Skoči na vsebino

>virus Infected<


Priporočene objave

Jap, dober program, sam jaz ga ne morem dobit nikjer fo free.. A ga kdo ima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, dober program, sam jaz ga ne morem dobit nikjer fo free.. A ga kdo ima

Ker program to, a NOD32?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naloži Spyboot search & destroy, ter preglej sistem, pa boš vidu, kolk spayev imaš...Je pa še ena rešitev. Postavi se v temporary internet file tam vse označi in pritisni DELITE. Ga izbriše, če je tukaj..

Ja, pa ga Spybot res blokira. Ker računalnik je bil čist. Niti enega spyware-a ni našel. Zgleda, da se tisti hudič zaganja nekje od zunaj. Ampak zdaj imam TeaTimerja vklopljenega in ga lepo blokira :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Rabim pomoč.

Zgleda da sem fasal v naslovu omenjeno sranje, stalno se mi pojavlja neka internet stran, ki me vsekakor hoče prepričat, da ponujajo antivirusno in oh in sploh programsko opremo. Poleg tega so se mi tudi na namizju pojavile neke ikone za "online security". Klikal in zaganjal nisem ničesar pač pa sem posodobil ad-aware in pa nod32 ter ju zagnal v windows safe mode-u. Tam sta mi zaznala in "delete"-ala ampak ko zaženem explorerja mi še vedno meče na stran http://www.systemwarning.com/ na kateri se mi izpiše da imam računalnik okužen z W32.Sinnaka.A@mm in stran ki jo imam nastavljeno za "domov" je nedostopna (ker je to prej bil motosvet, sem moral za "domov" nastaviti nekaj drugega da sem seeaj lahko tu).

OK ja vem, ne glej kurbarije preko neta, ampak zdaj je že prepozno, prosim za kak nasvet kako stvar poštimat :blush: .

Hvala

tut jast sem mel te reči pol pa nod pobrisal 105 virusow...

Huda napaka v OS Windows

F-Secure opozarja na hudo napako v operacijskih sistemih Windows, za katero Microsoft doslej še ni objavil popravka.

Podjetje Medinet (Amis) iz Maribora, ki v Sloveniji izvaja distribucijo, sistemsko podporo in izobraževanje za izdelke finskega podjetja F-Secure (HEX: FSC), sporoča, da raziskovalci podjetja F-Secure uporabnike interneta opozarjajo na hudo napako v operacijskih sistemih Windows, za katero Microsoft doslej še ni objavil popravka. Ogroženi so tudi računalniki z operacijskim sistemom Windows XP SP2 ter Windows 2003 strežniki.

V sredo so bila javno objavljena navodila za zlorabo nove napake operacijskega sistema Windows, ki ob prikazu datotek s podaljškom WMF (Windows Metafiles) samodejno sproži poljubno programsko kodo. V nekaj urah so se na internetu pojavile spletne strani, ki to napako izkoriščajo za samodejno nameščanje različnih nevarnih programov. Zadošča že ogled spletne strani s programom Internet Explorer ter tudi z drugimi spletnimi brskalniki za okolje Windows, če uporabniki datoteko s podaljškom WMF odprejo oziroma shranijo. Spletna brskalnika Firefox in Opera uporabnika sicer pred odpiranjem opozorita, medtem ko Internet Explorer datoteko odpre samodejno.Strokovnjaki podjetja F-Secure upraviteljem omrežij svetujejo, naj onemogočijo ogledovanje spletnih strani s podaljškom WMF, pošiljanje priponk s tem podaljškom ali tudi onemogočijo obisk doslej znanih spletnih strani, ki to napako izkoriščajo (seznam je objavljen na spletnem naslovu http://www.f-secure.com/weblog).

Microsoft zaenkrat popravka te hude napake še ni objavil, tako da so ogroženi tudi računalniki z operacijskim sistemom Windows XP SP2 in naloženimi vsemi doslej znanimi popravki.Protivirusni programi F-Secure doslej znane različice programov za izkoriščanje te napake prepoznajo pod imeni W32/PFV-Exploit.A, .B in .C.

tu pa meni ne more do živga k mam Ubuntu :D:D:D:D tnx Ubuntu :D:D:D

še enkrat rečem: znebite se micro(&)softa!! naj vas virusi ne vodijo...

Popravljeno . Popravil erik98
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

še enkrat rečem: znebite se micro(&)softa!! naj vas virusi ne vodijo...

Če klikaš vsepovsod in vsevprek, ti ni bog ne pomaga, slej ko prej ga fašeš.

Zato pamet v roke in ni problemov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če klikaš vsepovsod in vsevprek, ti ni bog ne pomaga, slej ko prej ga fašeš.

Zato pamet v roke in ni problemov.

lp

nekej povem... Ubuntujevci garantirajo da Ubuntu nima nobenega virusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak še zmeraj je Linux in kot tak je tudi podvržen virusom, ali misliš da si nedotakljiv ??

lp

Ne lih čist, ampak skorej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak še zmeraj je Linux in kot tak je tudi podvržen virusom, ali misliš da si nedotakljiv ??

lp

naj ti pošljem scan od cd škatle al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj ti pošljem scan od cd škatle al kaj?

Naj ti pošljem pismo kjer piše da sem zadel 1 mio €. Papir prenese vse.

Wake up.

In to je konec z moje strani ker je vse skupaj že OFF Topic.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti pošljem pismo kjer piše da sem zadel 1 mio €. Papir prenese vse.

Wake up.

In to je konec z moje strani ker je vse skupaj že OFF Topic.

lp

:topic: ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

hm...jz bi tut prosila za pomoč...

učeri se mi je od nevem kje zlovdal neki dol..in sicer sm imela na namizju ikonco tako belo-modro in spodi je pisal archive....in tega se ni dal nikakor odpret in pol tut izbrisat....no uglavnem zdej tega na namizju ni več...ampak zdej se mi skoz pojavlja na ekranu tisto opozorilo za virus...in ga takoj zbrišem, ampak ko sm pregledovala računalnik, mi ni najdu nobenega virusa oz.ogroženih datotek in tega...ampak ko pa sm pogledala nekje drugje, mi je pa najdu 5 okuženih datotek :blink: in to nekje v windowsu v enem sistemu 32 :blink:

imam pa avast antivirusni program....in te okužene datoteke so v standardnem ščitu...

zdej pa me zanima kako nej se jz znebim teh okuženih datotek :hmm: :blink: ker nočem da se mi čarunalnik čist sesuje :nono:

upam da se priponka odpre

virusi.bmp

Popravljeno . Popravil minca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ustimala zadevo? Ce ti je to nasel in ce si to tudi odstranila ali pa dala v karanteno potem bi moralo biti ok. Lahko pa se enkrat zazenes pregled celega racunalnika in ce se vedno kaj najde potem bos morala narediti se kaj vec.

lp,

Gapa:)

hm...jz bi tut prosila za pomoč...

učeri se mi je od nevem kje zlovdal neki dol..in sicer sm imela na namizju ikonco tako belo-modro in spodi je pisal archive....in tega se ni dal nikakor odpret in pol tut izbrisat....no uglavnem zdej tega na namizju ni več...ampak zdej se mi skoz pojavlja na ekranu tisto opozorilo za virus...in ga takoj zbrišem, ampak ko sm pregledovala računalnik, mi ni najdu nobenega virusa oz.ogroženih datotek in tega...ampak ko pa sm pogledala nekje drugje, mi je pa najdu 5 okuženih datotek :blink: in to nekje v windowsu v enem sistemu 32 :blink:

imam pa avast antivirusni program....in te okužene datoteke so v standardnem ščitu...

zdej pa me zanima kako nej se jz znebim teh okuženih datotek :hmm: :blink: ker nočem da se mi čarunalnik čist sesuje :nono:

upam da se priponka odpre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč nisem uštimala....vse je isto....v tem programi sploh ne znam izbrisat virusov :blink: :wacko: ...ko pregledam cel raćuunalnik, ko mi najde okuženo datoteko...nevem kaj nej naredim....nikjer nč tazga ne napiše....drugač pa je še vse isto kot sm učeri napisala... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritisni gumb "Premakni v skrinjo" vsakic ko ti kaj najde. Pa potem se enkrat naredi skeniranje celega racunalnika. Pa javi kako je slo.

lp,

Gapa:)

nč nisem uštimala....vse je isto....v tem programi sploh ne znam izbrisat virusov :blink: :wacko: ...ko pregledam cel raćuunalnik, ko mi najde okuženo datoteko...nevem kaj nej naredim....nikjer nč tazga ne napiše....drugač pa je še vse isto kot sm učeri napisala... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naceloma ne rabis brisat. Lahko pa ponajdes v avastu kje ima karanteno oz skrinjo. Tam lahko potem karanteno izpraznis in potem je izbrisano. A si naredila se en pregled racunalnika? In ti nic vec ne najde?

lp,

Gapa:)

sm premaknila.....in kako zdej to dokončno izbrišem??:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okožen računalnik imam

Jest v takem primeru uporabim program sav32cli (to odtipkaj v google in downloadaj, potem pa po navodilih dalje). Je še vsakič pomagal, razen ko sem pri kolegu naletel na 400+ virusov. Takrat pa pomaga format c:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konja ki zmaguje ni dobro menjat. Ampak ta konj trenutno ne zmaguje. Probi se http://www.grisoft.cz/filedir/inst/avgas-setup-7.5.1.43.exe

Instaliraj, updejtaj, pa naredi scan se s tem.

lp,

Gapa:)

ne ne...jz bom rajš pr avastu ostala......samo nekdo mi mora povedat kako se to ''popravi'' :unsure: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konja ki zmaguje ni dobro menjat. Ampak ta konj trenutno ne zmaguje. Probi se http://www.grisoft.cz/filedir/inst/avgas-setup-7.5.1.43.exe

Instaliraj, updejtaj, pa naredi scan se s tem.

lp,

Gapa:)

jah....sej je dober ta program...samo jz ga ne znam uporabljat...samo tuki je kajla....ker nevem kako izbrisat te viruse in okužene datoteke? :blink:

ne bom še tega dol lowdala, da ne bom še kej bolj zafrknila :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkusnjah ne brisejo vsi programi ravno vsega. Eden je za viruse, eden je za spyware... Ce ti se vedno avast kaze da imas viruse potem jih ni odstranil. Ti kar snemi tega pa naredi to kar sem napisal. Kasneje lahko AVG odstranis.

lp,

Gapa:)

jah....sej je dober ta program...samo jz ga ne znam uporabljat...samo tuki je kajla....ker nevem kako izbrisat te viruse in okužene datoteke? :blink:

ne bom še tega dol lowdala, da ne bom še kej bolj zafrknila :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!