Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

misliš u Vrtojbi... Hmmm težka bo. Ni interesa za kej podobnega tle... NAŽALOST

bom pa omenu, nikol ne veš :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Česa takega bi se tut js z veseljem udeležil, čeprav nisem po letih glih junior.....se pa rad pelem s krosom!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Salsa dans je blo v Ležnu noro :kva2: :kva2: Škoda, da nisi mogu prit, je bil zraven Gorazd ;) Aja pa sam dvakrat sem zletu. Letel, ga je pa že kr (sam ne dolg) glede na to, da sem bil 4. na motorju po poškodbi :lol1:

PS: Tudi jaz bi šel kdaj takole, da bi mi povedali, kaj delam narobe, oziroma kje bi se dalo kej izbolšat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti lahko pomaga že en k ne vozi crossa ampak ga redno spremlja,men je pomagou kolega,ki je z gledanjem boljših in hitrejših primerjal stil vožnje in posledično odkrival napake in pomanjklivosti,nekateri se tut snemajo....

že sam če greš na progo kjer je veliko fantov ki trenirajo,se ustaviš na odseku in opazuješ,kje zavira,držo,kje pospešuje....sam voljo je treba met

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti lahko pomaga že en k ne vozi crossa ampak ga redno spremlja,men je pomagou kolega,ki je z gledanjem boljših in hitrejših primerjal stil vožnje in posledično odkrival napake in pomanjklivosti,nekateri se tut snemajo....

že sam če greš na progo kjer je veliko fantov ki trenirajo,se ustaviš na odseku in opazuješ,kje zavira,držo,kje pospešuje....sam voljo je treba met

Ma sej smo se že snemal tudi mal, samo to je že dolgo nazaj. Pa ponavadi smo vedno tam vsi z motorjem in se vsi naenkrat zapodimo po progi, tak da potem težko vidiš, kako se drugi vozjo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kolk bi blo pol interesentov za šolo motokrosa?

Cene u tujini so od 100 EUR dalje na dan, tko da to je verjetno največji problem????

Pa vseeno, kaj bi interesenti radi in za kolk? Vse je možno, če je volja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tamauga bi bil pripravljen odšteti, če bi bilo nekje na tem nivoju, kot je bilo v Šentvidu recimo ene 30 € na dan. Tu in tam po recimo 2-3 dni. Pa ne zato, ker bi bil tako dober, sploh ne, ampak zato, ker mu to veliko pomeni in ima to rad in je to zanj lepa nagrada, če je ''priden'', 100x boljša kot igrica za računalnik, nov Bdaman, nov avtomobilček in kaj vem kaj še vse, pa še razmiga se pošteno.

Zase ne bi bil interesent, ker nimam tekmovalnih ambicij (no, včasih kje poskušam nekaj časa zadrževati za sabo koga, ki ni toooliko boljši od mene :D), nimam kondicije, sem prestar, vozim se toliko, kot mi paše in kakor mi paše ter uživam.

Popravljeno . Popravil mimixtz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi se z veseljem učil tehnike motokrosa, če bi se smel te šole udeležit s hardendurco. :whistle:

100 eur se mi zdi sprejemljivo. No, odvisno za kok ur je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi jaz imel to možnost bi se z veseljem udeležil česa takšnega. Zelo bi bil pa vesel, če bi bil kdo iz mojega okoliša (velenje) pripravljen reskirai kakšno urco, da bi mi malo razložil kakšne napake delam in kaj moram popraviti, ker bi se zelo rad naučil. Vem da mi gre iz tedna v teden bolje ampak vseeno bi rabil nekoga, ki pri tej stvari ve malo več kot pa jaz :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zgleda, da se nas bo nabral, da štartamo z učenjem. :worship: Dejmo še mal počakat, da vidmo če je še kdo in se naberemo, pa udarmo en fajn športni dan. Če koga skrbi, da bi premal odnesu, ni panike. Lahko nardimo tak program, da boste drug dan mislil, da je čez vas vozu buldožer, k je progo ravnal, kolk pa kdo odnese je pa odvisno od posameznika. V enem dnevu se pač ne da vse na trenirat, da se pa ogromno naučit in to pol sam trenirat. Sej un pregovor drži, da mojster dela vajo in vaja mojstra. To vam povem iz lastnih izkušenj, ker sem dal čez šolo J. Sitarja, pa Jelena in Kerna. :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Popravljeno . Popravil Pirurirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud takoj za. Noben nasvet nikoli ni odveč! Če se bo kej organiziralo, upam d bo tud tle kej pisal.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo uporablja čepice od kirurgov na zračnem filtru??? Zanima me predvsem, kako jih kaj gor namontirate. Ali, date "čepico" prej na filter in ga nato namontirate, ali filter prej namontirate in nato čez še čepico :hmm:

surgerysm15b7k.jpg

Lp

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bom pa do nasledenga tedna brez motorja :closedeyes: pršu, pogledu, kupu

Zdej pa Yamaha :worship:

Glede šole... Moje mnenje je da bi bla boljša dvodnevna šola, npr. čez en vikend, pa da bi blo odvisno od posameznika al se odloči za en ali 2 dni. Tle bi biu edin problem prenočišče; nimamo kr usi kemperjev...

Drgač pa tut enodnevna ni slaba sam ne da se vsega predelat. Pa mislm de je 100€ čist sprejemljiva cena za nekoga ki bo lekcije iz motokros šole potem trenirov ->natrenirov.

Povpraševanja bi blo pa pomoje dost, glede na to da je velik motokrosistov ki so začel pri 14, 15 letih pa si želijo boljše vožnje.

Pa pravo progo izbrat! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peter dobr si to naumil, te čepice mislm. Jest mam to varianto, kupljeno prov za to. Plačal cca 20 eur in je čist noro. Najprej dam gor filter, potem filter skin (če si predstavlaš kot najlonka čez) in pol še to čepo. In to mam za celo dirko, vse une moje vožnje, k jih pelam. Filter in filter skin namažem, čepo pa sam nataknem čez in pol sam dol vlečem. Za trening nikol ne pustim samo filtra, ker se manj umaže in porabim manj čistila. Se pozna tako v denarnici in še ekološko prijazno.

Za šolo Rexton je problem že 1 dan. Cenovno mislm. Če se pa najde spoznor, lohk organiziramo cel teden. Tud u Španiji če je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peter dobr si to naumil, te čepice mislm. Jest mam to varianto, kupljeno prov za to. Plačal cca 20 eur in je čist noro. Najprej dam gor filter, potem filter skin (če si predstavlaš kot najlonka čez) in pol še to čepo. In to mam za celo dirko, vse une moje vožnje, k jih pelam. Filter in filter skin namažem, čepo pa sam nataknem čez in pol sam dol vlečem. Za trening nikol ne pustim samo filtra, ker se manj umaže in porabim manj čistila. Se pozna tako v denarnici in še ekološko prijazno.

Najprej filter in ujamem vijak potem čepo in vržem ven vso svojo jezo, da vijak pod čepo zategnem. Potem še preverim če se je zataknila pod rob kletke in da se kletka dobro prilega. Če bi pustu rob mi ne pomaga če mam gor sto filtrov.

Za šolo Rexton je problem že 1 dan. Cenovno mislm. Če se pa najde spoznor, lohk organiziramo cel teden. Tud u Španiji če je treba.

Popravljeno . Popravil Pirurirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zaenkrat delam takole:

Spucan filter naoljim, nato pri stičnih površinah še namažem malo masti, nato pa to čepico čez (tako, da ta elastika ostane v notranjosti filtra). Na koncu z vijakom prebodem čepico in vse skupaj namontiram na air box, da lepo sede in zategnem.

Sem pa nekje že slišal, da ni dobro dat te čepice že prej gor, ker naj nebi dobro tesnilo na stični površini in zato tudi sprašujem. Je pa res, ko dam čepico dol, je po celi stični površini lepo prepojena s tisto mastjo :hmm: . Kaj pravite, bi moralo to dovolj tesniti??? Irt32, klemen_blueboy, ...drugi strokovnjaki ;)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zaenkrat delam takole:

Spucan filter naoljim, nato pri stičnih površinah še namažem malo masti, nato pa to čepico čez (tako, da ta elastika ostane v notranjosti filtra). Na koncu z vijakom prebodem čepico in vse skupaj namontiram na air box, da lepo sede in zategnem.

Sem pa nekje že slišal, da ni dobro dat te čepice že prej gor, ker naj nebi dobro tesnilo na stični površini in zato tudi sprašujem. Je pa res, ko dam čepico dol, je po celi stični površini lepo prepojena s tisto mastjo :hmm: . Kaj pravite, bi moralo to dovolj tesniti??? Irt32, klemen_blueboy, ...drugi strokovnjaki ;)???

Kje pa dobiš te čepice :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa dobiš te čepice :?

A poznaš kako medicinsko sestro v Celju, al pa že bolš dohtarja ;) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ko snameš filter, se pozna kaj prahu?

Če ga, ni je zmaga tvoja :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič, ko je bilo res prašno, vozilo se nas je 5 komadov, videl pa nisi 5 metrov naprej, je bila ta čebica čisto rjava. Pod njo se je pa na filtru poznalo čisto malo rjavo na spodnjem delu filtra. Mel sem pa že 4 furo od zadnje menjave in oljenja filtra. Čepico menjam pa po vsaki furi razen, če res ni blo prašno in če so bili "perfektni" pogoji ;)

PS: Vseeno sem zamenjal in opral filter :yes:

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!