Skoči na vsebino

Aprilia RSV Tuono


Noise

Priporočene objave

Cestitke za moped tudi z moje strani!:OK:
 

On 12/30/2017 at 2:40 PM, hy650 said:

naredil mod izpušnega kolektorja

Imas za to predelavo "na zalogi" kaksnega dobrega varilca? Koliko ojrof ti je (bi mi) vzel? :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, Zok said:

Cestitke za moped tudi z moje strani!:OK:
 

Imas za to predelavo "na zalogi" kaksnega dobrega varilca? Koliko ojrof ti je (bi mi) vzel? :)

Tole tudi mene zanima. 

Pa ce imas veze pri gabrotu, bi mi lahko zrihtal mapo za tuno 1 gen? :D placam v naprej, np. 

Pol pa use pelem k marincu sestavit ter poserviserat :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mod izpušnega so mi naredili v Zagrebu . Cena med prijatli aprilijaši  15 eur. Mi je pa kolega povedal za enga varilca v Trbovljahh, ki bi to lahko naredil. Bom preveril. Mislim da bi tudi marinc lahko to naredil. Poba je sposoben, pa še izpuhe predeluje. Takole naj bi izgledalo-spodaj original, zgoraj predelan :

Povezana slika

Mapo bi  lahko iz moje Tuono pa Zok skopiral koliklor vem... Smo se že nekaj dopisovali. Se moramo dobiti na kako pivo pa probat...:)

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sedaj imam v delu kolektor mod od stranke. Bom objavil ko bo koncan. Krivine in cev so inox 40x1.5. Ima MDM na zalogi. Tankostenskih zal nimajo. V delu pa je tudi 2v2 full sistem za mojo mille. Se obeta par zanimivih predelav cez zimo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim prirobnici (intake flange) za Aprilia tuono 2003. Prirobnica je ista tudi za mille...

Zaenkrat sem najcenejse najdu na

https://www.ultimateparts.net/aprilia/c.php?n=Valves-cover-Aprilia-RSV-1000-Tuono-2002,-2003,-2004,-2005-Aprilia-Parts-UK,-Worldwide-for-Aprilia-Scooters-and-Aprila-Motorcycle-1992-to-2013&i=18729

 

Je se kaka druga dobra stran iz katere se splaca narocit? Nase uvoznike bom poklical jutri.

26543623_10155592087354678_1157429853_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/1/2018 at 10:46 AM, hy650 said:

Mod izpušnega so mi naredili v Zagrebu . Cena med prijatli aprilijaši  15 eur. Mi je pa kolega povedal za enga varilca v Trbovljahh, ki bi to lahko naredil. Bom preveril. Mislim da bi tudi marinc lahko to naredil. Poba je sposoben, pa še izpuhe predeluje. Takole naj bi izgledalo-spodaj original, zgoraj predelan :

Mapo bi  lahko iz moje Tuono pa Zok skopiral koliklor vem... Smo se že nekaj dopisovali. Se moramo dobiti na kako pivo pa probat...:)

No, moj mopi je Falco, zato ima 2v2 kolektor (oz. 2 v kvazi 1 v 2), ampak vseeno tale "balance pipe" baje naredi svet razlike ("a world of difference" - kak bi se to prevedlo? :P lol).

Za mapo pa - bi bil tudi jaz zelo vesel, da pridem do podatkov - nov EPROM castim jaz. :D V kolikor imas EPROM brez mame plate (PRIMER), potem ni nobene tezave. Ce ima PCB za zascito pred branjem (PRIMER), potem pa nisem cisto siguren kaj se da narediti, ampak konec koncev bi tudi to morali iti - ampak se mi dozdeva, da ta nacin uporablja samo Aprilia pri njihovih EPROMih za naknadno vgradnjo (in mastno placilo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, marincspeedshop pravi:

Rabim prirobnici (intake flange) za Aprilia tuono 2003. Prirobnica je ista tudi za mille...

Zaenkrat sem najcenejse najdu na

https://www.ultimateparts.net/aprilia/c.php?n=Valves-cover-Aprilia-RSV-1000-Tuono-2002,-2003,-2004,-2005-Aprilia-Parts-UK,-Worldwide-for-Aprilia-Scooters-and-Aprila-Motorcycle-1992-to-2013&i=18729

 

Je se kaka druga dobra stran iz katere se splaca narocit? Nase uvoznike bom poklical jutri.

26543623_10155592087354678_1157429853_o.jpg

Af1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/1/2018 at 10:46 AM, hy650 said:

Mod izpušnega so mi naredili v Zagrebu . Cena med prijatli aprilijaši  15 eur. Mi je pa kolega povedal za enga varilca v Trbovljahh, ki bi to lahko naredil. Bom preveril. Mislim da bi tudi marinc lahko to naredil. Poba je sposoben, pa še izpuhe predeluje. Takole naj bi izgledalo-spodaj original, zgoraj predelan :

Povezana slika

Mapo bi  lahko iz moje Tuono pa Zok skopiral koliklor vem... Smo se že nekaj dopisovali. Se moramo dobiti na kako pivo pa probat...:)

Hvala za info! In se priporocam za mapo:blush:

1 hour ago, Zok said:

No, moj mopi je Falco, zato ima 2v2 kolektor (oz. 2 v kvazi 1 v 2), ampak vseeno tale "balance pipe" baje naredi svet razlike ("a world of difference" - kak bi se to prevedlo? :P lol).

Za mapo pa - bi bil tudi jaz zelo vesel, da pridem do podatkov - nov EPROM castim jaz. :D V kolikor imas EPROM brez mame plate (PRIMER), potem ni nobene tezave. Ce ima PCB za zascito pred branjem (PRIMER), potem pa nisem cisto siguren kaj se da narediti, ampak konec koncev bi tudi to morali iti - ampak se mi dozdeva, da ta nacin uporablja samo Aprilia pri njihovih EPROMih za naknadno vgradnjo (in mastno placilo).

Lahko ga tudi jaz :D:D rabiva podobne podatke haha

On 1/1/2018 at 10:57 PM, marincspeedshop said:

Ravno sedaj imam v delu kolektor mod od stranke. Bom objavil ko bo koncan. Krivine in cev so inox 40x1.5. Ima MDM na zalogi. Tankostenskih zal nimajo. V delu pa je tudi 2v2 full sistem za mojo mille. Se obeta par zanimivih predelav cez zimo.

Ma jaz se bom sigurno oglasil pri tebi.. samo delam seznam kaj vse bi porihtal(sticky clutch, eprom, tale mod na izpusnem..) pred sezono :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se bom tud enkrat pr teb ustavu @marincspeedshop , sam od logatca do tebe me malkrat pot zapelje :) Mam pa par stvari (bolj kot ne lepotnih), ki me motijo. Npr tole,k mi tačka prbija v krivino akrapovica :(

 

20170210_100050.jpg

Popravljeno . Popravil ProdriveR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moral bi malo preverit ventile slabih 90 tkm. Ali se s tem kaj ukvarjaš pri podobnem motorju caponord ?

Ali je še prekmal, ko berem po tujih forumih po večini čez 100 tkm v mejah telorance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno pri rotaxih ni težav z ventili. Fantje bi radi štelali , samo ni kaj štelat...:D. Pokrov ventilov nazaj pa akcija....:bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Rdeči pravi:

Moral bi malo preverit ventile slabih 90 tkm. Ali se s tem kaj ukvarjaš pri podobnem motorju caponord ?

Ali je še prekmal, ko berem po tujih forumih po večini čez 100 tkm v mejah telorance.

Tudi ventile stelam in vse ostalo. Od generalk do servisa vzmetenja (tudi zadnji amortizer) in se kaj. Po service manualu se ventili stelajo (pregledajo) na 15.000km. Zmotno je mislenje "kaj bos stelu ventile sej se neslisjo". Ravno obratno je, man ko se ventili "slisijo", bol ko so posedeni, mansa je toleranca med odmicno gredjo in ventilom. Nakoncu zaradi temperaturnega raztezka ventil ne zapira vec in posledicno ga skuri "prepiha" in ponavadi se lezisce. Obnova glave je pa noro draga. Kaj in gdaj bo gdo servisiral je pa stvar posameznika, jest se drzim service manuala.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka tele predelave, ki delate na izpušnih kolektorjih to je samo za GEN 1? Nisem še zasledil tega, je pa res da že nekaj časa nisem nič spremljal ker sem tudi pri odločitvi nakupa V4... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Lunapark pravi:

Ka tele predelave, ki delate na izpušnih kolektorjih to je samo za GEN 1? Nisem še zasledil tega, je pa res da že nekaj časa nisem nič spremljal ker sem tudi pri odločitvi nakupa V4... 

Omenjena predelava je za GEN1, koder je izpuh 2v1. v tem primeru vgradiš Gabrotov čip F255. zraven paše bolj odprt sesalni in izpušni del (šport filter, odstranjeni omejevalnik pretoka zraka, vstopnik zraka od mille in bolj odprt lonec) Za vse druge različice izpuhov in generacij mopedov ima Gabro druge čipe. Če kupuješ V4, je pa že druga zgodba...:worship:. Tudi moja naslednja bo V4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako. No sam bom tudi poslal Gabrotu racunalnik tako da je Powercommander 3 na voljo ce ga kdo potrebuje :smoke: Če se bo pa pojavil kakšen kupec za mojo bo pa V4

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 1. 2018 ob 10:46, hy650 pravi:

Mod izpušnega so mi naredili v Zagrebu . Cena med prijatli aprilijaši  15 eur. Mi je pa kolega povedal za enga varilca v Trbovljahh, ki bi to lahko naredil. Bom preveril. Mislim da bi tudi marinc lahko to naredil. Poba je sposoben, pa še izpuhe predeluje. Takole naj bi izgledalo-spodaj original, zgoraj predelan :

Povezana slika

Mapo bi  lahko iz moje Tuono pa Zok skopiral koliklor vem... Smo se že nekaj dopisovali. Se moramo dobiti na kako pivo pa probat...:)

To ti z lahkoto tudi jaz zavarim. Samo za 15€ se mi ne splača :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...malo testiranja danes... :jezik:

(zici s stikala vodita do ECU-ja, nosilec/ohisje za stikalo se pa ze printa)

viber image.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/18/2018 ob 20:26, Kawl pravi:

To ti z lahkoto tudi jaz zavarim. Samo za 15€ se mi ne splača :)

Saj...najbrž je blo 10 eur:D...Boš dobil delo. So že nove ideje na vidiku. Pusti telefonsko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/23/2018 at 8:53 AM, marincspeedshop said:

To imas anti thief system? Pa full imas vilce spuscene v krizih :P

Ne, ne. Stikalo sluzi upravljanju vbrizga - preklop na delovanje z drugim setom map. Vec na slikah. :jezik:

Glede vilic pa - vem, ja. Do konca. :D:D #KozjanskoTT  :OK:

viber image.jpg

viber image1.jpg

viber image2.jpg

viber image3.jpg

viber image5.jpg

viber image7.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo. Pol si majster za maperanje. Mormo kej uspict glede teh cipov.  Spomladanska akcija kupis 2 dobis 3 :D Drgac pa resno, lahko bi se lotil zadeve, mene sicer racunalniki ne veselijo, me pa dost Aprilijasev sprasuje za cip.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!