Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

Jest mam Bionic Back, je kul, ampak ni pa ravno pretirano zračna, vsaj meni se ne zdi.. Zaščita za ledvice bi pa skoraj rekel, da je boljša (oziroma pokrije večjo površino) pri tej želvi iz Louisa.

Je pa Bionic Back top kar se tiče varnosti in zato sem jo izbral.. Moti me edino, ker Alpinestars dela želve samo v dveh velikostih (5cm razlike) in mi enostavno ni jasno, kako so lahko dve tako malo različni dolžini optimalni kar za vse motoriste, od motoristk z 1.55, 1.60 višine do motoristov 1.90m. To mi nekako ne gre v račun in je edina stvar, ki me moti, ker se mi zdi, da bi pri mojih 186cm lahko bila malo dajlša..

Kolikor sem gledal ima Dainese te stvari bolje urejene in ima na voljo več velikosti, tako da si res lahko najdeš tapravo glede na svojo višino.

Hvala za informacijo glede zračnosti Bionic Back, nisem zasledil slike ki bi kazala njeno notranjost, ker pri Dainese je res luft skozi, kar mi je zelo ušeč.

Iz louisa hrbteničnik ima tiste trakove resda široke, samo tisto ni neka zaščita za ledvice, je elastični pas (narejen iz n-tankih elastik), ki se po dveh letih uporabe precej scufa (pri mojem elastike strlijo navzven in skozi se vidijo luknje). Ampak za to ceno, ceprav samo za 2 leti, uredu zaščita v najslabšem primeru padca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je carski, se uleže po hrbtenici da to res ni in še gibljiv je levo desno.

:D :worship:

post-15759-1238484648_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem ko je ta tut dobr sam se ne uleže tolk po hrbtenici. :)

post-15759-1238485027_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je carski, se uleže po hrbtenici da to res ni in še gibljiv je levo desno.

:D :worship:

tole je wave2? a mas sliko njegove notranjosti?

lp u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urkoman misleš takole: ?

Alpinestars je to.

post-22590-1238511912_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Speedseeker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urkoman misleš takole: ?

Alpinestars je to.

Mi je usec, manj bom sigurno svical v tem kot pa v louisovem, kolk je pa tebi kaj uroče, jest mam usnje komb., polet juhuhu...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znotraj, wave 2, dainese.

Alpinestarsa si pa videl zgoraj.

Ps.: Dainesov veli kolj diha kot Alpinestarsov. Preverjeno. Sicer pa lahko vidiš s slike.

Pa Daidesov ima alumijasto satovje, medtem ko je Alpinestarsov plastičen.

Priporočam Daineese! ne bo ti žal.

post-15759-1238521315_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znotraj, wave 2, dainese.

Alpinestarsa si pa videl zgoraj.

Ps.: Dainesov veli kolj diha kot Alpinestarsov. Preverjeno. Sicer pa lahko vidiš s slike.

Pa Daidesov ima alumijasto satovje, medtem ko je Alpinestarsov plastičen.

Priporočam Daineese! ne bo ti žal.

hvala za slike, zdaj vsi vemo pri cem smo.

Ce ti je polet prevec vroce (men recimo) pol dainese, drugace pa Alpinestar, oba sta kvalitetna zascita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je poleti, ti jaz težko rečem ker sem se do zdej vozil s korduro, leder sem si šele čez zimo nabavil, pa ga še v vročini nisem utegnil sprobat.

Moj občutk je tko, da, ja, se pozna da maš nekej zadej, ampak prov hudo ni, da bi zlo švicov...

Tudi jaz se že veselim kuhanja poleti :whistle: :whistle:

ps.: Kako pa je s tem satovjem pri Dainesu, a je to bolj tako, za enkratno uporabo, po moji logiki, glede na to da je aluminijast?

Popravljeno . Popravil Speedseeker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Alpinestarsovo želvico in je super (sprobano pod črnim ledrom). :yes: Če se odločaš med Dainese ali Alpinestars, ne moreš narobe kupit - oba imata vrhunske zadeve!

PS: Kadar sonce res na polno žge, je itak vseen al maš alu ali plastično satovje.

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je poleti, ti jaz težko rečem ker sem se do zdej vozil s korduro, leder sem si šele čez zimo nabavil, pa ga še v vročini nisem utegnil sprobat.

Moj občutk je tko, da, ja, se pozna da maš nekej zadej, ampak prov hudo ni, da bi zlo švicov...

Tudi jaz se že veselim kuhanja poleti :whistle: :whistle:

ps.: Kako pa je s tem satovjem pri Dainesu, a je to bolj tako, za enkratno uporabo, po moji logiki, glede na to da je aluminijast?

Hehe,

če misliš večkrat probavat hrbteničnik potem vzemi Alpinestars-a ...hecam.

Če ga boš že moral na tak način uporabiti, ti bo takrat vseeno ali je za 1x uporabo ali večkratno ;)

Največji problem pri teh hrbteničnikih je prav ledvični pas oz. tista elastika okoli trebuha, ker edino tam največ švicaš oz. ni luftanja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš imeti želvo, ki ti nudi zaščito tudi za ledvice, mislim, da ne morejo narest drugače, kakor da preprečijo pretok zraka v tistem predelu.

Dokler si na motorju itak čutiš sam prijetno topel občutek. Ko se ustaviš in odpneš pas, si moker in te potem prepiha. Težko je najti eno srednjo pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se dobi od Alpinestars-a samo naramnice, brez želve, ker imam doma že želvo,ki sem jo kupu skupaj z brezrokavnikom, zdaj bi imel pa raje samo naramnice.

lp

aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se dobi od Alpinestars-a samo naramnice, brez želve, ker imam doma že želvo,ki sem jo kupu skupaj z brezrokavnikom, zdaj bi imel pa raje samo naramnice.

lp

aleš

a od druge firme pa ne veljajo? pojdi do koga, ki se ukvarja s šivanjem in ti naj svetuje, kje kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nevem če paše na isto zadrgo, kot jo ima alpinestars na ščitniku našito, zato bi blo pomoje najboljš original.

Naramnice kot rezervni/dodatni del žal ne obstajajo.

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav AMPAK, če človek kupi, kupi z namenom, da bi nosil in se vozil. Tko pa če vrnem v garanciji nazaj, se slab mesec ne morem vozit. Pač - brez želve ne grem na cesto, nadomestne pa ne dajo.

kaj pa te imas cez zelvo obleceno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nevem če paše na isto zadrgo, kot jo ima alpinestars na ščitniku našito, zato bi blo pomoje najboljš original.

a nisi spraševal za naramnice? in kakšno vezo ima potem tu zadrga.

bom šla pred spanjem pogledat na mojo želvo, če je kakšna povezva naramnice-zadrga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nisi spraševal za naramnice? in kakšno vezo ima potem tu zadrga.

bom šla pred spanjem pogledat na mojo želvo, če je kakšna povezva naramnice-zadrga.

Ja želva je na brezrokavnik pritrjena preko zadrge, tako da verjetno se tudi na naramnice pritrdi preko zadrge.

ali se pa pač motim, pol pa mi ni pomoči.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni preko zadrge.

poglej na sliko, ki sem jo priložila. lepo se vidijo vsi štirje konci, kjer potekajo naramnice.

a ti teh "lukenj" nimaš? če jih imaš, potem res pojdi do kakšnega ki šiva in ti bo povedal, kje se kupijo takšne elastike. saj ni treba, da ti piše alpinestars gor. itak noben ne bo vidu, če boš imel pod jakno.

če pa teh "lukenj" nimaš, potem pa... kaj naj rečem... več sreče prihodnjič.

DSCN1716.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!