Skoči na vsebino

Verouk..


Thundercat

Priporočene objave

Pocrkajo naj - golazen primitivna... Lahko pa da je to samo moje mnenje...

Ne vsi, ampak Rode in vse njemu podobne pizde križarske pa čim prej. Ne nasedat na te fore kao "neobvezen", kajti ko si bodo te svinje namestile svoje debele riti v šolstvo, bodo začeli plesti svojo mrežo in nikoli več se jih šolski sistem ne bo rešil.

Vedeti je treba, da križarjem zmanjkuje idiotov, ki hodijo v cerkev(beri: nosijo denar). Pred nekaj meseci sem šel pred cerkev pogledat, katera populacija še zahaja v "božji hram". Morem reći, da mi je bilo prav lepo pri srcu, ko sem videl tam ljudi starosti 50+ in pa mularijo, ki je bila tam zaradi birme.

Vendar moram poudariti, da proti krščanstvu nimam nič, imam pa veliko proti tem, ki krščanstvo širijo na tak način. Imam dobrega prijatelja iz duhovniških vrst, ki mi pove še kakšno njihovo interno zadevščino in mi s tem prepričanje v moj prav samo še poglobi.

svinje hinavske :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene poleg zahteve po uvajanju verouka v slovenske šole moti tudi tole:

Republika Slovenija neposredno ne financira delovanja verskih skupnosti, vendar pa le-te lahko pridobijo sredstva, ki jih država namenja vsem lastnikom kulturnih spomenikov za njihovo obnavljanje. Država daje verskih skupnostim namensko gmotno podporo - prispevek delodajalca za socialno zavarovanje duhovnikov in redovnikov, ki jim je to edini poklic (340 mio SIT v letu 2003); simbolična sredstva nameni tudi za pomoč verskim skupnostim in jih razdeli po načelu odprtosti in pomena projekta verske skupnosti za širšo družbo.

Vir: Urad Vlade RS za verske skupnosti in proračun RS

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje ,,zakaj pa ne!,, in ,,ne, ne!,,

Zakaj mislim ,,zakaj pa ne,,

Otroci se glih (vsaj večina) ne odloči s svojo glavo da bo hodila k veroku--to za njih odločijo starši. Ni lepo ampak tko pač je. Torej če so preobremenjeni in mamica vstraja pri verouku so nasrkali otroci in iz tega stališča sem zato, da se šteje verouk kot ena možnost za izbirni predmet. Svetopismo ne uči nobene slabe stvari in če bi se držali 10-tih zapovedi bi svet bil lepši in mogoče bi jih vera naučila cenit in poiskat vrednote, ki danes med mladimi izginjajo. Seveda pa so tu še župniki, ki pa so lahko tudi hujskači. Da je sveto pismo polno lepih pravljic je res in vsak človek,ko malo razmisli o vsej zadevi mu je jasno, da da se glih palice v realnem svetu ne da spremenit v kačo (ena svetopisemska zgodba). Konc koncev so antične pripovedke tudi lepe in bile so del ,,domačega branja,, pa se ni nihče bal, da bi nekdo verjel v žensko s kačami namesto las. Krščanstvo je res krojilo zgodovino in kulturo na naših tleh (prve knjige, najbolj izobražena je bila duhovščina... ), in zato ni slabo če veš kdo je tisti možiček na gasiskih domovih itd... toda ali bi jim povejo tudi temne strani cerkve?

Ja če sprejmejo verouk kot možni izbirni predmet (vsaka šola, da ponudbo izbirnih predmetov in če je zainteresiranih vsaj 15 učencov se bo izvajal za teh vsaj 15 dijakov, ki so se prijavili. Ostali lahko izbereje kaj druga). Če se prizna verouk se bo moralo priznati tudi ,,verouk,, drugih ver (seveda mora biti vsaj 15 šolarjev zainteresiranih).

Glasbene šole in razni tečaji tujih jezikov in ,,treningi,, to bi se pa res lohk priznalo.

Zakaj pa sem proti: Res se bojim, da bo cerkev nato hotetela še več. Izbirni predmet se ocenjuje in torej bi tvoja ,,vernost,, uplivala tudi na končni uspeh. Tuki se pa meja med državo in cerkvijo zabriše s čimer se pa jaz ne strinjam.

V bistvu sem bolj proti kot pa za.

Vsrednji šoli smo kot dijaki odšli, v Nemčijo,, za 14 dni (da uporabimo in utrdimo naše znanje nemščine) in živeli vsak pri ,,svoji familiji,, in hodili z njihovimi otroci v šolo. No tam so prvo uro imeli 5 min časa in so molili (na steni je bil križ, tak majhen brez ,,atletičarja,,)---seveda kdor je hotel, ostali so čebljali med sabo, prepisovali naloge itd. U bistvu se mi ni zdelo nič slabega in noben se ni nobenmu čudil al pa zavijal z očmi---Če ti je lažje na duši--moli, zakaj pa ne?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ZA..... :grim

........pod "enim" pogojem: :grim

- da je islam tudi obvezni predmet

- da je judaizem tudi obvezni predmet

- da je zen tudi obvezni predmet

- da je budizem tudi obvezni predmet

- da je ......itd itn.....

zaradi mene tudi obvezni izbirni ali neobvezni neizbirni ali mozne permutacije kombinacij. :lol1:

:naughty:

in vprasanje na koncu: kaj jim (cerkvi) bo to prineslo razen gnev solarjev in zmansanje ugleda (je to sploh se mogoce :blink: ?!) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da ustava to lepo ureja:

-----

7. člen

Država in verske skupnosti so ločene.

Verske skupnosti so enakopravne; njihovo delovanje je svobodno.

-----

to kar imajo zdaj je cist v redu, otroci dobijo vpogled v verstva sveta.

Mogoce pa je Cerkev strah, da bi veliko otrok slo raje v islam kot v katolisko vero. Samo misel. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in vprasanje na koncu: kaj jim (cerkvi) bo to prineslo razen gnev solarjev in zmansanje ugleda (je to sploh se mogoce :blink: ?!) ?

Lepo prosim: predmet naj bi bil eden od možnih izbirnih in ne obvezen za vse.--po želji, če čš, če se ti zdi, da bi šel, ti paše hodit....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

draga lina,

ne razumem zakaj citiras ravno moje vprasanje v zvezi s tvojim mnenjem (katero se BTW zelo pokriva z mojim lastnim) - konec koncev sem moski - in bi te prosil za podrobnejso razlago. me zdaj kritiziras ali samo namigujes, da nisem dovolj razlocno napisal, da sem striktno proti praksi obveznih verskih predmetov v solah. ali mogoce samo ne opazis cinizma in ironije v mojem pisanju?

lp

od zmedenega predstavnika sibkejsega spola :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetopismo ne uči nobene slabe stvari in če bi se držali 10-tih zapovedi bi svet bil lepši in mogoče bi jih vera naučila cenit in poiskat vrednote, ki danes med mladimi izginjajo.

Ne uci tudi nobene dobre stvari... oz. ti probavajo dopovedat svoje subjektivno mnenje o svetu in nastanku in medcloveskih odnosih, ki nima nobene realne osnove, ampak samo idejo tipa, ki je napisal sveto pismo...

Zakaj pa marksizem ne uvedemo nazaj v sole, sej je krscansto ravno tako utopicna ideologija pa se vec lazi ima, kot komunizem. Sicer sta pa obe ideje ogromno ljudi pobili...

10 bozjih zapovedi se sodoben clovek ne more/noce drzati.

pozresnost (vsak grizljal vec kot je potrebno za prezivetje)

napuh (levis kavbojke namesto krzna zivali?)

Lenoba (ob 7h zjutraj v nedeljo pokonci ne pa polezavat)

.

.

.

Sicer pa kar se zapovedi tice - Do as I say not as I do mi nikoli ni bilo vsec, tako da zafrustrirani drkaci (duhovniki) ne bojo (ce bom mel kdaj) moje otroke ucili "morale".

Sicer pa kot je bilo ze omenjeno - najprej obvezni izbirni, cez 10 let pa zjutraj pred poukom zmoliti ocenas, da te ne bo ucitelj s sibo kaznoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentar mojega Mariota, ko mu je mama, ko je bil star 8 let prinesla domov Sveto pismo za otroke, ker je želela da prebere kaj poučnega in da ne gleda več teh nasilnih japonskih risank:

"Pa mama sej v tej knjigi se samo pobijajo, še otroke pobijajo ... so pa že japonske risanke manj krute"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena konfesionalna dejavnost ne sme v javne zavode.

To je odločilo že ustavno sodišče.

Mi pa še kar mlatimo prazno slamo in če ne gre na glavna vrata pa poskušamo na stranska (tle mislim na pristaše tega pouka).

Nekonfesionalni pouk o verstvih me pa ne moti, vendar če je obvezen naj bo za vse.

Javna šola naj ne bo področje ločevanja med učenci na kakršnikoli osnovi in to mora bit alfa in omega vsega.

konfesionalno - povezano z verovanjem in javno izrekanje pripadnosti veri

nekonfesionalno - pa nasprotno od tega (akademski pristop preučevanja vere, kjer ni potrebno da si pristaš te vere)

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoce samo ne opazis cinizma in ironije v mojem pisanju?

Sorry ICE

Po moje sem bolj zmedena kot ti. Sem mislna, da si se zapel in trdiš, da naj bi bil to obvezen predmet za vse. Pa ne se razburjat, sej se bom poboljšala :004 .

EINHER......

Svetopismo so pravljice. Imajo zlobne in dobre in dobri so vedno vsaj moralni zmagovalci, res pa je, da verjamejo v ,,pravega,, boga. Po moje ti ne more škodit,( če si vsaj povprečno intelegenten in razmišljaš s svojo glavo,) poznavanje sv.pisma in, da ti mogoče vzbudi vsaj malo zavesti, da se vse vrne in,da se na koncu plača---po moje ni to tok slabo..

Sicer se mi pa ne da razkladat in za in proti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zdej mi pa res ni jasno. A je obvezni al izbirni?

oboje hkrati...

sedaj imajo v šolah na voljo 83(čprav jih šola lahko ponudi veliko manj-zaradi kadra) obveznih izbirnih predmetov...se pravi mulc se odloči katerega bo imel...so obvezni zato ker jih morajo imet...in so izbirni pač zato ker jih lahko izberejo....

zdej je tako da imajo v šoli pač te predmete....s tem predlogom bi pa bilo tako da bi lahko tisti ki hodijo še k verouku kot izvenšolski dejavnosti v prostem času izbrali verouk za enega izmed obveznih izbirnih predmetov....ta bi se ocenjeval kot ostali, štel bi kot katerikoli drug predmet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 bozjih zapovedi se sodoben clovek ne more/noce drzati.

pozresnost (vsak grizljal vec kot je potrebno za prezivetje)

napuh (levis kavbojke namesto krzna zivali?)

Lenoba (ob 7h zjutraj v nedeljo pokonci ne pa polezavat)

TOLE NI 10 ZAPOVEDI AMPAK 7 GREHOV.

ZAPOVEDI: Ne kradi, ne ubijaj, ne laži, ne želi si žene bližnjega B) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oboje hkrati...

sedaj imajo v šolah na voljo 83(čprav jih šola lahko ponudi veliko manj-zaradi kadra) obveznih izbirnih predmetov...se pravi mulc se odloči katerega bo imel...so obvezni zato ker jih morajo imet...in so izbirni pač zato ker jih lahko izberejo....

zdej je tako da imajo v šoli pač te predmete....s tem predlogom bi pa bilo tako da bi lahko tisti ki hodijo še k verouku kot izvenšolski dejavnosti v prostem času izbrali verouk za enega izmed obveznih izbirnih predmetov....ta bi se ocenjeval kot ostali, štel bi kot katerikoli drug predmet....

In v primeru malih podružničnih šol sploh nimajo izbire, ker jih je premalo in šola sama določi kateri predmeti bodo "izbirni". V OŠ Marezige imajo tako npr. samo 4 izbirne predmete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v primeru malih podružničnih šol sploh nimajo izbire, ker jih je premalo in šola sama določi kateri predmeti bodo "izbirni". V OŠ Marezige imajo tako npr. samo 4 izbirne predmete.

res je...naj bi veljalo da mora najmanj 16 učencev izbrati isti predmet da bi se ta izvajal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOLE NI 10 ZAPOVEDI AMPAK 7 GREHOV.

ZAPOVEDI: Ne kradi, ne ubijaj, ne laži, ne želi si žene bližnjega B) ...

Isto sranje...

Ok.

Ne lazi - zakaj ne, ce si s tem lahko izboljsas zivljenje

ne zeli si zene bliznjega - mosko misljenje je tukaj cisto zanemarjenje (sosedova trava je bolj zelena)

Ne ubijaj - kaj pa mascevanje????

Se pa strinjam da je cisto v redu poznat biblijo, ker je treba cloveskega sovraznika vedno spoznat, tako kot bi bilo tudi ostale bolezni treba spoznati in zdraviti. Poznavanje krscanstva kot religije pa je po moje dovolj (prevec?) ze v poznavanju religij (al kaj je un predmet).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 BOŽJIH ZAPOVEDI:

1. Veruj v enega boga

2. Ne skruni božjega imena

3. Spoštuj gospodov dan (zakaj sosed, ki je cervena miš ob nedeljah tako rad na sekular reže drva in me že ob 07.00 vreže iz postelje :angry: )

4. Spoštuj starše

5. Ne ubijaj ( :lol1: ja v krščanski veri v celi zgodovini ni blo ubijanja :lol1: )

6. Ne nečistuj (kaj zato so se v pedofelijo vrgli al kaj :angry: )

7. Ne kradi (ne sploh ne kradejo :lol1: )

8. Ne pričaj po krivem (ne tudi tega ne počnejo :lol1: )

9. Ne želi svojega bližnjega blaga (aha zato so neprimičnine zdaj nazaj dobili :wacko: , zato denar pri vsaki maši pobirajo O:-) )

10. Ne želi svojega bližnjega žene ( :lol1: :lol1: :lol1: pokojni župnik v Starem Trgu je mel kar nekaj "bližnjih žena" in kup otrok ... naj počiva v miru)

7 GREHOV:

1. POŽREŠNOST (ne cerkev sploh ni požrešna :ph34r: )

2. LENOBA

3. NAPUH (Rode ga tako lepo izžareva)

4. NEČIMRNOST (tudi to lahko pri Rodetu opazimo)

5. POSILSTVO - PROSTITUCIJA (No smo že ugotovili, da očitno pedofelija pri župnikih ni :angry: )

6. SOVRAŠTVO (ne, krščanski verniki sploh ne sovražijo, zato imajo tako čisto zgodovino :angry: )

7. MAŠČEVANJE (ne, tudi tega ne počnejo, maščevali se tudi še nikoli niso :angry: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ...

Se popolnoma strinjam s tvojimi opazkami (cerkev kot inštitucija je izrojena in to so počeli tisti v njeni službi, pri verouku pa jim tega ne povejo---sej hvala bogu bi bili otroci še bolj zmedeni)

Nekje v svetem pismu piše tudi tole: ,,Ne glej me, poslušaj me.,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SINODA CERKVE NA SLOVENSKEM

drugo zasedanje 02. - 04.11.2000

SO 04.11.2000: LJUBLJANA - ŠENTVID

PLENARNO ZASEDANJE 04.11.2000

Sklep

Celostna vzgoja upošteva vse razsežnosti človekove osebnosti, tudi religiozne. Zato je versko razsežnost potrebno videti kot sestavni del vzgoje in izobraževanja.

Verski pouk v šoli in župnijska kateheza sta med seboj različna, vendar se dopolnjujeta. Srednjeevropske dežele, kamor sodi tudi Slovenija, imajo verski pouk v javnih izobraževalnih ustanovah od vrtca do univerze. To omogoča otrokom in mladini, da so o svoji veri poučeni. Starši imajo pravico odločati o verski in moralni vzgoji svojih otrok. O tem govori poleg drugih dokumentov Evropska konvencija o človekovih pravicah. Ker je bil v Sloveniji šolski verouk leta 1952 izključen iz šole, se je izoblikoval model župnijskega verouka. Vendar pa imajo starši in otroci pravico, da verski pouk postane del vseh vzgojno--izobraževalnih programov.

V sedanjih razmerah si prednostno prizadevamo, da župnijski verouk, to je kateheza, nadomesti enega izmed obveznih izbirnih predmetov v šolskem sistemu. Nosilec je Cerkev in ga izvaja v župniji. Ker gre za svojevrstno rešitev, je predmet dogovarjanja med Cerkvijo in državo.

TAKO O TEM CERKEV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberite si še tole (iz ene internet strani, ki vabi k verouku) :lol1: :lol1: :lol1:

VPISNINA ZA VEROUK

To ni plačilo verouka - župnik in duhovni pomočnik od tega ne prejmeva prav nič. To je stvar solidarnosti - sodelovanje vseh pri nošenju skupnega bremena.Vemo, da ste starši finančno najbolj obremenjeni v mesecu septembru. Če kdo ta mesec ne more poravnati vpisnine, naj to stori osebno ali s položnico v mesecu oktobru.

Vpisnina za prvega otroka stane 3.000 SIT, za vsakega nadaljnjega pa 1.500 SIT. Knjige in delovni zvezki se plačajo posebej!

In še to: če kdo res ne more prispevati določene vsote, naj pride in odkrito pove; v takem primeru bo stroške krila župnijska Karitas, oz. župnija.

· VEROUČNA URA

Veroučna ura traja 45 minut. Za dogodke pred ali po veroučni uri veručna šola, oz. kateheti ne odgovarjamo, kakor tudi ne za imovino veroučencev (kolesa, dežniki, mobilni telefoni, šolske torbe …) Veroučenci morajo k uri obvezno prinašati učbenik in delovni zvezek. Domače naloge morajo pisati sami, kar pa ne pomeni, da jim starši ne smete pomagati. V veroučno učilnico se ne prihaja s hrano, pijačo in vklopljenimi mobilnimi telefoni.

· ŠOLSKA MAŠA

Veroučenci bodo povabljeni k sodelovanju pri nedeljskih mašah (enkrat mesečno). To ne pomeni, da morajo biti veroučenci samo pri eni sveti maši na mesec, ampak se od njih pričakuje reden obisk svete maše. Pa še to: naj ne bo veroučenec osamljen pri maši, kot da ne bi imel-a očeta, mame, bratov, sester …

· SREČANJA ZA STARŠE

Imeli bomo občasna srečanja za starše veroučencev posameznega razreda. Kateheti bomo veseli, da se starši oglasite pri nas, da se pogovorimo o skupnih prizadevanjih pri vzgoji vašega otroka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, tole pa tut mene pogreje. :angry:

Torej, RKC in sveto pismo imata nekako toliko skupnega kakor zajec in boben...

Ne pozabimo, da so med nami ljudje, ki živijo strogo in edino po načelu desetih zapovedi, in da se jih RKC izogiba kot hudič križa...Pa verjemte, da je njihovo življenje z našega vidika (materialističnega) milo rečeno ubogo.

Cerkev kot inštitucija...Jao...Ne pozabit, da so pred ne veliko leti še sežigali vse, ki so jim stali na poti. Pa križarske vojne. Pa vse...Pa to niti ni tolk daleč nazaj. Kakor veter piha.

Zdaj je pa moderno, če se cerkev vmešava v državo.

Pa zakaj ne bi tut Motosvetovci imeli ¨izbirni¨ predmet pri otrocih v šoli?

Nekaj, kar se poučuje v šoli (obvezni) mora biti družbeno koristno. Če ni, ne more in NE SME biti obvezno!!!!! Koliko pa je vera, ki jo propagira RKC družbeno koristna, vemo vsi. Pa tut vsi vemo, kako daleč je od ¨izbirnega¨do obveznega predmeta.

Pa kaj neki bluzim. :doze:

Sem hotu samo povedat, da me res zlo ujezi, če mi hoče nekdo neke buče pod öbvezno¨ prodat.

Aja, mimogrede, ko boste naslednjič v cerkvi, pa bo tisti prijazni deček s culico z denarjem pomahal pred vami, obvezno zahtevajte račun. Pa DDV naj bo prikazan. Mamo jim lopovsko institucionalistično!!!!

Uh.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krscansto ravno tako utopicna ideologija pa se vec lazi ima, kot komunizem. Sicer sta pa obe ideje ogromno ljudi pobili...

Zanimivo, da se pri teh debatah nihce razen Eina ni dotaknil se kumunizma. Saj je vse podobno. Vsi obsojate krscanstvo, jaz bom pa se mal kumunizem. Rezultati so pa isti.

A se spomnite, kako so nas v soli posiljevali s komunisticni ideologijo. Delali smo zastavice s katerimi smo mahali Titu, ko se je peljal mimo, ko je bil v bolnici KC LJ, smo mu morali pisati pisma.

Namesto kriza smo castili srp in kladivo. Pozdravljali smo Za domovino - s Titom naprej.

V prvem razredu so nas posiljevali s sprejemom v Pionircke, v sedmem v Mladinsko organizacijo. Ni bilo moznosti izbire. Dobil si rdeco rutico, kapico in izkaznico s sliko. PA SE JEBI!

Narod je pisal in prepeval pesmi: Druze Tito mi ti se kunemo, Svijetlost Tita i partije, Titovim putem, 3 puta sam video Marsala Tita, bla bla bla.

Isti Tito je dal po vojni pobiti na desetisoce nedolznih ljudi. Pobijat te ljudi je posiljal tudi malde naivne fante. Grobove teh 17, 18 let sterih fantov si lahko pogledate na Zalah. Npr. Janez Novak 1938-1946. Valjda je dal potem pobiti tudi njih, da so zakrili sledi.

Potem smo nosili Kurirckovo posto, pa Stafeto mladosti. Folk je na stadionih za dan mladosti padal v ekstaze (enako kot pri papezu).

Nestrinjanje proti kumunizmu se je koncalo v strogem zaporu ali pa Golem otoku. (svetujem vam, da si preberete knjigo Lisicji cas).

Rdeci ovaduhi so bili vsepovsod!!! Likvidacije so bile del vsakdana.

Moj dedek je enkrat totalka nazgan v gostilni nazdravil s Heil Hitler in je takoj kasiral 6 mesecev strogega zapora.

Navaden folk in tisti v partiji so dobivali sluzbe, kredite. Ostali, predvsem intelektualci pa prst u dupe.

Pa premoznejsim so vse pobrali, sedaj v demokraciji pa potomci rdecih spreobrnjencev to vracajo nazaj, najebal bomo pa mi.

Se po osamosvojitveni vojni so rdeci zakuhali afero Izbrisani in bomo spet mi najebal, ko bomo placevali odskodnine.

To je sam tko mal. Da ne omenjam koliko ljudi je dal v imenu komunizma pobiti Stalin. Nekaj milijonov - najvec na svetu.

No, da ne zaidem s teme. Sem proti temu, da gre verouk v sole. Naj ostane za farovskimi zidovi.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub dejstvu da nisem rimokatolik mislim da je vsesplošno pljuvanje po Cerkvi, Krščanstvu in njegovi liturgiji malce ...ehem...otročje.

Dejstvo je pač, da duhovno nerazvit in nerazlgeani ljudje delujejo na ta način (ki je bil tu opisan in gre vsem intenzivno na jetra) v sklopu kakršnekoli religije in to ni zgolj karakteristika krščanstva in krščanske Cerkve....po drugi strani pa so lahko kristjani tudi odprti, ljubeči in brez predsodkov.....

Kar e tiče verouka v šolah sem mnenja, da ga lahko mirno uvedejo kot izbirno vsebino...vendar...naj resnično za izbirno vsebino, ki bo otrokom dala širši vpogled v svetovne religije - od totemizma, animizma, panteizma...do budizma, krščanstva, islama in celo newagerstva.....osebno iz palete religij nebi izključila niti satanizma .....tako kot je dejal Einharjar, je sovražnika dobro poznati, neglede na to kdo je.........

Otroci bi tako lahko dobili resnocno sirok spekter znanja in morda celo postali manj predsodkarski......

....v primeru da bi pri verouku slo zgolj za poucevanje rimokatoliške vere moj otrok tega predmeta pač ne bo obiskoval in konec... če kdo vpraša smo po veroizpovedi Židje in to ne gre skupaj z našim verskim prepričanjem.

NIkoli pa mi ni bilo jasno zakaj rimokatoliki tako na veliko rinejo v cerkev, če jim gre cela liturgija in odnos ostalih vernikov in duhovnikov na jetra. za vzdrzevanje stika z b(B)ogom vendar ni potrebno obiskovanje neke stavbe, tlacenje papirja v pušico, klečanje na mrzlem kamnu in podobne neumnosti.....ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!