Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Petek 9.4. tehnični, keš na mizo in tablico vzet. V pomanjkanju časa s selotejpom napopati tablo, akumulator dofilat in trikrat telefonirat SuzyQ, če ne bi raje šla z awtom...

A ne, to pa ne. In uvajalna vožnja proti vsej zdravi pameti v dvoje po dežju. As good as it gets. LJ-Slovenske Konjice po mraku ino temi (cesta je res pičvajz) in z igrivimi srci ipd... Še dobro, da sva se letos že s tamalim mlinom preganjala.

Sobota pijanka.

Nedelja, 11.4. tanartalepši dan letos. Sl. K. - Vitanje, Slovenj Gradec, Dravograd, ob Dravi via MB, pa še mal na Ptuj, Kidričevo, pa v Cirkovce k Tulipanom na kofe, pa Sl. Bistrica, pa Žiče (Gastuž - borovničke;konc veselja) in nazaj v bazo (Konjice). Testiranje letošnjega stroja in poljčanarja uspešno. Ceste še niso vse za adrenalin, za užitek pa vsekakor.

Pa v ponedeljek dolgočasni povratek v LJ brez čikpauze (Uzzy je imel zaprto....).

Kva mam jaz rad stare kripe.

Ja, tudi motorist me je ogrožal, ne samo kakšen avto. Pa kva. Smo si vsi šli mimo in sekirat se ne pomaga. Pa :OK: eni beli petki na LJ obvoznici, katere šofer me je videl in upošteval zelo od daleč (LJ*C.-..X), ko sva bila v CMM.

Svet je mavričen.

P.S. Hvala, Bladzo za "pokaznu vežbu", sem bil pameten, pa ga z mokre trave moral dvignit, tako kot je bilo na poskusnem poskusu Maksi poligona. predstavljeno.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo sem skočil do morčka, v Piran in na Punti užival v toplem sončku :D .

Sej ne vem, če se spomniš, ko si (domnevam,da si bil ti) se peljal nazaj proti Vrhniki, si v Senožečah kmalu za tisto radarsko kontrolo, prehitel dva na čoperju? No to sva bila midva s Killroyam, pa mislim, da si naju dohitel in prehitel že prej, na poti proti morju :hmm:

No midva z malo prej omenjenim Killroyem, sva se v nedeljo odpravila proti morju. Štartala sva ob 13.45 z Bleda, šla skozi Radovljico, tam na rezervirano cesto in nato na AC do Kranja.

Pot naju je vodila skozi Kranj in po stari cesti do LJ, od tam pa skozi Brezovico do Vrhnike, mislim, tam sva se ustavila in kot "heawy" turista razgrnila avtokarto in iskala najprimernješo pot na morje. Hitro sva jo mahnila do Logatca, tam nekje naju je dohitela temno plava oz. zelena katana (Suzuki :? ), takrat sem se spomnil na CD-je, ki jih suzukiju nosim že kar nekaj časa O:-) , sej jih bom probal čimprej prinesti.

Skozi Kalce sva pri"čoperirala" do znamenitih Planinskh "rajd", ja, ja lepa cestica, na nekaterih koncih sicer malenkost mokra zaradi taljenja snega, ki je še ostal ob cesti, ampak se je dalo preživeti. Sledila je dokaj dolgočasna cesta skozi Postojno do Razdrtega, kjer sva naredila kratek postanek in spet počekirala avtoakrto, bila sva na pravi poti ;) , pri Senožečah sva dohitela kolonico avtomobilov, ki se je prav počasi cjazila pred nama :angry: ko sva prehitela vodeči avto sem pogledal kaj je narobe in seveda, notri stara mamca z pepelniki namesto leč na očalih :wacko: , jah tud taki morejo živeti.

Končno sva prišla do Črnega Kala, tisti viadukt že kar lepo zgleda. Skozi prvi, skoraj 180 stopinjski ovinek je tačka na veliko zaružila v asvalt, me je ratalo kar malo strah :xx: . Po malo manj kot treh urah motoriziranja sva prispela v Portorož, ustavila sva se na enem "kafetku" (jest 0,5 radler, Killy pa kavo in coccacolo), ko sem šel plačat me je skoraj kap, račun je zanašal 1200 SIT, to je 3/4 kestla :kva2: .Nikoli več na morje na kavo <_< , nato sem se zamislil, mogoče pa reki o Gorenjcih res držijo, ma saj ni važno.

Ob najinem vračanju proti domu je nastala že velika kolona na cesti od Potroroža pa do Kopra, hvala Bogu, da sva bila z motorjem. ”Uštulila” sva se za dva Italijana, eden je imel Pegasota, drugi pa maxi skuter in skupaj smo veselo prehitevali kolono. Malo pred Koprom sva na črpalki opazila veliko skupino motoristv in čez nekaj minut so naju že prehiteli, medtem ko sva MIDVA prehitevala kolono, imajo jajca, če bi takrat eden odprl vrata bi bil hudič. Vračala sva se po isti poti kot sva prišla.

Pri Senožečah sva kot že povedano opazila radarsko kontrolo, na srečo pa so imeli policisti že delo z enim avtomobilom, ker je najbrž ne prav počasi za nama prihrumela suzukijeva katana.

Tudi jaz sem dočakal svoj trenutek, ko mi je Killroy dovolil, da sem za kakih 20 km prevzel balanco njegove drek pumpe. “U piz*a, sej se že več kot 3 mesece nisem vozil, a sploh še znam, jeba sej bo” in tako v prvi ovinek Planinških rajd. OK sva ga preživela, a v drugeda pa sem pripeljal s preveliko hitrostjo oz. motorja nisem dovolj nagnil. Kot, da bi zaspal, in zato naju je odneslo čisto na nasprotni pas. Na srečo ni bilo nobenega nasproti, če ne se ne bi srečno končalo. Sicer skozi rajde zaradi tega nisem peljal bistveno počasneje, ok na ovinkih že, drugače pa ne. No Killy se mi je za tole maščeval v LJ na Celovški, ko je gledal v en kombi, ki je imel notri dirkalen motor, pred nama pa je bila kolona, ki je bremzala na semaforju, ki je Killy seveda ni ”poštekal”. Hitro je užgal po bremzi in zmanevriral v prazen proctor med pasovoma. Spet za las!

Zadnjih 50 km najine poti je bila že čista tema, Ljubljano je pokrivala temna kapa oblakov in nekaj kapelj je že padlo na vizir. V Kranju pa še na AC pa domov, potlej pa hitro v posteljo in trmofor čez noge, tolk me je že zeblo.

V glavnem naredila sva lepo furco, nekaj čez 380km, pokurila sva en tank in tretjino drugega, rit je malo bolela…Hočem šeeeeee!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko že nakladate. Na kratko:

Nedelja, krasen vreme, Lady ne more, HHV pa osedla in gasaaaa solo na morje.

V Senožečah se mi nekako ne da po glavni, ajde desno za Sežano in od tam za Pivko. Njamiii, pa ta konc je men toooolk všeč.

Po klasiki naprej do morja, kjer v Strunjanu nobenga "doma".

Ok, dalje do Sečovelj, levo proti Dragonji, na Sv. Petra, pogledat do Koštabone, Čez Šmarje in Korte do Izole. Tam pri žlahti kavica in potem nazaj na kontinent.

Ja fletno je blo, ni kej! :D :D

Pa da ne pozabim. Sobivanje s piksnami je bilo vzorno.

Pri trumah srečujočih in prehitevajoč jih dvokolesnih jezdecev je bilo pa pri nekaterih zelo opaziti nevajenost na vožnjo. Upam, da tega ne bo kdo z glavo ali kostmi plačal. :(

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se malce potikal po meji danes, preobul prednji copatek, malce poklepetal z ike-om (thanx again), prestrasil par srn ( na sred ceste?! PODNEVI?!?! :blink: ) in prijazno pripujsal lagano sportski (vsaj zadnjih par km) domov.

sam hladno je pa se vedno. glih za tisto °C ali dve. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Četrtek 15.4 sem se šel peljat LJ-CE-Velenje-SG-Dravograd-MB po AC nazaj v LJ

po večini je bila cesta suha ,drugače pa mokra oz. blatna.V Velenju pa še dež in v tistem grabnu proti SG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vremenske nemoči ta vikend premetal cel motor in naredil 15 m po dvorišču. Menjal gume (silent bloke) na amortizerjih, potem pa udri po kromu in laku. S cunjicami seveda.

In v soboto grem na 2,5 kilo km dolgo pot s 300 km osvežilnih voženj. Da vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bla pa samo jaz na motorju in še en samcat motorist ki sem ga srečala na relaciji rakek-ilirska bistrca-divača-senožeče-postojna-rakek res da sem nardila samo 106kilometrčkov ma je pasalo čeprav je na primorskih ravninah kar pošteno pihalo ma bistvo te furce je da sem se prvič peljala po cesti ki vodi skozi vremensko dolino in ima vasi gornje Vreme dolnje Vreme in kar je pomembno je to da sem rekla na glas naj bo že vreme za Nas :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil prvih 153 km v letošnji sezoni....dan je bil lep in le malo je bilo potrebno za nasmeh na mojih ustih....tankal polno napumpalgume in se odpravil v ljubljano na 3m...med potjo srečal kar nekaj motoristov v lj. na semaforju pa je na nasprotnem pasu možakar spravil R1 na zadnje kolo in se peljal po viču...kr lepo....ob 18.00 bil v ljubljani-kjer sem pobral punco ob 18.40 pa že krenila proti domu ker je v večernih urah še malo hladno....za nazaj tudi srečala par motorjev ki so se vračali iz smeri morje....med njimi 2 endurca ki sem jih srečal na poti v ljubljano....vozniki avtomobilov so me lepo upoštevali in se umikali na desno....brez težav ob prijetnem vremenu zanimiv dan....

še veliko takih! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil prvih 153 km v letošnji sezoni....dan je bil lep in le malo je bilo potrebno za nasmeh na mojih ustih....tankal polno napumpalgume in se odpravil v ljubljano na 3m...med potjo srečal kar nekaj motoristov v lj. na semaforju pa je na nasprotnem pasu možakar spravil R1 na zadnje kolo in se peljal po viču...kr lepo....ob 18.00 bil v ljubljani-kjer sem pobral punco ob 18.40 pa že krenila proti domu ker je v večernih urah še malo hladno....za nazaj tudi srečala par motorjev ki so se vračali iz smeri morje....med njimi 2 endurca ki sem jih srečal na poti v ljubljano....vozniki avtomobilov so me lepo upoštevali in se umikali na desno....brez težav ob prijetnem vremenu zanimiv dan....

še veliko takih! :)

sm vaju srečal na tržaški!

verjetn me nisi spoznou, cbr-a pa to B)

Drgač sva pa šla dons z incubationom iz ljubljane prek vrhnike, logatca do prvih ovinkov idrije B) , pol pa nazaj in čez godovič- col- podkraj-kalce- planina- Lj.

Vmes mislim da sva srečala zoolota (mislm da je bil bulldog,akrapoviči :rolleyes: ), tm pr črnm vrhu B) in zraven še predstavnico nežnejšega spola na z750, lepo! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm vaju srečal na tržaški!

verjetn me nisi spoznou, cbr-a pa to

Kaj sva midva stala na samoforju, ti pa si iz stranske ceste zavil na tržaško proti centru Ljubljane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2:

Dopoldan start v Mariboru, po stari cesti do Celja, nato do Ljubljane in naprej - Vrhnika, Kalce, Col. V Ajdovščini se odločiva za smer Nova Gorica, zavijeva pa še na Sveto Goro, od koder je bil krasen pogled na zasnežene Alpske vrhove.

Pot sva nadaljevala preko Kanala, Kobarida in Bovca do Predela, kjer sva prestopila mejo. Preko Trbiža sva se napotila do Arnoldsteina, potem pa po dolini na severnem obrobju Karavank (St. Arnold, Feistritz, Ferlach, Bleiburg) do mejnega prehoda Holmec. Da dan ne bi bil preveč idealen. je začelo deževati... :/, kar je skupaj s temo in dolgimi lučmi nasproti vozečih bilo precej neprijetno, a sva kljub temu cela prišla do Maribora.

Še nekaj slikic s tega izleta:

IMG_1661.JPG

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sel iz lj, cez postojno do predjame in nazaj, mimo M v garazo. Srecal malo morje motoristov, vecino na poti proti postojni. se kar nekaj neregistriranih sportiv se vozi okoli in preteguje noge zaradi zimske zahrustanosti.

smola je bila edin ta, da je bil nad predjamo crn oblak in dez je grozil. upam, da danes bolje izberem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeraj šla takoj po šihtu SS do Divjega jezera in nazaj potem pa sem šla na zadnjem zicu goldike do PO kjer smo se dobili 5 motorjev in krenili do kozine in nato do I.B ter nazj proti večeru domov.zakon

Zdejle pa sem ravnokar odpeljala 55km po šihtu spet SS na ovinke proti Idriji.

opozorilo:cesto popravljajo vmes sta dva semaforja in veliko kamnov in delovnih strojev na cesti,previdno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sva midva stala na samoforju, ti pa si iz stranske ceste zavil na tržaško proti centru Ljubljane?

ja, modr srebrna B) cbra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj odpeljal luštno popoldansko furco iz LJ. v Idrijo, Žiri, Škofjo Loko in spet nazaj v LJ. prijetnih 130km.Cesta od Idrije čez hrib v Žiri je v zelo slabem stanju polna peska lukenj in cestnih del zato previdno, motoristov srečal veliko vreme pa je bilo super. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krasen dan ob 16.00 zajahal mašino in se odpravil proti Idriji....med potjo me prehiteli dve glanc novi R1 iste barve obe iz Cerkniškega območja....srečal ogromno motoristov....v Godoviču obrnil in se po premisleku vrnil po isti poti do Postojne in nato nadaljeval v il. Bistrico tam čez do Lipice in nato čez Senožeče na Planinske ride kjer je bilo 5 motorjev...tudi ena predstavnica s Husotom 650 črne barve( na števcu 17xx km)...sem si lahko ogledal motor v akciji....čez ride se peljalo veliko motoristov par se tudi ustavilo....ob 19.20 bil doma...izkupiček zanimivih 172 km......

to mi deli.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvih 75 km v 2004 in z novo lubico. Ljubljana - Idrija. Najprej prestrašen, potem spoštljiv in nazadnje razigran (seveda v mejah NORMALE .) )

XJR utegne biti prav prijazna družica za idrijske ovinke. Bomo videli. :naughty:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dopoldne : do bohinja in nazaj

Popoldne: Iz Ljubljane prek lavrice-Škofljica-Pijava gorica-Ribnica-kočevje-Stari log-Dvor in nazaj po isti poti :rolleyes:

Cesta med kočevjem in dvorom je pa res uživaška(prvič sm se kle pelu), ovinki super, pregledni,dokaj dobr asfalt večino celo brez ograj. Ene dva ovinka sta res pasja ( se zalomta k prasica)

u glavnem kr mal sm zmatran B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz šihta v BTC po pasji futr. Mreža krasno drži 15 kg žakl na zadnjem zidcu. Domu, unpack, z izgovorom da rabim keten spray še enkrat v Lj.

Nazaj grede pogruntal, da R1 pri speljavanju rada crkne, če stoji vzporedno z ZR7! Menda že nekajkrat opaženo. :lol1: :lol1: Jo pa potem bolj na ta zadnjega vleče. Pa ne vem kaj, mašina ali ranjeni ego? :lol1:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!