Skoči na vsebino

Renault Clio


Thundercat

Priporočene objave

clio 1.2 letnik 93....3. cilinder ne dela...kompresija je kot predpisana....zamenjane svečke, vsi kabli, kape....cilinder ne dela pod minimumom pri visokih obratih začne delat....

a kdo ve za kaj se gre???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se 1x preveri kompresijo. preveri tudi iskro, ajnšpric (ce ga ima, drugace pa kolektor uplinjaca in uplinjac). ce ne najdes okvare, pa mehanik. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....kompresija s tem nima veze.....

preglej še enkrat kable (z instrumentom,ne na oko,lahko pa tudi zamenjaš dva kabla na svečkah med sabo,vendar pozor....moraš jih pa zamenjati tudi na vžigalni tuljavi....), vžigalne tuljave (če jih je slučajno več-za vsak cilinder svoja),zamenjaj svečke med sabo (tako boš izločil svečke s spiska možnih napak),drugače je pa napaka skoraj definitivno na elektriki (vžigalna tuljava,kabli,svečke.....).....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj pol je pa ta clio kot cadilac sixteen, ko mu delajo celindri kolikor pač avtomobili rabi ;)

Ok šalo na stran... na žalost ne vem kaj bi blo, pomagat pa bi ti znali na www.avtomobilizem.com. Včalni se v forum pa tam vprašaj... tam bi sigurno mogli vedet

Popravljeno . Popravil Italjet Dragster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve za kaj se gre???

Jep -- it's Renault :SS

PS: Brez panike, tudi jaz sem ga imel ... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep -- it's Renault :SS

PS: Brez panike, tudi jaz sem ga imel ... :kva1:

Neslana šala!!!!!!!!!!!:D :P :D :angry: :angry:

Noise počaki da ti še mazda začne crkvat.........ne morš kar posplošit.........jest mam zaenkrat zelo dobre izkušnje!!!!!!!!!!

Clio je seveda spodnji srednji razred avta in zato se pri teh avtih pričakuje nekako večje servise in okvare na 100.000km..............motorji so praviloma manjših prostornin in zato bol terani!!!!!!No me zanima kako kak polo al pa saxo zdržijo tele zadeve????????Če maš srečo nardiš tut s Cliotom 300.000 in več ampak take primerjave so nesmisel........pač mal smole.......Tundercat zamenjaj elektroniko (sam predvidevam) in vozu se boš še dolgo!!!!!!!!!!! :D

Ciao,by Pero

PS:Če mi jutr kej crkne bom pa še jast kle šimfu v tej temi tok da veste zato je ne zapret!!! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Clio ma kar lepo razdelilno kapo pa to... odpri jo, spucej, pošprici z vedejom,... če ostali delajo pol je frgazar OK, kolektor... ne vem kaj bi ga lohka zamašl...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Renaultu ne bom več izgubljal besed, imam preveč slabih first-hand izkušenj.

Da pa ne bo vse tako subjektivno, tole najprej citiram iz avtomobilizem.com ...

Britanska potrošniška organizacija že več let izvaja raziskavo o zanesljivosti avtomobilov. V letošnji raziskavi je sodelovalo 32.626 voznikov .

Številke pomenijo koliko vozil (v procentih ) v zadnjem letu NI imelo okvare , zaradi katere bi ostali na cesti. V raziskavo so zajeti avtomobili do starosti 8 let.

100 stara Honda Accord

100 Honda Jazz

100 Mazda 323

100 Nissan Almera

100 Nissan X-trail

100 Smart car

100 Toyota Celica

99  Honda Civic

99  Honda CR-V

99  Lexus IS 200/ IS 300

99 Toyota Corolla

99 Toyota Yaris

99 Volvo S40 / V40

98 stara Honda CR-V

98 stara Nissan Almera

98 Rover 25

98 Toyota RAV 4

98 Opel Vectra

98 Volvo S60

97 Ford Fiesta

97 Ford Ka

97 Ford Mondeo

97 Ford Puma

97 Peugeot 106

97 Peugeot 406

97 Škoda Fabia

97 stara Toyota Corolla

96 Citroen Saxo

96 Ford Focus

96 Mazda MX-5

96 Mercedes A

96 stara Nissan Primera

96 Rover 45

96 Škoda Octavia

96 Opel Astra

96 Opel Corsa

95 Jaguar tip S

95 Nissan Primera

95 stara Toyota Avensis

95 Opel Omega

95 VW Polo

94 Alfa Romeo 147

94 Auda A2

94 Fiat Punto

94 stara Ford Fiesta

94 Peugeot 206

94 Peugeot 306

94 Peugeot 307

94 VW Bora

93 Audi A4

93 Jaguar tip X

93 stara Nissan Micra

93 Seat Leon

93 Opel Zafira

93 Volvo S70/V70

93 VW Golf

93 VW Passat

92 BMW 3

92 Citroen Xara

92 Land Rover Freelander

92 Rover 75

91 BMW 5

91 Honda HRV

91 Mercedes C

90 stari Audi A3

90 Mini

90 Reanult Clio

90 Stari Renault Megane

90 Renault Scenic

90 Saab 9-5

89 BMW X5

89 Daewoo Matiz

89 Land Rover Discovery

89 Suzuki Vagon R+

88 Citroen C5

88 stara Opel Vectra

87 Alfa Romeo 156

87 Renault Laguna

87 Seat Alhambra

87 stari VW Polo

85 stari Saab 9-3

84 Mercedes E

83 Citroen C3

82 Ford Galaxy

75 Audi TT

V enem letu obstane na cesti vsak četrti Audi TT !!!

Klasifikacija ( po ABECEDI za kategorijo )

legenda: 0 brez spremembe glede na leto prej , -1 padec za 1 kategorijo, -2 padec za 2 kategoriji , +1 dvig za eno kategorijo

NAJBOLJŠI

Honda 0

Hyundai +1

Lexus

Mazda

Nissan +1

Smart ( prvo leto v raziskavi ) )

Toyota 0

DOBRI

Daihatsu +1

Ford +1

Suzuki +1

POVPREČNI

Audi -1

BMW 0

Chrysler 0

Daewoo 0

Isuzu 0

Jaguar -1

Jeep +1

Kia 0

Mercedes Benz -2

Mitsubishi

Porsche ( prvo leto )

Proton 0

Saab 0

Seat -1

Škoda 0

Subaru -1

SLABI

Alfa Romeo 0

Citroen 0

Fiat 0

Land Rover 0

MG ( prvo leto )

Peugeot 0

Renault 0

Rover 0

Opel 0

VW -1

Volvo -1

Povzeto po reviji VIP . Upam da ni predolgo  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tole od ADACa - statistika za lansko leto...

ADAC-Pannenstatistik 2002

Bei den Kleinwagen zeigten sich Skoda Felicia (35,9 Pannen pro 1000 Autos), Fiat Punto (34,5), Renault Clio (32,7) und Renault Twingo (30,1) als besonders anfällig. Die Zuverlässigsten waren Ford Fiesta (15,9) und VW Polo (16,2). Auch in der unteren Mittelklasse schnitten Renault und Fiat schlecht ab. Der Mégane verbucht mit 46,2 Pannen das schlechteste Ergebnis aller 54 erfassten Autotypen. Auch die Fiatmodelle Bravo, Brava und Marea (38,5) fielen negativ auf. Beste in dieser Gruppe waren Toyota Corolla (9,8) und Honda Civic (9,9).

Schlusslicht in der Mittelklasse wurde wie im Jahr 2001 der Renault Laguna (30,4), während in der oberen Mittelklasse und Oberklasse der Opel Omega (41,6) die rote Laterne an den Volvo S70/V70/C70 (41,9) abgeben konnte. Die beiden Spitzenplätze gingen an Toyota Avensis (Mittelklasse mit 7,6) und Audi A6/S6 (obere Mittelklasse/Oberklasse 15,2).

Bei den Vans überzeugte auf dem Spitzenrang der VW Sharan mit 30,7 Pannen. Wie im Vorjahr landete der Renault Espace mit 43 Pannen pro 1000 Fahrzeuge, zwar leicht verbessert, auf dem letzten Platz.

Die jährliche ADAC-Pannenstatistik berücksichtigt ausschließlich Fahrzeugmodelle, von denen mehr als 10 000 Stück pro Jahr zugelassen werden. Häufigste Pannenursachen waren wie im Jahr 2001 Schäden in der allgemeinen Elektrik (35,1 Prozent) und in der Zündanlage (14,1 %).

Weiter leicht rückläufig sind Motorprobleme wie defekte Zahnriemen, Steuerketten und Ölpumpen mit 10,5 Prozent.

Ista stvar še v angleščini:

With the small cars Skoda Felicia (35.9 breakdowns per 1000 car) showed up, Fiat Punto (34,5), Renault Clio (32,7) and Renault Twingo (30,1) as particularly susceptible.  The most reliable ones were Ford Fiesta (15,9) and VOLKSWAGEN Polo (16,2).  Also in the lower middle class Renault and Fiats fared badly. The Mégane booked with 46,2 breakdowns the worst result of all 54 seized car models.  Also the Fiat models Bravo, Brava and Marea (38,5) were noticeable negatively.  Best ones in this group were Toyota Corolla (9,8) and Honda Civic (9,9). 

Tail light in the middle class became as in the year 2001 the Renault Laguna (30,4), during in which upper middle class and upper class of the OPELS omega (41,6) could deliver the red lantern at the Volvo S70/V70/C70 (41,9).  First two places went at Toyota Avensis (middle class with 7,6) and AUDI A6/S6 (upper middle class/upper class 15.2).

With the Vans the VOLKSWAGEN Sharan with 30,7 breakdowns convinced on point rank.  As in the previous year the Renault Espace with 43 breakdowns per 1000 vehicle, easily improved, at the last place landed. 

The annual General German Automobile Association breakdown statistics considers excluding vehicle models, of which more than 10,000 pieces per year become certified.  Most frequent breakdown causes were as in the year 2001 damage in the general electrical connection (35.1 per cent) and in the ignition system (14.1 %).

Furthermore slowly declining are engine problems like defective toothed belts, open-loop systems and oil pumps with 10,5 per cent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. in nazadnje še za leto poprej...

ADAC-Pannenstatistik za leto 2001

Die Gewinner:

Kleine Klasse: Toyota Starlet

Untere Mittelklasse: Nissan Almera

Mittelklasse: Toyota Carina

Obere Mittelklasse/Oberklasse: Audi A6

Vans: VW Sharan

Die Verlierer:

Kleine Klasse: Fiat Punto

Untere Mittelklasse: Rover 200er

Mittelklasse: Renault Laguna

Obere Mittelklasse/Oberklasse: Opel Omega

Vans: Renault Espace

Še v angleščini:

The winners: 

Small class:  Toyota Starlet

lower middle class:  Nissan Almera

middle class:  Toyota Carina

upper middle class/upper class:  AUDI A6

Vans:  VOLKSWAGEN Sharan

the losers: 

Small class:  Fiat Punto

lower middle class:  Rover 200er

middle class:  Renault Laguna

upper middle class/upper class:  OPEL omega

Vans:  Renault Espace

Ne bom komentiral... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise počaki da ti še mazda začne crkvat

:lol1: :lol1: :lol1:

ce mene vprasas, bo se kr dolg caku!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Noise: hvala da si se držal teme....

:cry: :cry: Sorry, it wasn't personal...

(samo se nisem mogel zadržati, ker me je Renault res ZELO RAZ*#$"#$" :angry: :angry: :angry: )...

PS: Povej kako si zrihtal zadevo, upam da te ne bo staloo $$$

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne ne, ne bom pogreval zadev!!!!! <_<

Noise me pa sam firbec matra kaj te je tako zelo razjezilo na tvojem Cliu, da si ga zamenjal in kake napake so se ti dogajale medtem ko si bil lastnik omenjenega????

Me sam tok zanima da vem kaj loh prčakujem??!!! :P :? :hmm:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne ne, ne bom pogreval zadev!!!!! <_<

Noise me pa sam firbec matra kaj te je tako zelo razjezilo na tvojem Cliu, da si ga zamenjal in kake napake so se ti dogajale medtem ko si bil lastnik omenjenega????

Me sam tok zanima da vem kaj loh prčakujem??!!! :P :? :hmm:

Ciao,by Pero

Stalno je nekaj crkovalo. OK, prvih 50kkm niti ne, potem pa se je začelo... sploh ne vem kaj vse so "štimali"... enkrat tolk da mi ni zaribala mašina (zobati jermen je drsel a vseeno niso skupi butnili bati), nekaj je bilo z zadnjimi bremzami so jih šele v drugem poskusu znali popravit, da o gretju, ki mi celo lansko zimo ni delalo (na servisu sem ga imel trikrat, zmetal cca 150 jurjev za popravila in še vedno ni delalo kot mora) in sem zaradi tega fasal angino... aja, pa da sta mi tik pred prodajo v razmiku cca 1 meseca ODPADLA ven oba žarometa tudi ne govorim. Dvakrat so mi popravljali vžig in po cca 3 letih je akumulator crknil ne da bi pustil prižgan kakršnegakoli porabnika... Svašta :o

Skratka, kvaliteta izdelave na nuli oz. se mi zdi, da je prirejena tako, da moraš stokrat na servis... Servis pa vsi vemo kako drag je pri Renaultu. Pa tiste njihove "tarife" so za popizdit -- da so mi zamenjali žarnice v armaturki so mi računali cca 800 SIT žarnice in cca 18.000 SIT dela. Ko sem rekel, da sem sam armaturko nekaj časa nazaj odšravfal in prišravfal nazaj v cca 1 uri dela (in vmes delal ne vem kaj še vse) so mi zabrusili nazaj da zakaj pa si tega nisem potem sam zamenjal... in tako naprej.

Aja, pa da ne bo pomote - te stvari se niso dogajale samo na enem servisu. Avtohiša REAL in Avtohiša SNOJ (slednji so v Črnučah) so bili čisto na podnu vseh podnov kar se usluge in servisa tiče. Pa da sem enkrat na velenjskem servisu DOM In d.o.o. videl, kako nazaj v mašino vlivajo temno črno olje sploh ne omenjam -- skratka, vse, da se moraš čimprej vrniti nazaj.

Mimogrede, bil je letnik 97.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si napisati, da si bil prvi lastnik. Da ne bo kdo rekel, da si zjebanega že kupil.

...pa da ja bila to prva serija ki so jih začeli delat v Novem mestu !!! :rolleyes: ...daleč od "francoza" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si napisati, da si bil prvi lastnik. Da ne bo kdo rekel, da si zjebanega že kupil.

Aja, saj res... In redno vzdrževal (no, vsaj na servis sem ga vozil, kaj so pa tam delali pa ne vem :angry: )

...pa da ja bila to prva serija ki so jih začeli delat v Novem mestu !!!  :rolleyes:  ...daleč od "francoza" ...

No, vsi novejši so tudi tukaj narejeni, ne? Potem je tale komentar irelevanten...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob avtu si očitno imel smolo...ker pri nas je tako da imamo Renault že od leta 1990 ko smo kupili rabljen Renault 9 letnik 81 s 80k kilometri in ga vozili do 125 k brez problemov...potem je prišla petka brez problemov razen avspuhov(ki jih je treba menjat)...potem je prišel klio letnik 94...nato megane 96 in sedaj je oče lani vzel novega klia....problemov z njimi ni razen omenjenih avspuhov ki priznam da niso posrečeni.....z avti delamo srednje ture največ seveda po mestu...delamo pa kar nekaj kilometrov in sicer zadnji klio ima 25k v letu in 6 mesecih....

stvar slabih izkušenj je v posameznih lastnikih....v ozir lahko vzameš da je klio najbolj prodajan avto v zadnjih letih posledično temu pa je to da je relativno veliko okvar na njem....ker če imaš kake eksotične avte ki jih je malo ne moreš realno ocenit stanja....

o tem se da veliko povedat...glavno pa je to da si ti zadovoljen s tvojim zdajšnjim avtom...kakor tudi sem jaz zadovoljen z Našim...

ps: problem s kliom ima bratranec in ne jaz(ma ker je avto hišni se z njim ukvarjamo vsi...) :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob avtu si očitno imel smolo... stvar slabih izkušenj je v posameznih lastnikih....v ozir lahko vzameš da je klio najbolj prodajan avto v zadnjih letih posledično temu pa je to da je relativno veliko okvar na njem....

?????? Halo???

Saj podatki niso za Slovenijo ampak ADACovi za Nemčijo in tisti zgoraj za UK. Pa da je relativno število napak odvisno od števila prodanih avtomobilov pa je kozlarija na kvadrat.

Stvar slabih izkušenj je v posameznih lastnikih. Definitivno. Takoj ko si lastnik Renaulta imaš smolo, IMHO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj ko si lastnik Renaulta imaš smolo, IMHO.

in takoj ko kadiš imaš 60% več možnosti da boš zbolel za rakom na pljučah(Ministrstvo za zdravje)...kaj kadiš....

kako ti po tvojih podatkih oz. tvojem mišlenju opravičuješ/razlagaš dejstvo da je v sloveniji najbolj prodajan avto renault...a so mar ljudje tako neumni da ne upoštevajo mnenj nemških raziskav...ali ga mogoče zastojn talajo...ali kaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako ti po tvojih podatkih oz. tvojem mišlenju opravičuješ/razlagaš dejstvo da je v sloveniji najbolj prodajan avto renault...a so mar ljudje tako neumni da ne upoštevajo mnenj nemških raziskav...ali ga mogoče zastojn talajo...ali kaj....

Prej v Jugi, so ljudje kupovali Yuge in 101-ke. So cutili pripadnost domaemu trgu.

Sedaj v Sloveniji je pa domaca avtomobilska firma Revoz, ki dela Clie. Pa spet folk cuti neko pripadnost in jih kupuje. Ker je tovarna v Sloveniji, naj bi bilo dobro poskrbljeno z servisiranje in rezervne dele.

Mogoce ima vpliv tudi to, da se Renault ful oglasuje na nasih TV. Pol pa folk kupi.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej v Jugi, so ljudje kupovali Yuge in 101-ke. So cutili pripadnost domaemu trgu.

Sedaj v Sloveniji je pa domaca avtomobilska firma Revoz, ki dela Clie. Pa spet folk cuti neko pripadnost in jih kupuje. Ker je tovarna v Sloveniji, naj bi bilo dobro poskrbljeno z servisiranje in rezervne dele.

Mogoce ima vpliv tudi to, da se Renault ful oglasuje na nasih TV. Pol pa folk kupi.

Tadej

potem bomo kmalu vsi vozili Tomose....domači trg pa to....tadej komaj čakam da te vidim na Apn-ju... :lol1:

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako ti po tvojih podatkih oz. tvojem mišlenju opravičuješ/razlagaš dejstvo da je v sloveniji najbolj prodajan avto renault

Najbolj prodajan je samo Clio, ta je pa zato ker je dosti cenejši od konkurence. Iz prebranenega pa lahko sklepam da ni toliko kvaliteten kot ostali.

Je pa Renault v vseh razredih avtomobilov, ki jih dela bolj na dnu zanesljivosti.

To da je nekdo z njim zadovoljen še nič ne pomeni. Da jih je pa xx% nezadovoljnih pa dosti.

Bodi srečen da si z malo denarja kupiš avto, s katerim so zadovoljen. Ostali povprečno nimajo te sreče.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!