Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

pred 2 urami, ProdriveR pravi:

Mene pa zanima, kolk je še normalno,da se kombinezon čez zimo skrči? :)

Imajo določeni prijatelji take probleme!

In ker oni nikakor niso krivi...kot zgleda neznane firme kombinezonov to delajo....

Moj Clover že 13 let paše name,ko ata na mamo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ProdriveR pravi:

Mene pa zanima, kolk je še normalno,da se kombinezon čez zimo skrči? :)

Če bi to vprašala ženska, bi še razumela :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 08/03/2017 at 7:27 PM, ProdriveR said:

Je mogoče kdo za nego usnjenega kombinezona kdaj uporabljal ballistol??
http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?product_id=1010770824

 

Na njem piše, tudi za nego usnja,da ga zmehča. Pa me zanima, a je to kdo že probu?

Uporabljam Dainese Kit za čiščenje in zaščito usnja,ker kombinezon je predrag da bi ga uniču z kakšno piz.... v As Domžale,Daineze Kozina,Moto Čarli Trieste.... itd cena 25 Eur

 

Popravljeno . Popravil spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 3. 2018 ob 19:17, thunderace pravi:

Znanec je želel da mu naročim ta kombinezon po ebay-u, jaz sem pogledal samo da je item location iz češke (EU) in naročil. Kasneje pa sem ugotovil da prodajalec pošilja iz Pakistana (kar sem potem prebral v opisu). Kaj lahko pričakujem, če mi prodajalec ne bo hotel preklicati naročila, kar sem mu napisal? Bom moral plačati "samo" DDV in carino, ali bo stvar šla še na uničenje??:headbang:

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Honda-Repsol-Leather-Motorbike-Suit-MOTOGP-HONDA-MOTORCYCLE-SUIT/132364698432?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Kje v opisu pise, da je s Pakistana? :S Kako si reisl zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, compaq pravi:

Kje v opisu pise, da je s Pakistana? :S Kako si reisl zadevo?

Piše,da iz Prage pošljejo kuk jz cepec vidim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 3. 2017 ob 19:27, ProdriveR pravi:

Je mogoče kdo za nego usnjenega kombinezona kdaj uporabljal ballistol??
http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?product_id=1010770824

 

Na njem piše, tudi za nego usnja,da ga zmehča. Pa me zanima, a je to kdo že probu?

Ballistol je za orozje cistit..to ja smrdi tak da je za kozlat.te bojo zavohali prej ko vidli..mislim da je tudi agresivno olje tak da nevem kak bi to na usnju pasalo...jaz raje nebi.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,sej najprej sem na škornjih probu, pa sem celo garažo zasmradu, tko da hvala, ampak ne hvala :)  Odsvetujem :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, compaq said:

In jest to vidim. Nikjer pa ne vidim Pakistana. 

Sem mu poslal sporočilo bom samo kopiral moj odgovor da ne pišem ponovno ,mogoče bo za katerega furumaša zanimivo.  
Malo Kasno  
Kombinezon bo poslan iz PRAHA, Czech Republic če ga nisi še dobil ga boš v roku 14 dni ,če imaš sledilno številko ti prikazuje kot da je poslan iz Pakistana v resnici bo prišel iz Czech Republic kar se vidi tudi po poštnini ker je (Free P&P Slovenija Standard Internnational Shipin.Iz Pakistana bi bila poštnina vsaj 70US. V slučaju da bi bilo poslano iz Pakistana in bi šlo prek carine bi bilo kot da si vrgel Eure v smeti,bodisi da bi ti zaplenili kot ponaredek kar tudi je ta kombinezon .Če bi pa šlo skozi carino bi plačal DDV in carino,ker presega vrednost 150 €,Torej še dodatnih na brzino izračunano 100-120 euričev :).Ker si plačal preko PayPal v slučaj da bi bilo kaj narobe bi dobil Full refaund škoda da si preklical naročilo :)Lp

thunderace
Hvala za odgovor, toda raje sem preklical naročilo, kot da bi potem imel cel kup komplikacij. Prodajalec je potrdil da bo pošiljka šla iz Pakistana, zato sem raje preklical.
Lp

Ja pošiljka bi bila res poslana iz Pakistana v Prago tam bi prepakirali in poslali na tvoj naslov ,shiping location bi bila PRAHA, Czech Republic torej v EU in nebi imel nikakršnih stroškov.Naročavam redno prek Ebaya kupil sem miljon stvari. Tako sem tudi jaz kupil te škornje Honda Racing  in rokavice Link :
https://www.ebay.com/itm/Honda-Repsol-Motorbike-Boots-Motorcycle-Leather-Glove-Racing-MotoGP-Size-41-46/332581830661?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Sledilna Št. je tudi meni kazala Pakistan LAHOR kot lahko  vidiš spodaj :
Mar-13-2018, 19:36 PM, LAHORE
Processed at LAHORE-PAK
Departed Facility in LAHORE-PAK
Departed Facility in LEIPZIG-DEU
Arrived at Sort Facility LJUBLJANA-SVN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 4. 2018 ob 8:22, compaq pravi:

In jest to vidim. Nikjer pa ne vidim Pakistana. 

Spodaj v opisu piše da ima prodajalec pravico poslati naročilo iz mednarodnih lokacij. Zato sem ga vprašal in mi je odgovoril da bo pošiljka oddana v Pakistanu in ni nič omenil da naj bi šla v Prago, ter da bi jo tam prepakirali. Verjetno bi mi to povedal, glede na to da je tudi v njegovem interesu da kaj proda.:hmm:

Sem pa tudi naročil rokavice, je tudi bila item location UK in ko so prispele sem videl da so iz Pakistana, da o oranžni barvi (repsol) raje sploh ne govorim. Barva je rjava, ne oranžna. Dobro da jo na rokavicah ni veliko, če bi dobil kombinezon take barve, ne vem kaj bi z njim:blush:

Popravljeno . Popravil thunderace
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, thunderace pravi:

Sem pa tudi naročil rokavice, je tudi bila item location UK in ko so prispele sem videl da so iz Pakistana, da o oranžni barvi (repsol) raje sploh ne govorim. Barva je rjava, ne oranžna. Dobro da jo na rokavicah ni veliko, če bi dobil kombinezon take barve, ne vem kaj bi z njim:blush:

pri telih rokavicah te bodo motili šivi, kot vidim, so vsi šivi šivani navznotraj, kar zna biti zelo moteče

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, sam a je Pakistansko usnje toliko slabše od ostalega?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pakistanske rokovice 2 para ene so stare šivane odznotraj  in so še ok nič ne tiščijo lepo se prilegajo so skoraj neobrablje(kupljene u Portorožu na HD mitingu( na njih piše Ntech namesto Mtech) ,drugi par rokavic je šivan odzunaj in jih nisem še izprobal.Škornji ki sem jih naročil iz pakistana barva oranžna res ni živo oranžna nekako izgleda malo mat je pa oranžna pa tudi rdeča ni živo rdeča.Frend je ime pakistan rokavine nekih 7 sezon usnje ni slabo.Škornje in rokavice v kompletu sm kupil zaradi cene in ker škornji imajo membrano za zadrgo upam da ne bo uhajala voda v škornje ob vsakem majšen nalivu kot v TXC ki jih imam :)

IMG_20180413_121118_HDR.jpg

IMG_20180413_121554_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 4. 2018 ob 17:33, DAMI34 pravi:

Ne vem, sam a je Pakistansko usnje toliko slabše od ostalega?

 

ni ... pravijo celo, da je izredno dobro in da znajo šivat odlično

pred 3 minutami, spasku pravi:

Imam pakistanske rokovice 2 para ene so stare šivane odznotraj  in so še ok nič ne tiščijo lepo se prilegajo so skoraj neobrablje(kupljene u Portorožu na HD mitingu( na njih piše Ntech namesto Mtech) ,drugi par rokavic je šivan odzunaj in jih nisem še izprobal.

ni nujno da te šivi navznotraj motijo, je pa večja verjetnost da te napram rokavicam, ki imajo šive navzven ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam imam tudi original Mteck rokavice in ni neke razlike z ponaredkom :) oboje so ok .s to robo je pa tako lahko odprem garažno prodajo :) nabira se zleti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem preiskal to temo, pa nisem našel odgovora. 

Zanima me, če se je kdo že srečal z usnjenimi kombinezoni, ki imajo kot znamko navedeno "honda". To izdeluje npr. kakšna druga firma (alpinestars, dainese, spool, ......) ali je nekaj svojega? Kvaliteta?

Hvala!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, erazemk pravi:

Sem preiskal to temo, pa nisem našel odgovora. 

Zanima me, če se je kdo že srečal z usnjenimi kombinezoni, ki imajo kot znamko navedeno "honda". To izdeluje npr. kakšna druga firma (alpinestars, dainese, spool, ......) ali je nekaj svojega? Kvaliteta?

Hvala!

LP

zelo zakomplicirano vprašanje... veliko je ponaredkov, ki ti gor napišejo karkoli želiš ...

originali priznanih znamk, niso problematični, saj uporabljajo zaščite, ki so testirani ... problem je pri ponaredkih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinezon se prodaja pri uradnem zastopniku za Hondo, ampak sem vseeno skeptičen kar se tega tiče.

Hvala za info,

LP, Erazem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, erazemk pravi:

Kombinezon se prodaja pri uradnem zastopniku za Hondo, ampak sem vseeno skeptičen kar se tega tiče.

Hvala za info,

LP, Erazem

AS domžale dvomim, da prodaja fejk robo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponaredki so lahko vrhunski ali pa obupni. Lahko so narejeni v isti tovarni kot original ali pa spacani bogve kje. Težko posploševati.

Mene bi pri ponaredkih bolj skrbela kvaliteta izdelave, kot sam material. Če padeš in ti pri tem v sekundi odpre rokavico, to ni fajn. Načeloma imaš pri originalu manjšo možnost, da se to zgodi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soglašam z zgoraj napisanim (problem je pri moto opremi, če je "proizvajalec" šparal na "cvirnu" in je zadeva zato, da je prišparal par centov (kar delajo) "življensko nevarna" ) .

Samo tudi originali se ne delajo v evropi. Pakistan je verjetno kar glavni proizvajalec usnjenih izdelkov (ker je bila nekje "zgoraj" panika zaradi tega) in je kvaliteta odvisna samo od nadzora... in potem preplačujemo "znamke" ...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, franc pravi:

Soglašam z zgoraj napisanim (problem je pri moto opremi, če je "proizvajalec" šparal na "cvirnu" in je zadeva zato, da je prišparal par centov (kar delajo) "življensko nevarna" ) .

Samo tudi originali se ne delajo v evropi. Pakistan je verjetno kar glavni proizvajalec usnjenih izdelkov (ker je bila nekje "zgoraj" panika zaradi tega) in je kvaliteta odvisna samo od nadzora... in potem preplačujemo "znamke" ...

lp

original je, pa ne glede kje je narejen ... gre za kontrolo kakovosti ... itak pol v sosednji vasi, ker jih pol dela v tovarni, še doma kakšnega naredijo ... ampak .. itak noben tega pol ne preverja....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!