Skoči na vsebino

>virus Infected<


Priporočene objave

Sem pogledal pri sebi; na mojem racunalniku ni nobenega "TFTP600" - imam samo tftp(.exe). S crvi je na splosno tako, da se ne prilepijo na kako datoteko tako kot virusi, ampak je cela datoteka crv (=za brisat).

Bom pogledal za tvoj crv kaksno zgago tocno pocne, pa bom dopisal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce kliknes na ime virusa, ko ti ga norton prepozna, te avtomaticno vrze na nortonovo stran, kjer imas opis virusa in tudi programcek za ciscenje...

velja za vse viruse :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

nisem hotel nove teme odpirat zato obujam to:

zadnje 3 dni dobivam po 30-40 mailov na dan od popolnoma neznanih ljudi in vse mi že server ali norton zablokira ker vsebujejo različne črve. a je kaka epidemija spet na pohodu?

še hujše pa je to, da dobivam tudi maile v katerih mi drugi serverji javljajo, da zavračajo moj mail na XY (meni neznan) naslov ker sem poslal mail z virusom. jasno da nisem teh mailov pošiljal, pa tudi norton, trend in trojan virus scanner mi niso na comp našli nobenega virusa zato predvidevam da ga nimam.

nič mi ni jasno, saj so že prej črvi sranje delali ampak to je pa noro, največ okuženih mailov mi pošlejo na email.si naslov, nekaj pa tudi na yahoo in privat mail preko firme. če k temu prištejem še dva druga službena naslova in mamin mail je to sigurno 60-80 mailov na dan!?!?!?!?!?! :wacko: :angry: a je to normalno in a se to samo meni dogaja al dobivate drugi tudi to. tudi e-mail zaščita na firewallu odpove in jih spušča skozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri meni je nekaj podobnega, in prav tako jih je največ na email.si znatno manj pa na ostalih, začuda pa v službi s siolovimi naslovi ni teh problemov. Zadevo sem trenutno rešil s povečanim nadzorom vse pošte z antivirusom ter filtrom neželene pošte...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri meni je nekaj podobnega, in prav tako jih je največ na email.si znatno manj pa na ostalih, začuda pa v službi s siolovimi naslovi ni teh problemov. Zadevo sem trenutno rešil s povečanim nadzorom vse pošte z antivirusom ter filtrom neželene pošte...

no meni jih na siol pride najmanj, ampak še vedno jih kakih 5 na dan pobegne skoz. svašta!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa men isto ..mi kar iz NLB(banke) pošljejo kao da sem jim jst nek mail poslal in je bil zavrenjen ker naj bi imel virus(zanimivo da nikoli nisem pošiljal maila v banko).Zelo podobno kot pri tebi Pervy..prav ne da se mi zdej še s tem sranjem ukvarjat :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 26. januarja je aktiven tale črv:

Nova, nevarna različica virusa

Včeraj, 26. januarja, je pričela po Internetu krožiti nova različica že znanega internetnega črva z imenom WORM_MIMAIL.R. Podjetje Trend Micro, je za ta virus razglasilo »rumeni alarm«.

Črv se širi na več načinov, najpogosteje pa preko elektronske pošte. Elektronske naslove za pošiljanje prebere iz imenika okuženega računalnika (Windows Address Book – WAB), dodatne naslove pa poišče tudi v mapi »Temporary Internet Files« in sicer v datotekah tipa:

• WAB ,

• ADB,

• TBB,

• DBX,

• ASP,

• PHP,

• SHT,

• HTM in

• TXT.

Okuženo elektronsko sporočilo ima naslednjo obliko:

Od: [lažen naslov pošiljatelja]

Zadeva: [ena od spodnjih]

• Error

• Status

• Server Report

• Mail Transaction Failed

• Mail Delivery System

• hello

• hi

Telo sporočila (besedilo): [eno od spodnjih]

• The message contains Unicode characters and has been sent as a binary attachment.

• The message cannot be represented in 7-bit ASCII encoding and has been sent as a binary attachment.

• Mail transaction failed. Partial message is available.

• test

Priponka:

[naključno ime datoteke].zip

Prav tako se lahko ta virus širi preko priljubljenega omrežja za izmenjavo datotek KaZaa.

Virus lahko z okuženih računalnikov izvaja napade tipa »Denial of Service« (DoS) nad naslovom www.sco.com in sicer le, če je sistemski datum 1. februar 2004 ali kasnejši.

Del tega virusa je tudi program tipa »backdoor«, ki se nahaja v datoteki z imenom SHIMGAPI.DLL. Ta odpre vrata (port) 3127 in tako oddaljenim uporabnikom omogoča manipulacijo z okuženim sistemom.

Več podatkov ter navodila in orodje za odstranitev tega virusa lahko najdete na Trend Microvi spletni strani.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov:trendmikro.com

Free scan in naprej po navodilih.Klikni na moj računalnik,da se okljukajo vsa polja potem pa avto scan,počakaj in klik scanin ti očisti ta virus pa še katerega bo našo.Nekaj časa to traja tako,da lahko greš mirne duše kaj drugega delat.Lp :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa men isto ..mi kar iz NLB(banke) pošljejo kao da sem jim jst nek mail poslal in je bil zavrenjen ker naj bi imel virus(zanimivo da nikoli nisem pošiljal maila v banko).Zelo podobno kot pri tebi Pervy..prav ne da se mi zdej še s tem sranjem ukvarjat :wacko:

Your message

To: robert@bikermail.com

Subject: hello

Sent: Tue, 27 Jan 2004 11:41:26 +0100

did not reach the following recipient(s):

norm@mscycle.com on Tue, 27 Jan 2004 11:54:34 +0100

The destination system is currently not accepting any messages.

Please retry at a later time. If that fails, contact your system

administrator.

< orpheus.host4u.net #5.3.0 X-Unix; 73

Tole sem jaz dobil na službeni mejl: niti pod razno ne vem zakaj se gre. Ne poznam ne naslovnika niti nisem nikoli pošiljal kakega mejla temu naslovniku :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem jaz dobil na službeni mejl: niti pod razno ne vem zakaj se gre. Ne poznam ne naslovnika niti nisem nikoli pošiljal kakega mejla temu naslovniku :hmm:

Gre za to, da lahko načeloma kdorkoli pošlje v tvojem imenu e-mail... no, tisti ki ima okuženo računalo ima tvoj email naslov v address booku, in iz njegovega računalnika je šel na tisti naslov email v tvojem imenu. Jasno, računalnik ga je zavrnil in ga poslal nazaj na tvoj naslov (ker si ti kao pošiljatelj!)...

Črv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa men isto ..mi kar pošljejo kao da sem jim jst nek mail poslal in je bil zavrenjen ker naj bi imel virus

Jaz imam podobno težavo, kr neke maile dobivam zadnje tri dni, pa pojma nimam od koga so. Norton mi nobenega virusa ne zazna...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam dobivam približno 10 mejlov na dan z virusi.....vsi imajo priponko z imenom Document, doc, test...jih takoj zbrišem tako da je mir.....drugače pa naj bi kar 1/3 računalnikov obistali ti virusi ki sedaj razsajajo...ni kej je čas gripe še dobro da sem cepljen... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor na vsa vasa vprasanja je MyDoom.a ter MyDoom.b! Aktiviral se bo 1.2 prenehal pa bo z delovanjem 12.2. Vse kar bo naredil je to da bo sprozil DOS attack na SCO (MyDoom.a) in Microsoft (MyDoom.B) strani. Jure007 ga je nasel na netu pod imenom ...WORM_MIMAIL.R - splosno je znan ko MyDoom. Tko da se zaradi mnozice mailov ne sekirajte prevec, samo pridno jih briste in ne odpirajte priponk. Po 12.2 bo vse minilo. Till next time ... :devil:

Aja se zanimivost, za tistega ki pomaga oz. najde hekerja, ki ga je sprogramiral SCO ponuja 250.000$. Verjetno se mu bo pridruzil se Microsoft. Tko da hitro v lov. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crv...

In kako se ga znebit. Če bo dovolj samo brisanje bomože zmogli. sicer pa se nekaj tudi v službi zaj... z njim. Majo vsaj kaj za delat :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja se zanimivost, za tistega ki pomaga oz. najde hekerja, ki ga je sprogramiral SCO ponuja 250.000$. Verjetno se mu bo pridruzil se Microsoft. Tko da hitro v lov. :grrr

evo že bežim ...

a če se sam prijavim tud pokasiram teh $ 250.000?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov:trendmikro.com

Free scan in naprej po navodilih.Klikni na moj računalnik,da se okljukajo vsa polja potem pa :

men pa tega naslova ne najde. .

daj ti ko očitno veš neki več od mene a mi lahk razložiš kako naj na ta naslov pridem? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo že bežim ...

a če se sam prijavim tud pokasiram teh $ 250.000?

250 000 $ + redna dobroplačana služba, s svojo pisarno, tajnico(po lastnem okusu), komplet vsehmogočih zavarovanj, zdravstvene usluge, toplice, kosilo (vsak dan) v najboljši restavraciji ..... odgovoren boš pa neposredno samo Bill-u G..

No če bo temu tako mu namesto mene reci naj si že enkrat kupi kontakttne leče al pa vsaj bolj sodobna očala---Kr povej mu, da dons loht to vse po netu naroči)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men pa tega naslova ne najde. .

daj ti ko očitno veš neki več od mene a mi lahk razložiš kako naj na ta naslov pridem? :unsure:

http://housecall.trendmicro.com/housecall/start_corp.asp

hvala furiosu za ta naslov, mi je že našel parkrat stvari, ki jih je norton spregledal in obratno tako da če sumim virus uporabljam za scan oba in doslej je vedno se dobro končalo! :OK: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jeba...meni sploh noče nobenga mejla s priponko poslat...ne na hotmail ne na voljo ne na email....pa bi moral nujno poslat seminarsko sošolki.....vse dobim nazaj z opozorilom.... :hmm: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ... kot sem rekel se je priduzil se Microsoft z enako vsoto 250.000$. Ker je verjetno ista oseba pisala a in b verzijo ... bo zasluzek 500.000$. :kva2:

Se kdo javi? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!