Skoči na vsebino

Čiščenje čelade


MARJA

Priporočene objave

Nekako se mi ne zdi ravno pametno nalivati vode v integrirano čelado? :unsure:

Mnogi to počnemo in ni težav. Ali se ti zdi, da maš v čeladi vgrajeno kakšno občutljivo elektroniko? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je res močno ''dišeča'', jo poskusi z vodnim sesalcem počistit notranjost. Sicer pa, podkapa. Pa seveda odprt vizir, ko je ne uporabljaš. Jaz imam preklopno čelado odprto na polici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je podobno tistemu... če ti smrdi vonj po čebuli.. pojej česen :P

Zdaj pa resno. Prodajajo spreje, katere naspricaš, počakaš in posesaš ... v znani moToristiCni trgovini imajo. S tem sem že našprical notranjost kombinezona in tudi čelado, čeprav imam snemlivo notranjost. Predvsem je pa res najbolje imeti podkapo (tudi poleti jo sam redno uporabljam), saj jo je lažje oprati.

lp

maus

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa narediš, kot delam jaz.

Enostavno jo namočim, našamponiram, dobro sperem in posušim.

To prakticiram vsako leto dvakrat in se do sedaj ni pokazalo, da bi bilo karkoli narobe. Je pa res, da gre za čelado za kros(če ma to kakšne veze).

Nema veze,cisto vsako celado je pametno tako prat,le susit na samem zraku in ne z raznimi grelnimi sistemi!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cistilno sredstvo za tepihe (n.pr. vorwerk); nasujes, vteres (po potrebi), pocakas, posesas, gotovo.

Tvoja žena ima pridnega moža:worship:

Za to vajanto pa nisem nikoli slišala,upam samo,da pol ni kakšna srbeča reakcija,glede na to,da je čistilo za tepihe:hmm:???

Pa ne me ubit,če sem to vprašala:cry:!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cistilno sredstvo za tepihe (n.pr. vorwerk); nasujes, vteres (po potrebi), pocakas, posesas, gotovo.

Jaz sigurno nebi vlival čistila za tepihe v čelado. Mislim da bi znalo bit preagresivno za čelado in mojo glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tvojem mestu bi čez kak mesec ali dva celo čelado potopil v banjo in jo očistil. Zima bo dolga in čelada se ti bo lahko dobro in počasi posušila.

Podkapo menjam vsake toliko, ko mi začne smrdet. Poleti lahko vsak dan, jeseni in spomladi pa lahko tudi 14 dni furam isto.

Notranjost čelade imam pralno in morda se bo slišalo malo čudno, ampak v 5ih letih še nisem začutil potrebe, da bi jo opral. To ali sem prašič ali ne naj pa drugi povedo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tvojem mestu bi čez kak mesec ali dva celo čelado potopil v banjo in jo očistil. Zima bo dolga in čelada se ti bo lahko dobro in počasi posušila.

Podkapo menjam vsake toliko, ko mi začne smrdet. Poleti lahko vsak dan, jeseni in spomladi pa lahko tudi 14 dni furam isto.

Notranjost čelade imam pralno in morda se bo slišalo malo čudno, ampak v 5ih letih še nisem začutil potrebe, da bi jo opral. To ali sem prašič ali ne naj pa drugi povedo :P

Sva že dva!

s podkapo mam podobne navade,s tem da jo moram po kakšnem meetingu,ko se zjutraj ponavad slinim domov v dve št. premali čeladi,obvezno zamenjat al pa stran fliknt(podkapo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud s podkapo začne čelada smrdet, dobr da je snemljiva notranjost. Drgač če pa ni, pa kr celo čelado v bano potunkat, pa s kakim milom našamponirat, jz sm kr z vanishom, pa je spet dišala po novem :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je enkrat v jezero padla :headbang: Pa sem jo lepo posušil s fenom(naštimal sem ga 1m stran) pa ne preveč na toplo, pa je blo prav tako v redu. S fenom sem sušil ker sem jo nujno rabil. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoja žena ima pridnega moža:worship:

Za to vajanto pa nisem nikoli slišala,upam samo,da pol ni kakšna srbeča reakcija,glede na to,da je čistilo za tepihe:hmm:???

Pa ne me ubit,če sem to vprašala:cry:!

ker imam vedno tudi podkapo na glavi do danes se ni srbelo zaradi cistila.

@ simonsi:

vorwerkovo cistilo je prasek; s krtaco potegnem parkrat po notranjosti, pocakam in posesam. lahko probas z vodo ce kaj ostane noter, pri meni se ni. tako da.....

plus uporabljam vedno podkapo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Je že kdo poskusu oprat pene v čeladi (seveda ločeno od čelade) v pralnem stroju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak. Daš v pralni stroj, mičken mehčalca, miiiiičken pralnega praška pa na nizko temperaturo pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo poskusu oprat pene v čeladi (seveda ločeno od čelade) v pralnem stroju?

Jaz sem opral. Vse ok. Sem pa zavil v brisačo zaradi plastičnih delov. Imam pa N103.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vizir, če so na njem praske? Včeraj mi je padla čelada na ostre kamenje in so na vizirju tri praske ravno pred očmi, kar me moti. Praske so globlje, jih je mogoče odstraniti z kakšno fino polir pasto ali bo še slabše? Poskusil sem z zobno pasto in mehkim robčkom, pa ni učinka. Je pa vizir proti rosenju ali tisti z dvojnimi stekli. Verjetno nov vizir kar nekaj stane, nisem še pogledal, zato bi rad tega popravil, če je možno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rahle praske se da z zobno pasto spolirat, samo to vzame precej časa. Če so praske globje, pa nimaš kaj: nov vizir. Za Nolan mislim, da sem dal 50€ v akciji za vizir in pinlock...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil, če je kakšna polirna pasta bolj učinkovita od zobne, ker po moje verjetno je. Na koncu se še vedno lahko z zobno spolira, če je motno steklo?

Sem danes še drgnil, pa ni velikega učinka, je pa dobro, ker se na vizirju ne pozna drgnenje. Bom vseeno poizkusil še s kakšno polirno, ker je tudi na motorju kakšna praskica za odstraniti. Nov vizir tako ostane kot zadnja možnost, 50€ je že skoraj pol čelade....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Imamo čelado belo sive barve znamke Airoh. S čelado sem zadovoljen razen s čiščenjem. Čelada nima laka in se vse gor pozna (mat barva). Kakšni nasveti kako naj sčistim recimo žuželke? Enkrat sem čelado prijel z umazanimi rokami in je gor poznat malo šmera, čeprav sem drgnil. :)

S čim bi bilo dobro čistit čelado? mogoče bi se splačalo čelado prelakirat s prozornim lakom? Je gdo mogoče že počel kaj takega?

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Imamo čelado belo sive barve znamke Airoh. S čelado sem zadovoljen razen s čiščenjem. Čelada nima laka in se vse gor pozna (mat barva). Kakšni nasveti kako naj sčistim recimo žuželke? Enkrat sem čelado prijel z umazanimi rokami in je gor poznat malo šmera, čeprav sem drgnil. :)

S čim bi bilo dobro čistit čelado? mogoče bi se splačalo čelado prelakirat s prozornim lakom? Je gdo mogoče že počel kaj takega?

lp,

Na čelado namesti mokro kuhinjsko krpo in pusti stati vse skupaj 10min,potem pa obriši.Zadeva dela 100%
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!