Skoči na vsebino

Potovanja z Zvonetom Šerugo


MOTOVILC

Priporočene objave

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

JEZ SE KR RQAZNEŽIM, KO VIDM TO GRDOSIJO :D

 

mimgrede. @DAMI34 Aprilia Caponorda ne dela već. Aguste in ducatija tud...nekako ne morm jemat kot resno potovalno yadevo. Pozabu si pa triumfa z odličnim tigrom 1200. Še 4 dni, bo to ziher EU zadeva, pol pa....bog ve :D

 

zdej grem pa u sosedn plac u bajti, pogledat Kawasakija in se še mal raznežt.....

jst neč, samo klanjal sem se pred EU vehemenco...slava jim ....

aja DINOS sem že napisal, na koncu je dinos.

pred eno uro, Fadil pravi:

Koliko si jima stisnil za tole poziranje?

pust punce zgublene, prvič v lajfu so vidle moped, pa mislile da ma tip stojnico s pomarančami. Ja valda so navalile, moja kawa je bla črna. Vpraš EU fahrerja, kako so se po balkanu klanjali i komu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 3. 2019 ob 11:00, Kaldu pravi:

Ko pa začne nekdo težiti...…..

Če servis zavrne garancijsko popravilo, je na strani kupca do dokaže nasprotno. Odvetnik je dober samo za grožnjo, potrebna je tožba in mnenje sodnega izvedenca. V moji branži bi težko našel sodnega izvedenca, ki ve več kot serviser.

Verjemi, da v skoraj 30 letih še nisem imel tožbe zaradi zavrnjene garancije. Groženj kolerikov pa mesečno...….

ok 30 let izkušenj imaš ti.. samo se najde - le poiskati je treba pravega. izvedenec ne gleda kaj piše na vozilu temveč dejansko stanje in vzroke . ki so pripeljali do tega stanja.. 

zanimivo je , koliko stvari izbrskajo izvedenci za katere na servisih nimajo pojma ali niso seznanjeni z navodili , ki jih je predpisal ali naknadno spremenil proizvajalec..

pred 11 urami, krucymucy pravi:

Pa enkrat mu je sel lezaj kotnega prenosa, ker je zjebal semering in se vozil dalje brez olja.

Jako jebeno.

a ni motor star dobri 2 leti?  a semeringi zdržijo samo toliko? slab kitajski material ?šparanje?  in kakšen je to ležaj da ni zaprt in trajno podmazan , da bi delal brez olja? šparanje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, thumper said:

a ni motor star dobri 2 leti?  a semeringi zdržijo samo toliko? slab kitajski material ?šparanje?  in kakšen je to ležaj da ni zaprt in trajno podmazan , da bi delal brez olja? šparanje ?

Ne vem koliko je bil star motor.

Semering zdrzi po asfaltu dolgo. Mogoce tudi po terenu ce kdaj ocistis okoli njega.

Najbrz ni kitajski.

Varcujejo vsi, nekateri vec.

To je taksen lezaj da ni zaprt. Ne more bit trajno podmazan ce ni zaprt. Ne dela brez olja, oz. pri Zvonetu je nekaj casa.

Sem ze dve vrstici zgoraj napisal.

 

Ce te se kaj zanima kar vprasaj.

Dejstvo pa je, da se po cestah vozi veliko GS-sk z veliko kilometri in vecina tega se ni menjala. Zna pa po 15 letih semering spustiti ja. Meni se zdi to kar lepa doba, ampak kaj pa jaz vem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, IZTOK pravi:

Samo spodobno opremljen BMW te stane z kufri najmanj 21000 Euronov, yamaha pa z polno opremo, celo elektronsko nastavljivim vzmetenjem in kufri kaksnih 16000. To je 1/3 vec, motorja ziher ne dobis toliko boljsega.

:eek: japajade ... 19100e..

 https://www.kmc.si/si/yamaha-xtz1200e-super-t-n-r-raid-edition-2019-i36497.shtml#technical-tab

ti si 9-ko okol obrnu ..

suha suhcana se začne pri 14595e..

https://www.kmc.si/si/yamaha-xt1200z-super-t-n-r-2019-i35431.shtml

gs-ka se začne pri 16050 ..  torej kje je tvojih dobri 33% https://www.bmw-motorrad.si/sl/models/adventure/r1200gs.html

10% je dražji gs in nič več..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 3. 2019 ob 14:00, DAMI34 pravi:

Ne vem, ampak nekje na nekem "rusky" potovanju sem prebral, da je Ktm1190 en kurc, vse narobe, vse neki ne dela, pa še podpora da ni vredna nič. 

Tak da, po mojem je samo in zgolj en motor primeren za potovati:

BMw in nič drugega.

Sori Kmete ampak sem moral.

Ps. Folk zmore potovanja po svetu z vsakršnim jajci, sem pa vesel, če se komu podaljša , ker vozi EU ali kako drugo kvaliteto.

Ravno včeraj me je diametralno nasprotje gorečega EU vernika, lastnik jamahe tenere prepričeval, da bi moj moped moral že zdavnaj crkniti in da je za na odpad, vključno z beemweji.

Jaz sem pa skozi premišljeval samo eno:

P**** a bo guma zdržala do doma, al bom vlečno službo klical, p**** a bo guma...itd.

V glavnem, ko sva z mojo popila kavo, sem ponosnemu lastniku japonskega nadstroja pomahal, zaželel srečno in povedal, da grem preci na Dinos.

Evo, tok si mislim o vseh "nadstrojih".

Na koncu so vsi na dinosu :)

 

Ma govorim ti , ni ga čez Kawasaki , sploh SX pa Z800 .....

Ob 25. 3. 2019 ob 14:22, Snecer pravi:

Tako so japonci npr. počakali "poljaka", ki je izumil C64 in nato naredili playstation itd.

Japonci so praktičen narod, na trg dajo zadevo, ki je uporabna in preizkušena.

@Kmet2 koga so tu čakali in kopirali japonci?

Kaj ne vidiš, da je to čista kopija BMW :naughty:

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snecer said:

navezuje se na Zvonka

Tudi ti se na klovna, ampak ostanimo resni in fokusirani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, thumper pravi:

:eek: japajade ... 19100e..

 https://www.kmc.si/si/yamaha-xtz1200e-super-t-n-r-raid-edition-2019-i36497.shtml#technical-tab

ti si 9-ko okol obrnu ..

suha suhcana se začne pri 14595e..

https://www.kmc.si/si/yamaha-xt1200z-super-t-n-r-2019-i35431.shtml

gs-ka se začne pri 16050 ..  torej kje je tvojih dobri 33% https://www.bmw-motorrad.si/sl/models/adventure/r1200gs.html

10% je dražji gs in nič več..

XTZ 1200 ZE imajo v Delta Team za 15500, kufri pa so ca 1200. Tega v KMC pa kar ti kupi :P

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, krucymucy pravi:

Kaj je narobe s temo zakaj ne bi imeli BMW mopeda? ?

čisto nič, naslov teme je pravilno zastavljen, vsak ZAKAJ ima svoj ZATO.

Tudi Zvonko bi znal kaj v tisto temo zapisati.

Al pa bi odprl svojo:

zakaj mi vsaka frača pobegne, upam da ni kriv BMW.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Snecer pravi:

ja, kar podobno, a tako drugače :)

 

a tako boljše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 3. 2019 ob 14:54, Snecer pravi:

na LTju si menjal že Xbroj ogledal, vsakič ko se pelješ odleti špegl, na versaču dvomim, da si menjal ogledalo

si pa zlomil šipo, ki je bila nestrokovno montirana, skupaj s ščitniki rok in je bilo premalo lufta, zato je ob padcu počila (francoska šipa ermax, ne japonska...)

spodaj klasična fotka BMWja na cesti (sveža iz fb)

Če maš BMW mu lahko privoščiš tudi vožnjo na avtovleki . Nič ni narobe s tem motorjem , samo ne da se mu več peljat .:D

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Nič ni narobe s tem motorjem , samo ne da se mu več peljat .:D

 

Ne, ne. Šoferja je začela boleti zadnjica. Ker to kar pelje in pelje, še tankat ni treba. In tako odpove voznik...

Pravzaprav v primeru BMW-ja asistenco potrebuje voznik in ne motor...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 3. 2019 ob 14:22, Snecer pravi:

 koga so tu čakali in kopirali japonci?

Čakal premiero Top Guna, pogledal film, pojedl kokice in zjutraj skopiral od Američanov. No, pri Poršu 353, ki se je pojavil v filmu se jim je malo zataknal… ratal tole čudo

DaiCopen.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Joker pravi:

 

Ne, ne. Šoferja je začela boleti zadnjica. Ker to kar pelje in pelje, še tankat ni treba. In tako odpove voznik...

Pravzaprav v primeru BMW-ja asistenco potrebuje voznik in ne motor...:D

nisem hotel biti tako direkten , ker je to boleč udarec za Kawasakijevce :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh potočki ja...me je spomnil na tole :P je pa res, da ni nekega modrovanja zraven zapisanega, razn gas in douge luči :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo,da gledate njegove filmcke,dajte se se subscribe,da bo vec sluzo od ogledov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 3. 2019 ob 17:56, Kugelschreiber pravi:

DELUSION OF GRANDEUR NA POLNO. Dec s svojim modrovanjem folku, u bistvu tud meni, rešuje lajf.

se mi zdi, de temu decu nikol ni dolgčas samim s sabo. . 

Lahko pride k nam v Rajhenburg filmčke snemat. Za vsak ko se uščije mamo večje luže, kot tole na posnetku. Pa sej je fajn... Tak lepo blatnike odznotri spuca. Pa zdle sol iz podvozja. Pa tamau je tudi čist navdušen ko testira škorne, če še dihtajo.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

DELUSION OF GRANDEUR NA POLNO. Dec s svojim modrovanjem folku, u bistvu tud meni, rešuje lajf.

se mi zdi, de temu decu nikol ni dolgčas samim s sabo. . 

 

 

 

Sama faušija ste, tudi jaz bi bil zdajle tam in fu..l mlade pičke! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!