Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Hmmm.... :wub: Danes je bil prav lep dan za kako furco. :afro1:

Meni in nekaterim ostalim se je ratal pravocasno prikotalit do BMWja v piksni, nato pa gasa proti dolenjski in nazaj... :OK:

Vse skupaj malo a sladko! B)

Sem se tudi sam mislu oglasit, pa so me družinske zadeve zadržale :( , tko da sem se moral popoldne zadovoljit s 100 km po rodni mi Gorenjski grudi .... Jesenice - Ljubelj - Golnik - Kranj - Podbrezje - Bled - Gorje - Koroška Bela. Kar nekaj motoristov sem srečal ....... nekateri pretirano korajžni, drugače je blo pa res superca ..... bomo jutri zjutraj ponovil do Jezerskega ..... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ormož-Lenart-Gornja Radgona-Radenci-Murska Sobota-Ormož-Juršinci-Ptuj-Ormož

Čudovitih 200km. Hočem še več jutri!!! :yea2: :OK:

moderator: folek, če že kaj napišete, dajte se mal potrudit ... kaj več kot zgolj relacijo in številko km ... bo kdo celo z zanimanjem kaj prebral :) :yea2:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, takole je blo ...

srečal Blaža v Kamniku, z novim bajeriše tavžntcvohundert Gelände-Strasse... er sem imel leder zraven in ker sem doslej kot spootnik opravil zgolj eno vožnjo v življenju, me je morala cela druščina prepričevati, naj prisedem možakarju na bavarca ... da bo videl, kaj je to voziti skoraj tri žaklje cementa na zadnjem sedežu ...

no, sedem gor, seveda najpre jzmolim tri zdravamerije... vsi namreč poznamo zgodbe o blažu, ko drajsanju, o zluknjanih škornjih itd ... sledilo je nekaj obeveznih groženj v stilu "blaž, še med vožnjo te zadavim, če boš delal neumnosti itd."

v prvih 5 kilometrih si je pridobil moje zaupanje z galantno vožnjo, da se niti nisem rabil držati... mal smo mahal z rokam po zraku in se sploh relaksirali ... pridemo do rondoja, ko so pri nagibu sledili prvi kriki iz mojega orjaškega grla. cap, cap ... pa takoj kontra desno, na obvoznico ... smer proti izvozu za Ig, potem čez Črno vas nadaljevanje na rakitno ...

kaj naj rečem: že znani ovinki, ganc noje mašine, jaz na zadnjem sedežu in nagibi, kot jih sam še nikoli nisem spacal skupaj ... vse popolnoma nadzirano, da se mij e kar smejalo ... cesta nekoliko belkasta, taka, da ne veš, ali je še slana, spacana od padavin in odplak, ali zgolj malce pomrznjena zaradi vendarle cirka 10 stopinj nižjih temperatur ... ampak GS je držal linijo, blaž pa ga je mojstrsko upravljal, da moji možgani niso niti enkrat sprožili doze adrenalina v kri ... samo gledal sem in se učil, kako je treba motor pripraviti na ovinek, kako ga izpeljati in kako jemati dvojne kombinacije ...

pri tem sem se seveda sam ogromno naučil, tudi za sovozniške podvige... predvsem nekaj stvari: ker sem veliko truplo, je bilo treba čimbolj poskrbeti za nevtralizacijo lastne mase. voznik je namreč imel v primerjavi s klasičnim sovoznikom v višini lopatic dodatno maso (žakelj cementa), pa tudi težišče je moja korpulenca dodobra dvignila ... kot drugo, že znano dejstvo, navedem tudi pasivnost ... oziroma nujnost nekativnost ... da ne bi med delom voznika še jaz zjebal s svojim akrobacijami... kot tretje in najnujnejše : moj vizualni kontakt z vožno površino ... da sem bil pripravljen na reakcije z rokami (opora na posodo za gorivo in na nosilec za kovček, pravočasno fiksiranje in tipanje motorja, da sem vedel, kaj delamo). pri vizualu sem pazi, da z glavo nisem nikoli opetal okoli, tako bi namreč tudi prekladal svojo maso .. .ergo: nekako je bil moj nos vedno neposredno nad voznikovo čelado ... gibal sem se kot on ...

no, iz snežne, skorajda sibirske pokrajine, spominjalo je na tundro, ... je sledil sestop ozirom vožnja navzdol ... pilot je vedel, da sem sedaj že malce navajen ovinkov in ga je nekajkrat res lepo založil... ne vem, ali sva drgnila s štenderjem, s cilindrom verjetno nisva :kva2: jaz sem samo oči limal na vizir in se čudil sodobni bavarski tehniki ...

sledil je čaj in potem povratek v Kamni ... pa spet nazaj v LJubljano, na biljard ... pa spat ...

skratka: kar nekaj lepih kilometrov. + spoznanje, kaj doživljajo v glavnem dekleta na zadnjih sedežih ...

No, vsem udeleženim hvala. GS ma pa res dobro nosilnost. + dobro drži špuro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm včeri 3.4.04. fura Domžale-Solaris Tar-Ladin gaj-Umag Piran Domžale SONCE

450km kje ste bili softiči ki ste verjeli vremenski napovedi? Na celi furi srečal gor in dol ne več kot 20 motorjev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldnaska furica MB- Lendava - MB v spremstvu častnega Windsurfa.

Ceste suhe, samo miljone novih flik, ki so jih delali slepci, ker niti ena ni v isti višini kot podlaga..pol pa jo vzdolžno zahaklaš in že gledaš, kam te bo kipnilo...

Sprobala sva tudi odsek nove pomurske avtoceste...nikjer nikogar, tak da če hoče kdo sprobat, kolko mu prdulja nese, idealka...Jeba je tudi, ker je čas spomladanskih opravil na njivah in se vsa kmetijska mehanizacija zapelje na njive kar tako, bog ne daj da bi kdo kako zadnjo kolo spucal.

Jebačina je tudi pri Pesniškem rondoju, kjer fretajo avtocesto in je na vozišču DOBESEDNO vsaj 3 cm zbite zemlje. Kaj bi se zgodilo, če bi se moral peljati po dežju domov in zabremzat, si raje niti ne mislim. Jaz sem misli, da je to kaznivo. Policaji tako stanje gledajo že vsaj 2 tedna, pa nič. Kot zanimivost, 200 m stran je cestna baza, kjer imajo verjetno tudi kak kamion za čiščenje cest...kak bi jih pripravli, da bi tisti del 300 m ceste vsaj v petek spucali, da bi držal do ponedeljka???

Za v rubriko "saj ni res pa je" pa spadajo 4 zavezane koze, tiste z rogi ki delajo "MEEE MEEEEE.." ki so bile zavezane na avtocestno ograjo (lajtplanko) na avtocesti iz MB proti pesniškemu rondoju. Ko sem se peljal mimo, je ena ravno tiščala glavo pod ograjo in se stegovala za travo, ki raste na bankini hitre ceste. Grmičevje na drugi strani ji očitno ni ustrezalo. Še dobro da je glupa ko koza in ni skočila preko ograje, ampak da se je samo stegovala pod njo. (slike sledijo)

Snedla sva tudi borovničevo-smetanovo-zelo-dobro torto powered by Lindau Mama. "malemu grizljaču" sva jemala kost iz gobca in je pri tem prav po pasje renčala in zavijala, kar je bilo še bolj vzpodbudno.

Po poti sva srečala kar nekaj motoristov, z enimi sva se tudi peljala par km, ampak ker so bili LT style in nama ni sedlo, sva ga spekla dalje. En ER5, en velik GS z kufri in ena čudna izvedba GS650. Če ste se prepoznali, LP.

Nazaj sva prišla že po zahodu sonca, tak da je blo že malo chilly...in polno mušic na vizirju. Danes pa bo spet lepo( v božja ušesa prosim) pa nova furica.

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo...slike...

prenesite pa nazumajte...bad quality, ker sem mogu še z digitalnim zuumom poleg potegnit...ko da bi bili v bosni...

post-6-1081065619.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale 'prispevek' bo malo :topic: pa kljub temu se mi zdi prav, da ga napišem.

Sam sicer še vedno nimam motorja, sem pa zato z avtom kar precej na cesti. Včeraj smo se s kolegi na poti iz Brnčičeve (okrog 01.30) ustavili še v Siesti na pijači. Takoj ob prihodu sta mi v oči padla dva motorista, ki sta za šankom popivala. Očitno je bilo, da nista spila le enega piva, ampak je moralo biti teh kar precej, saj sta v 10m poti od šanka do izhoda podrla kake 4 stole, začuda pa jima je bil obema v napoto tudi okrogel steber, saj se kar ni in ni hotel umakniti in sta se vanj zaletela oba.

Gostje lokala so se seveda na njun račun zabavali, še posebej, ko sta porabila 15 minut, da sta nataknila čeladi, ob tem pa se pijano prestopala in lovila ravnotežje. Ko sta imela čeladi na glavi, je eden od njiju sedel na motor in ga poskusil na mestu obrnit (Suzukija GSX 600R), pa mu je to očitno predstavljalo pretežko nalogo, zato se je raje odpeljal nekaj krogov po parikišču, tako da je motor postavil v pravo smer. :wacko: Tam je na motor z nekaj težavami prisedel še njegov kolega in sta odpeljala.

Če sta nepoškodovana prišla domov sta imela veliko srečo, upam pa, da mi česa takega ne bo treba več gledat, razen če Rossijeva replika čelade in nalepka 1. st na hrbtu, rešujeta tudi take bedake.

Pa po pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :OK: :OK:

Bled - Škofja Loka - Kladje - Cerkno - Idrija - Logatec - Lajbah - po stari cesti Kranj(sterdam) - Bled - pa še tista dva kilometra do dvorišča.

Med Idrijo in Logatcem srečal skupino ene 20-30 motoristov. Nisem uspel pogledat registracij, al so bli naši al kakšni tujci.

Cesta Sovodenj - Cerkno za motorje ŠE NI porihtana. Polno ene vode, peska, lukenj...tko da sem vozu z hitrostjo ala Tomo Vinkovič.

Moji znanci pa še kar čakajo lepo vreme, da bojo registriral mašine.

Ja ja, tam v Zgornjesavski dolini (Jesenice - Rateče) je res še zima.

Si prebral, Steklar???

Če je bila tista skupina naša, pa če kdo to bere....lepo vas je blo srečat, res lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes napravil novih 100 km po Gorenjski, pa ne bom opisoval poti, pa užitkov temveč bom dodal nekaj drugega: žal sem na poti srečal tudi nekaj motoristov, ki pa bi jim to ime lahko nadali zgolj zaradi tega, ker so vozili motor.

Kljub temu, da je šele začetek sezone sem jih srečal kar nekaj, ki so si nenormalno dajali duška po lokalnih cestah. Razno polaganje ovinkov na cestah kjer lahko srečaš od kolesarjev, pešcev in traktoristov je milo rečeno neumnost. Pa ne samo to, na večini cest je še vedno veliko peska, umazanije, pa tudi blata, kar bistveno vpliva na oprijem motornega kolesa. Sam pri sebi sem si dejal, da le ne bi prišlo do prometne nesreče ..... žal sem bil prepozen, pravkar sem izvedel, da se je na cesti okoli Bleda (Mlino) zgodila prometna nesreča med motoristom in voznikom osebnega avta. Ne bom se spuščal v krivdo, vseeno pa vsem še enkrat dobronameren nasvet: PAMET V ROKE FANTJE IN DEKLETA !!!!!!

Dirkac se povsem strinjam tudi s tvojim vpisom ..... in zaradi takšnih posameznikov smo kot nevarni vozniki (da ne rečem divjaki) označeni prav vsi .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res je bilo lepo včeraj,sicer pr nas še bolj mraz ampak v ljubljani pa je bilo že prima.postanek naredili v kačjih ridih,tam se moramo obvezno ustaviti,nato naprej v cerknco na kavico ,naprej v ljubljano na test bmw,nažalost prepozn ja nič pol pa v kamnik na razstavo mal pogledat potem pa domov .kmalu za tem pa se je pripeljal mimo tudi peco,super glas ima tvoj konjiček ,ko ga nabiješ mimo hiše,da ti grejo kar kocine pokonc :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma do bližnjega parkirišča (mal poligona). Dobri 2 uri stožcev, zaviranja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja dons nisem šel prov daleč, iz Kranja v Kamnik na razstavo,potem pa čez Vodice,Zbilje in Mavčiče nazaj domov.Vmes sem srečal velik motoristov na konc v Kranju še Smeškota :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok končno sva z gebretm postavla FTP server za slike :blink: . Slik je kr ene par so pa iz vožnje od 3.4.2004, ko se nas kar nekaj odpravilo m "mal naokol" :naughty:. Je pa gor tut nekej slik še iz motobooma in nekaj slikc enih motorjev, tko da ni sam to...slike iz vožnje najdete v mapi "Ride 03.04.2004" . Pa si jih dol potegnte...pa ne prčakvt nevem kašne hitrosti downloada, ker mam kabel :ph34r:

pa še link PICS :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ker sem v petek končno le napol registriral Suziko (v soboto zjutraj sem moral še po tablico na AMZS), sem v soboto okoli pol desete uletel najprej na odprta vrata BMWjev, ampak so bila tako zelo odprta, da do 15 ure ne bi dobil nič za preizkusit, zato sem do 12 ure klepetal s prijatelji Motosvetovci, degustiral izjemen golaž in opazoval Maxa, kako je užival, ko se mu je dvigoval na hidravlično komando (BMW LT, packi!), potem pa sem se soloridersko v rahlem drncu (beri LS) z novimi gumami odpeljal morju naproti. Veselje v prvi letošnji vožnji je kljub velikim pričakovanjem docela preseglo celo uživanje na sladoledu in tortici v Portorožu. Vožnja nazaj pa se je zaradi že vtečenih gum občasno spremenila v CMM :-)) Bom kar nehal, ker ne najdem besed, s katerimi bi primerno opisal svoje veselje ob prihodu domov... Potem pa hitro še v Kamnik, kjer se nas je pri MK Kamničanih zbralo kar nekaj MSjevcev. Končno en "zbor" tudi zame :-)))

Danes sem spet soloridersko določil, da bom preko Kalc, Stare pošte in Ajdovščine skočil do Postojne, potem pa še obiskat malo Niko (in njene stare) v Ilirsko Bistrico. No, v Postojni sta se mi pridružila še Dave in Kim, najprej na palačinkah in prav ko smo štartali proti I.B., sta uletela še Bladzo in Ana na ganc novem "nemškem ovčarju" in skupaj smo se zapodili do Rudeta in Katke. Lepo, zabavno, poučno (kako lepo na ovinkih letijo iskre izpod ovčarjevih tačk in štenderja :-))

Skratka, izjemno lep vikend, čudovitih 500+ km. Sezona je tu. Končno.

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepa furca bla dans..sam vreme je bl nagaju...skratka...ob 13h odhod...Lj-SL-Cerkno-Most na Soci, pa mal gor u hribe...pozdraut zlahto od Simone, pa seveda na obvezn stamparle takrtakega, pa salama...itd...pol pa do Tolmina..pa spet eni obiski...pa do NG-Vipava...kjer se spet ustavm pa klicm folk, pa pade kufe pa sladoled....(tok dobr sladoled ze doug cajta nism probu)....pol pa proti Postojni pa Ride...vrhnika-Lj....cca 270Km....lepo, sam se vedno zelo nevarno zaradi peska , najbolj na Kladjah...pa norcov z 4 bicikli...matr...spet meu skor ene 5 nesrec....IDIJOTI....pa srecu en majhen miljon motoristou, najvec makaronarjev pri Mostu na Soci, pol sta pa 2 resilca, pa se en gasilc prletela iz Tolmina...upam da ni blo kej narobe....skratka...fajn...sam se vedno mal mrzlo.....sm si moru jajca pod vrocim tusem gret:D.....

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem si to res bil ti Keky, ki sem te srečal tam pod Trojanami in si vljudno odzravil in se zadovoljno odpeljal naprej.

Jazst se vračal z Obale, kjer izvedel kmetijske dejavnosti.

Odpeljal, proti morju, vožnjo v negotovost, saj bila vremenska napoved slaba in zato za vsakim ovinkom pričakoval dež. Pa ga nekako ni bilo.

Sta bila pa tja grede dva radarja, katera oba prelisičil in denarnica ostala nepoškodovana. Nazaj grede sem takisto opravil še z enim radarjem.

Na morju od Pirana vseskozi čudna svetloba, pa vsake toliko oblak megle, tako, da sem v protidežnem strahu kosil hitro, kot še nikoli.

Nazaj grede srečal med morjem in LJ dosti ljubljanskih srajc, ki so se šle popoldne malo na morje prezračiti.

Na Planinskih ridah oziroma, na slavnem Ovinku bilo nekaj hvaležne publike tako, da jih niti pozdraviti nisem mogel, sem se tako vneto pripravljal na Ovinek, da ga vsem na očeh spodobno odpeljem.

Mislim, da sem ga solidno odpeljal, čeprav, kljub striženju z ušesi, kakšnega aplavza nisem zaznal. :D

Takšna lepa, solidna vožnjica.

Kaj ste to delali z avtomobilisti. Se mi je nekajkrat primerilo, da ko sem pripeljal za avto, da je le-ta skoraj s ceste zapeljal, ko se mi je umikal v desno kot, da bi bilo obvezno, da ga prehitim takoj, ko ga dohitim. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo, oz.sva imeti/imela "afterja" po včerajšnji fajni turci, zato smo se menili na forumu kaj in kako. Določili smo, da se štarta ob 13.30 izpred Rondoja v Kranju.

Zeus je speku še slikce od včerajšnje fure in že sva se peljala proti Kranju...Pri Radovljici meni kapne v glavo, da sem CD s slikcam pozabu doma :wacko: , da sem bil še čisto ziher sem odprl levo torbo in nato še desno, obenem pa pozabil, da ima Zeusov daelimček take čudne torbe, katerih se med vožnjo ne da zapreti :blink: . Pikala sva kar je "mlinček" dal, da je ne bi zamudila "zbora", ko pa prideva v Kranj srečava Batzajlo, greva še do Rondoja pa se je naša druščina že odpravljala.

Gledam pa geldam, pa sami tišači, nobene 125 :? , ah jeba z njimi nisva hotela iti, ker bi jih malček zadrževala :lol1: , zato sva skočila do Batzajle, če gre on slučajno z nama na Jezersko. Ko sva prišla do njega je pa on že pridno paral motor. Jeba greva pa sama, sva si rekla.

Pičiva do rondoja pa naprej na Jezersko. Cesta je boljša kot se mi je zdelo zadnjič. Ker sva oba imela s seboj os. izkaznice sva se odločila skočiti še čez mejo, do Železne Kaple. Cesta na Jezerski Vrh je še polna peska in zelo namočena, ker je ob cesti še ogromno snega. Ob spustu na avstrijsko stran(PRIPOROČAM) nama pesek ni delal težav, le kak ovinek tu in tam je bil moker. Nazaj sva šla po isti poti, razen od Kranja do Bleda sva šla tokrat "pod gorami", da sva še dodatno obrusila tačke :OK: Bilo je zlo fajno, prevozila sva nekaj več kot 180 km, in spet ni bilo napovedanega dežja :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek šla na morje je bla kar gužva,veliko kamionov in delo na novem krožnek krožišču med ankaranom,koprom.

V soboto šla spet na morje bilo malo manj gužve in veliko več motorjev.

Ma kaj je na morju lepo k že vse cveti in trava ima že tapravo barvo

V nedeljo pa nisem bla nič na mopiju k sem cel dan delala na volišču in šla dirkt v nočno kjer čakam uro 6.Ma sem pa gledala mopije skoz okno ko so mimo brneli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: petek, 02. april 2004 ::

šentjur/celju-ponikva-celje-vojnik-ljubečna-dramlje-šentjur

:: nedelja, 04. april 2004 ::

včeraj pa je bila malce bolj konkretna turca..

relacija šentjur/celju-ponikva-poljčane-sl.bistrica-pragersko-ptuj-ormož-ljutomer-murska.sobota-gornja.radgona-maribor-dravograd-vitanje-zreče-vojnik-AC-Šempeter-F16-žalec-celje-proseniško-šentjur/celju

zjutraj je bilo idealno.. prazne, čiste ceste, vreme idealno.. v murski se je priključil kolega, s katerim sva potem obredla koroško, kjer pa je bilo motoristov ko smetja.. najlepši del poti zagotovo pot do dravograda in vitanjski ovinki..

:yea2:

mini utrinek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3.4.04

Zjutraj na šiht, na malico, ob desetih pa dopizdilo se vsedel na motor in šel trenirat ritne mišice. Cilj iz Kranja v Portorož kr tko mal na en kofe. Bil presenečen nad avtomobilisti, saj res lovijo skrajne desne bankine. Pol je pa šlo po stari cesti kot ponavadi. V Kopru uletel na gužvo pri gradbišču in potegnil za rešilcem mimo kolone in policajev do rondoja, v slalomskem stilu skozi stoječo kolono do obvoznice in v Izolo na Kavico. Prav zanimivo, da sem iskal lokal kjer lahko uživaš z razgledom na morje in da zraven prakiraš motor tako da ga imaš na očeh. To mi je uspelo šele tretji krog po Izoli. No ko sem užival ob kavici sem opazil, da nisem samo jaz imel teh problemov, ampak za stanovskega kolega ki se je peljal mimo že drugič je bil moj motor kot magnet, da je parkiral zraven, pogledal po terasi in sva bla že v debati. Tko enostavno to gre brez velikih besed in kompliciranja.

Ko sestopiš z motorja se od nekje kar naenkrat prikrade lakota, ok gremo nazaj na Črni Kal na burger, Portorož bo pa za drugič, a glej ga zlomka, ko si enkrat na motorju pozabiš na lakoto, žejo in ostale telesne potrebe. .) Pa gremo lepo kr domov. Spotoma med Logatcem in Žiremi se "zgubim", Najdem Tri kralje in lepo cestico pa hopla v Žiri in pred Trebijo skoraj povozim dilo na cesti in kup gnoja, po vrhu vsega je bilo to sredi ovinka po mojem okusu. Razlog sem ujel nekaj kilometrov kasneje ko je nek ata naložil gnoj na prikolico, planke povičal z parimi dilami, vse skupaj tako strokovno povezal s vrvico za pakete povezovat, naložil na to gnoj s kupom in na vrhu še šajtrgo. Ko sem to videl se mi je pa film strgal :angry:

Ok sej bom rajš pozabil, ampak ata pa ne bo :D

No do doma je prišla ena boleča rit, stres na nuli in velika žlica veselja za naprej.

V nedeljo se pa klin s klinom zbija in rit sem peljal na Črnivec na kremšnito, nato pa še na masažo v konjsko sedlo.

Ja do Portoroža pa nisem uspel prit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla! Včeraj ob pol 11 ponovil sobotno furo gorenjske ms sekcije, le da smo jo s še tremi kolegi (nemotosvetovci) pičili preko Žiri v Idarjo .Na moje presenečenje je bla kr mal bolš cesta, kot čez Cerkno(Črni vrh) Pol pa Idrija-Kalce :devil: :yea2: :yea2: :devil: AAAA mi pa peco ne bi tak Ušel :D :D Pol pa do logatca in preko Rovt nazaj v Žiri in domov Kot za deževen dan malo obilo sonca a se je dalo preživet. :lol1:

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes napravil novih 100 km po Gorenjski, pa ne bom opisoval poti, pa užitkov temveč bom dodal nekaj drugega: žal sem na poti srečal tudi nekaj motoristov, ki pa bi jim to ime lahko nadali zgolj zaradi tega, ker so vozili motor.

Kljub temu, da je šele začetek sezone sem jih srečal kar nekaj, ki so si nenormalno dajali duška po lokalnih cestah. Razno polaganje ovinkov na cestah kjer lahko srečaš od kolesarjev, pešcev in traktoristov je milo rečeno neumnost. Pa ne samo to, na večini cest je še vedno veliko peska, umazanije, pa tudi blata, kar bistveno vpliva na oprijem motornega kolesa. Sam pri sebi sem si dejal, da le ne bi prišlo do prometne nesreče ..... žal sem bil prepozen, pravkar sem izvedel, da se je na cesti okoli Bleda (Mlino) zgodila prometna nesreča med motoristom in voznikom osebnega avta. Ne bom se spuščal v krivdo, vseeno pa vsem še enkrat dobronameren nasvet: PAMET V ROKE FANTJE IN DEKLETA !!!!!!

Dirkac se povsem strinjam tudi s tvojim vpisom ..... in zaradi takšnih posameznikov smo kot nevarni vozniki (da ne rečem divjaki) označeni prav vsi .....

Zdravo.

Tisti, ki se je v nedeljo zaletel v os avto sm bil jaz in moja punca. Ja, imela sva gromozansko srečo, da sva ih odnesla relativno dobro. Vendar pa pri celi zadevi nisva bila popolnoma nič kriva. Normalno sva se vozila, kakor verjetno in upam tudi ti, in nenadoma je voznik os avta zavil na najin pas ker je zagledal priložnost da bi parkiral na najini strani. Tako, da če že opisuješ, opiši tako kot je bilo, ne pa da izgleda da sm nek divjak ki samo išče.

PS: Hvala vsem ki so nama pomagali in nama zaželeli hitro okrevanje, motoristom, korektnim policistom in zdravstvenemu osebju.

Pa tudi voznik os avtomobila se nama je korektno opravičil.

Pa čimprej na snidenje na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeba je tudi, ker je čas spomladanskih opravil na njivah in se vsa kmetijska mehanizacija zapelje na njive kar tako, bog ne daj da bi kdo kako zadnjo kolo spucal.

Jebačina je tudi pri Pesniškem rondoju, kjer fretajo avtocesto in je na vozišču DOBESEDNO vsaj 3 cm zbite zemlje. Kaj bi se zgodilo, če bi se moral peljati po dežju domov in zabremzat, si raje niti ne mislim.

Po Zakonu o varnosti v cestnem prometu je za vsakega, ki naserje cesto zagrožena kazen, ki pa ni tako majhna... Da ne omenjam stroškov čiščenja ceste.

Če naletite na tako packarijo na cesti, kar naredite prijavo na 113. Prijava je lahko anonimna.

Jaz sem enkrat prijavil razlitje nafte in blato na cesti. Obakrat so na kraj prišli policaji, ki so ocenili, da je situacija res nevarna in so poklicali cestarje, ki so zadevo spucali. Tiste, ki so navozili blato na cesto so odkrili in jih prijavili sodniku za prekrške.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!