Skoči na vsebino

>virus Infected<


Priporočene objave

Moj operater antivirusnega programa mi je danes poslal nasledne opozorilo:

VIRUS ALERT: Mydoom.A.worm!!

In just a few hours it has become the most dangerous virus of 2004 and could reach historic levels of infection

By saturating networks it can bring corporate communications to a standstill and could give hackers remote access to network resources

Mydoom.A.worm is an extremely dangerous self replicating worm. It can spread automatically by sending itself out to other computers via email and KaZaA.

It is designed to crash corporate IT resources and bring production to halt in thousands of companies across the world. Once the infected file is run, Mydoom.A.worm creates a backdoor, opening TCP port 3127, which could allow a hacker to take remote control of an infected system and use it to access network resources.

Mydoom.A.worm uses a social engineering technique which although it could trick any user, seems designed specifically to fool network administrators, as it contains text referring to an error in a mail server, a failed transmission or other similar messages.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnje 3 dni dobivam po 30-40 mailov na dan od popolnoma neznanih ljudi in vse mi že server ali norton zablokira ker vsebujejo različne črve. a je kaka epidemija spet na pohodu?

Stari, to ni še nič. Jaz dobim okrog 800-1000 emailov na motosvetove naslove in kakih 300 na svojega uradnega... za kozlat... prilagam screenshot ko mi outlook express vleče pošto dol... nazadnje sem si jo povlekel pred tremi urami, zdaj pa je spet 291 msg-jev se nabralo :SS

post-21-1075500883.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, to ni še nič. Jaz dobim okrog 800-1000 emailov na motosvetove naslove in kakih 300 na svojega uradnega... za kozlat... prilagam screenshot ko mi outlook express vleče pošto dol... nazadnje sem si jo povlekel pred tremi urami, zdaj pa je spet 291 msg-jev se nabralo :SS

tega ti pa v tem času prav nič ne zavidam..... O:-)

men še zmeri ne pošilja nč pošte...jebenti virus...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, to ni še nič. Jaz dobim okrog 800-1000 emailov na motosvetove naslove in kakih 300 na svojega uradnega... za kozlat... prilagam screenshot ko mi outlook express vleče pošto dol... nazadnje sem si jo povlekel pred tremi urami, zdaj pa je spet 291 msg-jev se nabralo :SS

In kako najdeš uporabno pošto iz vsega tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako najdeš uporabno pošto iz vsega tega?

Tehnika hitrega branja... preskeniraš s pogledom in držiš tipko delete... ko ti kaj pade v oči - ko je dolgo več kot nekaj kB, ko vidiš znan ali smiseln naslov, ko ni subject test, hello in podobno... Saj kar gre O:-) (no, ziher se bo kaj "uporabnega" tudi zgrešilo --- kaj čmo :afro1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: interesantno, da dobivam take okuzene maile skoraj izkljucno iz slovenije.

smo slovenci bolj vešči v uporabi spleta..... :lol1: :lol1: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali downloadati brezplačnega pri podjetju Computer Associates ...

www.ca.com

licenca zastonj velja 1 leto ... pa še firewall imajo zastonj (EZ firewall), ki je pravzaprav profesionalna različica programa ZoneAlarm ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: interesantno, da dobivam take okuzene maile skoraj izkljucno iz slovenije.

Po moje ma veze s tem ker imas vecinoma samo slovenske korespondente, ki imajo tvoj email naslov v adresarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali downloadati brezplačnega pri podjetju Computer Associates ...

www.ca.com

licenca zastonj velja 1 leto ... pa še firewall imajo zastonj (EZ firewall), ki je pravzaprav profesionalna različica programa ZoneAlarm ... :)

In katere zadevo naj si zloadam dol. Ne bi rad loadal preko telefona nešteto bneuporabnih programov.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In katere zadevo naj si zloadam dol. Ne bi rad loadal preko telefona nešteto bneuporabnih programov.

Hvala!

ja kr oboje skupaj ponujajo tukaj, žal se ločeno zgleda ne da dobit ... 18 MB je vse skupaj veliko. Če češ, ti lahko dol potegnem (tudi ostale tukaj) in ti jih prinesem na cedejki v IBCG ali OLP...

Drugače pa še nekaj brezplačnih, a povsem uporabnih (in hvalabogu malo manj našminkanih!) protivirusnih programov. Niso ravno najnovejši čudeži, vsaj pri prvem na seznamu (ki je tudi najboljši od naštetih) pa gre predvsem za prejšnjo različico nekega sicer komercialnega paketa... Zelo prijazno do uporabnikov, da dajo zadevo takole v uporabo.

Avast! 4 Home (zelo veliko možnosti, enostaven za uporabo, nastavljiv in zmogljiv...).

AVG FRee (enostaven za rabo, za e-mail podpira samo Outlook Express in Outlook, ...)

Antivir Personal (bolj tako-tako, okleščen, ga skorajda odsvetujem, žal ne preverja elektronske pošte...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In katere zadevo naj si zloadam dol. Ne bi rad loadal preko telefona nešteto bneuporabnih programov.

Hvala!

ta link je objavil že codi, ampak zadeva ne dela če maš nortona, ki ga moreš prej dol vržt. zato sem se jaz odločil da nortona obdržim ker mu zaupam. firewall pa imam drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naložil sem EZ Armour, pa mi je blokiral XPje in sem dobil modro obvestilo, da ne gre nikamor. Še dobro, da imajo XPji obnovitvene točke in je Armour letel dol.

Potem sem naložil Symantecov Norton Internet Security 2004. XPji so delali, samo do CDpekača in DVDroma nisem mogel. Programi so ju našli in lahko uporabljali, direktno do njiju (iz raziskovalca) pa nisem mogel.

In je tudi Norton letel dol.

Sedaj enomesečno preizkušam Pando. Pri njej vse dela.

V prihajajoči pošti pa mi je tudi odkrila Mydooma, tako, da očitno deluje. Vsaj upam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kr oboje skupaj ponujajo tukaj, žal se ločeno zgleda ne da dobit ... 18 MB je vse skupaj veliko. Če češ, ti lahko dol potegnem (tudi ostale tukaj) in ti jih prinesem na cedejki v IBCG ali OLP...

Drugače pa še nekaj brezplačnih, a povsem uporabnih (in hvalabogu malo manj našminkanih!) protivirusnih programov. Niso ravno najnovejši čudeži, vsaj pri prvem na seznamu (ki je tudi najboljši od naštetih) pa gre predvsem za prejšnjo različico nekega sicer komercialnega paketa... Zelo prijazno do uporabnikov, da dajo zadevo takole v uporabo.

Avast! 4 Home (zelo veliko možnosti, enostaven za uporabo, nastavljiv in zmogljiv...).

AVG FRee (enostaven za rabo, za e-mail podpira samo Outlook Express in Outlook, ...)

Antivir Personal (bolj tako-tako, okleščen, ga skorajda odsvetujem, žal ne preverja elektronske pošte...).

18MB ne mislim dol vlečt.

Sicer imam AVG ki pa mi ne najde ničesar :?

Je pa res da sem do sedaj dobil samo eno neznano pošto tako da ne vem ali ga imama ali ne

Tisti vrag trendmicro pa napiše tole:

Pattern: 751

Version: 00

Release Type: New Malware Threat

Notes:

WORM_ANIG.A ; WORM_MIMAIL.S

January 29, 2004  19:54:34(GMT -08:00)

---------------------

New Virus Detected:

---------------------

There are [09] new viruses detected by the pattern file.

All detail virus names please refer to the list below.

BAT_RANDON.AC

BKDR_INETINFO.A

TROJ_BOOKMARK.E

TROJ_RANDON.AC

WORM_AGOBOT.O

WORM_ANIG.A

WORM_MIMAIL.S

WORM_MYDOOM.DAM

WORM_SPYBOT.V

-------------------

Virus Name Changed:

-------------------

Old Virus Name      New Virus Name

--------------      --------------

TROJ_BYTVERIFY.A TROJ_BOOKMARK.C

WORM_MIMAIL.R  WORM_MYDOOM.A

WORM_MIMAIL.DAM  WORM_MYDOOM.DAM

-------------------------

Virus Signature Modified:

-------------------------

BAT_MESA.A

IRC_RANDON.AC

TROJ_KEYLOG.AA

USR_TYPE.CORZIP

USR_TYPE.MYDOOM

WORM_MIMAIL.G-1

WORM_MYDOOM.DAM

------------------------

Virus Signature Dropped:

:

kaj to pomeni :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naložil sem EZ Armour, pa mi je blokiral XPje in sem dobil modro obvestilo, da ne gre nikamor. Še dobro, da imajo XPji obnovitvene točke in je Armour letel dol.

Potem sem naložil Symantecov Norton Internet Security 2004. XPji so delali, samo do CDpekača in DVDroma nisem mogel. Programi so ju našli in lahko uporabljali, direktno do njiju (iz raziskovalca) pa nisem mogel.

In je tudi Norton letel dol.

Sedaj enomesečno preizkušam Pando. Pri njej vse dela.

V prihajajoči pošti pa mi je tudi odkrila Mydooma, tako, da očitno deluje. Vsaj upam.

Uf, a pa imaš SErvice pack in vse popravke naložene (si uporabljal pridno windowsupdate.microsoft.com)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsega pa ti ne smem povedati, ker servicepacki prijemajo samo na registrske tablice. Updatal sem pa vedno in redno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam AVG pa mi vse najde :D

Pošto kjer zazna virus mi kar sam pobriše še preden jo lahko odprem :yea2:

Napiše sporočilo kakšen virus je bil zaznan in da je pošta zbrisana B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem z nortonom 2004 prof. zadovoljen...ko gledam pošto na outlook mi javi virude in jih zbriše...kar ne more pa karantena.....za enkrat gre....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsega pa ti ne smem povedati, ker servicepacki prijemajo samo na registrske tablice. Updatal sem pa vedno in redno. :D

tablce lahko tudi doma ponardiš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj enomesečno preizkušam Pando. Pri njej vse dela.

V prihajajoči pošti pa mi je tudi odkrila Mydooma, tako, da očitno deluje. Vsaj upam.

Bravo! Tut jest imam Pando in povem vam, da sem z njo več kot zadovoljen. Dosedaj mi je še vedno odkrila vsak virus! Imam jo eno leto in nekaj mesecev in od takrat moj računalnik ni več okužen. Ko pa sem imel nortona, sem imel vedno probleme z rraznimi virusi. Tudi Mydoom virus mi je Panda odkrila takoj, mi zaščitila računalnik in sem brez skrbi - mejle mi avtomatik zbriše, pusti le obvestilo kateri virus je bil.

Zato Brrrm mislim da te Panda nebi smela razočarati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: interesantno, da dobivam take okuzene maile skoraj izkljucno iz slovenije.

Aja, jest sem pa dobil vsaj 40 mailov iz domen s končnico .at! Čudna so pota gospodova.... :yea2: :lol1:

No, ker vsi hvalite svoje konje pri antivirusnih programih, jaz stavim na CA eTrust Inoculate (ver.6.0 in 7.0). Zaenkrat same pohvale, zanesljivost do zdaj 100%.

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zdej tle vsi govoriste kaj maste, kaj bi meli, blabla.. :doze:

Kaj, da bo konc teh mailov mormo počakat da pride "turn off day" od črva al se bo treba it skrit v bunker? ;) <_<

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni še sedaj serverji zavračajo vso pošto s priponkami....moram mejle z drugih naslovov pošiljat....fajn so nas zajebali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!