Skoči na vsebino

HONDA CBR 400 RR


vrho1679

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Nekje iz enga kota zasuto s prahom sm povleku temo vn. :slap:

OK, bistvo: Rabu bi oz. frend rabi plastiko za CBR 400rr (njbujš kar use komplet) ni važno leto k itak je use glih. Ve kdo kej kje dobit :? na e bay brez uspeha, al pa js ne znam :grrr

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jazst mam eno vpršanje! pred kratkim sm pogrnu z motorjem in od takrat ne vžge več. Opis padca: Na relaciji Idrija-Kalce, na tistih lepih serpentinah, mi je zaradi prevelike hitrosti pri vstopu v ovinek ter zaradi prevelikega nagiba zdrsnilo zadnje kolo. motor je zavrtelo in je treščil v zaščitno ograjo ob cesti. :(

Poškodbe motorja: Maska je na treh delih, zvilo je nosilc od maske ter zvilo vse v predelu števcev proti dol(luči, števce...)

No od takrat ne upali več. Ena ideja je bila že predlagana, da je verjetno ta glana varovalka.

Zdej me pa zanima še kšno mnenje, kšna taka ali podobna izkušnja,...

Za mnenja in pogruntavščine se vam vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu je možnih več stvari:

- kontaktna ključavnica

- kakšen rele ( če je bil kje pod masko)

- če je varovalka, potem je zihr kje kratek stik, pa da jo skuri ( to je men zandič nardilo, na ventilatorju za hlajenje, mi je kabl 100x navilo, pa nardilo kratek stik pol je pa taglavno 20A varovalko skurlo, pa je šel ves štrom u maloro :angry2: )

poiš kakšnga električarja, da ti z inštrumentom premeri zadeve, bi moral kar hitro najt napako...

sorry za motor, upam, da tebi ni blo hujšega :OK:

pa fajn porihtej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej kaj več.  :blink:

Je iskra?  :hmm:

Je bencin? :hmm:

Motor sploh ne da nč življenja od sebe. Obrneš ključ in je vse mrtvo. Sploh ne da kontakta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu je možnih več stvari:

- kontaktna ključavnica

- kakšen rele ( če je bil kje pod masko)

- če je varovalka, potem je zihr kje kratek stik, pa da jo skuri ( to je men zandič nardilo, na ventilatorju za hlajenje, mi je kabl 100x navilo, pa nardilo kratek stik pol je pa taglavno 20A varovalko skurlo, pa je šel ves štrom u maloro :angry2: )

poiš kakšnga električarja, da ti z inštrumentom premeri zadeve, bi moral kar hitro najt napako...

sorry za motor, upam, da tebi ni blo hujšega  :OK:

pa fajn porihtej

Kar se tiče motorja je samo plastika in to glede vžiga. NA srečo so vilce cele. Meni ni blo nč hujšga razen manjši udarec v prsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sploh ne da nč življenja od sebe. Obrneš ključ in je vse mrtvo. Sploh ne da kontakta.

Definitivno nimaš štroma. Jaz bi najprej preveru, če je vse priklopljeno na akumulator. Lahko, da ti je odtrgalo maso (- pol ) na bateriji, ki je povezan na okvir motorja, ali pa kašen drug glavni vod, ki vodi do varovalk ali pa kontaktne ključavnice. Potem preglej varovalke, nato ključavnico, potem bo pa počasi cajt, da obiščeš enega štromarja, ki ti bo vse to premeril z instrumentom.

Če je vse mrtvo, je ponavadi kakšna taka banalna zadeva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žijo

Pred nekaj leti sem imel tako CBR 400 RR in ravno tako letnik 88. Kupil V Novi Gorici.

Prodal v Maribor. Kot vidim si iz Šempetra pri NG, jaz pa iz Ajdovščine.

Bi bilo zanimivo, če je CBR-ka zopet na Primorskem (ker jih je tako malo).

Vse od prej naštetih varjant s kabli je možno.

Če nimaš poškodovanega stranskega pokrova na motorju, ki pokriva tuljave potem so le-te OK.

Jaz predlagam, de pogledaš pod zadnji sedež. Tam je glavna elektronika. V kolikor je kaj s konektorjem ali to škatlo potem je lahko tudi tu problem.

Novejši motorji, imajo pri strani pod spredjem sedežem stikalo, ki prekine el. če padeš. Dvomim oz. se ne spomnim, da bi CBR to imela ampak vseeno poglej. V bistvu je to ena škatlica skozi katero gre debelejši kabel. Se jo odpre in stilalo - obroček ponovno nastavi v nevtralno lego.

Bi bilo lepo zopet videt ta iztrelek. Če si za, se kje dobimo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žijo

Pred nekaj leti sem imel tako CBR 400 RR in ravno tako letnik 88. Kupil V Novi Gorici.

Prodal v Maribor. Kot vidim si iz Šempetra pri NG, jaz pa iz Ajdovščine.

Bi bilo zanimivo, če je CBR-ka zopet na Primorskem (ker jih je tako malo).

Vse od prej naštetih varjant s kabli je možno.

Če nimaš poškodovanega stranskega pokrova na motorju, ki pokriva tuljave potem so le-te OK.

Jaz predlagam, de pogledaš pod zadnji sedež. Tam je glavna elektronika. V kolikor je kaj s konektorjem ali to škatlo potem je lahko tudi tu problem.

Novejši motorji, imajo pri strani pod spredjem sedežem stikalo, ki prekine el. če padeš. Dvomim oz. se ne spomnim, da bi CBR to imela ampak vseeno poglej. V bistvu je to ena škatlica skozi katero gre debelejši kabel. Se jo odpre in stilalo - obroček ponovno nastavi v nevtralno lego.

Bi bilo lepo zopet videt ta iztrelek. Če si za, se kje dobimo.

lp

Sej se mi zdi da je to ta k si jo ti mel. Sm ugotovu da je bla najprej v N.G. pole ne vem kje in da je bla tudi v mariboru. Jst sm jo kupu u kraju Trebnje. Tko da po moje je to ta. Samo barva je mal drugačna zdej. :D

Jst mam zdej ene izpite tko da če mi rata kej uštimat ta tedn pole se lohko komot kej dobimo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lep pozdrav! :yea1:

Mene zanima če ma kdo kšn nosilc od maske za cbr400? Jst sm mojga tako zvil, da mi nardi kr slabo ko ga pogledam :SS Lahko mi pa tudi kdo pove za koga, ki se ukvarja s popravilom oz. z izdelavo takih in podobnih stvari :OK:

Lepo se mejte pa dejte se vozit kej še namesto mene. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

A kdo pozna cbr400, ki je na avtonetu ze en cajt (tista s kufrom). Me zanima, kateri model je to, ker take se nisem videl..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo pozna cbr400, ki je na avtonetu ze en cajt (tista s kufrom). Me zanima, kateri model je to, ker take se nisem videl..

Pozdravljen jaz sem lastnik te honde,model je cbr 400 aero,ima pa enak motor kot cbr 400rr.L.p.Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!