Skoči na vsebino

tema, ki naj gre prosto pot


Priporočene objave

BITI MLAD

Mladost

ne označuje nekega življenjskega obdobja, ampak neko stanje duha;

je izraz volje, moči domišljije in intenzivnosti čustev.

Pomeni zmago poguma nad malodušnostjo, zmago veselja do dogodivščin,

nad slo po udobju.

Stari ne postanemo,

ko smo preživeli določeno število let, stari smo, ko opustimo svoje ideale.

Leta se poznajo na koži,

opustitev idealov pa na duši.

Predsodki, dvom, bojazni in brezup so sovražniki,

ki nas nenehno pritiskajo k tlom

in nas že pred smrtjo spreminjajo v prah.

Mlad je,

kdor se še lahko čudi in navdušuje,

kdor kot nenasiten otrok vpraša:

Pa potem?

Kdor izziva dogodke in se veseli igre življenja.

Tako mladi ste, kot verujete.

Toliko, kot dvomite.

Tako mladi, kot zaupate vase.

Tako mladi, kot je vaše upanje.

Tako stari, kot je vaša potrtost.

Ostali boste mladi,

dokler boste sprejemljivi;

sprejemljivi za lepo, dobro, veliko;

sprejemljivi za sporočila narave, soljudi, nedoumljivo.

Če bo kdaj vaše srce najedel pesimizem, nagrizel cinizem, potem naj se

Bog usmili vaše duše - duše starčka.

(Mark Avrelij, rimski cesar)

:worship: :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: ..čas bo da grem... Kruse iz Bek..

Pa kaj pol? Ne verjames, da lahko vec osebkov koeksistira na istem prostoru? Kako potem lahko vec kot 6 milijard clovecnjakov zivi na istem sranju od planeta?

Te nocem izzivat, ampak....Izredno rad spikam ljudi, ki bi lahko kaj povedali.

BITI MLAD

Mladost

ne označuje nekega življenjskega obdobja, ampak neko stanje duha;

je izraz volje, moči domišljije in intenzivnosti čustev.

Pomeni zmago poguma nad malodušnostjo, zmago veselja do dogodivščin,

A to je napisal nekdo pred 2k leti? Stanje duha?

Kaksen duh? Kaksna custva? Kaksna volja?

Danes je pomemben samo se denar in uzitek.

Kdo je mlad? Moj fotr mi je nekoc rekel , da ko je bil mlad je hotel spreminjati svet. Potem je pa pac....Kako se rece.... Go with the flow. Aja, nasel si je sluzbo in naredil potomce....2. Za veselje je pa imel motorje. Vseh 7em.

Jest imam 2. In 1ga potomca. A to pomeni, da sem manj srecen kot moj fotr? Ali samo to, da je moj standard veliko nizji kot standard tistih v Yu?

Sicer pa, kje pise, da je izpolnitev vseh zelja v materializmu?

Kmalu bom totalna koma, tako da... vozite se pijani, ker vam bodo vzeli izpit. Ce se ne boste prej ubili. Jaszt sem v tem smislu nedotakljiv. Okej, izpit mi lahko vzamejo, ne morem se pa ubit. In kaj je lepsega, ko se totalno usekan odlocis, da gres gledat soncni vzhod v Piran? Z motorjem, seveda...Da ne omenjam nocnje voznje, ki je sploh uzitek zase....

Kaj pravijo Iron Maiden?

"Now they come again

I am falling down to meet with them

Fears within us all

Mine awake and they stand up tall

I pray my sleep will break

Maybe this time I won't wake

Take a breath and I scream attack

Here is the truth

Deepest cut of all from you

Knife of the truth

Blade of hatred slicing through"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kar me zanima glede tega kar povem:

Zakaj mi nihce ne odgovori?

Vsi samo cakate, kdaj bom napisal kaksno oslarijo, pa boste padli na njo? Ali pa preprosto ni odgovora? Ker sem... kaj ... cudak? In je to vas izgovor? Ali pa prilepite kaksen:

Je bil en bil, do popka gnil...

Iron Maiden: The Clansman

Wake alone in the hills

With the wind in your face

It feels good to be proud

And be free and a race

That is part of a clan

And to live on highlands

And the air that you breathe

So pure and so clean

When the timing is right

Then I'll take what is mine

I am the clansman

And I swear to defend

And we'll fight to the end

And I swear that I'll never

be taken alive

And I know that we'll stand

and we'll fight for our land

And I swear that my bairns

Will be born free

Eh, who cares.

Anymore.

Samo, da kitare zagajo :)

And I know what I want

When the timing is right

Then Ill take what is mine

I am the clansman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruse, kaj bi rad za odgovor? Da lajf saks end den ju daj?

To že veš.

Da je približno celo življenje samo pehanje, grizenje in praskanje za tistih par cekinov, ki jih bojda potrebujemo za preživetje in košček občasnega veselja?

Da je bistvo vseh živih bitij nadaljevanje vrste - potomstvo? Ali pa je tudi to samo še ena proizvodnja nove delovne sile, ki se bo vsak dan pehala, grizla in praskala za tistih par cekinov za preživetje? Sploh pa.... imeti potomstvo je čisti egoizem, zapolnjevanje lastnih čustvenih nepotešenosti, hkrati pa potomstvu ne moremo zagotovit vsaj približno lepe prihodnosti.

Na koncu itaq umremo sami. Ne glede na to, kaj smo tekom življenja naredili, koliko ljudi smo srečali in kakšne pečate so zapustili v nas ali mi v njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kar me zanima glede tega kar povem:

Zakaj mi nihce ne odgovori?

Vsi samo cakate, kdaj bom napisal kaksno oslarijo, pa boste padli na njo? Ali pa preprosto ni odgovora? Ker sem... kaj ... cudak? In je to vas izgovor?

Maybe nobody cares?

Popravljeno . Popravil 2384nsdf83
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj pol? Ne verjames, da lahko vec osebkov koeksistira na istem prostoru? Kako potem lahko vec kot 6 milijard clovecnjakov zivi na istem sranju od planeta?

Te nocem izzivat, ampak....Izredno rad spikam ljudi, ki bi lahko kaj povedali.

sploh ne gre za uspešnost ali neuspešnost koeksistence..gre za (ne)potrebo po moji prisotnosti zdaj, ko si ti "nazaj". Substituti in to.

in..vem.

to:

Danes je pomemben samo se denar in uzitek.

..predvsem denar, je pač osnova za eksistenco (da potem lahko koeksistiramo ali ne) ..ali pač ne? Odvisno. Pa spet ne od tega kako zelo dovoliš, da ta meša tvoje štrene, ker jih..če ti je to všeč ali ne..pač pa od tega, kako zelo to sprejemaš kot dejstvo oziroma imaš do tega dejstva primeren odnos, ki ti ne bo požrl tistega kar je res pomembno .. (tudi nebo je modro na lep dan..čeprav bi ga kakšna dama morda raje videla v ciklamnem odtenku - kako zelo ji bo odsotnsot primernega odtenka neba zjebala lajf, pa je odvisno od nje) ...

v grobem: ne lajf, pač pa svet, njegove tendence, etika, morala in vrenote so en velik kup smrdečega gnoja. A se vanj ne rabim vtikat več kot toliko, da si zagotovim tisti jebeni pejček, da se lahko zavlečem v svojo lisičino, kjer je mir ki sem ga sama naštrikala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..gre za (ne)potrebo po moji prisotnosti zdaj, ko si ti "nazaj".
Kdo je "nazaj"? Kakor vidim, sem delno se vedno blokiran. Moderiran, ali kako se temu rece. In na cetrt trdno odlocen, da bom obstajal samo se v svetu Warcrafta. (Ko bi vsaj lahko. Eh, sanja svinja kukuruz....) )

Da je približno celo življenje samo pehanje, grizenje in praskanje za tistih par cekinov, ki jih bojda potrebujemo za preživetje in košček občasnega veselja?

Zagotovo mora biti nekaj vec od tega.

Na koncu itaq umremo sami. Ne glede na to, kaj smo tekom življenja naredili, koliko ljudi smo srečali in kakšne pečate so zapustili v nas ali mi v njih.

To pa itaq.

:evilgrin:

Hehe, ne umres sam, ce koga vzames s sabo. Recimo, da se s kamionom zabijes v osnovno solo. Ali pa celo fuknes rocno atomsko bombo na sosede v bloku. Kaksna rostiljada :)

..predvsem denar, je pač osnova za eksistenco (da potem lahko koeksistiramo ali ne) ..ali pač ne? Odvisno...

Denar je....mah, nepotrebna stvar. Vsaj za eksistenco. Zrem lahko tudi listje v gozdu (kar bom najbrz kmalu pocel). Sredstvo za obvladovanje mnozic. Doziras, da imajo za poloznice in nakupe v BTCju, kaj vec pa ne. No, mogoce se za bencin.

In gledas, kako se vsi pehajo za tistih par ficnkov in pozabljajo na vse ostalo....

Maybe nobody cares?

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

To bo.

Sej sm reku, d sm kreten, pa nimam pojma.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doziras, da imajo za poloznice in nakupe v BTCju, kaj vec pa ne. No, mogoce se za bencin.

In gledas, kako se vsi pehajo za tistih par ficnkov in pozabljajo na vse ostalo....

kdo točno pa je ta srečnež, ki dozira?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo točno pa je ta srečnež, ki dozira?

G. Edward Griffin - A World Without Cancer - The Story of Laetrile

G. Edward Griffin - The Science and Politics of Cancer, 2005

Hacking Democracy

Invisible Ballots

The Money Masters

Zeitgeist

Priporočam. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne dvomim, a debata teče o nečem drugem - če si dovolj pozorno prebral, si lahko zaznal rahlo razliko v oddtenku modrovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko smo ravno pri retoricnih vprasanjih....

A cmo iz nekaj retoricnih narediti navadna?

A sta vidva zaljubljena, ali se samo meni zdi? :P

Samo zdi se ti.

ona je :whistle:

vsaj tako mi vsak večer reče .)

Kaksen deja vu. Caki, a ti pol nisi S.R.? (Ker pac on ni bil z Vrhnike...)

Kaksni dve leti nazaj, ko sem imel podoben izpad, mi je skoraj isto napisal en drug bebec. Ta, ki ni bil z Vrhnike :)

Lej, lej. A se lahko smejem? Kretenu, ki je mislil, da je zmagal? Ki je mislil, da me je totalno zabil? :)

In...Moji spomini so nepokvarjeni. Taksni, kot... kot so bili. Taksni, kot bodo tudi cez recimo 30 let. Na sreco, ker se jih pac ni pokvarilo z ..... (insert what you want)

Me zanima, kater kreten se bo na taksne provokacije oglasal.... kdaj? Cez 2 leti? Okej, pac nekdo letnik okoli 77, ane? Whu kares?

In Mateja....Hvala ti za te spomine. Ko bos stara in grda (fizicno) bos v teh mojih spominih mlada in lepa. Sicer pa ... Za nekoga si pa ze sedaj stara in grda.

Im za konec:

kdo točno pa je ta srečnež, ki dozira?

Jest. Jaszt, ce ti je tako ljubse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav me pa malce zanima, kaj se je zgodilo z Ervino? Baje ima froca. Sina, ce kaj vem. Kaj je z njim. In kaj je z njo? In kaj je z Dtwjem, ki je bil v mojih casih aktiven tukaj?

In ko se ravno zanimam?

Bubamara? Tvoj sine je kaj? Okej? zdrav?

A ves, da sem te imel na sumu, da nisi rodila, dokler ni bi bil strelec? Kaj si rekla, da zamuja? Ja, froc je hotel biti strelec in ne skorpijon....Mogoce pa kozorog, kaj pa vem... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaka, tvoje ženske bi bilo treba nabit na klin.

tole

ona je :whistle:

vsaj tako mi vsak večer reče .)

pa najbrž niti ni blo namenjeno tebi. ampak hej, lahko se pač motim.

Lajf se lahko obrne vsaj na sto načinov in v zelo čudne smeri, ampak v mojih očeh je prav ta dečko z Vrhnike Zmagovalec.

in..hvala - ampak na koncu bo še kdo mislil, da sva šla midva na kavo več kot trikrat. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr je RAKEK znan,kr na pop tvju kaženjo našo provinco :worship:

če mate pa največ snega daleč na okrog :whistle:

pr ns je še zmer pomlad in SKOR nč snega :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko smo ravno pri retoricnih vprasanjih....

A cmo iz nekaj retoricnih narediti navadna?

Samo zdi se ti.

Kaksen deja vu. Caki, a ti pol nisi S.R.? (Ker pac on ni bil z Vrhnike...)

Kaksni dve leti nazaj, ko sem imel podoben izpad, mi je skoraj isto napisal en drug bebec. Ta, ki ni bil z Vrhnike :)

Lej, lej. A se lahko smejem? Kretenu, ki je mislil, da je zmagal? Ki je mislil, da me je totalno zabil? :)

In...Moji spomini so nepokvarjeni. Taksni, kot... kot so bili. Taksni, kot bodo tudi cez recimo 30 let. Na sreco, ker se jih pac ni pokvarilo z ..... (insert what you want)

Me zanima, kater kreten se bo na taksne provokacije oglasal.... kdaj? Cez 2 leti? Okej, pac nekdo letnik okoli 77, ane? Whu kares?

In Mateja....Hvala ti za te spomine. Ko bos stara in grda (fizicno) bos v teh mojih spominih mlada in lepa. Sicer pa ... Za nekoga si pa ze sedaj stara in grda.

Im za konec:

Jest. Jaszt, ce ti je tako ljubse.

kako fino je ko te nekdo ki te niti pod razno ne pozna označi za kretena, bebca..

mogoče imaš pa ti kake probleme?

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veste kaj je res klinac?

tole:

Tak dan ko se zdi, da te nobeden ne mara.

Men je tk hudo, da bom šu od žalosti kar spat

potem pa pogruntaš, da si ga usral ker je naslednji dan še bolj beden :winkiss: ker je treba it v službo,... al pa ni službe, al pa ni gume..al je pa sneg..al pa ni babe, al pa je :rolleyes: pa noče stran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res maš......

Pol je šele huda jeba!!!!! :evilgrin:

In takrat je šele jeba, sploh, če moreš jebat, pa ti ni do tega. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, sneg, ko ga je be... :)

XXX, tvoje ženske bi bilo treba nabit na klin.

Lahko govoris v ednini. Z zelo veliko domisljije v dvojini.

tole..

Whu cares.

pa najbrž niti ni blo namenjeno tebi. ampak hej, lahko se pač motim.
Ba? Hmmmmm....
ampak v mojih očeh je prav ta dečko z Vrhnike Zmagovalec.
Jebat ga. Teh zmagovalcev je bilo ze kar nekaj. Mogoce celo prevec za moj okus.
... ampak na koncu bo še kdo mislil, da sva šla midva na kavo več kot trikrat. :winkiss:

Malce sem pobrisal. Hehe, pa sva sla. :)

Razen, ce ne stejes takrat, ko te je moj mulo ugriznil za prst. :) Ja, res mogoce kakav ni isto kot kava.

Ne, tudi brez tega bi bilo vec kot trikrat. Ampak, da e ne bom spravil v zadrego s temi kofi srecanji... Ali pa recimo moto izletoma.... Ker sta bila dva, pa neglede, ce se si tega spomnis, blogiras, razlagas vse naokoli....Nekaj takega kot dve kavi.

Bilo je vec. Mogoce ne veliko vec (ker.... kaj je ze bilo na speljevanju na tistem pesku) Slikia obstaja. Jest.... JEST, ki pomagam ubogi revci zrint motor iz peska.

Bos zanikala?

Sicer pa.. Glede na izjave tvojega izbranca: kako fino je ko te nekdo ki te niti pod razno ne pozna označi za kretena, bebca..

mogoče imaš pa ti kake probleme?

Hehe, jest imam razne probleme, zato pa ne znam ciirati. Sicer pa.... Kaj cem . Bebo sem. Kreten. In se zato se tolikaj raje rezim kretenom, ki se imajo za nekaj vec. Kaj kretenom., Posebnezem, cudakom, bizrernezom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!