Skoči na vsebino

KTM Supermoto 660 SMC, 625 SM itd.


Kroker

Priporočene objave

Nisem nek poznavalec KTM-jev, se pa zanimam za eno zverinco od KTM-ja za na Raceland in bi prosil, če lahko kdo razloži kaj se skriva za temi oznakaki LC4, SMC, EXC, SX. Skratka + in -.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nek poznavalec KTM-jev, se pa zanimam za eno zverinco od KTM-ja za na Raceland in bi prosil, če lahko kdo razloži kaj se skriva za temi oznakaki LC4, SMC, EXC, SX. Skratka + in -.

C4-osnovna cestna endura

SMC-supermoto

EXC-oprema za cesto

SX-bolj oskubljen

nisem prepričan....bo ker bolj ktmista povedu točno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nek poznavalec KTM-jev, se pa zanimam za eno zverinco od KTM-ja za na Raceland in bi prosil, če lahko kdo razloži kaj se skriva za temi oznakaki LC4, SMC, EXC, SX. Skratka + in -.

na hitro, kolkr se spoznam ... sx - cross, za SMbrzveze(za moje pojme), lc4 so mašine za usak dan, smc isto lc4, sam močnejši lažji, ... exc je enduro, za moje pojme najbolš supermoto z malo predelavami, vendar večji servisni interval, ni za dva, sam za progo pa preganjanje po mestu ampak vlkooo zabave, smr je pa še večja racing mašina, podobno ko smc, sam se ga ne da registrirat(se mi zdi) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kej na tla letu pri ucenju? :)

ne.mi gre....ko sem se po zadnji vozu res nikol nisem padu.razen l.95 mortalka pijan me je obrnilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nek poznavalec KTM-jev, se pa zanimam za eno zverinco od KTM-ja za na Raceland in bi prosil, če lahko kdo razloži kaj se skriva za temi oznakaki LC4, SMC, EXC, SX. Skratka + in -.

640 LC4...obstajata 2 modela, enduro in supermoto vendar oba imata enak agregat. Elektro in nožni vžig. Zadeva ni preveč brutalna in "živčna" saj ima depresijski vplinjač.

625 SMC...supermoto model z istim agregatom kot zgoraj navedeni model le da ima ta Keihinov FCR vplinjač kar pripomore k večji odzivnosti , ima 9L namesto 11L rezervoar, drugačen sedež,

zadnji okvir (sub-frame) je aluminijast ter še nekaj malenkosti, je tudi lažji od 640-ke. Prav tako ima elektro in nožni vžig.

660 SMC...še bolj športno usmerjen supermoto z 654 kubičnim agregatom, samo nožni vžig, alu zadnji okvir, olje ima samo v agregatu ne tako kot 625 in 640, ki ga imata tudi v okvirju, posledično to pomeni krajše servisne intervale ter manjšo težo glede na prejšnja dva.

620, 625 SC...oba obsajata v enduro in supermoto različici, samo nožni zaganjač, olje samo v agregatu, klasični dellorto vplinjač, alu zadnji okvir.

EXC...obstaja več modelov (125, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 520, 525, 530), v osnovi so to hard enduro motorji vendar je v tujini dosti predelanih v supermoto. Ampak za konkretno predelavo je potrebno kar nekaj denarja. 125, 250, 300 so dvotaktni modeli. Servisni intervali so kar pogosti saj so agregati naviti, tako da je vzdrževanje relativno drago, je pa res, da nudijo veliko veselja. Vsi štiritaktni modeli imajo poleg nožnega tudi elektro zaganjač. Možna je tudi registracija.

SX...kros modeli (125, 250, 350, 400, 450, 505, 520, 525), večinoma imajo samo nožni vžig, nekateri pa tudi elektro.

SMR...dirkalni model, podobno kot SMC vendar brez vse navlake za na cesto, ker ga ni možno registrirat

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, vidim da vsi obvladate po ta zadnem! Lepo.

 

Lahko bi se, enkrat ko bo bol topleje, mal na Racelandu pozabaval?

če bojo finance sm za, pa se zmenmo..;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, vidim da se LC4 še kr fura, da nisem edini, ki sem navdušen nad temi motorji....sem svojga smc predelal še za off road, da se lahk mal v jesen in pozimi vozim po hribih....mal na raceland, mal na bohor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam da pride pomlad pa bomo pokali :P
iz kje (za Slo me zanima) pa drgač kaj naročujete dele? Js sm do zdej vse iz ebaya, me pa zanima če se pr nas tut dobi kaj pametnega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam da pride pomlad pa bomo pokali :P

iz kje (za Slo me zanima) pa drgač kaj naročujete dele? Js sm do zdej vse iz ebaya, me pa zanima če se pr nas tut dobi kaj pametnega ...

ktm center laba,js sm tam že dost stvari kupu..naprimer bremz ročke nism najdu na ebayu iste ¨original¨ (identične) da bi jo dobil cenej tak pa še par drugih stvari narceneje je pomoje kaka italija pa austrija za dele samo natančno prek česa naročit pa nimam pojma..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx, sm pregledo to ja, sam nikjer nimajo zadnega črnega/oranžnega zobnika kejkr sm gledo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, kje je možno dobiti barvno lestvico glede na letnik za KTM-je, ker vidim, da so vsemogoče plastike na morjih?

 

a si mislo motorjih? :D

kere pa gledaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki rabim za Raceland, pa da se da registrirat, pa da je možno kros feltne gor obesit. Torej LC4 ali pa mogoče kak exc.

kak pa bađet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rečmo do 3.5k€.

 

js bi na tvojem mesto uzev to http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6896729

če ti ga da za 2700 si zmago, pa ostali dnar porabiš za servise pa zaščito motorja pa še ostane ti:)

ker za exca enga vredo rabis tam okol 3500že pol pa še predelava v sm, pa spt stane:)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena slika od učera, ni lih ktm, je pa 100x bol noro :OK:

da ne pozabim čez zimo kk se balanca drži

 

295087_433435206726214_1603461848_n.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rečmo do 3.5k€.

js mam smc-ja 625 06 letnik pa nevem a bi ga prodau al ne ko nevem ka bi pol kupu če bi sploh še kej kupu,, sam trenutno kupujemo nepremičnino in bi ga mogoče celo tud prodau no dak da če te zanima..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam smc-ja 625 06 letnik pa nevem a bi ga prodau al ne ko nevem ka bi pol kupu če bi sploh še kej kupu,, sam trenutno kupujemo nepremičnino in bi ga mogoče celo tud prodau no dak da če te zanima..

če boš prodajal bi jas mogoče kupil če bo vredu cena

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!