Skoči na vsebino

Aprilia RSV Tuono


Noise

Priporočene objave

siks prej kot moj EGO je bil tvoj ranjen z izjavo o dnevu in noči. Veliko si se opiral na to primerjavo.

 

Nikoli ni nobeden rekel da Aprilie nimajo težav. Jih imajo. Tudi zelo podrobni opisi so kako jih odpravimo. Tudi na tem forumu.

 

Ta star model ima problem na sklopki zaganjača (60€ + delo ki lahko opraviš sam če imaš malo žilice), ki crkne če ustrajaš pri zagonu s slabo baterijo. Druga serija ima težave s statorjem (ne vem točno cene) in ni mogoče predvidet kdaj ali če sploh crkne. V nekaterih primerih (bolj na RSV) se zgodi da se glavni števec kilometrov zresetira.

Za V4 pa ni nekih težav ker je še razmeroma novo.

 

Ostalih napak pa dobesedno nimajo. Sam imam "ta staro" se pravi prvo serijo že 7. leto. In ja, od takrat sem zamenjal samo to sklopko zaganjača! No ja in ene 2 bateriji, olje filtri,... Prijatelj ima 2006 (druga serija), ki jo je kupil novo in je brez napak do danes, drugemu prijatelju (letnih 2006) pa je crknil stator.

 

To lahko rečem da so doživete moje izkušnje iz 1. roke. Ne barske kvante.

sori, mene je zmotlo ta "dan in noč", zato sem se pa na to zapičil. nimam pa nč proti, če ste lastniki tun tako zadovoljni s svojim motorjem, še več, prvošim vam. zato pa tut vi ne pljuvajte tako vneto po konkurenci, ki to po vaše ni, tudi sam ne pljuvam po vaši izbiri. sploh pa, ker verjetno večina vas ni vozla vseh primerljivih modelov, sam pa tudi še nisem tune. ne rečem, da je ne bi mel, z veseljem bi jo sprobal, da vidim, če je res toliko na vaših besedah. sam dokler nimam dovolj denarja za motor in mi povrhu še ni všeč, si ga pač ne bom kupil. ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi: Tuono je slečena Mille.

Kaj kurac je potem Z ali FZ ali CB? Oblikovalski presežek?

Me kdo heca al kaj?

In ja mimogrede, sam imam Tuono..kupil lani, staro 7 let za dobrih 5 jurjev..

na novo je blo treba pretesnit vilce (Ohlins na dve leti)..vredno vseh 50 evrov na leto (sploh če pomislim kako sranje od vilic ima "konkurenca)..

Letos bo dejansko treba zamenat sklopko zaganjača..če mal pobrskaš in najdeš original dele prideš skozi z 250 evri..pa še to je samo zato, ker se je prejšnji lastnik vozil s slabim akujem..če pomislim koliko bi plačal, da bi na konkurenci bremze porihtal me na rit vrže..

tretjič..Z750..tako opevani streetfighter (a ste resni al kaj???) je natanko dvakrat manj udoben kot tuono z Ohlinsi.. mogoče bi Maus komentiral udobje ko je s FZ1 prešaltal na desetko (ninjo..ki seveda buta v rit da ni za zdržat..aja???)

 

Jest na svojem Tuonotu ne rabim nič predelovat..nimam ga zato da bi ga občudoval..mam ga zato da se vozim..

Mimgrede, ne vem zakaj so OZ feltne še zmer cele..zgleda da se jest po enih drugih cestah vozim..

 

In ja..ta nova naked konkurenca z vzhoda je isto zanič kot ta stara..edino kar mi je nekako všeč je poraba goriva..

Jest upam da uživate med tem ko vam vse drajsa po tleh..ko rihtate vzmetenje, zavore..dajete gor druge zračne filtre pa auspuhe da dobivate še bolj ogabne zvoke..

In ker nikakor Aprilia Tuono ni edini naked na tržišču (pa še skos se kvari), moraš bit res nekaj posebnega da greš probat street ali speed tripla in nato kupiš Z750 ali Z1000..jest tega ne bom nikoli razumel..zgleda da nekaterim kvaliteta vožnje ne pomeni nič..

 

In ne mi spet o izgledu..

matr zej si se pa razpizdil.

lej, še vedno sem mnenja, da redko kdo na cesti izkoristi vse te vrhunske komponente, toliko izkušenj mislim, da imam. ne rečem, da jih ti ne, te ne poznam, po moje jih večina ne. ti pa obljubim, če bom kdaj spremenil mnenje, mogoče po tem, ko bom tuno tudi v živo lahko sprobal, boste tukaj v tej temi prvi obveščeni, da sem spremenil mnenje.

nekaj pa je 100% res: na mnenja nas, ki ne vozimo vašega motorja, se brezveze odzivate preburno in potem udarjate po naših mašinah. sam nisem nikoli rekel, da je tuna slab motor, še manj, da je krš, pa postla pa....povedal sem samo svoje mnenje, da mi vizualno ni všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zej pa še povabim vse lastnike tun/gromov, da pridejo pokazat svoje motorje kdaj na koroški konc, na golico, pa tam še kako v živo rečemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 8 let staro Tuono - 37000km......vse spila, le en sponar ketnce je popustil, strosek 30€, pa mal mojga dela, voznja z njo pa boljsa od voznje marsikaterega danasnjega konjicka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 8 let staro Tuono - 37000km......vse spila, le en sponar ketnce je popustil, strosek 30€, pa mal mojga dela, voznja z njo pa boljsa od voznje marsikaterega danasnjega konjicka.

a nimaš ti ducatija 1199? al si srečnež z dvema italijanoma v garaži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nimaš ti ducatija 1199? al si srečnež z dvema italijanoma v garaži?

je ja..

viš kako dobra je če panigaleja v garaži pusti da se pelje s tuonom :D

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam tuono in imel sem jo kratek čas, se strinjam z lastnik tuonotov je odličen motor. Ni pa tolk, da bi mi kr prhajal na njem, ker ima oh in sploh dobre komponente. Pa ne se tolk jezit, če imajo - imamo drugačno mnenje o lepotah in zmožnostih.

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam tuono in imel sem jo kratek čas, se strinjam z lastnik tuonotov je odličen motor. Ni pa tolk, da bi mi kr prhajal na njem, ker ima oh in sploh dobre komponente. Pa ne se tolk jezit, če imajo - imamo drugačno mnenje o lepotah in zmožnostih.

tok dobr pač ni noben..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem probu par "nakedov", Z1000,cb1000r,cb1200..... pa mi je bla tastara tuna boljsa in tudi lahka izbira

......Je dobr, ma ne dober-odlicen motor, vreden pa tok kot malo boljsi bicikl v hervisu..... al pa kitajski skuter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hm.. :)

 

A ma kdo idejo kje dobit masko pa bug spoiler za staro Tuono?

za tak denar k ga maš ti najbrž v mislih sigurno ne..

ti pravim..moped za pisto ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ves kaj imam v mislih?

Manjka mi samo se maska in bug spoiler, ostalo sm ze vse dobu al pa popravu...

V najslabsem slucaju bom kupil karbonske kose.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal nimajo nič za tuono... zgleda da bom kar karbon kupu.

 

Hvala vseeno :)

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal nimajo nič za tuono... zgleda da bom kar karbon kupu.

 

Hvala vseeno :)

jest sm pa vsaj bug spojler vidu..sicer je 100 evrov pa ga je treba vsaj pobarvat še..

no, karbon vseen lepš zgleda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hm... res se mi ne da preiskat cele teme, a ma kdo mikrofilm za staro Tuono?

Okol maske me par stvari bega kako gre skup...

 

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Živ! Imam problem o odločitvi med dvema motorjema kupujem neked od 06-09 letnik. Tuono ali speed tripla?

Hmmm, težko vprašanje, odlična sta oba, je pa speedtriple izjemen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ! Imam problem o odločitvi med dvema motorjema kupujem neked od 06-09 letnik. Tuono ali speed tripla?

Tudi sam sem razmišljal o obeh - oba tudi preizkusil - in se odločil za Tuona. Vendar: tudi če bi se odločil za Speed Tripla, bi ne naredil napake. Če imaš možnost, preizkusi oba in se odloči....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ! Imam problem o odločitvi med dvema motorjema kupujem neked od 06-09 letnik. Tuono ali speed tripla?

imel oba, vendar starejši model..

triumpha je u bistvu dost lažje vozit po cesti..je manj žejen, bolj udoben

aprilia pa je dosti bolj dirkalna..

jest sm obdržal aprilio..

če misliš delat več kilometrov ti rečem triumph..če so ti zares pomembne bolj dirkaške vozne karakteristike potem aprilia..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!