Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Mark pozdravljen!!! :P

Sem bil prisoten na kraju nesrece in upam da se res nista resneje poskodovala,ter da nesreca na vama ni pustila hujsih posledic (psihicnih)!Zelim vama čim prejsnje okrevanje ter hitro popravita motor pa se vidimo spet na cesti!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi !

A obstaja kaka tema na forumu, v kateri bi se dalo postat opis konkretnih kriticnih situacij na cesti, tak oda bi vozniki z več izkušnjami lahko pokomentirali, kako naj bi človek ravnal v takem primeru ?

Primer (se je zgodilo čez vikend ob vračanju iz Kamnika):

I.

Prehitevanje (pravočasno žmigavec, vozil kar dolgo v ogledalu voznika pred sabo, prehitevam pa bolj po avtomobilsko, torej veliko prostora in podobno), voznik pa začne prehitevati, ko sem ob njegovem zadnjem blatniku :angry:

II.

Tuhinjska dolina prelaz, nasproti kamion, za njim ne izgleda, da bi kdo vozil. Kar naenkrat, ko sem ob tovornjaku pa na mojo stran skoči motorist (je mogoče motosvetovc), tako da se zgrešiva za par centimetrov (je hvala bogu nazaj skočil, vsaj mislim, ker se je vse zgodilo v delčku sekunde).

Verjetno ima podobnih izkušenj vsak kar nekaj. Moderatorji, a bi se dalo odpreti temo na primer "Situacije na cesti", kjer bi podobne stvari lahko na enem mestu pokomentirali.

lp

gody

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mark, niti z enim stavkom ti nisem hotel naprtiti niti krivde, niti kakšnih divjaških nazivov. Konec koncev tudi okoliščin nesreče ne poznam. Hočem pa opozoriti na nekatere, ki mislijo da so v teh nekaj urah vožnje že osvojili vse znanje tega sveta in se izživljajo preko vseh normalnih meja.

Me pa veseli, da se je vse srečno končalo ...... :) lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pa je vla vožnja z veliko vtisi, predvsem FUCKKKKKKKKKKKKKKKKKK :kva2:

torej začelo se je obetavno in z Mr. E sma udarila do lipnice in nazaj do šentilja - vse OK, super furca edino par kapelj vmes ampak res minimalno.

za šentiljen ma stari cesti do Mb pa se je začelo:

1. tovornjak, 2 avta, velik kombi in za njim nek polizan šmrkavec v cliu z MB registracijo in grbom nekega kraja okoli lenarta ali tam nekje. desni ovinek - kratka ravnina in spet desni ovinek, ravnina je bila dovolj dolga kvečemu za prehitevanje z motorjem, sam nisem prehiteval ker je bilo prekratko za spičit cliota in kombi, hitrost cca 100 km/h. lepo vozim za cliom, nasproti avti.

NAENKRAT BEDAK Z CLIOM POTEGNE VEN (VIDEL NI NIČ KER MU JE BIL TAK NA RITI), ZAKAJ MI NI JASNO KER NI IMEL TEORIJE DA BI PREHITEL KOMBI. NASPROTI VOZEČ KANGO Z FENOMENALNIM REFLEKSOM ZAPELJE Z POLOVICO AVTA IZ CESTE NA BANKINO IN KOMAJ REŠI SITUACIJO. :kva2:

če bi počlo bi clio letel direktno v naju. nebi mela šans kaj naredit!!!!!!!!! :fight2: :kva2: :xx: :blink: :angry:

za tem prehitima cliota, mu po spisku je.... celo rodbino in se odpeljema naprej.

2. 50 m pred rondojem, NA RAVNINI tip v škodi gleda ravno in zapelje direktno na moj pas, skoraj oplazi avto pred mano, jaz vozim skoraj po bankini in grem mimo, tip skoraj odnese ervina in končno zavije na svoj pas!!!!!!!!!!! KAJ JE POČEL NEVEM, AMPAK DA SE TI ZMEŠA OD JEZE IN ŠOKA!!!!!!! :kva2: :xx:

3. 100 m naprej zavijema iz rondoja na obvoznico in dohitima tipa z AUT registracijo v Opel Calibri ( :wacko: ) opremljeni z vsemi mogočimi zastavicami, zavesicami itd. manta fahrer čisti. tip pospešuje ko zmešan, midva lepo za njim na primerni varnosti razdalji. nisem mu nič blendal z lučmi in mu nisem vozil "na riti" ko se tip pri 160+ km/h odloči da bo kratko bremzal ker mu očitno gre na živce da sem za njim. nagnjen v ovinku morem bremzat ko idiot da se mu ne zaletim v rit!!!!!!!! HALO!!!!!!!!!!! tipa prehitim in mu kažem če je normalen ko začne on z avtom v mene silit kot da me hoče podret. pred nami kolona SFOR-ovcev upočasni kolono na takšno hitrost, da si lahko izmenjama vse vozniške znake, pokažem mu da lahko zapelje na stran da se pogovorima, medtem mu ervin iz ustnic bere sočne hrvaške izraze. JEBEN HRVAŠKI GASTARBEITER!!!!!!!!!! zavijema na lent na pijačo ker imama oba puls na max.

PA KAJ SE FOLKU MEŠA AL KAJ. JE TO KAKA POMLADANSKA NOROST!?!?!??!?!?!?!?!

mislim, grem na cesto, predvidevam, da me vozniki ne opazijo ker še niso navajeni motoristov na cesti, da ne znajo ocenit hitrosti, da tako ali tako pri nas noben ne uporablja ogledal ali žmigavcev AMPAK DA TE NA 10 KM DOLGI POTI, POPOLNOMA BREZ KRIVDE, SKORAJ TRIKRAT UBIJEJO KRETENI TO JE PA VIŠEK. za danes sem imel dovolj motorja, sem parkiral doma in vzel avto ker res nisem več hotel na cesto brez dobre tone pleha okoli sebe (landrovertestpress:devil:).

SVAŠTA!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, na fr forumu sem naletel na grozno poročilo o nesreči na pariškem periferiku (štiripasovna obvoznica). 2. aprila je par na motorju vozil po obvoznici in, kot je tam v navadi, prehiteval avtomobile med pasovi. Pred izvozom za Porte D'orleans je, po pričevanju policije, nek avtomobilist namenoma zapeljal v motorista. Sopotnica je padla pod volva, ki jo je s seboj vlekel še dva kilometra, ne da bi se ustavil. Nato je voznik ustavil vozilo in pobegnil. Žrtev je bila 38-letna policistka, ki v času nesreče ni bila na dolžnosti, žal pa je poškodbam podlegla. Njen partner je pripadnik policijske enote na motorjih. V bolnišnico so ga sprejeli v šoku, vendar ni v življenjski nevarnosti. Voznika so ujeli, policija pravi, da je namenoma zbil motorista, ko ga je videl slalomirati med avtomobili. Pravi, da ga je dogodek spravil iz tira...

Dvakrat premislit, preden gremo merit moči s podobnimi norci.

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tipa prehitim in mu kažem če je normalen ko začne on z avtom v mene silit kot da me hoče podret. pred nami kolona SFOR-ovcev upočasni kolono na takšno hitrost, da si lahko izmenjama vse vozniške znake, pokažem mu da lahko zapelje na stran da se pogovorima,...

Hola Pervy!

Saj vem da se ti takole hitro strga, ampak s takimi se nimaš kaj pogovarjati, jim kazat, razlagati, jih spraševati če so opazili, da so kreteni itd. Tu pomaga samo čim prej stran - al gasa in mimo, če gre, sicer pa takoj zabremzat in ga pustit u kur*. Če se boš prepiral z njim ne samo da ne boš ničesar dosegel - ker tip ki je sposoben to NAREDIT, zagotovo ni sposoben o tem RAZMIŠLJAT, so what's the point - pa še, kot je že pred veliko leti povedal g.Murphy, ostali okoli tebe ne bodo opazili nobene razlike (med vama)...

Tebi in vsem ostalim želim čim manj takih situacij in veliko užitkov v novi sezoni.

(tko je v teoriji, v praksi pa sem si že večkrat zaželel v taki situaciji imeti kamero na čeladi in vse skupaj lepo posnet, nest na policijo, tipa pa da potem - javno, v TV prenosu - ustrelijo v zgled ostalim...)

PS pa izogibajte se magistralnih cest... in ne pustite, da vas drugi spravijo v slabo voljo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vem da se ti takole hitro strga, ampak s takimi se nimaš kaj pogovarjati, jim kazat, razlagati, jih spraševati če so opazili, da so kreteni itd.

saj načeloma poskušam tako razmišljat in si to dopovedujem skoz ampak ko se pa zgodi kaj takega, sploh ko je že tretji kreten v roku 5 min pa se mi ne uspeva zadrževat. v principu sem si samo želel da nebi bila na obvoznici ampak na kaki cesti kjer bi preja ali slej moral ustavit na semaforju.

vem da ni zrelo, celo kaznivo je, ampak če bi ga uspel ustavit bi mu moja z kevlarjem ojačana rokavica padla v faco in to večkrat. jebi ga, aufbix pa čreve na plot! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"...ups.... I did it again..." je zvrgolela ena brhka amerka pred leti. 1. uradna USPESNO opravljena testna voznja z lastnorocno montiranimi deli opravljena. motor cel, voznik tudi. B) , zelo B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno je bilo včeraj nekaj v luftu...

Prvi neprijeten dogodek sem doživel v centru Vojnika, kjer imajo dodaten semafor zaradi obnavljanje stavbe....no jaz se pripeljem na konec kolone in se lepo počasi peljem naprej mimo kolone in prvega avta do semaforja, ter se ustavim na sredini voznega pasa tik pred semaforjem ... čez ene 10 sek. začne voznik prvega avta v koloni trobit kot zmešan, nato pogledam nazaj in vidim 4 pubece v golfu II med njimi šoferja, ki se dere in maha z rokami...kolikor sem uspel razumet iz njegovih kretenj je hotel povedat naj grem nazaj v vrsto...ojoj... ga nisem upošteval, in samo zmajal z glavoin se obrnem naprej in gledam tisti semafor, kdaj bo zelena da spizdim na hitro...O FUCK, naenkrat zaslišim cviljenje gum, CVIKNEM, nakar pogledam nazaj in se mi tip ustavi v manj kot pol metra od zadka motorja...jih pogledam pa se voznik in ostali kojoti režijo kot največje budale...ko je se je prižgala zelena sem zategnil, in budale tiščijo za mano, itak sem jim spizdil...KAJ ČEŠ , BUDALE, s tem, da žalim budale.

Vmes med vožnjo sem doživel izsiljevanje prednosti od ene iber namazane kure.

NAslednje kar se mi je zgodilo: Ko sem se vračal, sem šel čez Proseniško (na relaciji Arclin-Šentjur) in na sedaj novem asfaltu, se mi pripopa neka bela petka čisto za rit. Se umaknem čisto na desno, že skoraj na bankino in nič. Petka kar lepo za ritjo. Gledam v špegle, vidim neko čupo za volanom in si mislim kaj je zdaj spet....kaj je toti babi..in me tišči in tišči, začnem pospeševat do ene 110km/h in skoz za ritjo...pa pizdo si mislim...se peljem en cajt tam okrog 110km/h, kar je kar dosti za tisto cesto, in petka še kar za mano in to čisto za ritjo...

si mislim, pa kaj je toti babi...začnem zmanjševat dam desni žmigavec, grem zopet čisto ob rob, in pizda noče mimo...in se peljem tam ene 50km/h naprej in

petka tik za ritjo, začnem pospeševat in petka isto, nakar mi je bilo dosti in vidim eno fajn stransko cesto, dam žmigavec in zmanjšam, skoraj že počakam in

lepo zavijam na stransko, ko tista petka naenkrat ful gas in mimo mene...dobro pogledam in vivim čupavca, a ni bila baba, je imel bradico...PI*** M******

PROKLETI DŽANKI FRDAMANI!!!

mater jim, kako ti take budale pokvarijo dan...ful cvikam, ko se srečujem s takimi budalami na cesti, ker vedno pomislim na posledice v takih primerih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Prav grozno je prebirat vaše slabe izkušnje, kako nam znajo bedaki pokvarit dan... bom poskusil malce izboljšati razpoloženje s par slikcami iz moje včerajšnje kratke furce po službi - le do Postojne, pa malo okoli Planine...

post-6-1081525629.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni drugi temi sem opisal eno od takih izkušenj, ki nam jih očitno ne manjka vsem.

Pa mi je Lasagna odpisal, da na cesti nisem sam. Pa še res je.

Tisti pubeci v golfu so bili udelešenci v prometu tako kot ti, provociranje in nadrkavanje v križišču, to je pa itak posebno poglavje.

Ne se pustiti sprovocirat.

Lani po službi me je prijelo, ni bilo druge, sem se oblekel in proti kačjim ridam. Logatec, Kalce, nato pa takoj v križišču škripanje gum za mano. V ogledalih opazim našminkanega pasata in tipo jo je potegnil za mano. Jaz sprva niti nisem dajal pozornosti, pa tudi po prvem ravnem delu mi ni tiščal v rit, se je pa zadeva spremenila pred ovinki ob jezeru. Avto mi je spustil dobesedno na meter od zadnje gume tako, da je bil pogled v ogledalih že grozljiv, pa sem močno dodal plin, pa desni smernik, nato pa popustil plin in ni bilo kaj, tip me je moral prehiteti.

Do planine je tempo vožnje padel vsaj za 30 km/h, mislim, da se je spet hotel igrati, ampak meni za te igre ni.

Rad se vozim, še raje pa se vrnem domov, da se lahko potem spet odpravim na drugo furo. Norce vedno najdeš na cesti. V očeh drugih smo sami velikokrat v tej vlogi. B)

LP

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker po 14 dnevni bolniški nisem hotel preveč pretiravat sem odvozil majhen krogec iz Ljubljane do Drenovega Griča skozi Lesno Brdo do Zaklanca in nazaj do Lj.

V Lj natočil svež(letošnji)bencin in si privoščil kavico na terasi.

Sicer je bilo le 30km ampak za začetek čist gut.

lp bošty

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je biu res super dan :yea2:

Že zjutrej sm vedu da se bo dans zgodila ena fura. Najprej nism vedu kam it, meu sem občutek da se mi nekam daleč ne da. Zato sm se odloču da grem do kolega v Borovnico. Od njega sm šou še v Pekel. Nazaj grede sm pomagal še Krokerju avto vžgat :D

Ko sm prišel domov me je kr mal zvil. Tak lep dan jest grem pa že dol z motorja. Itak sm mogu še nekam it :D odloču sm se za Črni vrh. Tam sem doživel dve nevarni situaciji :wacko: Čeprav sm bil mal pretresen, mi še vedno ni blo dost, in sm se za zaključek dneva odpeljal še na Rakitno :D

Skupaj je naneslo 156 čudovitih km. Ceste so bile presenetljivo dobre. Čeprav je na poti na Črni vrh ponekod še vedno vlažna cesta, zarad snega, in tud par hinavskih ''lužic'' peska :P , na eni bi skor padu :wacko: Prasenetla me je cesta na Rakitno. Sem pričakoval da bo v slabšem stanju. Peska skoraj ni bilo, razen v enem ovinku, na voznem pasu ki pelje navzdol...

Pa itaq še mal pokomentirat štirikolesnike. Na Črnem Vrhu bi kmalu čelno trčil z eno žensko v Jugotu. Ženska mi je pripeljala nasproti po sredini levega ovinka. Če nebi bil še vedno mal pretresen od ''nezgode z lužico peska'' bi bila velika verjetnost trka :cry:

Več sreče kot znanja.... :wacko:

LP :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel pogledat morje, malo ovinkaril okoli, sprobal superslide primorski asfalt in se vrnil domov tik pred nevihto. Naredil dobrih 500km, pobil nekaj mrčesa in porabil skor 25l bencina! Za prvo resno vožnjo letos dovolj. B)

Jutri, ko bo dež, bom pa počival! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes eno kratko od doma do Blok. Na pol poti pa "en ata" v cliotu vozi slalom pred mano. Sem mu moral "blendat in trobit", da se je spravil na svoj pas. Ko sem ga prehitel je pa tip stisnu gas ko nor. No po nekaj ovinkih je odnehal.

Drugače pa cesta suha, brez peska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes najdaljšo in nekaj časa najlepšo turo letos. Ormož-Pruj-Maribor-Slovenj Gradec-Maribor-Lenart-Gornja Radgona-Ljutomer-padec-Ormož.

Vse lepo in super, nato pa nesreča na koncu ture. Kolega me je od strani malo potegnil, pri 15km/h. Jaz padel on osta. Rezultat=zlomljena prednja maska, desni bok, podrsana ročka gasa in zavora, zlomljen žmigavec, podrsana čelada, z kolenom sem rezervoar noter potisnil,... :(

K doktorju, bolečine v desni rami, kolenu, vratu, glavobol, sedaj sploh ne morem spati,.. :cry:

Bomo videli, kaj bo AO+ rekel, mogoče me spravi v malce boljšo voljo.

lp in čim manj podobnih zadev!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2:

Dopoldan start v Mariboru, po stari cesti do Celja, nato do Ljubljane in naprej - Vrhnika, Kalce, Col. V Ajdovščini se odločiva za smer Nova Gorica, zavijeva pa še na Sveto Goro, od koder je bil krasen pogled na zasnežene Alpske vrhove.

Pot sva nadaljevala preko Kanala, Kobarida in Bovca do Predela, kjer sva prestopila mejo. Preko Trbiža sva se napotila do Arnoldsteina, potem pa po dolini na severnem obrobju Karavank (St. Arnold, Feistritz, Ferlach, Bleiburg) do mejnega prehoda Holmec. Da dan ne bi bil preveč idealen. je začelo deževati... :/, kar je skupaj s temo in dolgimi lučmi nasproti vozečih bilo precej neprijetno, a sva kljub temu cela prišla do Maribora.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bil pa res super dan škoda edino ker sem ga polovico prespala no potem pa sem šla takoj na motor smer KP neverjetno št motorjev na cesti nekaj jih je tud radar ujel v senožečah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar se vrnil s triurnega potepanja po teh koncih.

CE-Šentjur-Planina-Bistrica/S-Podčetrtek-Mestinje-Sl.Bistrica-Sl.Konjice-Vitanje-Dolič-Velenje-CE.

Občutek jesenske vožnje. Visoka oblačnost skrila sonce, veter pometal z lanskim listjem po cestah, hladno ne, vroče pa tudi ne. Ceste sicer dobre, kar pomeni suhe in brez peska. Ponekod jih je malo načela zima.

Ne vem, ali sem jaz srečkovič, ali pa vi nesrečkoviči. Nobenih pripetljajev z avtomobilisti. Še tisti aborigin na spustu s Planine, ki me je spustil naprej, potem pa vozil za menoj, je bil za menoj v primerni razdalji in mu nimam kaj očitati.

V glavnem, jesenska uživancija, če sem že pomladansko včeraj izpustil. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

V nedeljo sem skočil do morčka, v Piran in na Punti užival v toplem sončku :D . Vožnja je bila izjemno prijetna, čeprav se mi je že takoj po štartu zgodila "situacija": v Vrhniškem klancu sem se sam samcat - nobenega avta v moji smeri - prebijal proti vrhu in ogreval gume (vijugal), seveda po sredini svojega pasu, ko mi je iz nasproti vozeče kolone kakih dvajset svtomobilov en zapeljal takole med brati za dve tretjini avta na mojo stran ceste in vozil direktno v mene - očitno mi je hotel dokazati, kakšen kreten sem, ker ogrevam gume. Tik pred mano je zavil nazaj na svojo stran ceste, besno mahajoč... Ah, blagor ubogim na duhu, kajti njihovo je nebeško kraljestvo, me je prešinilo... ampak zakaj hudiča hoče imeti pa kraljestvo tudi tukaj??? Bojim se, da tega ne bom nikoli izvedel.

Včeraj, v ponedeljek, pa sem - potem ko sem opazil, da so vremenarji spet grdo zgrešili in dežja ne bo - veselo odpeketal skozi Logatec, Kalce, Godovič, Idrijo... skratka v smeri Mosta na Soči in si ogledoval mostove na poti. Zelo lepo. Cesta malo manj, saj so od lani nekateri odseki malo pred Idrijo na novo pridobili kar precej črnih bitumenskih kač - zgleda, da so te reve prišle k nam od drugje, ker so jih začeli preganjati, pri nas pa ni blema... ne samo, da se jih ne izogibamo, celo za uravnavanje hitrosti jih uporabljamo :? :cry: (vir: Klimbra)... ah ja... Tudi kar nekaj peska je še na cesti Godovič - Idrija, zato pazite, če se boste odpravili v tiste kraje. Aja, pa tudi dela na cesti so, širijo nekatere ovinke, tako da bodite res previdni.

Ko sem prišel domov, sem se spomnil, da sem pozabil iti v Idriji na čaj, pa sem šel še enkrat nazaj :OK: , in ker se mi še ni dalo domov sem skočil potem še do Postojne, kjer me je končno le ujela majhna plohica, potem pa sem se počasi le odpravil domov. Dva vikenda, dobrih 1000 prevoženih kmjev... skratka, prav lep trening za prihajajočo Sardinijo.

Kako je bilo pa na poti do Mosta na Soči pa nekaj sličic: viseči most pri Spodnji Idriji.

post-6-1081891778.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!