Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

..a mogoče kdo ve kje se bi dal kupiti trak ali kakorkoli že se temu reče-zadeva je iz plastike ,delno guma,za zaščito roba rezervarja ali za zaščito raznih robov

Tole je vrjetno samolepilno, ane? Drrgač ima SavaTires v svoji ponudbi tut gumijaste trakove, zelo podobne temu traku (kot alternativa, če ne boš dobil .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi kabel in ga prereži podolgem, znami ven kabel in montiraj... Če nikjer ne dobiš kej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a mogoče kdo ve kje se bi dal kupiti trak ali kakorkoli že se temu reče-zadeva je iz plastike ,delno guma,za zaščito roba rezervarja ali za zaščito raznih robov,(glej sliko)!!! :)

l.p. MAX

v Kopru ima to bivša Savina trgovina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a mogoče kdo ve kje se bi dal kupiti trak ali kakorkoli že se temu reče-zadeva je iz plastike ,delno guma,za zaščito roba rezervarja ali za zaščito raznih robov,(glej sliko)!!! :)

l.p. MAX

Louis, tam sem to kupil, in uporabil ravno tako kot je na sliki !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a mogoče kdo ve kje se bi dal kupiti trak ali kakorkoli že se temu reče-zadeva je iz plastike ,delno guma,za zaščito roba rezervarja ali za zaščito raznih robov,(glej sliko)!!! :)

l.p. MAX

Ne vem kako se to imenuje, vendar gre za jekleno pločevino oblito z gumo. Ko sem ga potreboval, sem ga kupil v trgovini Gumiz v Kamniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Mogoče vam bo zanimivo tole (POVEZAVA). Je pa pravi karbon in ne le imitacija.

Lp,

Klemen S.

rs1.jpg

Kaj ma to veze z barvo?

Če imaš trgovino kontaktiraj administratorje in si uredi banner na vrhu strani. Za to lahko dobiš opozorilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če še nisi uspel videt, ti jaz povem, da ima moto norik banner že narejen

Nisem opazil, sem pa opazil da njegova objava nima nič veze s tistim kar je tema. Samo to..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene to zanima :) Zgleda kar intresantna zadeva, ampak pomoje je drago.. .)

Je drago če daš delat, lahko se pa znajdeš, kupiš ''self made kit'' za ene 100 ojrou, karbon plahto 2m dobiš notr pa nardiš sam v banji al pa v skledi za solato. Sem probal je tako simpl, da je smešn!

http://www.starpaint.eu/

http://www.magicpaint.de/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zgleda, da se bom lotil izdelave zadnje luči za vfr 800.

Aftermarket luči niso boh ve kaj, original bela je predraga(250€).

Tako da bom probal naredit iz poliestra pokrov luči malo drugacne oblike in integrirat luči in smerokaze...

Mislim, da bi moralo it.

Če ne bo šlo sem ob prebiranju tele teme ugotovil da ima Pohajač že malo prakse s temi smolnatimi stvarmi... :whistle:

Se slika kosa, ki ga mislim naredit oz. predelat.

post-2720-1195980873_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste ki vas zanima kje dobiti material za izdelovanje plastik,... ---> Tule

Ali prodajajo tukaj stvati na drobno, ker sem jim pred časom poslal mail za nekaj kvadratov tkanine in nisem dobil nobenega odgovora in kakšne so kaj cene če veste? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako se to imenuje, vendar gre za jekleno pločevino oblito z gumo. Ko sem ga potreboval, sem ga kupil v trgovini Gumiz v Kamniku.

Zadeva ima za sredico kovinski profil impregniran z posebnim materialom zadeva se navadno ne lepi saj sam profil omogoča suho montažo....namenjen je predvsem za zaščito ostrih delov pločevine v avtomobilski industriji -tovornjaki-predelave , lahko se imenuje "keder" ta pa še ima na eni strani tesnilo....včasih smo te zadeve izdelovali v že davno propadli fabriki za Zastavo in TAS .. :topic: .....kupi se lahko v Louisu v različnih barvah namebnost je sicer ista ..vendar to ni to :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da se bom lotil izdelave zadnje luči za vfr 800.

Priporočam uporabo LEXSANa za zadnje luči.

Če sem te prav zastopil, ti želiš tole predelat al samo dodelat? Daj napiši kaj več .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam uporabo LEXSANa za zadnje luči.

Če sem te prav zastopil, ti želiš tole predelat al samo dodelat? Daj napiši kaj več .)

Plan je, da:

- Naredim model zadnje luči

-Ga predelam tako da odrezem stran vecino rumenega(tako da bi linija luči sledila liniji plastike)

-Naredim iz poliestra ali podobnega materiala ohišje luč

-Vgradim manjšo luc in smerokaze (LED)

Hm, če mi tole rata bom kar vesel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plan je, da:

- Naredim model zadnje luči

-Ga predelam tako da odrezem stran vecino rumenega(tako da bi linija luči sledila liniji plastike)

-Naredim iz poliestra ali podobnega materiala ohišje luč

-Vgradim manjšo luc in smerokaze (LED)

Hm, če mi tole rata bom kar vesel...

:hmm:

Zdej še ne zastopim vsega čist v detajle... pa vseen:

- z mavca naredi kalup (pozitiv in negativ) s tem boš oblikoval lexsan/pleksi

- oblikuješ (vrjetno bolj v špico)

- tako je: s poliestra narediš ohišje, priporočam pa, da najprej na vakuum mašino potegneš negativ in nato s poliestra/epoksija narediš ohišje (to pa zato, da dobiš gladko površino in jo lahko z odsevajočo srebrno barvo poštrihaš-za žmigavce)

Pa tolk merkaj, da boš ulimal nosilce za žmigavce in luč tako, da boš brez problema menjal žarnice (če jih boš imel)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Zdej še ne zastopim vsega čist v detajle... pa vseen:

- z mavca naredi kalup (pozitiv in negativ) s tem boš oblikoval lexsan/pleksi

Rzloži malo kako oblikuješ leksan/pleksi.

Jaz si to predstavljam kot naslednji postopek: položiš pleksi na negativ oziroma pozitiv ga ogreješ in z negativom pritisneš nanj.

Ali je potrebno kalup iz gipsa kaj kitatati in barvati, da dobiš nehrapavo površino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rzloži malo kako oblikuješ leksan/pleksi.

Jaz si to predstavljam kot naslednji postopek: položiš pleksi na negativ oziroma pozitiv ga ogreješ in z negativom pritisneš nanj.

Ali je potrebno kalup iz gipsa kaj kitatati in barvati, da dobiš nehrapavo površino

:grim tako nekak gre to, ja

Jest zdaj delam kalup za prvo šipo (pač predelava) in sm iz originala dol potegnil negativ (gladek), dodelal, na tega bom naredu pozitiv. Potem pa v pečico in bomo vidl, kaj bomo dobil :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima...

ce bi hotu neko stvar oblect v karbon (namest da bi dau gor nalepko), kok plasti karbona bi rabu da se ne bi vidlo cez, pa a bi ta karbon kej popokal?

pa kaj konkretno bi rabu?

ok karbonsko tkanino

epoxy?

trdilec?

sicer s poliestrom znam sam sm zmer vse kupval v paketu ker nikol nism rabu ful velik:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima...

ce bi hotu neko stvar oblect v karbon (namest da bi dau gor nalepko), kok plasti karbona bi rabu da se ne bi vidlo cez, pa a bi ta karbon kej popokal?

pa kaj konkretno bi rabu?

ok karbonsko tkanino

epoxy?

trdilec?

sicer s poliestrom znam sam sm zmer vse kupval v paketu ker nikol nism rabu ful velik:)

Če ti sama trdnost izdelka ni pomembna lahko uporabiš naprimer dve plasti črne steklene tkanine in eno plast karbonske tkanine. To mislim, da bi moralo zadostovati. Namesto epoxiya lahko uporabiš tudi poliester vendar je poliester na pogled malo moten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super hvala.

sj sama trdnost niti ni vazna, rad bi samo da bi leps zgledal.

a je pol treba se kj lakirat, polirat? se sploh da?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!