Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


burgy

Priporočene objave

kup si uno "mapo" za prenosnik, pa u ruzak rukn pa je

Ejga stari sm mau premišlevov, unga 17` dam za cca. 550€...zate seveda :whistle: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe zakon :> a mi das 550 popusta :>

Haha :P No, če se boš kej odloču mi povej :) al pa če kšnga poznaš, da kup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer malo off topic... ampak vseeno.

Se bi kdo upal peljati laptop v topboxu 100km daleč?

Jaz sem ga prej vozil pod sedežem (v torbi seveda), ampak samo po Ljubljani, zdaj pa ni več skuterja in bi torbo z laptopom dal lahko le v topbox.

Predvsem mislim na kritičnost močnih tresljajev med vožnjo.

Novejši laptopi imajo večinoma vgrajene senzorje, ki ti ob večjih tresljajih oz. spremebah zavarujejo trde diske npr. pri Applu

Sudden Motion Sensor, pri Acerju Disk Anti-Shock Protection ... prav tako naj bi bile zaščitene tudi DVD enote.

V glavnem, zadeva naj bi bila zavarovana proti tresljajem, sam sem že ogromnokrat v kovčku vozil moj 5 let star IBM laptop in moj novi MacBook pa nisem imel nikoli nobenih problemov z njimi, pa ni šlo vedno samo po avtocesti :whistle: .

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši laptopi imajo večinoma vgrajene senzorje, ki ti ob večjih tresljajih oz. spremebah zavarujejo trde diske npr. pri Applu

Sudden Motion Sensor, pri Acerju Disk Anti-Shock Protection ... prav tako naj bi bile zaščitene tudi DVD enote.

V glavnem, zadeva naj bi bila zavarovana proti tresljajem, sam sem že ogromnokrat v kovčku vozil moj 5 let star IBM laptop in moj novi MacBook pa nisem imel nikoli nobenih problemov z njimi, pa ni šlo vedno samo po avtocesti :whistle: .

lp

Rudi

Ce je ugasnjen se glave iz povrsine diska itak umaknejo na rob in ne morejo poskodovat povrsine. Je pa res da celotni zadevi tresljaji prav nic ne koristijo, ampak ne bi se pa smelo kaj pokvarit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje prestigio ne kupovat, ker so jajca na kubik. Moja punca ga ma dve leti, 3-je diski so ji že crknil, sedaj pa ji crkava osvetlitev LCD-ja in poka plastika skoraj povsod. Z njim ravna lepo, samo zgleda da plastika začne pokat po določenem časi. Aja, pa tist DVD pekač al karkol je notr, je crknu že po pol leta, ampak na ne uporablja, tako da ga nisva menjala.

Drgač pa če kupujete prenosnik za dokaj resno delo, (še posebej kaki filmi, CAD/CAM programi kupte računalnik, ki nima integrirane grafične kartice ali pa vsaj tako, ki ima svoj RAM in si ga ne deli z sistemskim. Ker sistemski je počasnejši in še poleg tega ga ostane manj za OS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje prestigio ne kupovat, ker so jajca na kubik. Moja punca ga ma dve leti, 3-je diski so ji že crknil, sedaj pa ji crkava osvetlitev LCD-ja in poka plastika skoraj povsod. Z njim ravna lepo, samo zgleda da plastika začne pokat po določenem časi. Aja, pa tist DVD pekač al karkol je notr, je crknu že po pol leta, ampak na ne uporablja, tako da ga nisva menjala.

Drgač pa če kupujete prenosnik za dokaj resno delo, (še posebej kaki filmi, CAD/CAM programi kupte računalnik, ki nima integrirane grafične kartice ali pa vsaj tako, ki ima svoj RAM in si ga ne deli z sistemskim. Ker sistemski je počasnejši in še poleg tega ga ostane manj za OS.

Ocitno so tud izjeme :) Drugac disk k je moji prvic crknu sm zatezu nj dajo enga druzga in sm dobu WD in zdej dela. Un jebeni samsung je krneki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje prestigio ne kupovat, ker so jajca na kubik. Moja punca ga ma dve leti, 3-je diski so ji že crknil, sedaj pa ji crkava osvetlitev LCD-ja in poka plastika skoraj povsod. Z njim ravna lepo, samo zgleda da plastika začne pokat po določenem časi. Aja, pa tist DVD pekač al karkol je notr, je crknu že po pol leta, ampak na ne uporablja, tako da ga nisva menjala.

Drgač pa če kupujete prenosnik za dokaj resno delo, (še posebej kaki filmi, CAD/CAM programi kupte računalnik, ki nima integrirane grafične kartice ali pa vsaj tako, ki ima svoj RAM in si ga ne deli z sistemskim. Ker sistemski je počasnejši in še poleg tega ga ostane manj za OS.

Jst sem tut gledu prestigio sam sem ravno zarad takih stvari rajš HPja kupil. Če pa je že po pol leta crknil DVD pekač bi ga moral v garanciji zamenjat (sej si mel garancijo ane).

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ker slučajno išče starejši rabljen prenosnik imam enga za prodat. Celeron 466mh, 64mb ram, 5Gb disk... win98 in office 2000 dela vse tko kot mora. Če kerga zanima me naj kontakira na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ker slučajno išče starejši rabljen prenosnik imam enga za prodat. Celeron 466mh, 64mb ram, 5Gb disk... win98 in office 2000 dela vse tko kot mora. Če kerga zanima me naj kontakira na PM.

ma tak jajc se šenka, ne pa prodaja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocitno so tud izjeme :) Drugac disk k je moji prvic crknu sm zatezu nj dajo enga druzga in sm dobu WD in zdej dela. Un jebeni samsung je krneki.

Tud meni je Samsung dalal probleme (kr nekaj je jokal o napakah in bad sectorjih), zdaj sem ga raje na morje dal, kjer ga ne nucam toliko. So imeli pa Samsung diski vsaj eno dobro lastnost, v primerjavi z WD-jem, ki ga imam (260 gb al kolko že) je bil dost tišji.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne vidim razloga, da bi te moralo hudo skrbeti. Vsaj dokler imaš garancijo. Ne vem pa, zakaj na enaa, npr. ni možno dobiti novejših HP-jev z lepšim ohišjem. Saj ne, da je to najbolj pomembno a kadar kupujem nek izdelek, gledam tudi na dizajn.

post-1019-1184939040_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim razloga, da bi te moralo hudo skrbeti. Vsaj dokler imaš garancijo. Ne vem pa, zakaj na enaa, npr. ni možno dobiti novejših HP-jev z lepšim ohišjem. Saj ne, da je to najbolj pomembno a kadar kupujem nek izdelek, gledam tudi na dizajn.

post-1019-1184939040_thumb.jpg

Serija Pavillion je fancy in fajn, ampak HP Slovenija je ne "supportira" v tej državi, žal... Tudi meni so všeč, sploh tisti 17" model z dvema vgrajenima diskoma. Pa daljince imajo, da je že kar spodobno z njimi gledat filme, musko poslušat itd ...

Če ga kdo kupuje - ne jemat s procesorji AMD X2. raje intel core 2 duo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga kdo kupuje - ne jemat s procesorji AMD X2. raje intel core 2 duo.

Sem ga že. Kaj je pa narobe s Turioni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zanima me če bi bil TALE prenosnik dober za uporabo doma...grem namreč študirat v ljubljano pa ne bi rad prenašal škatle okoli, uporabljal ga bom pa za internet, poslušanje glasbe, šolo (word, excel,.... ), mogoče kako 2D igrico (worms & co.), skratka, nič zahtevnega ??

všeč pa mi je predvsem zato, ker ima dual core procesor, 1gb rama, 120gb disk (velik disk nujno potrebujem), ker je ˇIBMˇ in dve leti garancije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če bi bil TALE prenosnik dober za uporabo doma...grem namreč študirat v ljubljano pa ne bi rad prenašal škatle okoli, uporabljal ga bom pa za internet, poslušanje glasbe, šolo (word, excel,.... ), mogoče kako 2D igrico (worms & co.), skratka, nič zahtevnega ??

všeč pa mi je predvsem zato, ker ima dual core procesor, 1gb rama, 120gb disk (velik disk nujno potrebujem), ker je ˇIBMˇ in dve leti garancije

Za tvoje zahteve bi bil dovolj dober že bilokateri P3 z dovolj rama. Ta ti bo vrh glave! (Edino ne vem kako se bo vista obnašala pri 1GB rama, boljše XP.)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

jst vse stvari za računalnik, pa tud kj druzga kupim na mimovrste.com.... je precej ugodno, ker imajo skoz ene popuste, dostava pride 2-3€, garancija je, pa še ni ti treba po trgovinah hodt.... zaenkrat še nikol nism meu problema z njimi, je vedno vse delalo kot mora

prenosniki

http://www.mimovrste.com/katalog/47/prenosniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!