Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Vaši pogledi so reševanje enačb z več neznankami, ki opisujejo zapletene sisteme in katerih robne pogoje si postavljate kakor vam trenutno paše, še najraje tako, da bi lepi izpadli.  

Robni pogoji se pa vsakodnevno spreminjajo in sploh ne tako, kot bi si vi želeli.  

po drugi strani pa ne moremo predvidevat izida vedno pa najbol črnem scenariju in imet nekih bizarnih pogojnih refleksov....in ja...človek ki nima težav s sami seboj je optimist in gleda na zadeve pozitivno.....to ne leti na nobenega posebej izbranega posameznika ampak pomeni da je nekaj narobe z vsemi tistimi ki se tako panično otepajo đamije, mirno in lepo pa sprejemajo rkc....in ne vem v čem je težava če lahko napišete da niste kristjani pa vseeno tolerirate rkc...zakaj ne gre potem tako tudi z muslimani....

....aja pa zakaj se nikol noben ne spotakne ob pravoslavce....to so pri nas večinoma srbi!!!! tudi oni imajo nekaj masla na glavi.....in to bistevno bolj recentno kot muslimani.

Saj sem napisal, da so že ti preveč in ni treba da nove not vlečemo.

:D

Drugače pa nismem paranoičen in v tvojih letih, bi najbrž ravno tako pisal kot ti.

Da pa ne pišem kar tja v tri dni :

Ne mine teden da ne bi brali :

spet prevrnili spomenik Kosovelu, premazali napise, prepovedali nastop v slovenščini itd. In to naj bi bilo strpno okolje, ki našo deželico obkroža ?

Z leti postaneš bolj previden, predvsem pa lepe zgodbe z distanco jemlješ.

Z leti tud bolj tečen postajaš. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja men tud ni ušeč uno dretje.....in ne rkc ne islamske đamije ni bi hotla met za sosedo....ker sta obe prehrupni....to so pa tudi EDINI razlogi proti!!!

nej se zadeva postavi tako da ne bo kršila nobenega odloka o redu in miru in basta....magar sred barja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dretje, kot pravite, je isto kot pri nas nedeljsko zvonjenje. V tistem okolju je popolnoma normalno in verjetno ga ni junaka, ki bi v Istanbulu iz hotela letel do imama in mu rekel naj stiša dretje. Se strinjam, da pri nas to ne bi bilo najbolj okusno, predvsem če bi se stvar razlegala naokoli. verjetno jim bo pa težko preprečiti, da se imama nebi slišalo znotraj obzidja. Kako pa je s tem drugje na zahodu?Se dere ali ne?

Džamija pa naj kar bo. Bomo še naprej lahko brali nabijanje o čistokrvnih slovencih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veste da so bili veliki filozofi od katerih se je učila renesansa evrope v precejšnjem številu tudi muslimani

a veste da je slovenija eno krasno podorčje kjer se že celo njeno zgodovino mešajo narodi in religije?...nismo ne rasno ne versko čisti

a veste da smo slovenci izvirno pogani? ..kaj potem tu počne rkc???

A veste, da je znani boksar Muhamed Ali tudi musliman ?

A veste, da je musliman lahko enako kvaliteten in zaveden slovenec, kot "pravi" slovenec ?

A veste, da se z odklonilnim mnenjem "pravih" slovencev spreminja njegova slovenska nacinalna zavest ?

A veste, da se mu s strpnostjo "pravih" slovencev lahko nacionalna zavest samo dvigne ?

A veste, da je verjetno že večina muslimanov v SLO, tukaj tudi rojenih in govori skoraj brezhibno slovenščino ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veste da so bili veliki filozofi od katerih se je učila renesansa evrope v precejšnjem številu tudi muslimani

a veste da je slovenija eno krasno podorčje kjer se že celo njeno zgodovino mešajo narodi in religije?...nismo ne rasno ne versko čisti

a veste da smo slovenci izvirno pogani? ..kaj potem tu počne rkc???

A veste, da je znani boksar Muhamed Ali tudi musliman ?

A veste, da je musliman lahko enako kvaliteten in zaveden slovenec, kot "pravi" slovenec ?

A veste, da se z odklonilnim mnenjem "pravih" slovencev spreminja njegova slovenska nacinalna zavest ?

A veste, da se mu s strpnostjo "pravih" slovencev lahko nacionalna zavest samo dvigne ?

A veste, da je verjetno že večina muslimanov v SLO, tukaj tudi rojenih in govori skoraj brezhibno slovenščino ?

In zdaj te bojo vsi "napadli", da niso proti muslimanom ampak proti gradnji džamije :shock: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko mi gre na mopedu za nohte, kličem alaha, boga, indijanske vrače, hudiče..

Za v klanec mi tudi noben bog ne pomaga, navzdol pa vsi hudiči porivajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VrataStolnice01.jpg

muslimanski izdelek, pravi ljubljančan ve, za kaj gre  

kasneje objavim še eno fobijo...

Jaz pa ne vem (sem pol dolenc) ... pliz eksplejn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko mi gre na mopedu za nohte, kličem alaha, boga, indijanske vrače, hudiče..

Za v klanec mi tudi noben bog ne pomaga, navzdol pa vsi hudiči porivajo!

:lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VrataStolnice01.jpg

muslimanski izdelek, pravi ljubljančan ve, za kaj gre  

kasneje objavim še eno fobijo...

Jaz pa ne vem (sem pol dolenc) ... pliz eksplejn

Mirsad Begić, izdelovalec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej če dovolimo gradnjo đamije v slo ne bomo ponavljali zgodovine...razen če ze ma slo kako đamijo za kero jest ne vem. :twisted:  :twisted: ...

z gradnjo đamije bomo nardil točno to česart niso uni pred nami..

uni so se med sabo kall..mi bi zakopal sekiro....

...kje je tle ponavljanje zgodovine???' :?:  :?:  :shock:

"znas tudi dva centimetra dlje pogledati,kot do konca lastnega nosu?!" nekje sem slisal,da bi ti,draga tejka,naj bila zaposlena kvazi kot "novinar" - a razgledanost in splosna izobrazba nic ne pomagata pri delu? .....ali vedno vse dobesedno jemljes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mal pogledal in videl koliko nerazumevanja pri razumevanju posameznih postov in takoj dobiš etiketo :

da si nestrpen krščanar,

da poveličuješ zahodno kulturo proti vzhodni muslimanski,

da imaš en kup osebnih problemov, pol se pa tle na forumu razpucavaš ker drugače ne moreš.

Potem se zamisliš in ugotoviš :

Vse to zaradi tega, ker nekdo ne more razumeti da nimaš nič proti muslimanom,

da verjameš, da je vzhodna in tudi muslimanska kultura ogromno k zakladnici človeštva prinesla,

ni ti treba imeti osebnih problemov, da verjameš, da naj ta kultura pač živi tam, kjer je nastala, naj se ena in druga enakopravno oplajata z medsebojnimi stiki, ne pa da umetno novo etnijo na nekih tleh delamo, katera zna biti v prihodnosti zaradi na novo nastalih nasprotij vir novih težav in konfliktov. In samo zaradi tega pri mojem pogledu na vse gre.

Drugače ponavljam :

nisem vernik,

nič nimam proti muslimanom,

ne verjamem da je naša kultura superiorna glede na druge kulture, vsaj skozi širši presek nekega časa ne,

in zaenkrat nimam osebnih problemov, da bi jih moral na ta način reševati.

Sodobna organizacija katerekoli družbe, še ni znala rešiti nasprotij med različnimi etnijami, še posebej če je ena v vlogi staroselca, druga pa novodošla in zgolj v tem vidim keč.

Amerika je talilini lonec, kjer se dokaj enakopravno vsi prišleki počutijo (pa ne popolnoma) v celoti so pa "popušili" Indijanci.

Ne bi rad bil Indijanec na domačih tleh.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta se je tudi dosti po naših krajih potepal (koroška), a še vedno toliko pije?

ne poznam ga... :?: ,slučajno naletel na ime

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi skor vse ''ne slovence'' poslal tja od koder so prišli. Zakaj mam

tako mnenje ... poznam samo 2 ,ki nista iz slovenije in sta OK človeka. Vsi ostali so navadni prasci, nasilneži in nasplošno misljo kva so :evil: :evil: . Ne pravm ,da so vsi taki... večina 80% :evil:

Za primer... glih dons je blo u šoli tkole... en ''ne slovenec'' je pribil enemu slovencu ,da slovence financira karitas :shock:. Sledil je skorajšni pretep. Vseh 23 sošolcev ga je hotl linčat. :twisted:

... pa kolkkkkk je še takih primerov.... pa kaj čem govort k sm itak ''rasist'' :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"znas tudi dva centimetra dlje pogledati,kot do konca lastnega nosu?!" nekje sem slisal,da bi ti,draga tejka,naj bila zaposlena kvazi kot "novinar" - a razgledanost in splosna izobrazba nic ne pomagata pri delu? .....ali vedno vse dobesedno jemljes?

si napisal da ne smemo ponavljat zgodovine oziroma se moramo učit iz nje?

a je to debata o izgradnji đamije v slo?

....razloži tvojo nesramno popadljivost!!

pa nisem nikoli bla zaposlena kot nek kvazi novinar....sem akademski restavrator.....in mam splošne izobrazbe dovolj da vem da si nesramen in neotesan....jemljem zadeve tako kot so napisane...in če ima kdo težave z debato in se poslužuje nekih prijemov ki temeljijo na žaljenju osebe za repliko naj se malo pogleda v ogledalo in premisli v kero smer želi it naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ran

štos je v tem da se veroizpved pretirano enači z določeno etnično skupino...res je da je del bošnjakov, turki, arabci ipd muslimani....ampak :

1. veš da niso vsi extremisti...načeloma gre za povprečne ljudi

2.vedno več ljudi iz drugih etničnih skupin se odloča za prestop v islam

pa mislim da tu ne gre za nek strah striktno pred gradnjo đamije...gre za tipičen slovenski odpor do česarkoli kar ne spada v okvir ki ga je postavila rkc skozi zgodovino...pač dejstvo je da ima rkc velik vpliv na slovence..tudi na tiste ki ne verujejo.... :!: :!: :!: :( :(

..sami ste se na 3mostovju srečali s takim odporom pred "drugačnim" ko so vas prepodili......to da muslimani nimajo đamije je podobno temu da motociklisti nimajo nobenega race tracka v slo....tud vsi jamrajo da nočejo met tega zraven hiše ker je hrupno pa motoristi so agresivci pa samo drogirajo se pa kriminalci pa blah blah blah... :roll: :roll: :roll:

v bistvu v neki meri razumem da se ljudje otepajo zadev ki jih ne razumejo in so jim tuje ali pa imajo z njimi negativne izkušnje...ampak....

...rada bi iz osebnih izkušenj pač povedala da se ne smemo v takihprimerih ukvarjat z religijo in njenimi sakralnimi objekti ampak je treba težave in rešitve poiskat nekje drugje....v družbi.

v končni fazi mulci iz fužin niso tako popadljivi ker bi mel ljubece starše z obilico materialnih dobrin. :evil: :evil: ...in njihovo obnašanje s katerim se nihče od nas ne strinja :!: pa je odziv na tretma okolice :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si napisal da ne smemo ponavljat zgodovine oziroma se moramo učit iz nje?  

a je to debata o izgradnji đamije v slo?  

....razloži tvojo nesramno popadljivost!!

pa nisem nikoli bla zaposlena kot nek kvazi novinar....sem akademski restavrator.....in mam splošne izobrazbe dovolj da vem da si nesramen in neotesan....jemljem zadeve tako kot so napisane...in če ima kdo težave z debato in se poslužuje nekih prijemov ki temeljijo na žaljenju osebe za repliko naj se malo pogleda v ogledalo in premisli v kero smer želi it naprej.

1. ne

2. ne

3. da

4. ce beres samo izbrane poste ne vem kaj se pritozujes.moje mnenje sem jasno podal v temi; kdo mi je kriv,ce poskusate interpretirati nekaj v moje pisanje,cesar nisem napisal.vec kot pimenovati crno crno ne morem.

4a. ce se pocutis osebno napadeno,ves samo ti zakaj.

5. da,jaz tebe tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa nekoč živel v državi v kateri so bili muslimani nacija :idea: :roll: Le kam je ta nacija izginila? :?: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim da umirite strasti med seboj sicer se bo uresničila moja napoved nekje na začetku za kar pa ne bi bil vesel pa ne samo jaz! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo kakšne irhovce za posodit, sem svoje nekam založu,pa ne morem nag na okope slovenstva. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!