Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


burgy

Priporočene objave

prosm da mi mal pomagate izbrati prenosnika.

imel bi ga za šolo, ko grem kam v tujino da se prklopim na wifi in malo brskam po internetu, pišem spise za šolo, naredim kakšen referat v powerpoint in si zraven vrtim muzko v winampu...

nočem da šteka kot tale hudič ko ga mam zaj (hp compaq nc2400) pa da se kr sam od sebe ekran ugasne... podn

gledal sm Asus Eee PC 1005HA, ima kdo mogoce, lahko malo pošinfa al pohvali?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mja..jest sm se ful zanimou za tele....

ce ze...pol je bolj da kupis lenovo s12, ma bolji proc, pa boljso grafo..pa za BAJE isti denar...pride pa v SLo v kaksnem mescu.

ni pa s temu nic narobe, sm ga tut jest meu skor kupljenga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledal sm Asus Eee PC 1005HA, ima kdo mogoce, lahko malo pošinfa al pohvali?

Prijatlu se je Asus(ne ta model)ves čas pregreval.Pa je kupil dodatni "hladilnik" za pod njega!Crknil disk(menjal),potem crknila integrirana grafična.Pol sem kupil iz njega Wi-fi kartico in tudi ta mi je po mesecu crknila!Jz osebno se bom izogibal Asus v velikem loku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mas o menos 500€ bo s12...

kaj pa si ti kupu za sebe? pa zakaj ga nis kupu?

cakam na acerja 10col z ION platformo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosm da mi mal pomagate izbrati prenosnika.

imel bi ga za šolo, ko grem kam v tujino da se prklopim na wifi in malo brskam po internetu, pišem spise za šolo, naredim kakšen referat v powerpoint in si zraven vrtim muzko v winampu...

nočem da šteka kot tale hudič ko ga mam zaj (hp compaq nc2400) pa da se kr sam od sebe ekran ugasne... podn

gledal sm Asus Eee PC 1005HA, ima kdo mogoce, lahko malo pošinfa al pohvali?

tnx

Jst mam konkurenčnega, Acer D150, pa za to kar ga doma rabim je vrh glave, baterija pa zdrzi 6ur, kaj češ boljše. Seveda pa ga mam doma priklopljenega na LCD. Procesor je mislim da isti, pa dela tko zadovoljivo, na momente bi pasal malo močnejši, ampak ima svoje druge dobre lastnosti. Kakšenkrat mi šteka edino, če gledam kake flash filmčke preko neta, drugače pa nič. Je pa to prenosnik v pravem pomenu besede, pa še lep mi je :P Edina stvar ki mi gre na k... in ne razumem zakaj ne preklopijo je ta, da še vedno dajejo skoraj vsem prenosnikom VGA izhod namesto DVI. To je pa res bedno, da v teh cajtiš še vedno vztrajajo s tem! Čeprav bi jim blo lažje dat en dvi izhod, še analognega konverterja ne bi potrebovali...

Sesir...posplošuješ...:P Jst sem imel pa z asusom dobre izkušnje, s HPjem pa slabše, z acerjem spet dobre...Ampak tko je to, pri sodobnih aparatih je precej odvisno od tega, kakšno srečo maš oz. kaj dobiš. Dandanes se vse kvari, pri vseh znamkah, brez izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene firme ne ganejo :D

specs od ION platforme so pa v prejsnjem postu

na hitrco

atom n330 1,6 c2d (baje....lohk tut n270)

nvidia 9400hd

ful hd muvi igra pri 12%

uglavnem, zivalca :D

nekak sta procesor pa grafa povezana skupej, da kar edn ne more, prevzame drugi al pa oba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

310,01€.

dans se bom mau muču pa probu narest dual boot z windows 7 :naughty:

kje dobim najcenej 2gb ram-a za prenosnika?

Recimo v Comtronu ali na ceneje.si. Predvidevam, da gre za DDR2 667, ki v povprečju stane okrog 25€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipkovnica mi je zlo všečna, touchpad še tolko bolj. slika je zlo dobra v primerjavi z ostalimi v tem cenovnem razredu, zvočniki so tud zadovoljivo glasni. ohišje je ful glossy zato se vidi vsak prstni odtis-mene to ne moti. odzivnost je ful dobra, ko malo dalj časa visim na njem začne bit ventilator malo bolj glasen, drugače se ga sploh ne sliši. baterija z wlanom, svetlobo na ful, naštimano na "super performance" drži 5 ur približno. brez wlana in svetlobo na 40% pa mislim da zdrži kakih 6ur al malo manj. sicer tu pravijo da bi moglo držat 8.5h (testirano na XP).

malo prej sem se mučil z particijami, k hočm dual boot z windows 7 in sem si skoraj d:\ drive zajebal... bom pustil da to nardi nekdo k je bol izkušen :/.

moje osebno mnenje:

+zelo dobra baterija

+tipkovnica in touchpad

+asus nastavitve za varčevanje baterije

+N standard WLAN

+3 usb vhodi

+1.3mp kamera

+dizajn

+led osvetljitev ekrana

+ 2x 70gb hard disk

-ni bluetootha

-glossy ohišje (prstni odtisi in prah)

-verjetno bi se pregreval če bi gledal kakšne HDD filme na televiziji priključeni na računalnik preko DVI

-nima hdmi izhoda (saj ga drugi tudi nimajo al vseeno to pogrešam)

bom še napisal kaj ko mi pride na pamet, definitivno priporočam nakup!!!

gledal sem hd filme in nč ne šteka, procesor sem obremenil na 100% in muzika tud ni šteknila :)

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

Od pomladi trajbam tegale in sem ful zadovoljen. Idealen za v tanktorbo in kamorkoli sva šla na dopust letos je bil z nama. Uprabljam ga za Skype telefonijo, MapSource, brkljanje po netu, sploh vreme na poti pride kar prav in seveda zvečer za kak film. Skratka zakon.

Moti me edino, da je sistem naložen na C/:SSD disk 4GB, ki je premajhen. Mogoče sedaj tega ne delajo več, ker s časom komaj še diha in nekaterih programov se ne da naložit drugam kot na C disk.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, tanovi majo 160gb disk ja

Saj ima moj tud D/160GB trdi disk, 4GB pa je C/ SSD in na njem je sistem. :angry:

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene oz. mojo sestro tud zanima, kašn prenosnik se splača kupit, glede na to, da ga rabi za študij (prevajalstvo) in občasno gledanje filmov pa poslušanje muske. Nek solidn prenosnik, ki nebo za v smeti po 2 letih :D . toshiba, lenovo, ... :? cca 500 €, lah tud mal več :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipkovnica mi je zlo všečna, touchpad še tolko bolj. slika je zlo dobra v primerjavi z ostalimi v tem cenovnem razredu, zvočniki so tud zadovoljivo glasni. ohišje je ful glossy zato se vidi vsak prstni odtis-mene to ne moti. odzivnost je ful dobra, ko malo dalj časa visim na njem začne bit ventilator malo bolj glasen, drugače se ga sploh ne sliši. baterija z wlanom, svetlobo na ful, naštimano na "super performance" drži 5 ur približno. brez wlana in svetlobo na 40% pa mislim da zdrži kakih 6ur al malo manj. sicer tu pravijo da bi moglo držat 8.5h (testirano na XP).

malo prej sem se mučil z particijami, k hočm dual boot z windows 7 in sem si skoraj d:\ drive zajebal... bom pustil da to nardi nekdo k je bol izkušen :/.

moje osebno mnenje:

+zelo dobra baterija

+tipkovnica in touchpad

+asus nastavitve za varčevanje baterije

+N standard WLAN

+3 usb vhodi

+1.3mp kamera

+dizajn

+led osvetljitev ekrana

+ 2x 70gb hard disk

-ni bluetootha

-glossy ohišje (prstni odtisi in prah)

-verjetno bi se pregreval če bi gledal kakšne HDD filme na televiziji priključeni na računalnik preko DVI

-nima hdmi izhoda (saj ga drugi tudi nimajo al vseeno to pogrešam)

bom še napisal kaj ko mi pride na pamet, definitivno priporočam nakup!!!

gledal sem hd filme in nč ne šteka, procesor sem obremenil na 100% in muzika tud ni šteknila :)

Jst sem sem odloču za acerja zaradi tega ker je imel vse, vključno z modrim zobom, ki mi veliko pride prav, ker če sem kje brez neta uporabim 3g telefon kot modem preko modrega zoba, pa sem že povezan prek mobitela na net (itak mam 1gb gratis/mesec), druga stvar pa je bla debelina prenosnika, ker mi je deloval bolj kompakten pa tanjši. Belo črn pa mi je vizuelno zelo všeč. Poleg tega, ko sem kupoval, ni bilo nikjer v slo za nabaviti asusa z novejšim procesorjem (n280) in ko sem spraševal če bojo kej nabavli v kratkem mi nihče ni znal povedat, pol mi je dopizdlo pa sem acerja vzel kr v big bangu, sem dal neki € več, ma sem imel še neki bigbang bonov za uporabit. Zdej so najbrž že nabavli nove modele...tako da bi me spet mikal tale asus. Konc koncev, sta si po sposobnosti praktično identična. Aja pa o bateriji, na testih se je izkazal celo malenkost boljši acer od asusa (za par minut, ni omembe vredno, ampak so malo skritizirali uni podatek asusa o 8,5h , ker v realnosti noben test tega ni dosegu, ampak to je itak že iskanje dlake v jajcu...)

Meni je netbook res fajn zadeva, in sploh motoristom ki veliko potujejo pride zelo prav. Sploh ne opaziš da ga imaš s sabo, tolko je majhen :evilgrin:

z win7 ti pa svetujem da niti ne zgubljaš časa...niso še vredni poskusa, imajo še veliko bugov, pa driverjev ne boš dobil za vse komponente. Tu je še za počakat kako leto najbrž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se kr strinjal z vragecom, tudi sam imam Acerja, pa zelo dobro dela že 4 leta..:worship:..nč ni crknilo, sicer pa, če kupiš najnovejši laptop je takoj ko odšteješ € "star"....:grim

pri Hp :BUA: in ostalih firmah v večini primero plačaš samo ime.:grim:grim:grim

Poglej zmoglivosti oz. kaj ti za isto ceno ponudi kak izdelek firme, to je edino merilo.:OK:

Pa še na internetu je treba pogledat, kako so gonilniki dosegljivi za posamezno serijo, kar je drugi kriterij poleg zgoraj omenjenega. (Zelo priročno, če ga treba formatirati).

Poznam veliko študentov tudi z Acerji, pa vsi lepo delajo.:whistle:

Sicer je tud tuki kot pri GSM - ih, večinoma vseh funkcij in zmogljivosti ne uporabimo, al pa ponucamo...vse ostalo so marketinške poteze prodajalcev in proizvajalcev...ki ciljajo na kaprice potrošnikov:evilgrin:.

Morajo se pa prodajalci znebit " stare " robe, ker firme tok hiter lansirajo nove modele zaradi konkurence, da je boljše prodati zalogo po znižani ceni...kot pa ne...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem sem odloču za acerja zaradi tega ker je imel vse, vključno z modrim zobom, ki mi veliko pride prav, ker če sem kje brez neta uporabim 3g telefon kot modem preko modrega zoba, pa sem že povezan prek mobitela na net (itak mam 1gb gratis/mesec), druga stvar pa je bla debelina prenosnika, ker mi je deloval bolj kompakten pa tanjši. Belo črn pa mi je vizuelno zelo všeč. Poleg tega, ko sem kupoval, ni bilo nikjer v slo za nabaviti asusa z novejšim procesorjem (n280) in ko sem spraševal če bojo kej nabavli v kratkem mi nihče ni znal povedat, pol mi je dopizdlo pa sem acerja vzel kr v big bangu, sem dal neki € več, ma sem imel še neki bigbang bonov za uporabit. Zdej so najbrž že nabavli nove modele...tako da bi me spet mikal tale asus. Konc koncev, sta si po sposobnosti praktično identična. Aja pa o bateriji, na testih se je izkazal celo malenkost boljši acer od asusa (za par minut, ni omembe vredno, ampak so malo skritizirali uni podatek asusa o 8,5h , ker v realnosti noben test tega ni dosegu, ampak to je itak že iskanje dlake v jajcu...)

Meni je netbook res fajn zadeva, in sploh motoristom ki veliko potujejo pride zelo prav. Sploh ne opaziš da ga imaš s sabo, tolko je majhen :evilgrin:

z win7 ti pa svetujem da niti ne zgubljaš časa...niso še vredni poskusa, imajo še veliko bugov, pa driverjev ne boš dobil za vse komponente. Tu je še za počakat kako leto najbrž.

asus eeepc 1005ha z bluetoothom in n280 procesorjem ni dobavljiv v sloveniji... in tudi nebo po mojih informacijah =)

vem da je še dost buggov, ga mam na osebnem računalniku pa vendarle bi ga rad vidu tud na tem netbooku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!