Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

Za primer z gumami ne vem, vendar potem morajo "nekateri" precej plačevati že vsaj 15 let večim revijam po svetu. In kakšnemu uradnemu (!) inštitutu, ki opravlja uradna testiranja teh naprav (no, vsi v EU jih morda ne dajo testirati, pa bi morali, če želijo dobiti CEE certifikat, RMF in EMC testi in poročila po direktivi EN 60335 ...). Seveda za kake cenene naprave prodajalec (narejeno pa Made in China, kar ni nujno slabo) ne bo plačal takih testov. Iz prve roke vem, da stane tak certifikat okoli 18.000 EUR. Koliko morajo prodati artiklov, ki stanejo cca. 18-20 EUR (Li..,Ho..), da bi plačali samo ta strošek?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nisem mlad in ne smetim stalno po forumih, sem se pozanimal kaj je to lol:
Če se vsaj malo ukvarjate z računalnikom, potem vam je izraz LOL verjetno znan. Gre za kratico angleških besed "laughing out loud" (na glas se smejati, op. p.) 
Mnogi tudi menijo, da je izraz pretiran in lažniv. Ko se s prijateljem pogovarjate prek spleta in mu napišete LOL – ali se takrat dejansko na glas krohotate? Ameriški komik Demetri Martin se je pred časom šalil, da on raje uporablja kratico LTMQ (laughing to myself quietly – tiho se smejim sam pri sebi), saj je to bolj iskreno.
Vseeno pa večina ljudi ostaja in bo bo tudi v prihodnosti ostala pri enostavnem (četudi nekoliko hinavskem) LOL-u, saj je to najlažje zapisati...

Pregovor pravi: "Dobro blago se samo hvali". Zato ne bom hvalil CTEK.
Pregovor tudi pravi: "Slika pove več kot tisoč besed". Zato prilagam slike.

Me prav zanima koliko je CTEK plačal za vsa ta prva mesta od leta 2005...

Vem tudi, da so v vsaki znani firmi renomiranih vozil in motociklov TESTIRALI  vsak CTEK preden so dali svoj logotip gor...dvomiš v to?

 

CT5 POWERSPORT CHARGER.JPG

CT5 POWERSPORT 40-136 - VIDEO.JPG

YAMAHA CHARGER.JPG

Bumper_10W_VMAX_02_sRGB.jpg

Komfort  KONEKTOR-HARLEY.JPG

Ferrari-charger-NEW.JPG

Ferrari-in garage.JPG

Jaguar-charger.JPG

KOENIGSEGG -new.JPG

TIME TO GO - PANO.JPG

MIXIMAZING BATTERY PERFORMANCEnew_1.jpg

NAJBOLJŠI NA TESTIH OD LETA 2005.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Snecer pravi:

Zakaj si se ti oglasil in posredoval test, je pa še bolj na dlani :)

 

Ja in?
Zakaj se vi oglašate pa je še bolj na -  lopati (dlan je premajhna):
zavist in žlehtnoba je največja "vrlina" slovenjceljnov (tega se nisem jaz izmislil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da imamo temo o polnilcih. Kjer sem pred časom dopustil precej pisanja s strani zastopnika/uvoznika za Ctek. Še ene take propagandne akcije pod drugim profilom ne bom dovolil.

Torej - a bo debata tekla naprej o domnevni ne/poštenosti testov v drugih revijah, al pa bo šla zelo hitro pod ključ. Za debato o polnilcih/vzdrževalcih in povezanih elektronih pa se spravite sem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kitajc ti na ohišje natisne tudi Čunga-Lunga... Edvard ti deluješ, kot prodajalec ali uvoznik za Ctek... Taki so pred leti ljudi strašili, da jim bo v primeru, če bodo kupili polnilec iz  Lidla sigurno zgorela garaža, pa tak primer ni znan...

Iz čiste objestnosti sem odprl aliexpress. Tu je polno različnih polnilcev do 15 dolarjev, za katere sem prepričan, da glede na ceno ne napolnejo akumulatorja 6x ali 7x slabše kot oni Ctek. Tisti za 40 dolarjev, pa je verjetno že precej boljši... Kdo lahko garantira, da polnilci iz Hofra, Lidla in EuroSpina ne prihajajo iz istega traku, kot ta opevani Ctek?  Svinčena baterija je itak stvar preteklosti... 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa verjamem, da je Ctek najboljši, je pa tudi precej drag. Pa kaj. Če kupujemo avtomobile in motorje, ki so vsaj 5x dražji od konkurence, ki ima prav tako dve ali 4 kolesa, zavore, balanco ali volan, zakaj potem takšno kompliciranje pri polnilcih?

Kdor ceni kvaliteto in si lahko privošči, bo kupil dobro in drago, drugi pa po svojih možnostih in željah. Jaz imam polnilec iz Lidla, ki ga pozimi občasno priklopim, da mi alarm ne sprazni akumulatorja, potem pa ga odklopim in mi lepo dela že pet let. Pa ne verjamem, da bi mi skuril motor zaradi napake, možno pa je, da ima Ctek več funkcij, ki jih pač ne pogrešam (tudi ne vem zanje).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, edvard brank pravi:

Ja in?
Zakaj se vi oglašate pa je še bolj na -  lopati (dlan je premajhna):
zavist in žlehtnoba je največja "vrlina" slovenjceljnov (tega se nisem jaz izmislil).

Zakaj sem objavil test? Ker mi je nekdo pred kratkim pisal in še vedel nisem za njega (dodajam čisti copy-paste):
 

From: G.B.[mailto...:@...net] 
Sent: Saturday, December 22, 2018 9:54 AM
To: info@...
Subject: "CTEK CT5 Time To Go" na testu 14 polnilcev pod 100 € na Auto Bild najboljši!

Zdravo!

Pred kratkim kupil pri vas MXS 5.0 in sem zadovoljen (bel transporter, slab šofer).
Lepo sva se pogovorila in vam zdaj vračam uslugo; pred par dnevi so objavili:
https://www.autobild.de/artikel/autobatterie-ladegeraete-2287036.html
(mogoče vključite na svojo spletno stran, Auto Bild JE pomemben vir).

Vesele praznike in sr€čno novo l€to :) 
G.B.

............

Ps.: nekateri verjamejo testom, nekateri pač ne. Da pa bi CTEK plačeval za desetine testov...?
Morda pa so zato tako dragi, bo kdo rekel...
Artikle, vozila, plovila...testirajo skoraj vse specializirane revije. Da zapolnijo strani in pridobijo kupce revij.
Nekateri kupijo revijo samo zaradi kakega testa. Jaz npr. od ZPS : https://www.zps.si/index.php/dom-in-vrt

Bi bilo treba tudi njih "skenslati" na internetu in forumih? Lažejo, so plačani za to?

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Darko3g pravi:

Jaz pa verjamem, da je Ctek najboljši, je pa tudi precej drag. Pa kaj. Če kupujemo avtomobile in motorje, ki so vsaj 5x dražji od konkurence, ki ima prav tako dve ali 4 kolesa, zavore, balanco ali volan, zakaj potem takšno kompliciranje pri polnilcih?

Kdor ceni kvaliteto in si lahko privošči, bo kupil dobro in drago, drugi pa po svojih možnostih in željah. Jaz imam polnilec iz Lidla, ki ga pozimi občasno priklopim, da mi alarm ne sprazni akumulatorja, potem pa ga odklopim in mi lepo dela že pet let. Pa ne verjamem, da bi mi skuril motor zaradi napake, možno pa je, da ima Ctek več funkcij, ki jih pač ne pogrešam (tudi ne vem zanje).

Danes praktično ni več linearnih polnilnikov (ti so ti, če si pozabil izključiti po npr. 12 urah, "raznesli" aku - meni ga je, ko sem polnil aku za fička).
"Problem" je bolj v tem, ker za ta denar Kitajc ne more vgraditi bolj kvalitetnih delov. In je večja (!) možnost, da elektronika odpove.
That`s the question.
Funkcije? Ja, CTEK ima več (patentiranih), vendar ne bom (smem) o tem... Koliko proizvodov pa ima 5-letno garancijo, kot...?

Tudi Volvo vozila so dražja od ostalih. Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in tudi Volvi so nadpovprečno pogoste stranke pri avtovlekah in asistencah...

Daj nehaj basat. 0,05A pa 50mV gor al dol niti litijeve baterije ne ubije, kaj šele svinčeno... 

Ajde JSkrablin čas je, da trgovec za tako pritlehtno propagando dobi dopust v Banovcih...

 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudna so pota gospodova -(beri marketinga) !

Mene ne prepriča noben test! (Pa tudi ne reklama, kar bi lahko tvoj test tudi poimenovali), ker sem se preveč krat opekel, ko sem bral, poslušal in verjel testom ter zapravil kar precej cekinov. (Tipičen primer so Top-shop TV oddaje)

Lastna izkušnja mi še vedno največ pove!  Po drugi strani pa pravilno skladiščen aku preživi prav toliko, kot ta, kateri je na vzpodbujevalcu. Ko crkne, crkne in gremo po novega. 

Doma imam enega nizkocenovnika (ne bom o tem, kje sem ga kupil) za vsak slučaj, če bi bila potreba po polnitvi. Stoji v omari in ne vem zakaj bi za v omaro moral imeti drag in top in the best robo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, edvard brank pravi:

Ja in?
Zakaj se vi oglašate pa je še bolj na -  lopati (dlan je premajhna):
zavist in žlehtnoba je največja "vrlina" slovenjceljnov (tega se nisem jaz izmislil).

Ne se takoj zapenjat. Jaz ti nisem zavisten, da prodajaš ctek, je znana in preverjena firma.

Ampak ne pa špilat idiota s prispevkom, ki ima že naslov napisan s CAPS LOCKi, da bi ja vsi videli.

Si se pač prišel reklamirat. Bi raje ta prispevek prepustil topshop stranki, ki ne obstaja.

Oglasil sem se zato, ker pač ne vidim v testu npr. Oxford Oximiser 3x (specilaiziran za moto a ne), ki staje 86 EUR pri nas, enako kot zmagovalec testa ctek ct5 time to go.

Al ti še kaj napišem kot potrošnik?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je "tvoj" ctek ct5 time to go dražji in sicer pride 94 eur.

Raje bi videl, da bi nam ti kaj povedal iz prakse o svojih produktih, ko sem te v drugi temi nekaj vprašal, mi nisi odgovarjal.

Npr. da bi pošteno povedal, kateri ctek polnilec povsem zadostuje v 99% primerih za motocikle itd.

Pa recimo zakaj ne bi bil dober nek hofer/lidl polnilec za 20 eur, ki se mogoče izdeluje celo v isti kitajski tovarni kot ctek in mu nalimajo po želji drugo nalepko...

Novi akumulatorji so poceni, ima kak smisel "vlagati" v ultra polnilce, če pride nov npr. 60 eur in ga menjaš na pet let, če ne gre mašina že prej od hiše k nesrečniku.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Mislim da imamo temo o polnilcih. Kjer sem pred časom dopustil precej pisanja s strani zastopnika/uvoznika za Ctek. Še ene take propagandne akcije pod drugim profilom ne bom dovolil.

Torej - a bo debata tekla naprej o domnevni ne/poštenosti testov v drugih revijah, al pa bo šla zelo hitro pod ključ. Za debato o polnilcih/vzdrževalcih in povezanih elektronih pa se spravite sem.

 

je že združeno :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Snecer pravi:

Ne se takoj zapenjat. Jaz ti nisem zavisten, da prodajaš ctek, je znana in preverjena firma.

Ampak ne pa špilat idiota s prispevkom, ki ima že naslov napisan s CAPS LOCKi, da bi ja vsi videli.

Si se pač prišel reklamirat. Bi raje ta prispevek prepustil topshop stranki, ki ne obstaja.

Oglasil sem se zato, ker pač ne vidim v testu npr. Oxford Oximiser 3x (specilaiziran za moto a ne), ki staje 86 EUR pri nas, enako kot zmagovalec testa ctek ct5 time to go.

Al ti še kaj napišem kot potrošnik?

 

 

vem, da ne smem kričati z velikimi črkami. Firmo sem zapisal, ker se tako originalno imenuje. Tudi bmw sem zapisal z velikimi črkami.
Kot vidiš, se že učim.
Bom pogledal še za Oxforda Oximiser 3x. Ne poznam vseh.
ctek ct5 time to go pa ni za motoriste! Je za akumulatorje od 20-110Ah. Evo, informacija več za motoriste.
Pogledal sem na Amazon, kjer je za cca. 8€ cenejši. Amazon (dobijo direktno od cteka) ima še precej boljši rabat kot mi, distributerji, ker je svetovni prodajalec.
Ima pa brez slo navodil, podpora (Amazon bi ti ga samo prodal in ne povedal, da ni za motoriste!) ter garancija pa je pri njih...

kaj misliš "napišem kot potrošnik"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Snecer pravi:

škoda da tvoj nima displeja za napetost

škoda ja. sem jih vprašal zakaj, pa pravijo da bi to še podražilo zadevo, ena stvar več, ki lahko crkne...pa so se odločili samo za ledice.
5 let garancije ni malo. V trgovinah imajo voltmetre za 10-15€, ki ga lahko uporabiš na večih akujih.
Led displej (in še kaj več)  imajo pro serije mxts 40, mxts 50 70, pro 60 in pro 120 (spet sem se hotel zmotiti in napisati kot je original).
Ti pa niso za tukaj, temveč za servise.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snecer said:

škoda da tvoj nima displeja za napetost

Moj ga pa ima! :jezik::P

 

@edvard brank verjetno sem ti ze napisal ko si bil prisoten pod drugim nickom: sicer lepo, da si tako preprican v superiornost produktov ki jih prodajas, ampak dalec od tega, da je ctek z naskokom najboljsi, in da je vse ostalo nekaj kategorij nizje, kot opisujes. Pa da so podkupljeni vsi testi kjer ctek ni na prvem mestu, vsi testi kjer je ctek prvi pa ne. Polnilec kot polnilec, neke divje tople vode se pri svinceni kemiji ne da vec odkriti, in ctek ni izjema. Stevilo patentov ne prica vedno o inovativnosti same tehnologije, in patentiran dizajn ohisja ali prikljucne kleme nic ne pripomore k daljsi zivljenjski dobi baterije, recimo. Ja, je dobra roba, ne trdim nasprotno. Ampak a napolni in vzdrzuje baterijo 3x bolje kot 3x cenejsi pametni polnilnik?

Ce ne bi izvajal tako ofenzivne promocije (ze pod prejsnjim nickom), bi v moji garazi ze zdavnaj bil en tamali ctek. Pa nisem clovek principov, ampak kar je prevec, je pa prevec.

In debata je ponovno zasla v smer, kjer se vse vrti samo se okrog cteka, kjer potekajo zolcne debate zakaj je/ni ctek najboljsi in zakaj ostale znamke niso/so vredne omembe... Pizda, kot bi bil na bmw forumu.:doze:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!