Skoči na vsebino

>virus Infected<


Priporočene objave

Programa, ki bi ti generalno pred vsem zaščitil računalnik ni. Saj jest ne vem za njega. :)

Vedno je potrebna kombinacija Firewall + antivirus + spyware +....

Jaz uporabljam ZoneAlarm + Norton antivirus + Ad-Aware + Xoftspy + HJK + še kaj. :)

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Programa, ki bi ti generalno pred vsem zaščitil računalnik ni. Saj jest ne vem za njega. :)

Vedno je potrebna kombinacija Firewall + antivirus + spyware +....

Jaz uporabljam ZoneAlarm + Norton antivirus + Ad-Aware + Xoftspy + HJK + še kaj. :)

Vse to kar uporabljaš ti (in moraš nekatere stvari tudi ročno poganjati :kva2: ) ima PANDA Internet Security vgrajeno. Vse deluje samodejno po sistemu namesti in pozabi. Poskusi evaluation verzijo pa boš videl koliko svinjarije na tvojem "čistem" računalniku bo še našla . :eek:

Še enkrat link PANDA IS 2006 preiskusna verzija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej bi pomagalo, če nebi vsi vseprek uporabljali svojih PC-jev stalno z admin (skrbniškimi) uporabniškimi računi.

Če ima nek uporabnik admin pravice se pač vsako sranje, ki ga namenoma ali pomotoma inštalira, zakoplje "globoko" v sistem in ga včasih niti ni mogoče odstranit.

Moja praklsa je, da na PC-ju obstaja samo en admin uporabnik za inštalacije SW, poleg tega pa še ostali, ki so limited in jih uporabljaš za redno delo. Na ta način dosežeš, da okužiš kvečjemu svoj profil ne pa tudi celotnega PC-ja.

Seveda pa so realtime antivirus, antispyware in redni windowsupdate pravtako nujnost.

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem vsi pišete predvsem o kurativi in delni preventivi. Kot prvo bi morali pomisliti o zamenjavi brskalnika, ker je IE preveč luknjast bi morali pomisliti o alternativah ala firefox, opera... zelo veliko jih še uporablja outlook express, pa čeprav je microsoft že pred davnimi časi dau alternativo microsoft outlook v sklopu office programov. Če vam ni všeč Micr. outlook potem poglejte za kakšnim thunderbirdom..

V glavnem, če še uporabljate IE in outlook express, in imate veliko problemov z virusi, potem je čas da ju zamenjate z alternativami, oz. vsaj poskusite, kajti pri klikanju vseh brezveznih priponk in linkov ki vam jih pošljejo osebe ki jih ne poznate po elektronski pošti, ter brskanje po spletnih straneh pr0na in wareza se vaš računalnik kaj hitro okuži.

Antivirusni programi in firewalli so neka mešanica med preventivo in kurativo in jih potrebujete. Vendar le pravilno nastavljeni delujejo dobro.

Sam una hecna zadeva z rami da se lahko sesujejo :lol1: :lol1: me je v dobro voljo spravla. Ej če še mate kake take od vaših "domačih programerjev" le napište.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jao ste res tak leni

ime našiši v google pa "removal tool" zraven...

El B.

Saj sem probal in dol potegnil par zadev,samo če želiš da pobriše ta shit se moraš registrirat in plačat $$.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trojan.Hacktool.Prockill.A removal procedure requires technical know-how on computer troubleshooting. It is better to consult your LAN Administrator or Technical Persons to avoid additional damage on your computer if modifications on Services and Registry have to be done.

HOW TO REMOVE Trojan.Hacktool.Prockill.A :

1. Temporarily disable System Restore (Windows Me/XP). [how to]

2. Update the virus definitions.

3. Run a full system scan and delete all infected files.

4. Reboot your computer in safe mode. [how to]

5. Run a full scan again to ensure that infected files are gone.

6. In order to make sure that the threat is completely eliminated from your computer, carry out a full scan of your computer using AntiVirus and Antispyware Software. Another way to delete the virus using various Antivirus Program without the need to install can be done with Online Virus Scanner.

vir

poskusi še to...s kakim drugim antivirusnim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod zelenim gumbom ti piše free :grim

Ja zastonj ti ga pokaže. :OK: :OK: Ko se ga moraš znebit je treba pa plačat. :eek: :headbang: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nod 32 bi ti ga zbrisal. Naloži si ga samo boš moral difenderja ugasniti ali zbrisati, če ne se bosta tepla. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nod 32 bi ti ga zbrisal. Naloži si ga samo boš moral difenderja ugasniti ali zbrisati, če ne se bosta tepla. Lp

Nod32 ga sploh ne zazna isto kot Bitdefender :cry: :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@marx: V nadaljevanju omenjeno še kar deluje....

Dej probej it na stran www.sophos.com tam pa poišči informacije, kako svoj virus uničiš. Jest sem tam običajno dol potegnu en programček, pol si pa windowse v safe modu zagnal in v komandni vrstici zagnal tisti programček. Običajno je še kako stvar več našel, kot sem pa mislil.

Ime mu je pa sav32cli, znese pa 7MB

Zraven so pa še navodila...

Aja- namenjen je za uničevanje črvov, za viruse pa ne vem. probi pa useen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusi še s tem programom KLIKNI, v opisu nesnage, ki jo odstrani je tudi KillProc, vendar brez prepone A.

Ko ga pobereš dol, zaženi windowse v varnem načinu in preglej računalnik.

Če imaš več diskov, ko zaženeš, program jih dodaj z gumbom "Add", ker drugače ti bo samo pregledalo C disk oz. sistemski, saj ponavadi zadostuje, ampak ziher je ziher.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo....en antiračunalničar potrebuje pomoč: v iskalniku google iščem določeno zadevo....ko mi najde, kliknem, pa mi odpre čist eno tretjo stran....xxx :cry: ,imam ad avare,norton,probal z nod32...........vsi programi zamrznejo, če dam full system scan :? Kaka ideja? Predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo....en antiračunalničar potrebuje pomoč: v iskalniku google iščem določeno zadevo....ko mi najde, kliknem, pa mi odpre čist eno tretjo stran....xxx :cry: ,imam ad avare,norton,probal z nod32...........vsi programi zamrznejo, če dam full system scan :? Kaka ideja? Predlog?

Poizkusi v varnem načinu zagnati vse te programe, ampak ne hkrati.

Če ti odpre neko xy stran, zna bit da je ta povezava spoofana (dotična stran je "prikrila" naslov tvoje iskane in jo preusmeri nase) ali spletna stran se predstavlja kot nekaj drugega, zato jo google vrne kot tvoj zadetek, v resnici pa ni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na računalniku mi vsakih par minut vrže gor eno opozorilo, ki izgleda kot kako opozorilo od windows-ov. Gre v smislu: Zaznanih je 55 fatalnih napak v windows registry. Storite naslednje: Pojdite na to in to stran, snemite si ta in ta program, instalirajte ga in zaženite. UKREPAJTE HITRO, sicer se lahko pripetijo grozne posledice za vaš sistem.

Sem probala najti kaj bi to bil za en hudič ampak brez uspeha. Instaliran imam Amisov varovalni sistem in Firewall. Le-ta mi sicer zazna neko grožnjo, ki jo tudi prepreči, ampak trajno pa tega problema ne odpravi. Kaj mi je storiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je kak adware, malware. Na katero spletno stran te pošilja in po katero aplikacijo?

Če imaš pri roki kak anti-spyware program ala Adaware32, ga zalaufaj in poglej rezultate. A je antivirus posodobljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na računalniku mi vsakih par minut vrže gor eno opozorilo, ki izgleda kot kako opozorilo od windows-ov. Gre v smislu: Zaznanih je 55 fatalnih napak v windows registry. Storite naslednje: Pojdite na to in to stran, snemite si ta in ta program, instalirajte ga in zaženite. UKREPAJTE HITRO, sicer se lahko pripetijo grozne posledice za vaš sistem.

Sem probala najti kaj bi to bil za en hudič ampak brez uspeha. Instaliran imam Amisov varovalni sistem in Firewall. Le-ta mi sicer zazna neko grožnjo, ki jo tudi prepreči, ampak trajno pa tega problema ne odpravi. Kaj mi je storiti?

Če mene vprašaš, jebe ta Amis sistem....sem pri eni kolegici to vido, pa sem dol vrgo tega hudiča, pa NOD32 gor rukno, pa ima mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na računalniku mi vsakih par minut vrže gor eno opozorilo, ki izgleda kot kako opozorilo od windows-ov. Gre v smislu: Zaznanih je 55 fatalnih napak v windows registry. Storite naslednje: Pojdite na to in to stran, snemite si ta in ta program, instalirajte ga in zaženite. UKREPAJTE HITRO, sicer se lahko pripetijo grozne posledice za vaš sistem.

Sem probala najti kaj bi to bil za en hudič ampak brez uspeha. Instaliran imam Amisov varovalni sistem in Firewall. Le-ta mi sicer zazna neko grožnjo, ki jo tudi prepreči, ampak trajno pa tega problema ne odpravi. Kaj mi je storiti?

Naloži Spyboot search & destroy, ter preglej sistem, pa boš vidu, kolk spayev imaš...Je pa še ena rešitev. Postavi se v temporary internet file tam vse označi in pritisni DELITE. Ga izbriše, če je tukaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!