Jump to content
  • Sign Up
PILY

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..

Recommended Posts

duhec

moto_freak: se mi zdi da se bova morla menit več na PM ker če ne jih bova dobila po buči da smetiva. :roll: :oops: :oops: :)

jst sm z gorice drgače.

Model T.Age, T.K in vsi ostali letošnji(!) modeli so dvodelni. Se mi zdi, da enodelnega lahko dobiš samo pr T.Age, T.k in T.Motodrom. Tko, da ni panike. ;) ("div." pomeni "divisibile", torej dvodelni; "prof." pa "professionale" - enodelni)

Na Diavoletto.com so pa res poceni, še posebi za Dainese.

LP duhc

pjotr

Ta vikend sem v Beljaku v Hein-Gericke štrcuni mal glegal kombinezone in najdem enga, ki je bil v akciji. Enodelen, sivo-moder, cena 260 EUR, proizvajalca se pa ne spomnm. Usnje je bilo ful mehko v primerjavi z ostalimi, jest pa pojma nimam, a je tako usnje dobro (za nosit valjda je), al se prej raztrga, se razteguje...

Na kaj morm bit še posebaj pozoren pri nakupu kombinezona?

LP, Pjotr.

elektronik

Pogovarjal sem se tipom, ki pravi, da vso opremo nabavlja na moto sejmu, ki je vsako leto januarja v Padovi. Menda so cene 50% nižje. Je že kdo bil tam? Predvsem me zanima ali prodajajo kvalitetne stvari. Kako ugotoviš, da je (no name) kombinezon iz kvalitetnega usnja, da ima pravilno všite ščitnike in da se ne bo med padcem razpadel?

bladzo
Kako ugotoviš, da je (no name) kombinezon iz kvalitetnega usnja, da ima pravilno všite ščitnike in da se ne bo med padcem razpadel?

Kupiš tak kombinezon, potem te jast peljem na motorju in recimo pri 100km/h skočiš z motorja :shock: :twisted: . Če se kombinezon ne bo strgal, je sigurno kvaliteten. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lp

bladzo
pri 100km/h skočiš z motorja

Na glavo ali na ploh :?:

Jasno da ne na glavo, saj ne bos testiral celade :lol: :lol:

lp

moto_freak

tak zdaj pa mi nekaj povejte...nameravam kupit dainese kombinezon (K model-dvodelni), nekje v italiji vendar ne poznam nobene trgovine razen motoshop pignolo, kjer pa nimajo številke zame (visok sem 182cm, obseg prsi 90cm, obseg pasu 85cm in obseg bokov 95cm). Katero številko priporočate? Kje je kaka trgovina v bližnji Italiji kjer bi skoraj zagotovo dobil ta kombinezon?

Sem iz Maribora.

LP

duhec

motofreak: a si že bil pr Pignolki al kako?

Zato ker ko sm jst kupoval je neki jamrala da jih nima (več?) K kombinezonov al da jih ni naročila ker nevemzakajže. Si kej meril al kako?

Drgače pa ti ne bi lih preveč priporoču tle kupit ker ima kar drago. Pr njej lahko računaš na kak popust oziroma kak šenk za zravn, pa še odbita IVA, pa ti bo še zmer pršlo drago. Pa tudi če gledamo, če prideš z MB po kombinezon naj ti ne bi bil problem it tko do Trsta kot do Gorice, po italjanski strani je 40km narazen.

Če boš kje blizu pa povej, lahko kej pomagam pri prevodu al najdit trgovino, če ne druzga pa na pijačo. :)

LP duhec

moto_freak

@duhec: ne nisem se bil pri njej....kontaktiral sem jo samo preko maila...mislis da bi se kje v bliznji italiji dalo dobit kako manjso stevilko modela K?

LP

elektronik

Torej o motosejmu v Padovi nihče nič ne ve?

Prejšnji teden sem bil v trgovini Industrije usnja Vrhnika in vprašal o motorističnih oblačilih. Trgovka je rekla da trenutno nimajo nič oziroma v trgovini nikoli (ni vedela točno), da pa šivajo za Dainesse! Kdo ve kaj o tem, mogoče pa bi se dalo kaj kupiti v tovarni??

smeško

prejle je nekoga zanimal kaj se nosi pod kombinezonom - samo za inf. naj povem da tako perilo izdeluje firma Windstopper (podkape, majice, hlače) k ma zastopnika v KR.

frend ma to za pod kombinezon pa je reku da je zelo vredu... :wink:

spidy

Za pod kombinezon so zelo primerna tudi oblačila Acktivwear. Proizvjalec je iz Kranja. Vpija pot, pa še prijetno toplo je. Jest uporabljam to tako za smučanje kot tudi za na motor. Imaš zelo veliko izbiro modelov (kratke, dolge hlačnice; kratki, dolgi rokavi), veliko barvnih kombinacij. Ta materijal je tudi lahko bi rekel neuničljiv. Moj brat jih uporablja za hokej treninge tam k'r precej trpijo. V enem letu so še skoraj novi!

Ali slučajno vedo kje bi pa lahko popravil svoj kombinezon imam namreč strganega pri zadrgi na nogah (poleg drsnika), sem nesel čevljarju pa je zašil bolj za en k***

gregas

Glede tistega da sta dva padla na grobniku in jima je razpelo dvodelni kombinezon pa sleklo trebuh...

Kaj pa k v novem SPYKE katalogu pise da majo racing dvodelni kombinezoni "TEAR RESISTANT ZIP". A je to bl bulsshit al kaj novega?

burgy

Sem slišal da je usnje bolj hladno in zato manj primerno za jesenski in spomladanski čas kot pa umetni materiali(cordura)!?

pa bi rad kaj več zvedel o tem, samo tega nsem zasledil na forumu...

A mi lahko kdo kaj več napiše,tudi o tem kako se usnje obnaša v mokrem vremenu(ali je obvezen še dežni kombinezon)?

tnx

Ice
Sem slišal da je usnje bolj hladno in zato manj primerno za jesenski in spomladanski čas kot pa umetni materiali(cordura)!?

pa bi rad kaj več zvedel o tem, samo tega nsem zasledil na forumu...

ker je usnje vec ali manj homogen material in relativno gost se hitreje ohladi,kot cordura.vecinoma imajo "umetne" jakne se dodatno termo-podlogo; za pod usnje moras pac improvizirati.

A mi lahko kdo kaj več napiše,tudi o tem kako se usnje obnaša v mokrem vremenu(ali je obvezen še dežni kombinezon)?

ko se napije izredno slabo.doba,koliko casa drzi usnje je odvisna od kvalitete usnja in njegove predelave,koliko ga mazes in s cim.premoci pa vsako usnje enkrat.

dobijo se usnjeni kombinezoni z raznimi membranami (goretex,shelltex itd.),samo so svinjsko dragi ( :arrow: BMW driver npr.).

dezni je zeeeeeeeeloooooooo priporocljiv del opreme. :wink: BTDT.

Pervy

v MB me je skoraj kap ko sem videl dvodelni športni kombinezon pakistanske firme SPX za :!: 85.000 sit :!: . na oko zgleda dobro, usnje je OK pa tudi sivi in podloga zgledajo OK. ima tudi vsite scitnike, skratka ne zgleda nic kaj slabse kot npr. wintex in podobni drazji kombinezoni (seveda pustimo tiste za 200k+ sit). zanima me ce ima kdo kake izkusnje z temi kombinezoni?

YZFgeorge

Ne zanima me nakup, pa vseeno bi rad vedel, kako stvar izgleda. Torej, kje si videl?

Pervy

da ne bom delal prevec reklame - TO JE TISTI NOVI (OD LANI) YAMAHA CENTER :wink: . majo sicer samo se dva (crno-rumeni, crno-zeleni) ampak dobijo decembra novo zalogo, ki baje ne bo nic kaj drazja od te.

elektronik
dvodelni športni kombinezon pakistanske firme SPX za :!: 85.000 sit :!: .

Za podoben denar ga naredi tudi Racing (Imob) iz Miklavža pri MB, kakšne izkušnje s temi?

billy

Lahko ti povem,da pakistanci in podobni eksoti,šivajo kombinezone tud za firme kot so POLO,Hein gericke.Jest sem letos v Munchnu na Imot-u,kupil usnjen dvodelen kombinezon za 210eur pa mu čist neč ne fali.Res pa se ne bi glih metal po Grobniku z njim,za na cesto je pa prov udoben. :D 8)

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• smasher
      Ma jaz sem do sedaj 2x kupil fulbat pri akumulator.si ini so se mi zdeli čisto dovolj vredu,če jih ne zanemariš, enega sem pustil 1 leto stat na podstrešju pa je šel v qrc, (je klasični s tekočo kislino), drugi AGM, ga 1x na 3 mesece priklopim na vzdrževalec in jr zdržal 2 leti čakanja Glede polnilca iz hoferja,  odvisno kateri model, moj stari brez ekrančka ne more it preko 14.5V, medtem ko ta novejši lahko grejo tudi čez 15V, in so me poučili tukaj na forumu da AGM akumulatorji baje ne marajo biti polnjeni z napetostjo preko 15V.
    • GizmoFighter
      Ja, ivje pa res 😂, druga ni bilo. Pa ena gozdna vlaka, 50m z razmočenim drekcom pekcom, to je edino kar je bilo treba pazit, druga pa zbit šuder.  Fotr Mamut, ne pretiravaj z drek špuro, nč ni blo hudga 😅 Pomisli na Hrvata z lepo modro X-o, pa pomisl kakšne gume so fantje imeli gor, pa ob tem še mal pomisl na Gizmota in njegove gumhi 😉 Drgač pa pr Mamutovanju je takole. Zadeva ti kot prvo mora bit všeč, sama ideja, mora te potegnit, da bi tudi sam poizkusil izziv ali ne-izziv, kakor vzameš. Letos in najverjetneje tudi v bodoče, če bo event še aktiven, je bilo in bo mogoče, gor se pripeljati s čemerkoli, brez strahu. Tu ni izgovora, žal. V redu, potem pač blato čistiš malo dlje z motorja, a jeb ga. Tisti, ki vas je strah umazat motor in ste njegov suženj, ne hodit gor s cotko, to ni za vas. Torej vsak motor je bil primeren. OK, gume, fino je bilo, da si bil na legalni strani s profilom, razmočeno blato v špuri zna biti hinavsko. Sam event je skupek druženja z zanimivimi ljudmi, starimi znanci, novimi obrazi, takšnimi in drugačnimi obiski. Vsak si vzame event po svoje, na easy ali malo manj na easy v katero smer. Vsak pač po svoje. Vedno je prisotno kraljevsko obedovanje, fotr Faker z kompanjoni obvlada, ničesar ne manjka, vsega je vedno preveč. Edino na kar pa moraš biti fizično in seveda tudi malo psihično pripravljen je, da boš spal zunaj na hladnem. Kljub temu, da so razmere kakršne trenutno so, beri, je neobičajno toplo čez dan za ta letni čas, ponoči se temperature spustijo kar krepko, pod ničlo vedno, vprašanje samo kako daleč pod njo. Pomaga in to zelo, dobra oprema, kvalitetna spalka, podmetač, astro folija - prav obrnjena 😫, volneni štumfi, heat pad-i, slama pod križ, termofor, dobra bejba zraven v spalki 😁, karkol. Noč si vzameš po svoje. Ali ob ognju ali v šotoru ali kjerkoli drugje pod smreko, po svoje, z svojo opremo, z svojo idejo. Osebno se vedno veselim jutra, hladne noči so nujno zlo. Čez dan je bilo tako vroče na soncu, da sem enostavno šel ležat za dve uri v senco v šotor. Ful mi je pasalo. Toliko o tem. Letos sem kar presenečen koliko novih in tudi starih obrazov je prišlo in ostalo gor čez noč. Lepo je, da je event podprt z obiskom kolegov iz drugih držav, torej zadeva seže ne samo lokalno, ampak tudi širše. Lepo je videt bilo kako so se imeli lepo gor. Stiski rok povedo vse. Trenutno je bilo mraza dovolj, čez teden dva, pa Jadranka in N.Marof...gasa 💚
    • GizmoFighter
      Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.
    • Loba
      ? A v Avtovalu? V Mariboru se kar izogibajo kakšnih resnih dogovorov, ker so negotovi pri terminu dobave. Mi pa je kolega iz Munchna, ki je v konekšnu s prodajnim salonom povedal, da se jim je povpraševanje po XR ful povečalo. Ampak to je prišlo iz ust prodajalca motorjev, ke je plačan po proviziji... Jaz ne poznam nikogar v SLO, ki je novo XR-ko rezerviral ali bi jo rad zamenjal za staro. 
    • maus
      RUkn še pir namest mene .. grem srat pa scat pa spAT
  • Similar Content

• Noise
      By Noise
      Dainese je sporočil več podrobnosti o novi zaščiti vratu, ki v novi sezoni prihaja na police. Novi bestseller?

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2853

• kasti
      By kasti
      Vsi vemo da je začšitna oprma Dainese ena boljših, če že ne najboljša.
      Kaj pa menite o njihovih čeladah?

Nekaj se ogrevam za model Performance Mugello, pa bi pred nakupom rad slišal še kakšno mnenje.
    • devilish
      By devilish
      Živjo!

Sicer sem si kupila jakno Dainese v Stari Gorici pr "pinjolki", pred 1. majem seveda, ampak me pa prijateljica sedaj sprašuje kje lahko dobi kakšno jakno Dainese v Slo, ker so cene (predvidevam) mogoče kaj bolj ugodne tu, ali pa tudi ne... torej kje se ji splača kupit jakno in kje jo sploh lahko dobi, si ja pa kupla 50ccm Aprillio, tko da tud jst predvidevam da ne misli kupovat neki visokoproračunskega, ampak verjetno kako bundo...

Lp!

Devilish
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!