Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

če bo šlo tako dalje, bo lahko Honda kmalu začela oglaševati svoj Gold Wing kot ultimativni maxi skuter :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da bi dal za skuterja sicer ne potovalnega ala Burgman, Atlantic, x-max, silver wing in podobni, ampak bolj športni recimo runner 200, Dylan 150 in pa SportCity 250 ki trenutno stane okoli 4000 evrov max 3500. Ker za 4500 evrov dobim že kvalitetnega nakeda z do 5 k prevoženih kilometrov.

Takšnih kot si ti je bolj malo, zato pa mi mojega B&W-ja ne uspe prodati. Če že ljudje kupujejo skuter večje kubature, posežejo navadno po potovalnikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je v Italiji malo drugače, saj naj bi bili zelo priljubljeni srednje veliki skuterji med 125 in 250 ccm. Zato je Piaggio predstavil novi model, Carnaby, ki naj bi zapolnil vrzel med manjšim Liberty in večjim Beverly.

1863009.jpg1863011.jpg

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh srednje velikih skuterjev je tudi po hrvaškem primorju veliko. Dejansko nobena hiša ni brez skuterja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšnih kot si ti je bolj malo, zato pa mi mojega B&W-ja ne uspe prodati. Če že ljudje kupujejo skuter večje kubature, posežejo navadno po potovalnikih.

Jah , kaj hočem. Sedaj ko sem še bolj mlad mi bolje ustrezao bolj športni skuterji in verjetno bi se odločil za aprilio 250.

Končna hitrost mi niti ni tako važna se mi pa čudno zdi da ima recimo Dylan 150 omenjeno 120km/h ta aprilia pa 130km/h. Pa menda gre že gilera vrx 200 tudi 130km/h. V bistvu se mi gre samo zaradi potovalne hitrosti, ker se je še vseeno bolje peljat 110km/h na 75% zmogljivosti skuterja kot pa pri isti hitrosti tiščat enega drugega skoraj do maksimuma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, 125ccm skuterji imajo res marsikje navedeno hitrost med 115km/h in 120km/h, še posebno, če vprašaš lastnike :) Dejansko pa s 11 do 15KM ne pridejo preko 110km/h. VXR 200 gre med 120 in 130km/h, pravtako vsak, ki ima 250ccm in vsaj 20KM. Načeloma se meni tudi bolj dopadejo športni skuterji, predvsem zaradi načina vožnje, ki ga imam sam. Za razliko od tebe jaz zelo pogrešam končno hitrost in pospeške za prehitevanje do vsaj 120km/h. Vozim se namreč predvsem po regionalnih cestah, zato mi pospešek iz mesta ne pomeni veliko. Več težav imam pri prehitevanju nad 100km/h, saj navadno vozim med 100 in 130km/h (več pa itak ne gre). No sej, če uspem zdaj prodat to mojo mašinco, imam namen kupiti motor z 70 do 80KM.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj imam tud jaz rad pospeške samo se s sedanjim skuterjem bolj težko vozim več kot 70 ker mi ga je enostavno škoda poleg tega pa ne morem it niti na avtocesto, iz dolejske prestolnice do ljubljane pa kolikor vem ne moreš prit po regionalkah ne da bi vozil po makadamu :BUA: , mogoče bi se dalo prit če bi šel čez kočevje pa se mi vseeno zdi prevelik ovinek. Saj ti maš 250 b&w pa dej mal napiš kolk je kej končna oz normalna potovalna brez priganjanja. Pomoje bi se brez težav peljal okoli 110 konstantno če bi se rečimo odločil za pot na morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da je škoda agregata, da ga vrtiš v rdeče polje. Sam se izogibam agresivnim pospeškom iz mesta brez potrebe, prehitevam pa veliko po regionalnih cestah, saj večina avtomobilistov vozi med 70 in 90km/h, do 100km/h pa s 20KM ni problema mimo priti (razen, če sta dva gor). Moja potovalna hitrost, pri kateri se pelješ udobno je med 100-110km/h. Do 125km/h (po števcu seveda), se še lahko pelješ normalno, za kaj več, se je pa že potrebno skloniti. Po ravnini sem največ dosegel 140km/h, vendar so bili pogoji idealni, nasplošno pa kaj več kot 130km/h ni za pričakovati. Realna izmerjena hitrost naj bi bila 127,5 km/h po meritvah s radarjem iz revije Roller. Všeč mi je bil ravno zaradi svojih majhnih dimenzij (nekaj takšnega kot Leonardo), kar je idealno za mestni promet. Kasneje sem ugotovil, da se odlično pelje tudi po odprtih cestah (kar so ugotovili tudi novinarji) in v ovinke pada kar sam. Zato pa velikokrat dohitim (in prehitim) kakšnega čoperista, all rounderja ali pa nedeljskega BMW fahrerja :) Poraba je pa itak enaka ostalim 250ccm. Nazadnje sem se peljal do Celja in nazaj in ga nisem šparal (vbistvu sem vozil za eno s ER-6 do Maribora, ženska je pa kar lepo ožemala svojega Kawasakija), vozila sva med 100 in 130km/h (včasih me je pustila malo zadaj), ampak poraba presenetljivo ni bila večja od 4,6l. Sem pa prišel že tudi na 3,5l s 80km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pravici povedano so mi vsi maxi skuterji smesni smile.gifsmile.gif

Men je osebno najlepsa Aprilia Leonardo 125/150/250

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja od maxijev bi imel runnerja 125/180/200 samo ce bi meu hiso da mi ga ne ukradejo, leonardota tastaro sr 125 drugace pa raj motor 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mojega ne bi zamenjal za nobenega maxija do 250ccm. No, mogoče za novega Runnerja VXR 200 ali pa Nexusa 250. Ampak prvemu se pozna tistih 50ccm primankljaja v navoru, saj sva zadnjič z enim štartala iz semaforja in sem ga pustil zadaj za ene 3 dolžine skuterja. Nevem pa, kako je s prehitevanjem nad 100km/h. Verjetno slabo, tako kot pri mojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mojega ne bi zamenjal za nobenega maxija do 250ccm. No, mogoče za novega Runnerja VXR 200 ali pa Nexusa 250. Ampak prvemu se pozna tistih 50ccm primankljaja v navoru, saj sva zadnjič z enim štartala iz semaforja in sem ga pustil zadaj za ene 3 dolžine skuterja. Nevem pa, kako je s prehitevanjem nad 100km/h. Verjetno slabo, tako kot pri mojem.

Kaj pa nexus 500?? ali celo novi mp3 250ccm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mislil sem do 250ccm. Tukaj sem pozabil še na MP3-ja. Seveda bi ga pa raje zamenjal za 500ccm skuter. Zaloge moči ni nikoli dovolj :) Prodajam ga pa vbistvu zato, ker bi rad prešaltal na motor. Trenutno se mi najbolj dopade SV-650S (stari model jasno, za novega nimam denarja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mislil sem do 250ccm. Tukaj sem pozabil še na MP3-ja. Seveda bi ga pa raje zamenjal za 500ccm skuter. Zaloge moči ni nikoli dovolj :) Prodajam ga pa vbistvu zato, ker bi rad prešaltal na motor. Trenutno se mi najbolj dopade SV-650S (stari model jasno, za novega nimam denarja).

Lepo da gres sedaj na motocikel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si ga kupil novega? Saj če ga ne moreš prodat ga imaš še vedno lahko kot drugi oz rezervni konjiček za v službo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kupil sem novega, ampak sem naredil prepis na fotra zaradi zavarovanja (bonus iz avtomobila). Sej po vsej sili ga ne bom prodajal pa mu zniževal ceno. Itak dobro gre. Odlično vbistvu za 250ccm. Ne morem pa si privoščiti, da bi imel dva doma. Niti nimam denarja za vzdrževanje, niti za nakup drugega motocikla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kupil sem novega, ampak sem naredil prepis na fotra zaradi zavarovanja (bonus iz avtomobila). Sej po vsej sili ga ne bom prodajal pa mu zniževal ceno. Itak dobro gre. Odlično vbistvu za 250ccm. Ne morem pa si privoščiti, da bi imel dva doma. Niti nimam denarja za vzdrževanje, niti za nakup drugega motocikla.

Če ti uspe prodati kupi motor drugače pa ga lahko še zmeraj voziš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je moj namen. Po vsej sili ga ne mislim prodajat (že itak sem med onimi skuterji na avtonetu, ki so stari kot zemlja in imajo 1x ali 2x več prevoženih), če pa kdo kupi, pa grem po motor. Če pa naredim menjavo pa toliko boljše :)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz svojega tudi nebi prodal ker gre lepo ima majhno porabo in tudi vzdrževanje je minimalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyberscooter piše o 'genialnem' Hrvaškem skuteristu, ki je s predelavo kitajske različice Honde Foresight naredil še eno inačico trokolesnika...

Več informacij tukaj.

post-1797-1182500951_thumb.jpg

post-1797-1182500959_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyberscooter piše o 'genialnem' Hrvaškem skuteristu, ki je s predelavo kitajske različice Honde Foresight naredil še eno inačico trokolesnika...

Več informacij tukaj.

Se je pa dal mudelu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta skuter ni dosti bolj stabilen kot štirikolesniki saj te predvsem v ovinkih lahko vrže ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!