Skoči na vsebino

Honda VFR 750/800 (+VTEC)


Noise

Priporočene objave

sklopka zamenjana,zdej spet laufa....treba naredit danes en kratek preiskus....hja,ketna je po vsej verjetnosti še originalna,sem pa tudi razmišljal zamenjat v kratkem,skupaj z zobniki,da imam potem mir.Ko pridem z daljše fure,skoraj vedno očistim in namžem tako,da od slabega vzdrževanja to težko,da bi bila že čisto zanič.

za skurjeno sklopko se je zdelo pa tudi mehaniku na Hondinem servisu čudno,je pa moožno....kakšno nažiganje,štarti,dvigovanje motorja pod sklopko....ali pa,da je bil razsut,pa so menjali števec...sam jaz tega nisem počel...pa prva lamela je bila izrabljena pod minimum,skoraj brez oblog;,izgleda,da je ta pregrevala vse ostalo,vmesni diski so bili na zobkih malce vijolični,kar je znak pregretja....sem zamenjal za vsak slučaj kar vse,komplet z novimi vzmetmi (ki so tudi bile malo mehkejše od novih in kak mm krajše).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Že dlje časa iščem lepo ohranjeno VFR, letnik 2006-2007 z ABS z "ne preveč " kilometri od prvega lastnika. :whistle: Večina se jih prodaja že dlje časa (cena ni primerna situaciji na trgu) ali pa so iz uvoza (neznano poreklo)...

Našel eno lepo z malo kilometri (8k),za znosno ceno je pa uvožena iz IT in v posredniški prodaji, tako da si mnenja o lastniku ne morem ustvariti in na ASu pravijo, da ne morejo videti servisne zgodovine. Če niso cele "previjačili" je kilometrina realna, ker se vidi na vseh detajlih (napeljava, feltne, hladilnik, barva,ročke, stopalke, gumjasti deli..), sigurno pa to seveda ni. Letnik je "leto prve registracije", kar verjetno ni nujno res v kolikor je motor uvožen iz tujine? Leto izdelave je iz VIN številke vidno in je leto pred letom prve registracije...

Če kdo pozna koga, ki menjuje in prodaja primereno VFRjko prosim za PM.

Ena srebrna je šla pred 2 dnevi,12.000km, kot nova,letnik 2005,okvirnacena je bila 5.500€,se je še dalo menit za ceno...od prvega lastnika vItaliji,2 uri vožnje od tu.Nekdo je šel dol po izpuhe in jo je videl vživo,nekdo iz foruma.Dobiš,dobiš,sam iskat moraš! Jaz sem jo sicernabavil preko mojega (bivšega) mehanika preko trgovine v Italiji indobil to kar sem.Če bi jo še enkrat kupoval (glede na to,da sem videlceno,za katero jo je on gor pripeljal), bi jo šel sam iskat,pa še 2000€bi prišparal.Hočem reči,dobiš tudi iz tujine odličen motor,svetujem ti pa,da ga greš iskat sam direkt do lastnika,sicer se nikoli ne ve...ponavadi ti tpošten lastnik ne skriva servisne knjige in dobiš zraven vse kar ti pripada,mene so pa nadrsali in na ceni in še na čem...

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ena srebrna je šla pred 2 dnevi,12.000km, kot nova,letnik 2005,okvirnacena je bila 5.500€,se je še dalo menit za ceno...od prvega lastnika vItaliji,2 uri vožnje od tu.Nekdo je šel dol po izpuhe in jo je videl vživo,nekdo iz foruma.Dobiš,dobiš,sam iskat moraš! Jaz sem jo sicernabavil preko mojega (bivšega) mehanika preko trgovine v Italiji indobil to kar sem.Če bi jo še enkrat kupoval (glede na to,da sem videlceno,za katero jo je on gor pripeljal), bi jo šel sam iskat,pa še 2000€bi prišparal.Hočem reči,dobiš tudi iz tujine odličen motor,svetujem ti pa,da ga greš iskat sam direkt do lastnika,sicer se nikoli ne ve...ponavadi ti tpošten lastnik ne skriva servisne knjige in dobiš zraven vse kar ti pripada,mene so pa nadrsali in na ceni in še na čem...

Ja res je bla kot nova :worship: (neverjetno kaj vse se dobi na E-bayu)

Sam zdaj ima original avspuhe in pri meni pojejo 4 Laser Extreme trombe :yea1::yea1::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo sicernabavil preko mojega (bivšega) mehanika preko trgovine v Italiji indobil to kar sem.Če bi jo še enkrat kupoval (glede na to,da sem videlceno,za katero jo je on gor pripeljal), bi jo šel sam iskat,pa še 2000€bi prišparal.Hočem reči,dobiš tudi iz tujine odličen motor,svetujem ti pa,da ga greš iskat sam direkt do lastnika,sicer se nikoli ne ve...ponavadi ti tpošten lastnik ne skriva servisne knjige in dobiš zraven vse kar ti pripada,mene so pa nadrsali in na ceni in še na čem...

Uvozil in prodal sem kr neki motorjev in ti garantiram,da 2000eu nikoli ne gre zaslužit na motorju-tudi,če bi bili potni stroški enaki nič in seveda živci,čas!Eni bi se kar tako vozili in gledali motorje po Italiji...a po drugi strani "jokate"ko greste gledat 2 ali 3 motorje v Slo in pač niso v stanju,ki ga pričakujet!

Me zanima kaj boš reku trgovcu,ko boš plačal motor on pa ti bo za tem povedal,da ti zato ceno ne bo izstavil računa,pač pa bo na računu tolk in tolk!?

Vsaj 60%(prej ful več) trgovcev ti napiše račun za dost manj!

V Italiji po večini lastniki "založijo" servisno knjigo,ker se jim pač po poteku garancije ne zdi pomembna.Sploh,če "vedo",da bodo dali motor v račun za novega saj jim trgovec ne,da zaradi servisne niti centa več!Seveda pa se najdejo zelo lepi primerki z ali brez servisne!Tako v Sloveniji,kot Italiji,Nemčiji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tanova VFR 1200 že v akciji :yes:

men je to na sliki zelo grdo. pa ta barva od CBR, :SS: morde bo u živo, pa u kaki drugi barvi lepša. sigurno pa je zelo dognan in napredn stroj. . .

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih sem hotu prilimat link nove VFR,ujete na fotgrafiranju v Alpah....ampak za tiste,ki bi radi še prebrali za kaj gre..http://www.motosvet.com/nova-honda-vfr-1200-2010-ujeta-%20v-alpah.html

Sesir...

Kakorkoli,se strinjam,da dobiš v tujini marsikaj,sam glej,videl sem račun za koliko jo je tip odkupil in vem,da je bilo to skoraj polovico cene,katero sem plačal jaz...pa naj si bo gorivo,stroški,homologacija...vseeno to ni naneslo celih 3000€,verjemi ali ne.Za tak denar bi danes dobil letnik 2006-2007..ampak tip jo je pač prodal za takrat nekje tržno ceno pri nas,glede cene se pa tudi ni dalo kaj dosti pogajati...glede na to,da je mehanik,sem se komaj zdilal,da mi je vsaj olje v motorju zamenjal!Lahko pa Sulico vprašaš kakšno je bilo olje v zavorah in sklopki,ti bo on povedal.Pa da ne govorim,da smo od trgovca v Italiji čakali dokumente več kot en mesec! Upam,da imaš ti boljše izkušnje s tem.

Glede na to,da je pri takih km,kot jih ima sedaj,šla sklopka,je bil po možnosti celo na tleh,menjan ali zbit števec ...vse lepo in prav,če ne bi bil jaz tako neumen,da sem verjel njemu,ker se pač poznava že od malega.Da mu ne bi delal poslovne škode,ne bom povedal za koga gre,definitivno pa k njemu ne grem več,ker ni bil fer do mene.

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno je sicer kot praviš,da ti izstavijo račun za manjšo vsoto,ampak 3 jurje manj pa tud mal težko verjet...imam njegov račun tu,v mojem predalu...poznam pa še enega iz moje okolice,ki je tudi uvozil ogromno motorjev...je rekel,da preko trgovcev,trgovin ne kupuje več ničesar,samo direkt od lastnika...zakaj tako pa verjetno veš ti bolje od mene.(čeprav je meni tudi obrazložil zakaj tako)

Kakorkoli,ZAKON! Nova VFR je tu,torej bodo naše mal zgubile na ceni...bomo lahko kakšno bolj novo kupili ;)

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno je sicer kot praviš,da ti izstavijo račun za manjšo vsoto,ampak 3 jurje manj pa tud mal težko verjet...imam njegov račun tu,v mojem predalu...poznam pa še enega iz moje okolice,ki je tudi uvozil ogromno motorjev...je rekel,da preko trgovcev,trgovin ne kupuje več ničesar,samo direkt od lastnika...zakaj tako pa verjetno veš ti bolje od mene.(čeprav je meni tudi obrazložil zakaj tako)

Verjemi,da sploh ne!Sploh,če je kupil več motorjev na enkrat!Sem doživel že še večje razlike!

Največ,do zdaj sem čakal na papirje 3mesece!Po mesecu je že moral posredovati moj bratranec,ker se jaz nisem uspel nič zmenit!

Po dveh pa je klicala moja sestrična,ki je pravnica in zadeva se je zaćela premikati!Potem pa še trgovec kljub dogovoru ni želel plačati odjave.In natp še "večji"problem.Agencije ne pošiljajo papirjev-v tujino pa sploh ni govora.In tako se je potem sestrična dogovorils,da so poslali papirje po povzetju na njen naslov.No je pa to najhujši primer,ki sem ga doživel.Primerov,da sem čakal okoli mesec dni pa je bilo velik.Dejansko pa je vse odvisno od pokrajine in agencije.Potem pa je tu še seveda trgovec,ki včasih več dni,tednov ne odnese papirjev na agencijo in potem na pošto!

Če mi ne verjameš za razlike v cenah na računih ti lahko pošljem na ZS nekaj primerov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da sem verjel njemu,ker se pač poznava že od malega.Da mu ne bi delal poslovne škode,ne bom povedal za koga gre,definitivno pa k njemu ne grem več,ker ni bil fer do mene.

Pri denarju se vse neha. Jaz bi mirno objavil kdo je ta mehanik, kolega verjetno itak nista več. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi,da sploh ne!Sploh,če je kupil več motorjev na enkrat!Sem doživel že še večje razlike!

Največ,do zdaj sem čakal na papirje 3mesece!Po mesecu je že moral posredovati moj bratranec,ker se jaz nisem uspel nič zmenit!

Po dveh pa je klicala moja sestrična,ki je pravnica in zadeva se je zaćela premikati!Potem pa še trgovec kljub dogovoru ni želel plačati odjave.In natp še "večji"problem.Agencije ne pošiljajo papirjev-v tujino pa sploh ni govora.In tako se je potem sestrična dogovorils,da so poslali papirje po povzetju na njen naslov.No je pa to najhujši primer,ki sem ga doživel.Primerov,da sem čakal okoli mesec dni pa je bilo velik.Dejansko pa je vse odvisno od pokrajine in agencije.Potem pa je tu še seveda trgovec,ki včasih več dni,tednov ne odnese papirjev na agencijo in potem na pošto!

Če mi ne verjameš za razlike v cenah na računih ti lahko pošljem na ZS nekaj primerov.

ne,sej ne da ti ne verjamem,če si jih sam več uvažal,gotovo bolje veš od mene.Hočem reči,da tale tadrugi uvaža motorje samo direkt od lastnika in ponavadi so papirji nared takoj,mooče v parih dneh.Ko so vmes posredniki in firme,pa zna trajati.Pri meni je bilo tako,da sem tega ''uvoznika'' klical skoraj vsak dan,ker po enem mesecu še vedno nisem mogel poravnati celotne kupnine in motorja peljati na tehnični.Pa je vpričo mene klical dol in dokler jim ni zagrozil s finančno policijo,ni bilo nič.Potem so pa papirji čudežno prišli v 2 dneh.Namreč imel sem že namen aro vzeti nazaj in odstopiti od dogovora ,da mašino vzamem.In mogoče bi bilo bolje,da je ne bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne,sej ne da ti ne verjamem,če si jih sam več uvažal,gotovo bolje veš od mene.Hočem reči,da tale tadrugi uvaža motorje samo direkt od lastnika in ponavadi so papirji nared takoj,mooče v parih dneh.Ko so vmes posredniki in firme,pa zna trajati.Pri meni je bilo tako,da sem tega ''uvoznika'' klical skoraj vsak dan,ker po enem mesecu še vedno nisem mogel poravnati celotne kupnine in motorja peljati na tehnični.Pa je vpričo mene klical dol in dokler jim ni zagrozil s finančno policijo,ni bilo nič.Potem so pa papirji čudežno prišli v 2 dneh.Namreč imel sem že namen aro vzeti nazaj in odstopiti od dogovora ,da mašino vzamem.In mogoče bi bilo bolje,da je ne bi.

Ojej ma nism vedu da si tako nezadovoljen :unsure:

Res je čudno, da pri 28.000km moraš menjat sklopko, verjetno se je tip pred tabo vozil po mestu :whistle: ........sej pa drugač ti motor dela kot urca tako, da vsaj s tem se lahko tolažiš :naughty: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojej ma nism vedu da si tako nezadovoljen unsure.gif

Res je čudno, da pri 28.000km moraš menjat sklopko, verjetno se je tip pred tabo vozil po mestu whistle.gif ........sej pa drugač ti motor dela kot urca tako, da vsaj s tem se lahko tolažiš trance_25_naughty.giftrance_43_wavetowel2.gif

Nisem reku,da sem nezadovoljen,ni mi pa všeč tak nefer odnos in malenkosti,ki se s časom pokažejo.Moram potrkat,zaenkrat res dela ko urca,vožnja z njo pa tudi ima svoj čar,še posebno če ti nekdo pred tabo celo pot naklada po blutooth-u.whistle.gif ..no,vsaj dolgčas ni..trance_21_laughing1.gif ..hehehe,vzemi kot hec,da ne boš kako drugače mislu...Ne,drugače v splošnem pa ji nič ne manjka,lepo se je vozit z njo,sploh na dolge fure,kjer še nisem biltrance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem reku,da sem nezadovoljen,ni mi pa všeč tak nefer odnos in malenkosti,ki se s časom pokažejo.Moram potrkat,zaenkrat res dela ko urca,vožnja z njo pa tudi ima svoj čar,še posebno če ti nekdo pred tabo celo pot naklada po blutooth-u.whistle.gif ..no,vsaj dolgčas ni..trance_21_laughing1.gif ..hehehe,vzemi kot hec,da ne boš kako drugače mislu...Ne,drugače v splošnem pa ji nič ne manjka,lepo se je vozit z njo,sploh na dolge fure,kjer še nisem biltrance_43_wavetowel2.gif

ČESTITKE.....to pa si lepo napisal :worship:

Juhuhu danes pa sem homologiral Laser Extreme avspuhe moje ljubice...gasaaaaa :OK:

Popravljeno . Popravil sulica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kak link na informacije glede nastavitev vzmetenja ali pa svoje izkušnje (konkretno za zadnji model in ne generične) za "močnejše karakterje" (100kg), mogoče tudi service manual (na netu je nek 200+MB fajl za VTEC 2002).

Temo sem večkrat prebral in ni zelo konkretnih informacij.

Lp,

Peter(pan)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhuhu danes pa sem homologiral Laser Extreme avspuhe moje ljubice...gasaaaaa trance_40_thumbup.gif

...no potem pa lahko db kilerje vržeš v kontejnertrance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kak link na informacije glede nastavitev vzmetenja ali pa svoje izkušnje (konkretno za zadnji model in ne generične) za "močnejše karakterje" (100kg), mogoče tudi service manual (na netu je nek 200+MB fajl za VTEC 2002).

Temo sem večkrat prebral in ni zelo konkretnih informacij.

Lp,

Peter(pan)

Iz Service manuala:

Spredaj: 6mm (0.2 in)/2nd groove from top of fork bolt - se pravi od vrha do matice.

Zadaj:

Za verzijo ABS: 7 clicks from full hard (Range = 35-40 clicks),

Standardna verzija: 2 zareza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Service manuala:

Spredaj: 6mm (0.2 in)/2nd groove from top of fork bolt - se pravi od vrha do matice.

Zadaj:

Za verzijo ABS: 7 clicks from full hard (Range = 35-40 clicks),

Standardna verzija: 2 zareza.

Mirc hvala,

te podatke sem nasel, me je zanimalo ali je kdo v praksi ugotovil, da je treba kako drugace nastavit. Pri TDMjki sem moral imeti spredaj precej bolj trdo nastavljen, da ni sla naravnost v ovinku...

Sam se se navajam na nov moped in se niso vsi cuti izostreni, malo jih pa se LeoVince zvok zmede :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No way---to much noise rolleyes.gif

Ma kaj si lulka???

Potem si moral pustiti gor originale... se te je prav isto slišalotrance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri TDMjki sem moral imeti spredaj precej bolj trdo nastavljen, da ni sla naravnost v ovinku...

Sam se se navajam na nov moped in se niso vsi cuti izostreni, malo jih pa se LeoVince zvok zmede :yea1:

Glej tudi sam sem imel na stari Fazerki spredaj do konca zategnjene, pa ni bila nič pretrda.

Na VFR-i imam spredaj original nastavljeno, zadaj pa 12 klikov, pa se mi zdi da včasih še vedno useče čez kake grbine.

Pozicija - nisem dirkač, večinoma solo, lagano sportski pa kakih 88kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej tudi sam sem imel na stari Fazerki spredaj do konca zategnjene, pa ni bila nič pretrda.

Na VFR-i imam spredaj original nastavljeno, zadaj pa 12 klikov, pa se mi zdi da včasih še vedno useče čez kake grbine.

Pozicija - nisem dirkač, večinoma solo, lagano sportski pa kakih 88kg.

Hvala.

P.S: Sva pa skoraj hkrati začela na motosvetu :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole so mi napisali:

"We are very pleased to tell you that the new VFR 1200F

will be launched online on Thursday 8th October at

12.00 CET (11.00am GMT).

On the website will be films, downloads, full technical specs, interviews, animations of new technologies,

360° of all three colours and much much more"

tole bo res konec zgodbe o VFR kot jo poznamo do sedaj. Škoda.

@ Mirc: a imaš novo PO tablco pa modro belo opremo, pa sivga schubertha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!