Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Ce si disproporcionalen in upas na to, da bos lahko razlicne stevilke hlac in jakne vzel, potem na to kar nehaj racunati, ker zadrga ne bo pasala (nekje ti bo ostal prostor, kar pomeni, da ti bo en del kombinezona precno vleklo... )

Absolutno res. Še zdej mi gre na jok. :cry:

Drgač pa lahko zgornji del snameš prec, ko notranje izgorevaš (pr ustavitvi), pa poleti oblečeš samo zgornji del za do kafiča, šminkirajoč zelo. B)

To pa je edina prednost dvodelca. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Elo folk, eno čudno ampak resno vprašanje... :unsure:

Kaj imate oblečeno pod kombinezonom v predelu riti?

Zgodilo se mi je namreč, da me je napihalo po jajcih. Kombinezon pač ima med nogami kr-neki raztegljiv material, v katerega mi očitno leti tok zraka. Sranje je, da je za tem ravno moje hmm....desno....hmmm......... <_< <_< <_<

In to, kot veste ni ravno prijetno...pol pa sem si včeraj mogu papir na pumpi noter zašopat med gate in kombi, pa je bilo boljše...

Vem, windstopper gate nabavit, ob prvi priliki...

Ampak me pa zanima.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- pri nas (nekje na štajerskem)baje šivajo kombinezone znamke SPYKE. Ali te tetke tudi na fuš sešijejo kakšen kombinezonček po meri, kakšne izkušnje s ceno in kvaliteto...

za pjotra verjetno prepozno ampak za vse ostale, ki imamo probleme - NE delajo po meri, največ kar lahko pričakuješ je, da ti skrajšajo ali podaljšajo noge ali roke, drugo pa ne.

torej :angry:

ve kdo drug kakšno rešitev za mene, ki rabim v osnovi enodelni športni kombinezon številka 50, ki bi v ramenih in po obsegu nog moral imeti širino številke 54??????!?!?!?! širine kombinezona baje ne morejo prilagoditi. torej mi ne morejo "raztegniti" 50 ali zožati 54. :cry:

sem že vse sprobal (dainese, axo, arlen ness, spyke, vanucci,...) in se lahko spravim samo v 54 številko ampak takrat imam v riti in trebuhu za pol krave ledra viška pa še rokave in hlačnice predolge.

zanimivo, da pri dvodelnem ni takšnega problema ker so očitno delani z malo rezerve, enodelni pa so očitno samo za podhranjene 40 kg max suhce :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Mariboru(Miklavž na Dravskem polju)ti izdelajo kombinezon po meri in lastnih željah

RACING d.o.o.

02/629-28-21

www.racing.si :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala, to vem, ampak po izgledu jim malo šepajo kombinezoni ( 80' design) pa vseeno pri tem še bolj zaupam v priznane športne znamke ker hočem TOP kombinezon torej najboljše športne zadeve, ki se jih da dobit z vsemi možnimi ščitniki zato pač gledam samo top firme. majo pa dobre stvari drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enodelni pa so očitno samo za podhranjene 40 kg max suhce :angry:

Ej, a ti jaz res tako delujem?? :lol: :lol: :lol:

Meni moj paše kot ulit. Pa še nesramno poceni je bil.

Za detajlne info pa v živo.

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so rekli, da mora bit usnjen kombinezon za 1 številko večji (58 je 60), kot jo normalno nosiš in da potem ni problema, sem to sprobal in je res.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a ti jaz res tako delujem?? :lol: :lol: :lol:

Meni moj paše kot ulit. Pa še nesramno poceni je bil.

Za detajlne info pa v živo.

El B.

OK da vidim to, mene sta namreč iz enodelnega dainese 50 (dvodelni BMW kombinezon imam 48) morala slečt dva prodajalca ker sem se sam komaj noter stlačil pol pa ni šel več dol preko ram (je bil tako poceni da sem na vsak način hotel ga kupit :blink: ). v 52 pa nisem mogu nog dat na stopalke pa komaj sem do bilance segel. 54 je ok ampak krepko prevelik v dolžini, riti in pasu. no ja bomo vidli, nekaj bom že najdu menda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 je ok ampak krepko prevelik v dolžini, riti in pasu.

Za velikost v riti in pasu bo treba malo več jest, pa malo maj migat! Za dožino bo pa kaka šivilja poskrbela! .)

Jaz sem tud obupal nad velikostjo, pol mi ga je pa RACING d.o.o. po meri sešil. Žal nimam težav s širokimi rameni kot ti, ampak le s prekratkimi nogami in predolgim trupom... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tud obupal nad velikostjo, pol mi ga je pa RACING d.o.o. po meri sešil.

Dej mi povej koliko si dal,da so ti ga po meri sešil?

A barve si tud lahko izbiraš? sej,če bi bili mal bolj normalnih barv ne bi tolk stari zgledal za pogledat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mi povej koliko si dal,da so ti ga po meri sešil?

A barve si tud lahko izbiraš? sej,če bi bili mal bolj normalnih barv ne bi tolk stari zgledal za pogledat :)

Moja punca si je prejšn let pri Racing d.o.o., kombinezon zbrala in sicer dvodelen.

Komplet je pršu 60 kSIT, barva si morš pa prec zbrat, je pa precej dobra ponudba enodelnih kombinezonov.

Mislim da modele kopirajo od dainesse al pa od spyke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mi povej koliko si dal,da so ti ga po meri sešil?

A barve si tud lahko izbiraš?  sej,če bi bili mal bolj normalnih barv ne bi tolk stari zgledal za pogledat :)

Moj je bil 60kSIT (+3kSIT ježki za kolenske drsnike). :D

Če je velikost po meri, je treba plačati polovico ob naročilu!

Moj je črn, lahko pa izbereš barvo oz. barvno kombinacijo po želji! :OK:

Všite ima ščitnike na ramenih, komolcih, kolenih in na hrbtu + mehke penaste obloge pri ključnici, rebrih in na bokih. Hrbtni ščitnik se da odstranit (če uporabljaš kako drugo vrsto zaščite). Nad koleni, nad ritjo in za rameni je usnje raztegljivo. Usnje je precej debelo (sem se drsal po cesti in valal po škalah, pa se mu skor nič ne pozna), na riti pa je dvojno. Žepov je pet. Dva spredaj na hlačih, dva spodaj na jakni in en notranji. Podloga je po želji, moja je čisto tanka luknjičasta!

Jakno ti po želji malo podaljšajo, da je uporabna tudi brez hlač, je pa že v osnovi zadaj daljša. Tudi hlače so zadaj povišane, da pokrivajo križ.

Vse kar sem napisal velja za kombinezon narejen pred dobrima dvema letoma. Kako je danes, ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi vedel kdo, kaksna debelina usnja se je uporabljala pri starejsih Dainese touring kombinezonih?

Ne morem pozabit dvvodelnega kombinezona, ki sem ga imel (jaz pa ga prodal-kako mi je zal) pred cca. 5 leti, ko sem se vozjakal naokoli z ninjo 6. Kupil sem rabljenega, že takrat je bil star ene 5-8 let. Hlace so segale do reber (pokrile celotni predel ledvic), vsi ščitniki (boki, kolena, golenici). JAkna je bila daljša, isto vsi ščitniki, še bunka. Bil je visok pri vratu. Kombinezon je bil iz res debelega in robustnega usnja. Samo jakna je bila tako težka od debeline usnja, kot enodelen kombinezon Spyke, katerega sem istočasno imel.

Sedaj, ko občasno gledam kombinezone po moto-trgovinah, ki imajo debelino usnja okrog 1.2 -1.4 mm in primerjam z mojim bivšim je res hec.

A ima sploh kateri proizvajalec v ponudbi kombinezone z deb. usnja nad 1.4mm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi vedel kdo, kaksna debelina usnja se je uporabljala pri starejsih Dainese touring kombinezonih?

...

Sedaj, ko občasno gledam kombinezone po moto-trgovinah, ki imajo debelino usnja okrog 1.2 -1.4 mm in primerjam z mojim bivšim je res hec.

A ima sploh kateri proizvajalec v ponudbi kombinezone z deb. usnja nad 1.4mm?

Ze 1.4 je neobicajno. Ko sem jaz sprobaval kombinezone je imel samo MTech 1.4, vsi ostali so bili 1.2 (tudi moj SPIDI). Verjetno gre za kompromis med tezo, udobnostjo in zascito.

Kar se tice prevelikih kombinezonov... Moj je bil, in fact, za eno stevilko manjsi kot jo obicajno nosim, pa se je prav lepo raztegnil. Ce kroj ne pase, si je boljse izbrati drugega proizvajalca, kot kupovat prevelik kombinezon (Meni je npr. MTech presirok v pasu in Spyke ima za spoznanje prekratek torzo. Spidi in Alpinestars mi pa kar dobro sedeta, ceprav ima Alpinestars mogoce malo preohlapne rokave zame).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zivjo. Imam rdeče-bel kombinezon, od yamahe. Ker sem mel belo rdečo R1.

Letos sem pa kupil novo R1, in ker mi je bila najbolj všeč modra, sem vzel modro.

Pa me zanima, če je možno tist del kombinezona ki je rdeč, zamenjat za modrega?

Ali pa prebarvat...karkoli.

Nebi rad tega prodajal, pa spet novega kupil. Je čez 220.000sit v delta team-u

(Men se zdi da velik znamko plačaš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moder motor in rdeč kobinezijon. Svašta! A ne, da se sploh ne da normalno vozit če nisi barvno usklajen?? :blink:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem si najprej kupil rdeče/črno jakno in potem na to rdeč motor ki paše na jakno. :D

Vprašaj kakega Hermana al pa podobne maherje za usnje, ti bojo znali takoj povedat, kaj bi se dalo naredit glede barve.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem si najprej kupil rdeče/črno jakno in potem na to rdeč motor ki paše na jakno.  :D 

Vprašaj kakega Hermana al pa podobne maherje za usnje, ti bojo znali takoj povedat, kaj bi se dalo naredit glede barve.

lp

Rudi

kaj, rekli mu bodo, naj ne komplicira in kupi novga pr njih al pa v trgovini... a misliš, da bo nek "maher" zamenjeval barvne plahte na nekem yamahinem kombinezonu... jao jao :doze:

aja, če pa kupiš njihovga, ti z veseljem vse zamenjaj kadarkoli . :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina to je čist moja stvar...

Jaz sem pač mislil če bi se dalo dokaj poceni zamenjat rdečo za modro, da bi zamenjal. Drugače se bom pa letos vozil z rdečim kombinezonom, pa drugo leto zamenjal.

No sej najbrš je res bolš če mal počakam in kupim novega pa ne kompliciram...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa bi se dalo prebarvat!

Poskusi pri Inde na Vranskem, kjer kombinzone tudi šivajo in popravlajo.

Meni so že menjali zadrgo.

Tel : (03) 703 81 50

In še eden mojster, ki obvlada nego usnjenih kombinzonov, je gospod Rudi Slevec iz podjetja Renova pri Domžalah. Strgano usnje vam po dizajnu vašega kombinezona primerno zakrpa.

Tel: 051 313 054

Pa tudi nič hudega, če nisi barvno usklajen, saj ni potrebno biti maneken na motorju :D

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ventil hvala. Zdj mam že 3 telefonske številke(eno sem dobil na privatno sporočilo).

Bom danes mal poklical, včeri sem se cel dan vozil z motorjem, pa pol ob 10h pa nisem klicaril :)

Drugače pa, saj se negre da bom zdj 'maneken' na motorju <_<

Popravljeno . Popravil franci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi dal kombinezon mal naluknjat-perforirat (ne celga, ampak le na parih koncih, da ne bom poleti zgnil v njem), pa me zanima, če je to že kdo delal, oz. če kdo ve kje to delajo?

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par postov nazaj so telefonske številke 'majstrou' pa pokiči, če je možno naluknjat.

Jaz imam na svojem kombinezonu že original dve luknji na ramenih. Tko da pomojem je možno tudi naluknjat ga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A kdo uporablja spodnje perilo (dolge spodnje hlače & majica z dolgimi rokavi) iz COOLMAX-a pod kombinezonom?

Kako se obnese v vročini?

Eni ful hvalijo in zelo priporočajo za tople dni...

Ostali, ki ne uporabljate zgoraj omenjeno, kaj imate pod kombinezonom v poletni vročini?

Pri kateri zunanji temperaturi vas že začne kuhat v kombinezonih (pa recimo, da ste sproščeni in touring vožnja)?

Tnx

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!