Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

Očitno je "zeleni" val hibridnih vozil pljusknil tudi v svet skuterjev. Piaggio je predelal dva svoja modela, X8 in Vespo v hibridna skuterja. Koncept je isti kot pri Toyota Prius, torej bencinski motor plus mali elektromotor. Po gobe gre prostor pod sedežem, saj so tam baterije. Ajd, X8 je dovolj velik, da ti še vedno ostane placa za eno integralko.

2006520503765124_02.jpg

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajni rezultati v sosednji Italiji v preteklem mesecu ter ob polovici leta.

Med velikimi maxi-ji krepko vodi T-max :worship: . Le kaj je na tem "skuterju" da ga Italjani tako kupujejo :whistle: ?

Ko le nebi bil tako drag :headbang:

mercato_0707.gif

Ter pa Kmyco je predstavil excitinga v "R" izvedbi, moram priznati da je všečen.

xciting500rss01.jpg

xciting500rss02.jpg

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta denar naj T-Maxa kar imajo. Če bi imel notri vsaj ene 750ccm in 70 KM, potem bi bil za to ceno še sprejemljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam glede T-maxa. Je pa tale Xciting kar posrečen. Upam, da so mu dodali še kaj konjev.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj menite se splača vzet maxiskuterja X9 z prevoženimi 30.000 . Sem slišal ,da naj bi ti motorji brez problema zdržali do 100.000 ,seveda ob rednih servisih. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam glede T-maxa. Je pa tale Xciting kar posrečen. Upam, da so mu dodali še kaj konjev.

xciting ql samo je pretežki.. nevem kaj montirajo v te kymcote samo težki so kot iz svinca....

LP T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xciting ql samo je pretežki.. nevem kaj montirajo v te kymcote samo težki so kot iz svinca....

LP T.

Po tisti tabeli iz teme "Moj maksiskuter", kjer je tabela (str. 65), je 2. najlažji. Tehtal naj bi 170kg. Ne vem, če je podatek verodostojen, saj ima moj Bet&Win 158kg, s tem da je Xciting ladja proti mojemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tisti tabeli iz teme "Moj maksiskuter", kjer je tabela (str. 65), je 2. najlažji. Tehtal naj bi 170kg. Ne vem, če je podatek verodostojen, saj ima moj Bet&Win 158kg, s tem da je Xciting ladja proti mojemu.

To je podatek za nosilnost, teža Xcitinga je 230kg. naj še enkrat "ponovim" da so podatki prepisani s treh revij ki se ukvarjajo s to tematiko, tako da prihaja do odstopanj ter različnih cen v primerjavi s cenami na SLO trgu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je podatek za nosilnost, teža Xcitinga je 230kg. naj še enkrat "ponovim" da so podatki prepisani s treh revij ki se ukvarjajo s to tematiko, tako da prihaja do odstopanj ter različnih cen v primerjavi s cenami na SLO trgu.

LP

Aha, sem slabo pogledal. No, potem ima pa res veliko težo in sorazmerno slabo nosilnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tisti tabeli iz teme "Moj maksiskuter", kjer je tabela (str. 65), je 2. najlažji. Tehtal naj bi 170kg. Ne vem, če je podatek verodostojen, saj ima moj Bet&Win 158kg, s tem da je Xciting ladja proti mojemu.

Pr mojmu Xcitingu je v knjižici tovarniških podatkov suha teža 230 kg.

Men se Xciting zloooo dopade....edin rezervoar je mal premajhen...(uf če bi se ga dal povečat :worship: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne pravim, da je skuter slab. Še v vsaki reviji so ga pohvalili, še posebej zaradi razmerja kvaliteta - cena. Problem je, da sam težko sodim, ker sem peljal zgolj Xcitinga, drugih 500ccm skuterjev pa ne. Verjetno me pri Kymcotih najbolj moti velik variomat. Sicer nisem niti na mojem, niti na Xcitingu še nikoli nasedel, vendar imaš neko previdnost pri ostrih zavojih v levo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz :)

Ker tistega z 30.000 km ni več ,sem našel na netu enega srebrnega z vso opremo kar jo imajo ( kovček,el. tačka,interfon,bluetooth, pot. rač ) . Cena za l. 2002 je 2800 eur. Malo me sicer moti ,da ima samo 18.000 prevoženih ,je pa iz ITA. Lastnik pravi ,da je Evolution. A niso bli ti evolution od 2003 naprej? V petek grem gledat. Kaj pravite se splača ? LP

Popravljeno . Popravil BoštjanG
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evolution model najlažje spoznaš po smernikih v vzvratnih ogledalih. Star model jih ima spredaj na boku pod lučmi.

A se splača? Če so kilometri realni in če je vse tako brezhibno, kot mora biti, potem se splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 18.000km plastike med krmilom in sedežen ne smejo biti nita malo oguljene. No ja, verjetno je odvisno od lastnika, ampak če je pazil nanj, bi morale biti plastike kot nove. Uporaba skutgerja oz. prevoženi kilometri se tam hitro vidijo. Poglej še zavorno ročico, če je v črni barvi, potem ima prave km, če je oguljena do kovinskega leska, pomeni veliko km. Čeprav za tole zadnje ne vem točno kdaj se ročica oguli, morda se že pri 18.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz :)

Ker tistega z 30.000 km ni več ,sem našel na netu enega srebrnega z vso opremo kar jo imajo ( kovček,el. tačka,interfon,bluetooth, pot. rač ) . Cena za l. 2002 je 2800 eur. Malo me sicer moti ,da ima samo 18.000 prevoženih ,je pa iz ITA. Lastnik pravi ,da je Evolution. A niso bli ti evolution od 2003 naprej? V petek grem gledat. Kaj pravite se splača ? LP

Kakšen motor pa ti kupuješ? Ma kaj nisi že enkrat neki spraševal BoštjanG .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker bom jaz verjetno moral prodati svoj motor, ker rabim denar!!!

Ampak mi ga je škoda X9 180 temno plav. Prav zdaj ko sem zamenjal gume in opravil prvi velik servis.

Skuter je zakon.. Hvala še enkrat Jetmenu :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne pravim, da je skuter slab. Še v vsaki reviji so ga pohvalili, še posebej zaradi razmerja kvaliteta - cena. Problem je, da sam težko sodim, ker sem peljal zgolj Xcitinga, drugih 500ccm skuterjev pa ne. Verjetno me pri Kymcotih najbolj moti velik variomat. Sicer nisem niti na mojem, niti na Xcitingu še nikoli nasedel, vendar imaš neko previdnost pri ostrih zavojih v levo.

ja jaz sem se vozo z njim v ljubljani z testnim... pa kaj naj rečem zdaj ko je novi xciting ven prišel ko ma elektronski vbrizg so mogoče kaj poštimali ampak oni ko je pa bil v lj pa je bil tak bolj mutav ... motor se ni nekam vrtel na pram moji 400tki mo je morini mašina gor se pa vrti ko avto na daljinca... je pa res da ma variator konkretno glomazen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen motor pa ti kupuješ? Ma kaj nisi že enkrat neki spraševal BoštjanG .

Sem že ja nekaj časa nazaj. Pol pa sem prvo raje počakal ,da sem izpit naredil (2 tedna nazaj ), pa sem zdaj raje v akcijo stopil pa še nekaj prišparal ,pa typhoona sem včeraj prodal ,tak ,da se je kr nekaj nabralo v tem času.Kupujem pa X9 -obvezno 500 ccm ,samo iščem nekaj dobrega, se ne bi rad kr zaletel pa prvega kupil ,razen ,če bo res lepo porihtan . LP Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz sem se vozo z njim v ljubljani z testnim... pa kaj naj rečem zdaj ko je novi xciting ven prišel ko ma elektronski vbrizg so mogoče kaj poštimali ampak oni ko je pa bil v lj pa je bil tak bolj mutav ... motor se ni nekam vrtel na pram moji 400tki mo je morini mašina gor se pa vrti ko avto na daljinca... je pa res da ma variator konkretno glomazen...

A to misliš tistega oranžnega? Tega sem namreč prepeljal iz Ljubljane v Maribor in me je kar navdušil (takrat). Res pa je, da je pospešek od 0-100km/h enak mojemu, ki ima 250 kubikov manj. Sej nekje še mora bit ta moj test na forumu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to misliš tistega oranžnega? Tega sem namreč prepeljal iz Ljubljane v Maribor in me je kar navdušil (takrat). Res pa je, da je pospešek od 0-100km/h enak mojemu, ki ima 250 kubikov manj. Sej nekje še mora bit ta moj test na forumu ;)

Saj je še na začetku teme moj maxiscooter :whistle:

LP

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to misliš tistega oranžnega? Tega sem namreč prepeljal iz Ljubljane v Maribor in me je kar navdušil (takrat). Res pa je, da je pospešek od 0-100km/h enak mojemu, ki ima 250 kubikov manj. Sej nekje še mora bit ta moj test na forumu ;)

Res, pospešek ni bohvekaj, je pač treba premakniti 230 kil. Pri speljevanju se prvih nekaj metrov prav nagravžno vleče. Me je pa presenetil pri večjih hitrostih, Če, tam nekje pri sto na uro in 5500 obratov, odpreš plin, se mu kar odtrga in brez napora vleče do 140km/h in več. No, pri 140km/h jaz odneham, pa ima še voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roko na srce oni števci na ecingu bi lahko bili lepše izdelani

ampak najbojša stvar na tem skuterju mi je pa ročna bremza!!!!!!

to pa prav pogrešam na mojem!!

LP T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Upam da je tole še tema za predstavitev novosti na področju maxi-jev :whistle: .

Yamaha je predstavila novega T-max :photo: . Zmogljivosti ostajajo enake, nova zunanja podoba,več prtljažnega prostora, za kaj več bo pa treba prebrati predstavitev.

novi T-max

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!