Skoči na vsebino

Barvanje skuterjev


JAN49

Priporočene objave

Kakšen pa pride brusni papir, kuk grob? Pa moram to na roke brusiti ali lahko z vibracijskim ali pa s tračnim brusilnikom?

Popravljeno . Popravil psihoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am mene neki zanima... Namen mam postrihat par stvari.. Recimo drzalo za sopotnika zadaj, pa kurbl ki je aluminijast.. pa tisto plastiko od zmigavcev..

Tiste rocke za sovoznika in zmigavci so take crne barve.. Crna plastika, pa malo je hrapava, ni nic strihano.. Moram jaz to zdaj pobrusit pa spric kit gor dat, al samo pobrusim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no se javlam..

am sm strihnu na kompresor.. sprickit, na fino brusu, potem pa barva (dvoslojna je), najprej bela pol pa una modra..

Skoda edino da ni cisto prava barva, ker nisva z unim ko tam dela nikjer nasla stevilke barve.. Tko d sva pol en podobn odtenk najdla:) Je pa ql izpadlo, jutr grem mogoce se deklc strihat:) Bom se slike gor dal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

alo dečki, mene pa zanima če se mogoč dajo kje dobit šablone za kakšne slikce narisat na skuter?

vse ostalo glede barvanja sem pa že zvedla ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sm celo temo prebrou pa nism nikjer zaslediu da bi kšn skuter pelu k ličarju prefarbat :? Jst sam nebi kej preveč ustvarju k sm bl štorast in pol bi zajebu kej :D :lol1: tko da me bl ličar zanima. Kdo kej ve kok bi prišlo barvanje:

- Samo sprednje maske

- Celotnega motorja

- Nekaj manših plastičnih delov (ogledala, zračniki, itd.)

Lp. Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud js sm dal z mojga dol barvo (z neko mastjo prozorno samo namažeš pa počakaš pa gre samo dol) :OK: sam zdej bi pa res rabu kšne šablone za kere polepšave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

No sm celo temo prebrou pa nism nikjer zaslediu da bi kšn skuter pelu k ličarju prefarbat :? Jst sam nebi kej preveč ustvarju k sm bl štorast in pol bi zajebu kej :D :lol1: tko da me bl ličar zanima. Kdo kej ve kok bi prišlo barvanje:

- Samo sprednje maske

- Celotnega motorja

- Nekaj manših plastičnih delov (ogledala, zračniki, itd.)

Lp. Jure

nebi nuben nč vedu? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas sprednje maske okoli 30k motor pa 80k, :OK: pr men doma pa 0k to sm delu js na mojmu in je usepel :OK: :devil: Za manjše dele pa lahk celo manj kot 5k :grim :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas sprednje maske okoli 30k motor pa 80k, :OK: pr men doma pa 0k to sm delu js na mojmu in je usepel :OK: :devil: Za manjše dele pa lahk celo manj kot 5k :grim :devil:

gi te ti živiš? jas sem dal celega za 13k poštrihat, za 80k ti šlepara poštriham

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po karambolu sem nesel licarju poštrihat, celo polovico skuterja, in prednji del. Imam pa prelivajočo barvo, modra - vijolična. Vse je tako lepo naredil, da se mi je kar srce zmehčalo, za samo 20k.

PM naj mi pošlje tisti, ki ga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa še jaz. Odločil sem se da bom preštrihal svojo yamaho (tank), in je na obeh straneh vdrtina. Zdaj me pa zanima kaj potrebujem (bilo je že vse napisano samo vseeno)

-poliesterski kit

-lak

-Barva

-Šprickit (povejte kako se temu reče po slovenko)

-trdilec

-razredčilo

Povejte če sem kaj pozabil in kaj gre k komu (lak-trdilec-razredčilo, nekaj v takem smislu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gi te ti živiš? jas sem dal celega za 13k poštrihat, za 80k ti šlepara poštriham

Piše zravn kje žvim sam js vm povem na neki delavnici avtoličarjev so nam za par prask na avtu uzeli 20k :blink: Nato sm prašu za motor pa je blo tko :angry2: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

nekak tak zgleda moj po barvanju.. biu je pa pač razbit prvi konc pa smo zlimal pa prebarval.... prva slika je orginal kak bi mogu bit.. druga je pa moj.. barvano pa s kompresorjom doma ter metalik barvo ku sem dau za pou litra 16 jurjov! :?

IPB Slika

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna se, da je mau drgačna, mogoč sam zarad sonca, drgač pa svaka čast, lpo si pofarbu...

btm...mi je tvoj odtenek lepši :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si tole farbnu, men je pa en pofarbou motor tko de je še grš k pa preh sm mislu mu delavnco zažgat, tko sm biu jezn, res de sm dau mal keša sam m**** m* j**** bi dau raj še mal zravn pa bi blo ornk :angry2: :angry2: :angry2: tko de bom se enkat spravu sam štrihat pa bo :D folk ke k gunmo k*** u škofjo loko modri val al ka je ne vozt tisti k ste iz gorenjske, k 5 letn utrok s temperam bol poštriha k on.

Na napakah se učimo.

lp

Popravljeno . Popravil bugi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega, dj farbat motor u Tržič, poznam eno fajno delavnco tm...poba se ukvarja s tem in ti lohk tut nardi airbrush... no, to je mal držaje, farbanje ma pa ful kvalitetno in ne tko drago...

če te zanima... sam povej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am no k bom meu namen pa dnar se pa mal bol pomenmo, sicer mam tut enga kle iz naših koncov k isto fest dobr nardi, sam tkt k sm dau jst štrihat motor sploh vedu nism zanga, pa tut ni tok fest drg 20k bi me pršlo vse kar bi si zmislu. Tko de ja čeprov že od rojstva kle žvim pa svojga lastnga kraja dobr ne poznam :D :D :D sam sj bomo že prežvel :D drgač pa tnx za ponudbo!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni za kj... ;)

mene je zadnje farbanje pršlo 20k, pa sm meu tri lukje u barvi zapoflikat... take 4x4 cm približn vlke, hjo...sm skor popizdu, sam je res, da je mogu 2 različne barve zmešat, pa še to mi tko naredu, da je KO original, se ne opazi, da je blo farban...pošteno delo....

drgač pa, poglej si tile dve strani... pr drugem si poglej kak je skuterje uštimo, kolk mislš, da je stal, da ti ceu skuter po airbrusha??? :S woooww :D :kva2: :kva2: :kva2:

Farbanje 1

Farbanje 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am Rozmana pa poznam oz. tko ga poznam vem ker je, tamav rozman al kros al supermoto fura nwm točn, uglavnm sta kul oba in tamav in fotr čeprov je tamavga bl mal doma :D Jaz sem od nega dobu prvo informacijo kako valčke zamenjat hehe :D Am ja airbrush vem de je drg nek sm slišou de kvadratn meter pride 70k sam nwm pri kermu. Uglavnm airbrush mi definitivno ne pride v poštev ker mi tut ni pretirano všeč, sej ne rečm je umetnina sam mam rajš kr standard :D Kok pa računa za airbrush drgač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

http://www.rozmandesign.com/rozmandesign/i...runer1stran.jpg

kle si poglejte moj skuter sm ga barvov pr rozmanu! zarad veze je pršlo mau cenej drgač je pa od 40.000 do 150.000 sit odvisn od zakompliciranosti grafike!

a mogoče gdo ve ko se barva žmigovce? al je kej važn kera barva je da se skos vid??

jaz sem jih kar z navadnim sprejem pošprical pa se je lepo vidlo skozi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako barvam na steklena vlakna. če prav razumem moram najprej pokitat(kakšn kit pa?), pol pa špric kit pol pa tista barva ki jo želim. in kolk moram jest zdj te barve nabavt za štrihanje polovice skuterja? kolk sprejev aj pa dl? :?

Jumb0 NRG: dej mi povej cifro od tele barve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš v trgovino z barvami pa rečeš da rabiš kit za kitanje plastik in da potrebuješeš še špric kit! Ko to kupiš greš domov pa začneš kitat! Ko je zakitano pobrusiš z šmirgl papirom tam nekje od 100-150,potem ko je pošmirglano pa naneseš drugi nanos kita in pol spet brusiš. Če hočeš met res vredu narejeno še daš gor tretji nanos in ponoviš brušenje! POtem naneseš šprickit! Ko se posuši še lahko kje pošmirglaš z finim šmirgl papirom če so kje kake napakice in še enkrat anneseš špric kit! potem pa še kupiš željeno barvo ter pobarvaš :devil:

aja za pol skutera lahko kupiš malo majn kot pol litra barva..rajše kupi malo več kot premalo

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lepo zgleda zdej tole, sam moram barvo zadej dol zbrusit, ker sem ga mal polomu z ulivanjem steklenih vlaken, pa še tank za olje mi napoto dela.

aja, kva pa če grem jest zdej poštrihat spojler za avto. isto šprickit gor pa ene par nanosov barve pa lak. cifro od barve imam. ampak a bo barva kj drugačna kot original, ker mal zbledi čez čas zarad UV.

tko d na avto je pol mal bol bleda kot pa ne svežem spojlerju. aja, pa avto pol zapeljejo v peč-a bo pol dobr tak štrihanje brez peči? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!