Skoči na vsebino

Čiščenje čelade


MARJA

Priporočene objave

ce imajo UV zascito tista soncna ocala iz stojnic ob morju (nekatera tudi vec 100 %)........ :lol1: ...........pol jo ima schubertka valda tut......sam najbrz je nalepka dol padla......... :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zadnjič sem kupu pri Mikmekaniku poceni spray za čiščenje čelade. Piše da je namenjena za zunanje in notranje čiščenje. Izdelek je Sonaxov in dobro očisti. Cena 790 sit. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Tole sem nabral na slabih 30km ceste od Ribč do Trbovelj. :blink:

Ker se skozi tole (sploh ponoči) bolj malo vidi O:-) , me zanima, če obstaja kaka zadeva, ki tole na hitro očisti, da ne bom vsakih 5km stal in pol ure vizir namakal?

post-22-1086862976.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne komplicirejte s tem muham kolk se jih poje ker ne morš nobene pojest zarad bradnega dela čelade. :P :P

Bi me pa res zanimal če majo vsi tok opacane čelade od muh ker jest jo morm vsak dan prat. <_< <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado RSF 2i Impulsion.

Zanima me, kaj pomeni pralna podlaga. Jo lahko kako snamem in operem?

Sprašujem pa zato, ker sem vso priloženo dokumentacijo zabrisal v koš!

Hvala in LP

P.S.: Vsak začetek je težak. Nekateri smo vedno začetniki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PREMZA TEAR OFF-E SI NABAV!

So super zadeva za takšne primere, pa ševeč jih lahk naenkrat namontiraš, res cool zadeva!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja take stvari niso nič nenavadnega, sam prav po vsaki furi operem vizir, drugače pa pljuni gor pa z robčkom NARAHLO obriši, postopek ponovi večkrat...LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od zunaj perem z WC papirjem (troslojni od palome rula :P ) pa z vodo in blago milnico. Do notranjosti pa še nisem prišel <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cist tko......... plun gor in hrdaj. narahlo ni treba - vsaj pri shark vizirjih ne.

sem ravno danes ene 6x pucal vizir tako (+ 3x na pumpi). in to podnevi. matr je slovenija muhasta. :lol1:

ali pa res tiste tear-off folije. vseeno se mi zdi slina in robcek cenejsa zadeva.

tear off pa bolj prakticna in varnejsa; vsaj ponoci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado RSF 2i Impulsion.

Zanima me, kaj pomeni pralna podlaga. Jo lahko kako snamem in operem?

Sprašujem pa zato, ker sem vso priloženo dokumentacijo zabrisal v koš!

Hvala in LP

P.S.: Vsak začetek je težak. Nekateri smo vedno začetniki...

Zamenljiva in pralna notranja oprema (podlaga ... ) pomeni, da lahko notranje komfortno oblazinjenje vzameš iz čelade, opereš in ponovno namestiš v čelado. Za podrobne informacije kako to storiti, pa bo najbolje, če kontaktiraš generalnega zastopnika čelad Shark v Sloveniji.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem nabral na slabih 30km ceste od Ribč do Trbovelj.  :blink:

Ker se skozi tole (sploh ponoči) bolj malo vidi O:-) , me zanima, če obstaja kaka zadeva, ki tole na hitro očisti, da ne bom vsakih 5km stal in pol ure vizir namakal?

Proti tako silovitemu napadu neznanih letečih predmetov se lahko boriš s pogostim ustavljanjem in čiščenjem vizirja ... :( , lahko pa uporabiš tudi športni "tear off" vizir, ki je, ravno za tovrstne situacije, pripravljen za odmetavanje posebnih folij.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

p.s.: o podrobnostih nabave se lahko pogovoriva preko PMa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
Za znotraj peno,ki jo dobiš v moto štacunah,za zunaj pa pazi,da samo z vodo.Jaz sem vizir samo enkrat opral z neko stvarjo,s katero moja boljša polovica čisti stekla,pa mi je kmalu potem počil,kar pa se baje ne bi smelo zgoditi.

Mene zanima, kako čistite vezir in pa ostalo zunanjost čelade po furi?

A je to samo krpica in strogo voda,ali kako drugace?

Zakaj to sprasujem...Pred leti sem kupil celado suomi in od zacetka je bilo vse super, nato pa po pol leta zacne pokati vezir, pozneje odpadejo ostale plastike(zračniki,mehanizem vezirja...). Nato jo odnesem nazaj pod garancijo in mi jo zamenjajo. Zopet pol leta vse ok nato zopet vse isto. Po vsem tem sem se odločil za zamenjavo proizvajalca čelade.

Vzel sem Arai viper. Po treh mesecih se zgodba že neverjetno ponavlja.(najprej vezir,nato ostali pl. deli) :blink: Naj dodam,da sem z vsemi čeladami ravnal previdno (nikoli nobene praske ali udarcev).

Po vsem tem je edini možni razlog lahko le čistilo trim(razredčeno z vodo).

Zanima me, kaksne so vase izkušnje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kako čistite vezir in pa ostalo zunanjost čelade po furi?

A je to samo krpica in strogo voda,ali kako drugace?

Zakaj to sprasujem...Pred leti sem kupil celado suomi in od zacetka je bilo vse super, nato pa po pol leta zacne pokati vezir, pozneje odpadejo ostale plastike(zračniki,mehanizem vezirja...). Nato jo odnesem nazaj pod garancijo in mi jo zamenjajo. Zopet pol leta vse ok nato zopet vse isto. Po vsem tem sem se odločil za zamenjavo proizvajalca čelade.

Vzel sem Arai viper. Po treh mesecih se zgodba že neverjetno ponavlja.(najprej vezir,nato ostali pl. deli) :blink: Naj dodam,da sem z vsemi čeladami ravnal previdno (nikoli nobene praske ali udarcev).

Po vsem tem je edini možni razlog lahko le čistilo trim(razredčeno z vodo).

Zanima me, kaksne so vase izkušnje? :hmm:

Celade ne tikaj s cistili. Samo voda in mehka krpa ali pa papirna brisaca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kako čistite vezir in pa ostalo zunanjost čelade po furi?

A je to samo krpica in strogo voda,ali kako drugace?

Zakaj to sprasujem...Pred leti sem kupil celado suomi in od zacetka je bilo vse super, nato pa po pol leta zacne pokati vezir, pozneje odpadejo ostale plastike(zračniki,mehanizem vezirja...). Nato jo odnesem nazaj pod garancijo in mi jo zamenjajo. Zopet pol leta vse ok nato zopet vse isto. Po vsem tem sem se odločil za zamenjavo proizvajalca čelade.

Vzel sem Arai viper. Po treh mesecih se zgodba že neverjetno ponavlja.(najprej vezir,nato ostali pl. deli) :blink: Naj dodam,da sem z vsemi čeladami ravnal previdno (nikoli nobene praske ali udarcev).

Po vsem tem je edini možni razlog lahko le čistilo trim(razredčeno z vodo).

Zanima me, kaksne so vase izkušnje? :hmm:

Imam že tretjo Šubert čelado,prvo(šubert profil) sem kupil že davnega leta 1992 je še vedno uporabna in odzunaj zelo lepa samo notranjost je dobesedno iznucana. Druga concept nošena ca 5 let zdaj jo uporabljam za krajše relacije,moral bi zamenjat mehanizem(ne drži vizirja -pade dol) drugače je čelada še vedno OK,zdaj pa imam Šubert C2 odlična čelada.VEDNO čistim vizir po vsaki vožnji TAKOJ z mlačno vodo in papirnata brisača (imam v del.rolo).Ko čelado shraniš naj bo vedno čista in vizir mora biti ODPRT zaradi zračenja,da se čelada odznotraj posuši in ob enem da se vlaga nenabira na notranjost vizirja,poškoduje zašćito proti rosenju.Z notranje strani čisti vizir čim manj parkrat letno,na ca 2 leti moraš vizir menjet.Samo čelado očistiš tudi z mlačno vodo enkrat letno pa jo spoliraj z polirpasto za metalik barvo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda, blaga milnica in tafin sekret papir.

To je to. Ne komplicirat.

NIKAKRŠNA milnica samo VODA!!!!!!odstrani vse z malo muje in nepoškoduje prevleke vizirja -A ŠE VEDNO NERAZUMEŠ vizirji so prevlečeni s posedbo snovjo za odsranjevanje kapljic odzunaj in odznotraj proti rosenju. Tudi,če kihneš ali kašljaš vedno odpri vizir sicer ga poškoduješ. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete! :worship:

Sm kar dolgo rabil, da sem pogruntal... :headbang: no,glavno je, da zdaj vem kje je bila težava.

Lp,S!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kaj moremo ... najenostavnejše stvari so ponavadi najbolj skrite ...

(sekretpapirinvodasozakonpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem tem je edini možni razlog lahko le čistilo trim(razredčeno z vodo).

Trim :eek: a ni to čistilo za pucanje pečice :blink: . Voda in kakšni robčki oz. krpica je čisto dovolj. Sej nimaš herbarija gor. Razen,če ne spucaš čelade dolgo časa. Potem je razumljivo, da si uporabil 24813.jpg .

No,važno da si pogruntal :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi,če kihneš ali kašljaš vedno odpri vizir sicer ga poškoduješ. :headbang: :headbang:

Sorry, ampak tale je pa mal bosa... kaj pa potem, ko te dež ujame :hmm:

Osebno delam, kot Bica: zelo razredčena milnica (govorim par kaplic na 5dl) in krep papir... S pršilko našpricaš čelado, pustiš, da malo popustijo tise mušice in lepo obrišeš. Tako delam že 5 let na svoji kahli, pa ni nobenih poškodb, še vizir ni zdrsan.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos Brdaus.

Tale Brumerjeva nasvet še kako drži,ko kihaš ali kašljaš v vizir slina-"kislina"poškoduje notranji premaz proti rosenju.

Seveda pa nasvet velja za uporabnike čelad. .) roor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mojo šubertko (in tudi prejšnjo sem) vedno čistim z mokro mikro krpo . Če je potrebno tudi malo poribam . Vizir je brez vidnih poškodb še po 2 letih in več :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!