Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred eno uro, twom pravi:

a ni športna guma za hitrejšo vožnjo, se pravi da rabi večjo obremenitev da se sploh segreje na delovno temperaturo, kar bi pri mojem slogu vožnje pomenilo da guma ni nikoli dovolj segreta?

Dež me ne skrbi, bo že šlo razmeram primerno počasi, bolj me skrbi samo mokra cesta, kjer sploh nimam občutka kje bo meja zdrsa, in vozim kot po jajcih, in bi želel čim več oprijema na mokri cesti (kot npr po dežju).

Conti RA2 EVO so tudi špica po mokri cesti. Športnih gum ne natikat. Jih ne rabiš po opisanem. 

pred 4 urami, twom pravi:

A se vedno menja v paru? Zadnja bi glede na obrabo zdržala vsaj še enkrat toliko...

Ja, ne, mogoče... Jaz bi ti predlagal menjavo v paru, če greš na gume drugega proizvajalca. Naprej pa pol kolker se obrablja. Pa malo bolj gas odpirat. Sej guma je zato da se znuca :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Srečneži tisti, ki imate gume nekaj let gor.....

Jaz imam od julija 2016 že tretji komplet gor :doze:

Jaz bom imel enkrat ta teden že četrti komplet gor........letošnji seveda :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, skalaprava said:

Jaz bom imel enkrat ta teden že četrti komplet gor........letošnji seveda :kva2:

Torej si naredil največ 15.000km. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motolover pravi:

Torej si naredil največ 15.000km. ;) 

nop.....bolje rečeno samo slabih12.000km :whistle:

Kaj naj rečem....bolj slaba sezona kar se kilometrine tiče :dry:

Sicer pa nove gume komaj pogledam, pa jih že ni.....:hmm:

Ampak se ne bunimo, kajne :OK:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, skalaprava said:

nop.....bolje rečeno samo slabih12.000km :whistle:

Kaj naj rečem....bolj slaba sezona kar se kilometrine tiče :dry:

Sicer pa nove gume komaj pogledam, pa jih že ni.....:hmm:

Ampak se ne bunimo, kajne :OK:

 

Vozi kaj drugega in bodo dlje držale. Pirelli, Conti ali npr. Avon zagotovo dvakrat dlje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

Angel gt, al pa conti road attack2 evo

Bi to za K1200R tudi bilo? Kaj pa Metzeler Z8?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Bi to za K1200R tudi bilo? Kaj pa Metzeler Z8?

Seveda, zakaj ne?

Vse ST pnevmatike grejo na tvoj moped, drugo je ali ti je všeč ali ne. Načeloma, več km ko nardi, manj užitka nudi na puljenju skozi ovinke. Tista, ki nudi užitek na puljenju čez ovinke, ti vzame ves užitek oziroma mžnost, da bi ga žgal po AC 180.

Če se rabi kilometrina potem je po mojem RS3 zelo dobra, potem Angel GT, in na koncu Conti RA2evo. Z8 se mi pa zdi najmanj športna od vseh, nekateri tudi niso bili preveč zadovolni, ko se izrabi čez polovico. @Kmet2bo vedel, ker jo je imel na Multistradi.

Z ozirom, da sem odgovarjal nekomu, ki je želel allround pnevmatiko, predvsem pa dobro v dežju, sem prepričan, da Angel GT in CRA2evo opravita svoje delo več kot dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Bi to za K1200R tudi bilo? Kaj pa Metzeler Z8?

Z8 vzdržljiva ,toda na škodo oprijema tako v mokrem kot suhem ......kot ti je Dami povedal probaj ContiRoadattack II EVO ,sam še nisem vozil boljše pnevmatike po dežju .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, tomash pravi:

Kaj pa pravita na Metzeler Roadtec 01. Pravkar mi je bilo rečeno, da je to trenutno top?

Jst nč, ker nisem vozil, pobrskaj mal nazaj, pred globokoumno debato o tlakih, mislim, da so že pisali. Lahko pa uporabiš iskalnik ali pa greš v temo Metzeler.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, DAMI34 said:

na mojmu GTju nič ne joče, jo pa hitr zmanjka :(

 

jaz ne, nekateri pa

Kako jo bo zmankal na 15 let stari rotax masini brez tcja in elektronskih pomagal :P 

ze tale conti sa1 mi deluje zelo posiljena :D me zanima kilometrina..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ukica pravi:

Kako jo bo zmankal na 15 let stari rotax masini brez tcja in elektronskih pomagal :P 

ze tale conti sa1 mi deluje zelo posiljena :D me zanima kilometrina..

tc tc tc nima dost veze z odpiranjem gasa in vožnjo v dvoje. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, tomash pravi:

Kaj pa pravita na Metzeler Roadtec 01. Pravkar mi je bilo rečeno, da je to trenutno top?

...odlične v dežju, Dolomiti 2.6. dež, toča in sl., vodljivost podobna Pirelli Scorpio Trail 2, moti glasnost..tako glasne pnevmatike še nisem imel...čakam na Conti road Attack 3..

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Andrejcer pravi:

Evo, ravnokar imel priložnost narediti prvih 100km z njo. Zaenkrat zadovoljen. :)

20170612_121757_HDR-1248x1664.thumb.jpg.e44b2ace22cc6a76364e876aad2d7bce.jpg

boš videl kako se jo začuti na mokrem, tam šele zasije :D

 

No TC :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitnoso ST gume že tko dobre, da jih brez problema natakneš na SS motor in pelješ na polno. Pa še najbrž dlje drži :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko se nove gume različnih proizvajalcev razlikujejo v globini profila (v mislih imam "normalne" gume za na cesto) - pri pred kratkim nabavljenih novih gumah Metzeler Roadtec 01 je bilo na sredini zadnje gume 5,1 mm, ob indikatorju (med sredino gume in robom) pa 4,8 mm - se mi zdi kar malo oz. ali je pri drugih proizvajalcih/gumah podobna globina profila novih gum?

Thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DinDiin pravi:

Saj je komaj  zvozil Aragon,  pa  se  to ene 15 sekund pocasneje. :) 

Itak da ST guma nima za burek proti specialnim dirkaškim gumam. Lepo pa tale prispevek odgovori na razne a res drži do roba in one nisem ziher če bo guma dost dobra dileme. Gume tega ranga so vrhunske tudi v ST segmentu. Povprečen voznik po drugi strani... je pa precej manj vrhunski. In če odfrči v maline, skor ziher ni guma spustila ampak je sam naredil kako resno glupost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo zanimivo videt gumo po petnajst odpeljanih krogih in po vsakem od njih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Itak da ST guma nima za burek proti specialnim dirkaškim gumam. Lepo pa tale prispevek odgovori na razne a res drži do roba in one nisem ziher če bo guma dost dobra dileme. Gume tega ranga so vrhunske tudi v ST segmentu. Cestni voznik po drugi strani... je pa precej manj vrhunski. In če odfrči v maline, skor ziher ni guma spustila ampak je sam naredil kako resno glupost.

Resnično. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2017 ob 19:07, twom pravi:

A se vedno menja v paru? Zadnja bi glede na obrabo zdržala vsaj še enkrat toliko...

jaz sem avon roadrider menjal dve zadnji ena sprednja - sprednja je po 27000km imela mikro razpokice in je šla nova gor samo in izključno zaradi občutka varnosti - se baje avonke ko so zmontirane tudi po izkušnjah drugih malce hitreje starajo.. globina profila pri prednji je bila še čisto zadostna po 27tkm - enkrat 2.9 in enkrat 2.8mm - nova 5.5mm.

Ob 11. 6. 2017 ob 23:18, jskrablin pravi:

 Ja, ne, mogoče... Jaz bi ti predlagal menjavo v paru, če greš na gume drugega proizvajalca. Naprej pa pol kolker se obrablja. Pa malo bolj gas odpirat. Sej guma je zato da se znuca :jezik:

jaz sem spredaj obdržal avonko ..zadaj pa sem dal conti TA2 zaradi kilometrine po AC v dvoje s prtljago - se mi zdi , da se mi je guma l.2014 za 67e že obrestovala glede na izkušnje z novo frišno avonko , ki jo je po 1500km zmanjkalo za 4000km .. 

če menjaš samo zadnjo za tršo menim da ni nobene dileme .. če greš pa zadaj na mehkejšo potem pa zamenjati tudi dprednjo za mehkejšo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, gsxf750 pravi:

Bi bilo zanimivo videt gumo po petnajst odpeljanih krogih in po vsakem od njih. 

ne bi šlo, ker bi pregrel boke, sredina ta pa je olalala fantastična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Erik99 pravi:

Koliko se nove gume različnih proizvajalcev razlikujejo v globini profila (v mislih imam "normalne" gume za na cesto) - pri pred kratkim nabavljenih novih gumah Metzeler Roadtec 01 je bilo na sredini zadnje gume 5,1 mm, ob indikatorju (med sredino gume in robom) pa 4,8 mm - se mi zdi kar malo oz. ali je pri drugih proizvajalcih/gumah podobna globina profila novih gum?

Thx

....Metzeler Roadtec 01, zadnja pnevmatika 6,5mm; Conti Roadattack 3, 7,2mm..merjeno seveda na sredini..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sivi pravi:

....Metzeler Roadtec 01, zadnja pnevmatika 6,5mm; Conti Roadattack 3, 7,2mm..merjeno seveda na sredini.., mitas SF+ 190/55/17 sredina do senzorja 5mm

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!