Skoči na vsebino

Kawasaki Ninja ZX 6 R 636


zviz

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zadnje čase premišljujem, da bi šel na malo novejšega cestaka. Za soliden denar sm vidu se da dobit ninjo zx-6r letnik 2003, mislim da je večina modelov 636. A mi lahko mogoče kdo kaj več pove o tem modelu ninj (v čem je sploh razlika med 636 in 600 modelom, kako se kej pelejo, ali so masivne oz. obavtne, so težke po masi, kako vlečejo, kakšna je kvaliteta)? Najraje bi da mi kdo pove, ki jo trenutno vozi kako je kej z njimi. Namreč moj sedanji motor je masiven in raje bi mel nekaj lažjega..Ali se mi jo splača kupit ali naj rajše kako cbr 600, r6 ali gsx-600r???

Hvala že vnaprej!

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je neumno narjen predal pod sedežom na 05, daš neki notr, se greš pelat, odpreš pa ni nikjer. Sm ceu zadk dons rastavu pa sm najdu 4 inbuse, 2 šraufa pa en fedr.

Kr sm pa iskou pa še zmer ni:

post-16264-1245429543.gif

To je kovina pr zadnji bremzi (povezuje tačko s hidravliko)

Če ma kdo kaj takega odveč naj mi prosim sporoči, kataloška cena je čez 30€.

Al pa, če kdo ve za koga k bi mi to lahko naredu, nekak.

Najlepša hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pr vseh motorjih, itak da ti je inbuse razmetalo, motor se le premika :D

Zato se pa da v torbico orodje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za soliden denar sm vidu se da dobit ninjo zx-6r letnik 2003, mislim da je večina modelov 636. A mi lahko mogoče kdo kaj več pove o tem modelu ninj (v čem je sploh razlika med 636 in 600 modelom, kako se kej pelejo, ali so masivne oz. obavtne, so težke po masi, kako vlečejo, kakšna je kvaliteta)? Najraje bi da mi kdo pove, ki jo trenutno vozi kako je kej z njimi. Namreč moj sedanji motor je masiven in raje bi mel nekaj lažjega..Ali se mi jo splača kupit ali naj rajše kako cbr 600, r6 ali gsx-600r???

Lp!

Jz sem mel dve 05-06 in 03-04,

Z zobnikom manj se mopi lepo pelje.Men 03 lepše in boljše kot 05.Mopi je daleč od obavtnega ali masivnega.Sicer pa to ni noben od naštetih,razen mogoče suzuki,če gledaš K3,ker K4 je dober!

Recimo jaz bi jih razvrstil nekak tako,če gledamo v okviru teh cen

1.Suzuki 04

2, kawasaki 03

3.R6 03

4.cbr rr

Honda je najbolj cenjena,sam po občutku v vožnji men ne sede.

600ccm jih je malo,ker so bile bolj za pisto zaradi omejitev do 600ccm.

Ima pa druge bate-vzdržljivejši material.Drugih razlik pa mislim,da ni :unsure:

Bo pa ena 636 popraskana " malo poškodovana" mislim konec naslednjega tedna naprodaj za pravi denar.Modre barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem mel dve 05-06 in 03-04,

Z zobnikom manj se mopi lepo pelje.Men 03 lepše in boljše kot 05.Mopi je daleč od obavtnega ali masivnega.Sicer pa to ni noben od naštetih,razen mogoče suzuki,če gledaš K3,ker K4 je dober!

Recimo jaz bi jih razvrstil nekak tako,če gledamo v okviru teh cen

1.Suzuki 04

2, kawasaki 03

3.R6 03

4.cbr rr

Honda je najbolj cenjena,sam po občutku v vožnji men ne sede.

600ccm jih je malo,ker so bile bolj za pisto zaradi omejitev do 600ccm.

Ima pa druge bate-vzdržljivejši material.Drugih razlik pa mislim,da ni :unsure:

Bo pa ena 636 popraskana " malo poškodovana" mislim konec naslednjega tedna naprodaj za pravi denar.Modre barve.

nima rr "antihopping" sklopke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem mel dve 05-06 in 03-04,

Z zobnikom manj se mopi lepo pelje.Men 03 lepše in boljše kot 05.Mopi je daleč od obavtnega ali masivnega.Sicer pa to ni noben od naštetih,razen mogoče suzuki,če gledaš K3,ker K4 je dober!

Recimo jaz bi jih razvrstil nekak tako,če gledamo v okviru teh cen

1.Suzuki 04

2, kawasaki 03

3.R6 03

4.cbr rr

Honda je najbolj cenjena,sam po občutku v vožnji men ne sede.

600ccm jih je malo,ker so bile bolj za pisto zaradi omejitev do 600ccm.

Ima pa druge bate-vzdržljivejši material.Drugih razlik pa mislim,da ni :unsure:

Bo pa ena 636 popraskana " malo poškodovana" mislim konec naslednjega tedna naprodaj za pravi denar.Modre barve.

Hvala za pojasnilo. Vizualno so mi tudi ninje najbolj všeč, sploh če je zelena. Če se ne motim je bila okoli leta 2004 ninja vodilna med 600taki v testih. zdej morm še sam razliko v dearju dobit, ker s študentskimi deli gre počas :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zadnje čase premišljujem, da bi šel na malo novejšega cestaka. Za soliden denar sm vidu se da dobit ninjo zx-6r letnik 2003, mislim da je večina modelov 636. A mi lahko mogoče kdo kaj več pove o tem modelu ninj (v čem je sploh razlika med 636 in 600 modelom, kako se kej pelejo, ali so masivne oz. obavtne, so težke po masi, kako vlečejo, kakšna je kvaliteta)? Najraje bi da mi kdo pove, ki jo trenutno vozi kako je kej z njimi. Namreč moj sedanji motor je masiven in raje bi mel nekaj lažjega..Ali se mi jo splača kupit ali naj rajše kako cbr 600, r6 ali gsx-600r???

Hvala že vnaprej!

Lp!

Velik različnih motorjev nism probal, ampak trenutno mam 2 leti tole 636 ko. Kar se tiče konkurence honda, suzuki in yamaha, je vse dokaj podobno. Pravijo, da vzemi tistega na katerem najlepš sediš, pa da ti je všeč. Kar se tiče tehničniih specifikacij pa so si zelo podobni. kawa model 600 2003 naj bi bil malenkost boljši, so pa tud zelo redki, ena izmed bistvenih lastnosti je da je 600ccm in pade tudi pod to kategorijo na dirkah, ker 636 pade že pod višjo. motor ni težak, tudi konkurenca ni dosti težja, dela ko urca, pelje se supr, tud tisti ki so peljali model 05 in 04 ti bodo vsi povedali da jim je bil 04 bolj všeč. Zanimivo poznam nekoga ki je imel zx 750r tako kot maš ti če je pravilno napisan v profilu, in se je zapeljal tud z mojo in je biu res navdušen nad pospeškom in okretnostjo. Kj več ti težko povem ker nism konkurence velik prevozil, ampak men je motor supr in tud naslednji bo kawasaki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tud tisti ki so peljali model 05 in 04 ti bodo vsi povedali da jim je bil 04 bolj všeč...

Kako to? Vse primerjalne teste letnika 2005 Ninje s konkurenco je dobila Ninja, leta 2004 pa jo je Yamaha prehitela. :glare:

A to se vozniki starejših letnikov neki tolažte :Phechec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo poznam nekoga ki je imel zx 750r tako kot maš ti če je pravilno napisan v profilu, in se je zapeljal tud z mojo in je biu res navdušen nad pospeškom in okretnostjo.

Ja imam tega kot piše v mojmu profilu, sicer ga nimam dolgo in tudi upam da bom kmalu menjau. Motor je masiven in velik, težko okreten, sploh v zlo zaprtih ovinkih težko zalagaš, drugače potegne za svoj letnik pa kar vredu, sam kot sm reku hočem predvsem manjši, lahkotnejši motor ter novejši motor, in tudi jaz se bolj na kawasakije nagibam ja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to? Vse primerjalne teste letnika 2005 Ninje s konkurenco je dobila Ninja, leta 2004 pa jo je Yamaha prehitela. :glare:

A to se vozniki starejših letnikov neki tolažte :Phechec

Ne gre se za stotinke na pisti pač pa za občutek v vožnji in men je pač 03-04 bolj sedu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre se za stotinke na pisti pač pa za občutek v vožnji in men je pač 03-04 bolj sedu

tako naj bi bilo... In nisi edini ki je to reku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem pred nakupom ninje, letnik 00-02. Zaenkrat imam ogledano plavo ninjo 636 letnik 2002 s poliesterskim prednjim oklepom. Jo morda kdo pozna oz ve kaj vec o njej povedat?

Popravljeno . Popravil RS50
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo service manual v pdf obliki za letnik 2006? Bi zelo prosu, da mi jo pošlje na email (pošlji PM). hvala :blush:

Popravljeno . Popravil ninjarider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce kdo ve kakšne so tovarniške nastavitve sprednih vilc in zadnjega amortizerja.

Pozabu napisat da je Kawasaki 636 letnik 03.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo slučajno desni prednji disk za prodat naj me kontaktira.

Disk je lahko tudi od ZX-10R 2004-2005.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume svetujete za kwaka?? Katere športne vzdržijo najdle? Nekaj razmišljam, da bi dal gor kr kake turing npr. dunlop roadsmart. Pa da mam pol za dve sezoni mir :krneki:

Popravljeno . Popravil ninjarider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj sem spreševal:

Zdravo klapa.

Sem preletu temo, vendar nisem nikjer zasledil govora o zadnji strehci pri modelih med letoma 2005 in 2008. V tem času je namreč niso imeli (prvi znaki krize :krneki: ). Če jo je kdo od vas vseeno namestil naj tu napiše kakšno je izbral in kako se obnese. Se pravi, če opravlja svoje delo ali je samo češnja na smetanovi torti.

Zdaj pa odgovarjam (morda pa koga vseeno zanima):

post-14-1246361650_thumb.jpg

post-14-1246361667_thumb.jpg

post-14-1246361687_thumb.jpg

Pri Štrausu za 80€. Montaža je lastno delo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!