Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Hvala. Pa še nekaj me zanima kaj je razlika med perforiranimi ali ne, upam da sem sploh zadel besedo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perforiran ima luknice na nekaterih mestih, poleti ni tako vroče kot v čisto zaprtem. Pozimi pa pač bolj zebe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perforiran ima luknice na nekaterih mestih, poleti ni tako vroče kot v čisto zaprtem. Pozimi pa pač bolj zebe :)

Aha, sepravi to ni vedno +. Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor za koga, ko je hladno se še vedno lahko bolj oblečeš spodaj in daš kaj čez, poleti, ko je huda vročina se pa nekako ni fajn vozit nag :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v perforiranem je vroče ko pr*** sredi poletja. Še posebej, ko se v naŠem prometu kje zaustaviŠ za več kot 10sekund. 7 let vozil perforiranega, letos preŠalatal na neperforiranjega ampak kvalitetnejŠega. Bomo videli kako se bo obneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v perforiranem je vroče ko pr*** sredi poletja. Še posebej, ko se v naŠem prometu kje zaustaviŠ za več kot 10sekund. 7 let vozil perforiranega, letos preŠalatal na neperforiranjega ampak kvalitetnejŠega. Bomo videli kako se bo obneslo.

Kateri pa je to,če ni skrivnost (najkvalitetnejŠi)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem rekel najkvalitetnejši :D

Ni pa težko najti kvalitetnejše od berika :D

Letos bo Dainese, Laguna Seca, bomo videli kako se bo obnesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem rekel najkvalitetnejši :D

Ni pa težko najti kvalitetnejše od berika :D

Letos bo Dainese, Laguna Seca, bomo videli kako se bo obnesel.

Če se bo obnesel tako kot meni se ti bo zelo dobro obnesel! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dolgo premišljeval ali kupit perforiranega ali ne. Problem je ker res zelo hitro zašvicam, želel pa sem dvodelnega, ki že na splošno skoraj niso perforirani. Nato sem vseeno lani kupil Alpinestars GP PRO 2PC črnobele barve, seveda nič perforiran. Nad kombinezonom sem zelo presenečen in navdušen, saj mi v njem sploh ni vroče. Celo sredi poletja na cestninski postaji Dragonja, ko sem 5 min polno oblečen z zapeto zadrgo na žgočem soncu čakal kolega, da se je prebil skozi gužvo mi sploh ni postalo vroče. Junija pa me je dopoldan in zvečer zeblo ter bi moral oblečt windstopper perilo. Očitno ni vse v perforiranosti :).

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav, rabil bi številko od gospe iz vranskega...za popravilo kombinezona (sem ga malo krstil :glare: )

kar se tiče pa BERIK kombinezona nimam pa kej rečt...če pri 100km/h padeš se drajsaš cca 30-40m po rit potem pa ostaneš brez praske in vidiš da še ni lukne samo podrajsan je :004 s tem ko se mi je rokavica od alpinstara GP plus raztrgala :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dolgo premišljeval ali kupit perforiranega ali ne. Problem je ker res zelo hitro zašvicam, želel pa sem dvodelnega, ki že na splošno skoraj niso perforirani. Nato sem vseeno lani kupil Alpinestars GP PRO 2PC črnobele barve, seveda nič perforiran. Nad kombinezonom sem zelo presenečen in navdušen, saj mi v njem sploh ni vroče. Celo sredi poletja na cestninski postaji Dragonja, ko sem 5 min polno oblečen z zapeto zadrgo na žgočem soncu čakal kolega, da se je prebil skozi gužvo mi sploh ni postalo vroče. Junija pa me je dopoldan in zvečer zeblo ter bi moral oblečt windstopper perilo. Očitno ni vse v perforiranosti :).

lp

T

si mogoče pomislil, da si bil bolan?

namreč... men je še v samih gatah vroče na soncu!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav, rabil bi številko od gospe iz vranskega...za popravilo kombinezona (sem ga malo krstil :glare: )

kar se tiče pa BERIK kombinezona nimam pa kej rečt...če pri 100km/h padeš se drajsaš cca 30-40m po rit potem pa ostaneš brez praske in vidiš da še ni lukne samo podrajsan je :004 s tem ko se mi je rokavica od alpinstara GP plus raztrgala :BUA:

če še nisi dobil številke:

ga. Vida 031644922

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

si mogoče pomislil, da si bil bolan?

namreč... men je še v samih gatah vroče na soncu!

:D Definitivno ne, zato pa pravim da sem bil prijetno presenečen... :)

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Na Avto netu sem zasledil kombinezon, ki je "brez znamke" prodajalec je rekel da so v fazi preden se našijejo našitki oz. znamka.. Me pa zanima kako je z tem, je komu znan ta model, od katere znamke naj bi bil? link: http://www.avt0.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5684714 (0 zamenjaj z o)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ne zgleda da bi bil kaka huda firma, pa mal čudn da po rokavih so pa že našili našitke :), drugače pa greš pogledat pa takoj vidiš če je slučajno kako fejk usnje.

Pa še moje mnenje, rajši kupim rabljen kombinezon (Berik, dainese, clover, wintex, alpinestars.....) kot pa novga čunga lunga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ne zgleda da bi bil kaka huda firma, pa mal čudn da po rokavih so pa že našili našitke :), drugače pa greš pogledat pa takoj vidiš če je slučajno kako fejk usnje.

Pa še moje mnenje, rajši kupim rabljen kombinezon (Berik, dainese, clover, wintex, alpinestars.... .) kot pa novga čunga lunga

Kako pa zgleda "fejk" usnje? kako prepoznaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Na Avto netu sem zasledil kombinezon, ki je "brez znamke" prodajalec je rekel da so v fazi preden se našijejo našitki oz. znamka.. Me pa zanima kako je z tem, je komu znan ta model, od katere znamke naj bi bil? link: http://www.avt0.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5684714 (0 zamenjaj z o)

Men ne zgleda da bi bil kaka huda firma, pa mal čudn da po rokavih so pa že našili našitke :), drugače pa greš pogledat pa takoj vidiš če je slučajno kako fejk usnje.

Pa še moje mnenje, rajši kupim rabljen kombinezon (Berik, dainese, clover, wintex, alpinestars.... .) kot pa novga čunga lunga

Bravo, spet nekdo pametuje v tri dni brez kančka pojma.

Če je slika avtentična in je na rokavih res napis Madif potem je to ista firma, ki šiva Berik in Arlen Ness. Posameznih modelov nisem šel iskat, lahko pa iskanje zožiš na te tri znamke. Kar pa se kvalitete tiče pa je bilo že veliko napisanega. Osebno sem bil s starim Berikom zelo zadovoljen zadnji, ki sem ga imel pa je bil veliko razočaranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem pa našel tole:

http://www.aaa-sons.com/large.php?category_id=53&p_id=7&pname=Motorbike%20Suits

Kaj to pomeni pojma nimam. Madif sam po sebi je ista firma kot Berik, tako da bi predvideval, da je tudi usnje enake kvalitete. Vedno bolj pa se mi zdi, da vse skupaj šivajo v kakšnem pakistanu ali kitajski in potem pač samo mečejo svoje nalepke gor.

Dva dni nazaj bi ti rekel, da če je Madif potem ni panike, sedaj pa ko sem našel tale pakistan pa niti na Berika ne bi več pomislil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Jst pa imam eno precej začetniško vprašanje. Iščem usnjen kombinezon (enodelni ali dvodelni) in niti ne vem točno katere velikosti. To sprašujem tukaj ker iščem rabljeno in precej cenovno ugodno reštiev (ledr ni za motor ampak za downhill longboardanje). Na tematiko ledrov pa se saj kar se velikosti tiče bore malo spoznam, tako da me zanima približno na katero velikost čem bit pozoren. Visok sem 175cm in imam okoli 94 kil (cca 106cm okol trebuha (ze delam na hujsanju ;)).

kakorkoli, vsaka pomoč je dobrodošla! :)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po enem letu iskanja serijskega enodelnega kombinezona sem se odločila, da ga dam delat po meri. namreč, noben serijski kombinezon mi ni bil čisto prav. prav vsi bi potrebovali predelave. ko sem povprašala pri dainese, so rekli, da ga lahko dajo delat, samo me bo prišel okoli 1600€. pri alpinestars-u so rekli, da mi ga ne morejo naredit po naročilu. edino v tc-ju so rekli, da mi lahko dajo naredit kombinezon po meri, cena pa bi bila okoli 1300€. ker nekako ne zaupam tc-ju (iz preteklih izkušenj), je ta možnost takoj odpadla (čeprav mislim, da je maus dal tam delat kombinezon). nato sem iskala še kakšno možnost.

tukaj na forumu sem zasledila, da ima ines kombinezon od mbr, kateri je delan za pisto. pa sem si rekla, zakaj pa ne bi šla pogledat. in sem se en dan res zapeljala do nje. pokazala mi je to "čudo" in povedala katere so slabosti in prednosti. morem rečit, da mi je bil kombinezon že na prvi pogled všeč (nisem rekla, da mi druge firme: d., a.,... niso bile všeč!), vendar se nisem takoj "zaletela" in ga šla naročit.

potem sva se slišala še z urošem (motobee), izmenjala nekaj besed. potem je spet sledilo premišljevanje. konec sezone je šel kombinezon od ines v "analizo" (ines, imam prav?) in naredili so nov kombinezon, kjer so morebitne pomanjklivosti "odpravili". nov model za ines je prišel v trgovino, jaz pa sem šla to pogledat. ker sem že bila pred tem odločena, da si dam kombinezon pri njih delat, to pa je bila še pika na i, sem tudi kar počakala, da me je zmeril. doma sem ga še samo pobarvala in "dodelala", nato pa je šel v proizvodnjo.

zdaj pa samo še čakam... kakšen teden ali 2 in bo pri meni :OK:.

ko ga bom pa preizkusila na motorju, pa vam bom lahko tudi kaj več povedala (ali me zebe, ali mi je vroče, ali me kje tišči, ali je ščitnik previsoko ali prenizko,..., da boste imeli kaj komentirat :kva2:) iz prve roke, noge in celega telesa :naughty:.

Po meri ga lahko naročiš tudi v motobee v Mariboru, cena 300-400€. Nimajo slabih izdelkov...pač ne plačaš imena.

točno to sem storila

Zanimivo, jaz pa slišim same pohvale za mojo MBR čebelco, kako sva lepi smile.gif

[attachment=175872:kombi1.jpg

jaz sem videla ta kombinezon v živo in se mi je dopadel. tega modela sicer nisem poizkusila, sem pa poizkusila nov model (ines, upam, da je ostal cel :grim) in glede na to, da sem lani hodila naokoli in preizkušala kar se je preizkusit dalo (seveda enodelni kombinezon), moram rečit, da ta od ines ni čisto nič neudoben v primerjavi z drugimi.

No name si mora načeloma še "dobro" ime naredit. A-stars, Dainese itd so bile včasih tudi no name firme pa so zdaj oh in sploh. Vsaki novi znamki je treba dat vsaj malo možnosti. Lahko da je celo no name firma pri določenem produktu N-krat bolša od produkta priznane znamke in to za pol cene. Jaz sem načeloma odprt za novosti. Sploh ker so dostikrat zelo kvalitetne in za manj denarja, ker si je pač nekako treba ustvariti dobro ime.

tudi jaz jim zaupam, kako pa bo v praksi, pa bom lahko šele povedala.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem nabavil komplet MBR opremo; dvo delni kombinezon 606, škornji, rokavice, hrbteničnik.

Prvih 100km.. nimam pripomb. ;) Trenutno zadovoljen! Zelo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!