Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Ps:verjetno si bolj malo skuterjev videl,da nerečem vozil,(razen Suzukija) namreč jaz sem dozdaj v vseh skuterjih videl,da stojijo akumulatorji pokonci kar je tudi za normalno znamko samoumevno,če nedrži me pač ostali z ležečimi baterijami v skuterjih popravite!!!! :whistle:

Malaguti F12 Phantom: spredaj, stoječi

Malaguti F15 FireFox: zadaj, stoječi

Gilera Nexus 500: zadaj, stoječi

kako pa naj bi bil drugače postavljen navaden kislinski akumulator, kot pa pokonci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa naj bi bil drugače postavljen navaden kislinski akumulator, kot pa pokonci?

Suzuki burgman 250 od 01 dalje pod krmilom v predalu leže!Lahk slikam,če češ :whistle:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Prosim za pomoč, zima je izčrpala originalni akumulator in potrebno ga bo mejati, preletel sem temo a nisem našel konkretnega odgovora na mojo dilemo...

Ali lahko nadomestim akumulator:

YUASA YTX12 BS

Voltaža: 12V

Kapaciteta: 10Ah

Polnilni tok: 1,2 A

Zagonski tok: 180A

z gel akumulatorjem tipa:

LTZ 14-4

Voltaža: 12V

Kapaciteta: 11,2Ah

Polnilni tok: 1,2 A

Zagonski tok: 230A

Dimenzijsko je akumulator od originalnega nižji za 2 cm.

Zanima me kako je z višjim zagonskim tokom v primerjavi z originalnim akumulatorjem in ali lahko to v kakšnem primeru pomeni težavo... recimo v primeru kratkega stika na žicah napeljave in podobno...?

Hvala za odgovore...

lp

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko časa vam zdržijo akumulatorji? Počasi imam dovolj tega, da moram skoraj vsako leto kupit novega :angry: , še najhuje pa je to da mi je zadnji odpovedal čisto nepričakovano, na srečo blizu doma (mislim da je bil MiGM, če se ne motim). Kakšne izkušnje imate s temi akumulatorji?

Me zanima če sem slučajno naletel na slabega? Prodajalec pravi da se jih kar pogosto menja in da naj se kar navadim, za kakšno leto ali dve naj bi bili sedaj narejeni akumulatorji... nekaj v tem smislu... :?

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalec pravi da se jih kar pogosto menja in da naj se kar navadim, za kakšno leto ali dve naj bi bili sedaj narejeni akumulatorji... nekaj v tem smislu... :?

No ja, to ziher ni res..

Oziroma samo neumno opravičuje slabe akumulatorje, ki jih prodaja.. Z MiGM jaz nimam izkušenj, tako da ne vem kako se obnesejo, ampak akumulator mora ob normalni uporabi in pravilnem vzdrževanju zdržat vsaj 4 leta.. V mojem Suzukiju je sedaj 6 leto in dela kot urca.. Yuasa firma al nekaj podobnega, original vgradnja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da mora ob normalni uporabi zdržati več kot on pravi, zato pa sprašujem če so res tako slabi, ker mi ponuja enakega. Original pravi da naj ne bi bili nič boljši, samo še enkrat dražji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ti mu povej, da če je zanjga normalno, da akumulator crkne po letu ali dveh, da je BUMBAR in da imajo nekateri akumulatorji garancije več! :)

Kupi kakšno drugo znamko pa je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko časa vam zdržijo akumulatorji? Počasi imam dovolj tega, da moram skoraj vsako leto kupit novega :angry: , še najhuje pa je to da mi je zadnji odpovedal čisto nepričakovano, na srečo blizu doma (mislim da je bil MiGM, če se ne motim). Kakšne izkušnje imate s temi akumulatorji?

Me zanima če sem slučajno naletel na slabega? Prodajalec pravi da se jih kar pogosto menja in da naj se kar navadim, za kakšno leto ali dve naj bi bili sedaj narejeni akumulatorji... nekaj v tem smislu... :?

sva že dva.

Sedaj sem kupil drugje in ne pri Gajzerju in tokrat sem kupil 130A (prej 85A) zagonskega toka in hermetično zaprtega (tovarniško zaprt) in ne tazga k ti ga gajzer prprav ko ga kupš. K mislm da je tist pol kur**a nč vredn in pol celic ne dela. Medtem ko so te že v tovarni preverjeni in zaprti.

Sedaj imam MiGM 12V 6Ah hermetičnga 130A, prej sm mel MiGM 12V 7Ah, 85A, BS model. Če pa še to nau dost bo pa treba firmo zamenjat!

ps.: Vozil se nism ama 3 mesce in je bil akuulator na toplem v sobi. Medtem ko se sestra s skuterjem ni vozila več kot pol leta in je bil skos v skuterju, ji je pa vžgal v prvo! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem zgleda da je akumulator preslab. Sem imel enakega kot ti (MiGM 12V 7Ah, 85A, BS model), pa je odpovedal po dobrem letu.

Sem spraševal kakšen zagonski tok ima pa mi je rekel tam okrog 120A ma zihr, v resnici je pa 85A. Bom vzel močnejšega, upam da bo potem OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je možnost vedno kupim enak akumulator kot je bil notri ob prvi vgradnji. Ponavadi je to Yuasa. Naslednja izbira je Bosch ali Varta.

Vsa ostala jajca za male pare kot je DELO, SAITO in ne vem kaj še ponavadi crknejo po letu ali dveh.

Včeraj sem naročil originalni akumulator za Africo preko e-baya. Cena 90 EUR skipaj s poštnino pa vem da bo držal naslednjih 5 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. V zadnjih letih vsako leto menjal enega, zmer kšni 'pocenski'. Zdaj mi je dopizdilo in je notri spet Yuasa. PA da vidim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je možnost vedno kupim enak akumulator kot je bil notri ob prvi vgradnji. Ponavadi je to Yuasa. Naslednja izbira je Bosch ali Varta.

Vsa ostala jajca za male pare kot je DELO, SAITO in ne vem kaj še ponavadi crknejo po letu ali dveh.

Včeraj sem naročil originalni akumulator za Africo preko e-baya. Cena 90 EUR skipaj s poštnino pa vem da bo držal naslednjih 5 let.

funny. meni je najdlje zdržal najcenejši fiamm. noben bosch noben exide ni zdržal tolk kot najjeftinija fiamm. Upam da se ne motiš, in da ti bo res držalo. čeprav se bojim da nebo tako. :unsure: Zdi se mi da je novejši potrošni material precej bol potrošen kot enaki produkti s konca devetdesetih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosedaj se mi je Yuasa in Varta obnesla odlično. Najdlje pa so držali Yuasa prvovgradni akumulatorji, 8 let in več. Pa nisem nikoli zganjal kakšnih znanosti in pozimi polnil akumulatorja. Jeseni sem motor parkiral in spomladi vžgal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa kaj obnesejo tile MIGM akumulatorji? Glede na to da niso ravno poceni pa bolj leva znamka sem malo skeptičen. :hmm:

Pa kje se dobi Fiamm moto akumulatorje? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par postov višje se je nekaj govorilo o njih, menda ne najbolje.. Nisem še imel, smo pa zadnjič namontirali kolegu, poročam čez kakšno leto/dve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa kaj obnesejo tile MIGM akumulatorji? Glede na to da niso ravno poceni pa bolj leva znamka sem malo skeptičen. :hmm:

Pu kurca niso vredni!

YTX7L-BS.jpg

Jst mam še zdj enga doma če ga bo kdo vzel za 10€.

Za vožnjo je v redu sam za štart je prešvoh.

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam sedaj spet not MiGM, čeprav močno dvomim v kvaliteto sem ga vzel ker je bil ravno na zalogi. Če bo spet tako hitro odpovedal kupim samo še original -YUASA, pa naj stane kolikor pač stane.

Najbolj neumno se mi zdi to, da odpove v trenutku. Običajno, če je slab akumulator motor težko vžge in veš da ga bo treba menjat, ta pa mi je odpovedal čisto nenapovedano, na črpalki...., ni dal nobenega znaka, tako da sploh nisem vedel ali je odpovedal samo akumulator ali je še kaj drugega, potem se pa znajdi v takem primeru, kje na poti daleč od doma....

Akumulator je bil star leto in pol, čez zimo pa je stal največ en mesec brez vžiganja, sicer pa sem motor redno vžigal nekje na dva tedna.

Čez zimo je lepo zdržal, potem pa kar na enkrat... :angry: Če bo spet tako hitro odpovedal pa sporočim.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj to je problem pri akumulatorju, ker je eden najbolj važnih delov motorja.

Zadnje kar rabiš je, da ti nenadoma umre nekje bogu za hrbtom. In to možnosti čisto do mrtvega, da še na poriv ne vžge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mnja. Men je crknu lani na Rihemberskem moto zboru v nedeljo ob 12h, ko je blo treba domov... Pa dobi akumulator v nedeljo ali pa rini motor domov 200 km...

No izšlo se je OK, saj so prijazni Rihemberčani poklicali kolega, ki ima servis in je bil tako dober, da mi je v nedeljo pripeljal drug akumulator iz Branika gor na njihov moto-plac, tako da smo poštimali zadevo in sem lahko šel domov. Letos zagotovo spet pridem, saj sem dolžen kar nekaj piv :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!