Skoči na vsebino

Uredba o prepovedi vožnje v naravnem okolju


gregas

Priporočene objave

pred 22 minutami, Kugelschreiber pravi:

Pridi pogledat naš poligon. Če si kamuflažno oblečen, riješ s patrijami in streljaš s havicami je vse ok. Al 4je motoristi…to ti sfukajo cel ekosistem. 
 

https://www.slovenskavojska.si/o-vojski/infrastruktura/osrednje-vadisce-sv-postojna/

 

 

 

Tam sem že bil leta 2001 nekaj dni ...

Imaš pa point, morebiti bi lahko ta poligon, ko se ne poka, uporabljali gajserji, po poteh seveda.

Podobno sem videl v Bosni pri Glamoču, kjer se lahko pelješ preko poligona ... in tam so lani enduraši celo imeli tekmo, lahko @HyperJack pove.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 minutes ago, DAMI34 said:

Točno tako, predvsem pa, ali je za tak prekršek (ker prekršek je, tako pravi zakonodaja) smiselna , oziroma primerna kazen z obglavljenjem z bodečo žico?

Za primerjavo si zamisli, da ti neznanec vlomi v hišo, si postreže s pivom, naredi en krog s tvojim motorjem in ti razloži, da nehaj težit, ker itak ni naredil nobene materialne škode. Ko bi ti to naredil ene 10x in policija ne bi reagirala, bi verjetno tudi začel brat srednjeveške priročnike za izganjanje hudiča. Res se ne spodobi izzivat ljudi, ki so tradicionalno navezani na svojo zemljo in običajno slabše situirani od lastnikov motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, GregorM pravi:

Za primerjavo si zamisli, da ti neznanec vlomi v hišo, si postreže s pivom, naredi en krog s tvojim motorjem in ti razloži, da nehaj težit, ker itak ni naredil nobene materialne škode. Ko bi ti to naredil ene 10x in policija ne bi reagirala, bi verjetno tudi začel brat srednjeveške priročnike za izganjanje hudiča. Res se ne spodobi izzivat ljudi, ki so tradicionalno navezani na svojo zemljo in običajno slabše situirani od lastnikov motorjev.

Torej je odgovor DA.

 

Je pa res, da si si vzel veliko svobode pri zapisu primerjave.

 

Bom zato raje svojo napisal.

Nimam ograjene bajte in mi velikokrat sosedi al pa nekdo drug obrača tako, da mi zavije na dvorišče. Za bajto mi sosedje parkirajo malce na mojo zemljo. 

Naj postavim bodečo žico?

 

Še huje. Mojo sosedo moti v kateri smeri gleda moj avto parkiran na moji zemlji. Namreč njo moti, da se baje pokadi direktno na njen vrt, ko ga zjutraj prižgem. (Pa ji nočem povedat, da ima izpuh pri strani, ne pa zadaj)

Torej ne opravičujem brezglavega in objestnega divjanja vsepovsod. Se pa veliko vozim po utrjenih kamnitih poteh in vem da marsikoga to moti. Celo motoristi kot grupa marsikoga motimo.

 

100 ljudi 100čudi. 100 žena 200 sisa 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanalašč. Ker če bi ji povedal, da ima kombi izpuh pri strani, bi pa zatežila, da ima moja palma na vrtu prevelike liste in ji mečejo senco na njen vrt 🤣

Dejstvo je, da jo bo vedno nekaj motilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

 

Nimam ograjene bajte in mi velikokrat sosedi al pa nekdo drug obrača tako, da mi zavije na dvorišče. Za bajto mi sosedje parkirajo malce na mojo zemljo. 

 

... to se pravi... če si to opazil, te že moti.... zaenkrat malo.... če bodo pa parkirali še kak cm bolj na tvoje, bo pa verjetno že veselo...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Zivnorc pravi:

... to se pravi... če si to opazil, te že moti.... zaenkrat malo.... če bodo pa parkirali še kak cm bolj na tvoje, bo pa verjetno že veselo...   :D

Ne bo, ker včasih je tudi pol avta na mojem. Pač je konec ulice in moramo sobivat. Če me pa ovira, mu pa pozvonim in vprašam, če umakne.

Veselo bi bilo, če bi sosedje bili objestni in delal škodo na mojem ozemlju.

Nisem pa prepričan če bi bodečo žico montiral. Bi naprej poskusil z risalnimi žebljički 🤣

image.thumb.png.9efa08c91243a5407fd7e6a03a5a9555.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lepa pesmica.

 

... naredi en poskus.

Parkiraj ti s pol avta pri temu sosedu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Zanalašč. Ker če bi ji povedal, da ima kombi izpuh pri strani, bi pa zatežila, da ima moja palma na vrtu prevelike liste in ji mečejo senco na njen vrt 🤣

Dejstvo je, da jo bo vedno nekaj motilo.

"Zanalašč". Si ogledalo soseda. :) in nič takega... vsi smo mi egoistični ne tak ali drugačen način. Vsak ima svoj prav. Najti skupno besedo... e to pa je jeba... ker je treba včasih kej požret 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mladench pravi:

"Zanalašč". Si ogledalo soseda. :) in nič takega... vsi smo mi egoistični ne tak ali drugačen način. Vsak ima svoj prav. Najti skupno besedo... e to pa je jeba... ker je treba včasih kej požret 

zanalašč je rezultat situacije, sem na svoji zemlji in ne ogrožam nikogar. Tudi nad kmeta se nihče ne spravlja, pa čeprav gnoji s smrdljivo gnojnico polje (in to v času, ko ni najmanjše možnosti za dež) ampak je na svoji zemlji. 

Zanalašč je moj odgovor na pretirano vtikanje nekaterih, kaj jaz počnem na svoji zemlji!!!! 

Če ti temu rečeš egoizem, sploh nisi dojel mojega pisanja v tej temi. Običajno se v tem primeru gre za sosede, ki nimajo kaj početi in čakajo, da drugim najedajo.

 

Bom pa poiskusil zapisat v treh točkah poanto o čem govorim in pišem in sploh zakaj pišem, ker se mi po domače ne da več najedat s pikolovci:

 

1. zakonodaja o tem kaj lahko in kaj ne počnemo kot motoristi v naravnem okolju je jasna. Za kršenje pravil je določena kazen.

2. takoj in ta moment se vprašam, zakaj bi nek lokalni šerif (lastnik ozemlja) imel pravico namestit nagazno mino, bodečo žico, ali me z RPG sneti s "singl traila" če kršim zakonodajo???? Ali obstaja mogoče kaka opcija bolj nenevarnih ovir, žebljev, pri prehodu meja na privat ozemlje?

3. smatram, da se pretirava pri označevanju škode, katero povzročajo "motoristi" (in tule sem vpisal tudi tiste neprave, kajti ne vem kako se lahko nekdo imenuje motorist, če vozi vozilo brez registracije in tablice) na področju narave. Namreč, mnogo cest je prepovedanih za nas (dovoljeno goznemu gospodarstvu, kjer rijejo 40tonski kamioni), pa so čisto normalno prevozne poti tipa gozdna cesta ali požarna pot, po kateri domačini in traktorji redno prehajajo.

 

 

si bom dovolil še nekaj...ne, ne bom vpisal točke, bom pa vpisal jebače, ki nas redno jebejo s traktorji pri 25km/h za sabo vlečejo 1km kolone, smetijo blato po cesti itd...naj mu postavim bodečo žico? Stinger mogoče? Protitankovsko? Ga zrinem s ceste? Ne, žal ne morem. Se moram obnašat kar v skaldu s pravil CPP in če sem že na moč razpizden prijavit na PM. (ni pizda matrna ampak postajo policije) :P

 

Torej, a zagovarjam brezglavo in objestno vožnjo izven utrjenih poti, ne je ne, ampak ne zagovarjam, pravzaprav sem tudi proti "nehumanim" metodam preprečevanja tovrstnih dejanj.

 

Upam, da sem ti odgovoril v tem primeru. Me pa zanima tudi tvoje osebno mnenje, ker vem, da tudi ti greš izven asfalta. Pomisli, kje, kako si se peljal s @skalar36in kako si opravičil svoje dejanje. Res osebno vzemi tvoj/vajin trip in se zamisli:

1. sem koga motil? Če sem ga (pešhodci, sprehajalci psov), kako je reagiral in zakaj? Da ni slučajno in mogoče pretiraval, ko sem mimo po lepi makedamski poti pribrzewl in je čisto mal kamenčkov metalo spod zadnje gume? :P

Evo ti špegu :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

Upam, da sem ti odgovoril v tem primeru. Me pa zanima tudi tvoje osebno mnenje, ker vem, da tudi ti greš izven asfalta. Pomisli, kje, kako si se peljal s @skalar36

Kwa, kje, kdaj? Mene ni blo zraven, če sem pa bil pa nisem kriv. 

Sem pa tja komu posodm motor, pa se pol kej tazga počno. No sicer pa z mojo kravo komi zapeljem na makedam...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Kwa, kje, kdaj? Mene ni blo zraven, če sem pa bil pa nisem kriv. 

Sem pa tja komu posodm motor, pa se pol kej tazga počno. No sicer pa z mojo kravo komi zapeljem na makedam...

dovolj, da kakemu sprehajalcu dvigneš pritisk..sploh, če greš čez kako lužo, delikvent :P

mal samopromocije :P

 

 

329115019_1247128366182483_2381103131692422230_n.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 priznam, selektivno te berem in sem kak stavek izpustil, kar si napisal in zato sem te narobe razumel 💩
 

sori k si moral tolk dolgo obrazložitev pisat 😄

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, mladench pravi:

@DAMI34 priznam, selektivno te berem in sem kak stavek izpustil, kar si napisal in zato sem te narobe razumel 💩
 

sori k si moral tolk dolgo obrazložitev pisat 😄

 

raj ko kakega kmeta razjezit :P

ps. saj si prav zapisal, vsak naj čist mal pri sebi pogleda, da bo kolikor toliko smiselno in prav se obnašal. Pa bo šlo. No ja, do neke mere, ker vsi mamo sosedo ali soseda, ki ga lahko zmoti napačen izpuh ali senca od palmove veje. Sam takim žal ni pomoči.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, vandrovec said:

To je podobno kot bi rekel, če lahko potres poruši mesto ga lahko tudi vojska? Eno je sprejemljivo, drugo ni...čeprav se dogaja oboje. Na višje sile nimamo vpliva, lahko se pa odločamo sami med tem, kaj je dobro in kaj ni dobro, če hočemo ali znamo...to je tudi vzgoja.

Po drugi strani enačiti kmeta in krosista...eden uporablja posest kot dobrino za preživljanje, drugi motor kot sredstvo za zadovoljevanje svojih užitkov. Prvi ne posega v območje drugega,  medtem ko drugi, če bi vozil po svojem ali za to namenjenim površinam tudi ne, problemi so, kjer se drugemu dela škoda ali pa naravi kot skupni dobrini. Nimam nič proti endurašem, le ekstremisti izstopajo.

Ta jeza izvira iz nečesa drugega. Avtomobilista motijo motoristi. Motorista motijo glasni motoristi. Tovornjakarja motijo traktoristi. Ne-kmete motijo kmetje, ki gnojijo. In tako naprej. Vsakega nekaj moti. Jezen si pa zato, ker si siten zaradi nečesa drugega - zaradi žene, otroka, službe, plače ... Zakaj bi se jezil zaradi tega, ker se motokrosist vozi po tvojem gozdu? Ker ti moraš delati v gozdu in ti gozd povzroča frustracije, motokrosist pa uživa? To jezo lahko rešiš tako, da ali prodaš gozd, ali kupiš krosarja, ali pa preprosto nehaš biti živčen, ker motokrosisti ne bodo ogrozil tvojih možnosti za preživljanje z gozdom.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Vin said:

To jezo lahko rešiš tako, da ali prodaš gozd, ali kupiš krosarja, ali pa preprosto nehaš biti živčen, ker motokrosisti ne bodo ogrozil tvojih možnosti za preživljanje z gozdom.

Ok, v ekstremnih primerih lahko tudi pustiš ženo, otroka pošlješ v internat in zamenjaš službo, če ne gre drugače in potem postaneš kolega z motokrosisti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Vin pravi:

Ta jeza izvira iz nečesa drugega. Avtomobilista motijo motoristi. Motorista motijo glasni motoristi. Tovornjakarja motijo traktoristi. Ne-kmete motijo kmetje, ki gnojijo. In tako naprej. Vsakega nekaj moti. Jezen si pa zato, ker si siten zaradi nečesa drugega - zaradi žene, otroka, službe, plače ... Zakaj bi se jezil zaradi tega, ker se motokrosist vozi po tvojem gozdu? Ker ti moraš delati v gozdu in ti gozd povzroča frustracije, motokrosist pa uživa? To jezo lahko rešiš tako, da ali prodaš gozd, ali kupiš krosarja, ali pa preprosto nehaš biti živčen, ker motokrosisti ne bodo ogrozil tvojih možnosti za preživljanje z gozdom.

tebi se zdi ok s krosko vozit po privat šumi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

tebi se zdi ok s krosko vozit po privat šumi?

Ja.

In zdaj lahko odgovoriš pametno v smislu, kako ti je zdaj vse jasno in da sem s tem odgovorom povedal vse. Saj zato sprašuješ, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Vin pravi:

Ja.

In zdaj lahko odgovoriš pametno v smislu, kako ti je zdaj vse jasno in da sem s tem odgovorom povedal vse. Saj zato sprašuješ, kajne?

Hvala za odgovor. Sedaj razumem bolje bodečo žico :)

Ker večinoma teh, ki se vozijo po privat šumah ve, da to ni ok, ampak tvegajo, objestni ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Snečer said:

Hvala za odgovor. Sedaj razumem bolje bodečo žico :)

Ker večinoma teh, ki se vozijo po privat šumah ve, da to ni ok, ampak tvegajo, objestni ...

Kaj v mojem odgovoru je takšnega, da bolje razumeš bodečo žico? Če ti povem, da imam šumo in da mi je čisto vseeno, kdo hodi in se vozi po njej, boš razumel bodečo žico kaj drugače? Lahko mi pa še svojo šumo prodaš, pa se rešiš te jeze nad motokrosisti v svoji šumi.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Vin pravi:

Kaj v mojem odgovoru je takšnega, da bolje razumeš bodečo žico? Če ti povem, da imam šumo in da mi je čisto vseeno, kdo hodi in se vozi po njej, boš razumel bodečo žico kaj drugače? Lahko mi pa še svojo šumo prodaš, pa se rešiš te jeze nad motokrosisti v svoji šumi.

Da take samo žica ustavi...torej skrajne metode.

Za šumo ni problema, 500k pripravi pa je tvoja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Snečer said:

Da take samo žica ustavi...torej skrajne metode.

Da imam šumo in mi je vseeno, če se motokrosisti vozijo po njej, pa nič ne velja? Res je, kar si napisal enkrat prej, da je tako kot v slovenskim filmih, ko seljačina dobi ali podeduje grunt - takoj bodeča žica, preganjanje gobarjev z vilami in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Vin pravi:

Da imam šumo in mi je vseeno, če se motokrosisti vozijo po njej, pa nič ne velja? Res je, kar si napisal enkrat prej, da je tako kot v slovenskim filmih, ko seljačina dobi ali podeduje grunt - takoj bodeča žica, preganjanje gobarjev z vilami in podobno.

kulaka sem mislil

ti pa Kekca? :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snečer pravi:

ti pa Kekca? :)

Kekec bi pa Mojci dal še kaplice, da bi vse to vidla :huh:

Ko bo spregledala in vidla Kekca, bo raj drugmu dala :dry:

skratka ... DRAMAAAAA :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!