sem jo zato kar po default-u zjutraj nadrl in ji po tem tud vse razložil zakaj. In potem vse tiho je bilo ..... Čez pol leta se je pa ta situacija odvila točno tako, kot sem jo odsanjal, le da je bila namesto sestre udeležena ena pupa, ki je v času sanjanja sploh še nisem poznal in sem pač mislil, da je sestra.

Jasno mi do sedaj tega še ni noben dobro pojasnil. Ena od tistih stvari, ki jih pač verjetno ne bom nikol čist štekal...

Torej 1, ja gre za neko vrsto jasnovidnosti in lahko, da je to samo kratek stik v nevronskih povezavah ,sam KAKO DA JE BLO TO ZA POL LETA V NAPREJ ŽE NOT V MOŽGANIH?!?

Life goes on! Že 15 let se uspešno izogibam Polju! :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sm bla majhna sm pred vsakim trdim spancem vidla kamne - ku en makadam in ena kača se je pol prplazla z ene strani in lezla proti drugi... brr... sam sm pa slišala da kače ne pomenjo nč slabga :?

whatever... dns sm sanjala da sm bla enmu ful dobrmu tipu všeč :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa za prpomnt tole:

Učas k sm biu še mlajš sm določene stvari sanjal k so se pol dejansko zgodile. Pa to še ni vse...:) K se je tist iz sanj začel v resnic dogajat, sm za nekej sekund vnaprej vedu kaj se bo zgodl.. Ampak to nkol niso ble pomembne sanje, na žalost. Zdej k sm pa "velk", mam pa bl nekvalitetn spanje, pa se velikrat ne spomnem nč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej 1, ja gre za neko vrsto jasnovidnosti in lahko, da je to samo kratek stik v nevronskih povezavah ,sam KAKO DA JE BLO TO ZA POL LETA V NAPREJ ŽE NOT V MOŽGANIH?!?

Kot razumem tebe si to sanjal ("daja vu" - občutek pa naj bi se ti zgodil ko si buden, tu je razlika). Pol si ti imel jasnovidne sanje.

Sanje se delijo na več vrst:

:notworthy: preroške(jasnovidne, za katere večinoma pogruntaš da so preroške, ko se stvar že zdodi-na žalost ),

:notworthy: more (te dostikrat povzroča prekratka postelja ali lega spečega, težka hrana, zdravila, droge, ali pa zaradi vsakdanjih pritiskov, problemov,strahov...)

:notworthy: in ostale sanje ki so sproščevalne, želje, dnevno dogajanje.

Pa če greš zelo zmartran spat, to naj bi tudi vpljivalo na to da se sanj ne spomneš nič. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot razumem tebe si to sanjal ("daja vu" - občutek pa naj bi se ti zgodil ko si buden, tu je razlika). Pol si ti imel jasnovidne sanje.

"daja vu" pomen nekak ŽE VIDENO. Torej, ko se ti v budnem stanju nekaj zgodi in se ti zdi, da si to že doživel (v bistvu pa si samo sanjal).

@lojzek Ista stvar k pr men.... Tko, da se mi zdej sploh ni več treba ukvarjat s svobodno voljo pa usodo pa tem stvarmi, ker se itak nič ne spomnim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ženska je sanjala, da jo preganja velika, grda in strašna pošast.

Kamorkoli je ženska zbežala, povsod je šla pošast za njo. Bila ji je tik za hrbtom, kjer se je slinila, spuščala pošastne glasove in ji dihala za vrat. V brezglavem begu se je ženska pognala v sotesko, ki ni imela izhoda.

Bila je ujeta. Z navpično steno za hrbtom je prestrašeno gledala pošast, ki ji je prihajala vedno bliže. Ko je bila pošast tik pred njo, je ženska zakričala:

»Kaj hudega mi boš storila?«

Pošast se je ustavila, se zazrla naravnost v njene oči in rekla:

»Odvisno od tebe. Sanje so tvoje.«

zgodba je iz knjige Modrost življenja (John Marks Templeton)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Meni se moje bizarne sanje še vedno ponavljajo. Čeprav....niso več tako grozne....ker itaq vedno preživim. Za razliko od ostalih. :evilgrin:

Alla :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!