Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

No tud jaz se kar fajn smejem vasim pripetljajem :)) No ker me zaradi moci ne morejo dobit pri kakih 190+ km/h sem dal jaz ze nekaj takih poizkusov merjenja hitrosti v naselju :) Prejsnji vikend sva sla z bratrancem iz Kobarida proti Trenti, pa ceprav poznam kje so radarji postavljeni, se nisem mogu upret da ne bo malo malo stisnu skoz naselje! Prvo sva jih vidla na Srpenici, mel sem sigurno enih 90 al 95 v naselju.....in k sm mislu da je ze konc tip umakne pistolo (laser) in zivcno vrti loparcek v roki!! Ufff kako sem se mu zacel smejati :))) Sele ko sem ga videl od blizu sem videl da je to policaj,ki me je vedno zaj**** v kobaridu (izpuhi, dellorte itd.. :)) in so ga premestili v Bovec! Tip zatezen do konca no... ok vsa srecna da sva sla mimo greva z bratrancem malo za srpenico ven s poti malo metati zemljo v zrak (sem bil z hard endurotom) in potem greva naprej proti bovcu...in glej ga zlomka, pred Zago je taka lepa ravninca kot nalasc za prtisnt na gas (no ja sej ne samo takrat) in spet sva prsla v naselje s podobno hitrostjo......plavi pa so se med tem preselili na Zago, kjer je bila podobna zgodba kot na Srpenici! Takrat sem bil prov vesel da sem bil z motorjem drgac bi kr fajn placu.

Racing

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No tud jaz se kar fajn smejem vasim pripetljajem :)) No ker me zaradi moci ne morejo dobit pri kakih 190+ km/h sem dal jaz ze nekaj takih poizkusov merjenja hitrosti v naselju :)

Racing

Oh, ja!

Tudi za najhitrejšim se nabere kolona!

Samo, da še koga ne potegneš za sabo!

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po lastnih izkusnjah bi vsem priporocal,da se drzite omejitev v naseljih.izven se pa da tudi malo pretiravati in so skifi se kar kulantni.ne,placal nisem.

(belavectrasentiljpesnicapress)

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racing, ni hujšega, kot kakšnega otroka povoziti v naselju s tako hitrostjo - pred zaporom te ne reši nič. Če boš pa koga na avtocesti s 190 podrl, pa praktično ne boš nič kriv, ker tam ljudje nimajo kaj početi. Sicer pa: tudi če boš kriv, ti v krsti nič ne pomaga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je kao naselje....tam najbolj kasirajo...dve bajte 100m prec od ceste in tabla z naseljem in seveda radar na koncu ravnine kjer kasirajo!

Racing

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

racing,nasvet med prijatelji: kjer so hise so otroci.hebi ga.5 sec zamuditi je bolje kot 5 let zapora.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meno so v Vojniku ustavl ker sem mel glih nov motor in se mi je gas kar sam mal odpru in tako je pištolca pokazala kar 75km/h!!

Drugič sem pa plačal ko so mene in še enega motorista potegnil ven iz vrste avtomobilov-on je šel 100km/h(no on je bil mal pred vrsto kot je razvidno), jaz 70km/h!Prosil sem za ogled meritev stacionarnega radarja pa so me le 'prijazno odslovili' brez kakršnegakoli pojasnila!Kasneje pa sem izvedel da pogled v meritve stacionarnega radarja NI MOGOČ-RAZEN ČE-plačate razvijanje filma,operativni stroški,cela kazen +zapleti in problemi.

Prosim če mi poveste kaj več o pravilih in postopkih s stacionarnim radarjem, če imate kake izkušnje!

Denar za kazni se da tudi drugače pametno porabiti !!!!!Zato počasi!

Lp Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S KOLEGOM SVA NABASALA MULTANOVO IN TO V NASELJU:( FINTE: PELJALA VSA SE NA SREDINI KOLONE, PA SE VSTRIC; ON 71, JAZ 79??????? VEN SO VRGLI SAMO NAJU:( TAM JE BIL KOLEGA, POLICIST NA MOTORJU, SAM NI BIL V ASISTENCI RADARJA; OB POSREDOVANJU JE SE ON DOBIL DVOJKO:( SEVEDA SEM DOMA URIGIRAL PRI KOLEGU, VISOKI ZIVINI NA POLICIJI, KI JE POTEM NAPISAL PREDLOG ZA UMIK; REZULTAT: NA KONCU JE SAM PLACAL NAJINE KAZNI, KER MU JE BILO NERODNO POVEDAT RESNICO PRED PRIJETELJI; SEVEDA SVA MU POVRNILA, KO SVA IZVEDELA:) OCITNO JE POLICIJA DRZAVA V DRZAVI, SLIK PA TUDI KLJUB UREDNEMU ZAHTEVKU NIKOLI NI BILO, PLACANE KAZNI TI PAC NIHCE NE BO VRNIL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - živalski vrt... moja malenkost na MZ 250 ETZ brez izpuha... odpadel 500m prej... jah, jebiga. Iz cilindra plamen 20-30cm (naj še kdo reče da cvajtaktar ne dela brez auspuha). Nasprot pa kibla. Moja malenkost lepo stisne sklopko in na štantgasu dokler ne odpelje kibla mimo. Pa hočejo prasci za mano zavijat... MZ še nikoli ni tako pospešil hehehe... še dobro da mi ni bilo treba daleč.

Sicer sem imel neko 5 let staro preizkušnjo gor pa doma narejen ključ pa da ne omenim pomanjkanje papirjev in izpita... bi jeb*l ježa.

Naslednjič moja malenkost pelje počasi po Trubarjevi v LJ Guzzija V35. Cona za pešče. Pa pride nasproti peš kifelc pa nekaj maha kot golob. OK, meni se zareži pa ustavim. Pa kifelc: Pa cona za pešče pa huligan, divjak, 10 jurjev,...

Jaz pa: Ja od tistale hiše moram pridet do ceste, ane?

kifelc: Zakaj pa nisi zavil eno ulico prej gor?

Jaz: A ne delajo več?

kifelc: aha... pol pa uredu...

pa hoče it za motor pogledat tablico.... hmnja... kakšno tablico?!

Jaz: OK, hvala, nasvidenje BRRRRRMMMMMMMMMM

Mislim da se je še nekaj drl za mano... ne vem... preglasen motor.

No, pa me je srečala pamet, kupil kawasakija 600, izpit do 350, pa se peljem od Wolfove proti Slovenski. Samo za avtobuse in taxije. Na semaforju rdeča luč pa dva policaja čez prehod za pešče. Ni hudič da nebi takoj skočil eden pred mene in me začel nadirat... pa me nadira pa nadira pa še malo nadira... jaz pa čakam kdaj mi bo rekel za dokumente. Seveda bi potegnil, 90kSIT jim pa ne dam. Naj se malo potrudijo za ta denar.

Pa je k sreči vskočil še tadrug policist pa rekel: Pa pusti ga, saj vidiš da je motorist.

Sem si pa tudi najbolj oddahnil.

Kakorkoli že fantje in dekleta... ne se zajebavat pa počasi vozte... sploh pa po naseljih.

Pa ko smo že ravno pri tej temi... še en vic...

Farmar imel veliko farmo, nekaj delavcev in je redil živino ipd..

Pa ga pokliče nekega dopoldneva delavec po vokitokiju (bila velika farma), pa pravi: Šef, štala... povozu sm prasca.

Pa reče šef: ja in... vrzi ga v grmovje pa se ne sekiraj... saj jih imamo še veliko.

Jah, ko se je pa zagozdil pod džipa pa ga ne morem dobit ven ko tako cvili pa opleta.

Glej, zadaj imaš puško, ga ustreli in ko se umiri ga potegni izpod avta pa ga vrzi v grmovje.

BUM!

OK šef, sem ga ustrelil spravil ven in vrgel v grmovje... kaj naj pa naredim z njegovim motorjem. Plava lučka še vedno utripa...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

GHOST_R1

Suzuki oprosti ampak ne morem bit tiho. Povedal si standardno izjavo prehitrih voznikov, ki iščejo v vsem mogočem izgovore. Displej se na laserju po 10 min(najdaljši čas-možno nastavit na manj)zbriše, če ponovno ne poskusiš koga izmerit, zato ti povem da govoriš bedarije, kaj bi imel policist od tega da bi ti kar eno hitrost pokazal. Bi s tem res reskiral službo????? zaradi ene položnice - mislim, da ne. Kaj če bi tisti motorist bil slučajno kakšen inšpektor ali kaj podobnega, ki je vozo po omejitvi. Verjami policista bi takoj slekli. Tisti, ki merijo z laserjem imajo za to opravljen izpit in res dvomim, da bi kdo naredil kaj takega, čeprav je pa možno, vendar verjetno 1% od 100. Sam mam tudi izpit in dosti delam z laserjem, pa ti povem da je kršiteljev dovolj in si ni treba nekaj izmišljevat. Je pa res, da so redki vozniki, ki povejo da so dejansko prehitro vozili in si ne izmišljujejo miljone izgovorov. Verjami da takega voznika kar spustim. No kot sem pa rekel je takih zelo zelo malo.

Motorista je težje zadet kot pa avtomobil to je res, vendara se ne na to zanašat, ker se pa ti lahko posreči in te zadene s prve, predvsem na kaki dolgi ravnini. Zmerit se da tudi pešec (če ima trdo glavo). Glede glave se šalim.

Ja Suzuki pa še to ko greš v mesnico plačaš meso ne!!!! in pri tem ne praviš da je mesar inkasant??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

Go in peace!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ghost, ti, ki bos to sigurno vedel: a je res, da je prepovedano (zaradi laserksega ucinka) cloveka meriti direktno in da je potrebno vedno meriti v neko stvar (tablica, sipa,...)?

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja Suzuki pa še to ko greš v mesnico plačaš meso ne!!!! in pri tem ne praviš da je mesar inkasant??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

He, he Ghost.

Lepo si si to zamislil, vendar ne bo šlo čisto gladko.

V mesnico lahko greš ali pa ne, če se pa z organom nočeš pogovarjati in mu nočeš papirjev pokazati, te pa lahko uklene in na mesarijo odvleče. Problem je v tem, da imate organi pooblastila, zato ste pač bolj pod drobnogledom nepooblaščene javnosti.

Če mesarju rečeš, da je inkasant ali pa še kaj hujšega, ponavadi ni nič hudega, če pa organu rečeš kaj neprimernega, si takoj v kazenskem postopku zaradi žaljenja ali pa oviranja. Torej je problem tudi v tem, da ste zaščiteni kot medvedki v živalskem vrtu.

Sicer pa proti policajem nobenih zamer, tudi potem ne, ko so pred leti določili, da je moj mali kriv, ker je z biciklom pred avto iz desne pripeljal. Pri ogledu sem bil tiho, potem pa vse skupaj poslikal in dokazal, da je šlo za križišče enakovrednih cest in da ima desni prednost (čeprav moj mali na biciklu o tem pojma ni imel in je po človeški plati res naredil neumnost, ko se je z biciklom pred avto postavil), pa je prišel potem komandir k nam domov jokat, kako je hudo, ker ima butaste policiste in še koga poznajo in potem v zapisnike in druge stvari čudno pišejo...

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ghost, ti, ki bos to sigurno vedel: a je res, da je prepovedano (zaradi laserksega ucinka) cloveka meriti direktno in da je potrebno vedno meriti v neko stvar (tablica, sipa,...)?

Misliš verjetno voznika ne. Če boš mero v šipo ne boš nikoli nič zmeril. Avtomobile moraš merit v tablico, gre pa tudi v luč, vendar je težje zadet. Motorista pa v luč ali helmo. To na kratko. Prometniki pa imajo novi laserski merilnik s katerim lahko meriš kam hočeš, tako da previdnost ne bo nikoli odveč.

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Lepo si si to zamislil, vendar ne bo šlo čisto gladko.

V mesnico lahko greš ali pa ne, če se pa z organom nočeš pogovarjati in mu nočeš papirjev pokazati, te pa lahko uklene in na mesarijo odvleče. Problem je v tem, da imate organi pooblastila, zato ste pač bolj pod drobnogledom nepooblaščene javnosti.

Če mesarju rečeš, da je inkasant ali pa še kaj hujšega, ponavadi ni nič hudega, če pa organu rečeš kaj neprimernega, si takoj v kazenskem postopku zaradi žaljenja ali pa oviranja. Torej je problem tudi v tem, da ste zaščiteni kot medvedki v živalskem vrtu.

Sicer pa proti policajem nobenih zamer, tudi potem ne, ko so pred leti določili, da je moj mali kriv, ker je z biciklom pred avto iz desne pripeljal. Pri ogledu sem bil tiho, potem pa vse skupaj poslikal in dokazal, da je šlo za križišče enakovrednih cest in da ima desni prednost (čeprav moj mali na biciklu o tem pojma ni imel in je po človeški plati res naredil neumnost, ko se je z biciklom pred avto postavil), pa je prišel potem komandir k nam domov jokat, kako je hudo, ker ima butaste policiste in še koga poznajo in potem v zapisnike in druge stvari čudno pišejo...

Brrrm

Zaščiteni kot medvedi???????? Halo, ko bi vedel kake svinjarije se dogajo bi bil čisto tiho. Verjami da smo zaščiteni en velik KURAC.

Je pa res da se v vsakem biznisu kaka cvetka najde in dela neumnosti, mogoče namerno, mogoče pa sploh ne ve,da ga po domače sirje.

Ti pa povem če je občan pri postopku fer, pol je tudi policaj fer, če pa ga občan ma za norca in spušča kake sočne pol pač jebi ga bomo iskali pa dlako v jajcu. Pa večini ni jasno, da če si naaredil prekršek si ga naredil ne rabiš zaj zaradi tega bit jezen na policijo. Ja so te pač dobli kaj zaj moreš. Mater sam sem plačal že dosti kazni, pa sploh nisem hotel povedat da sem policaj. (bilo nerodno) pa jebi ga. Me pa zanima kak bi se bunli v Avstriji recimo, ja se ne bi oz. že tako ali tako tam vsi vozite po omejitvah, da ne bi bilo treba kakega eura dati v dobrodelne namene ne.

MA to temo ni moč zaj tu predebatirat, ker bi preveč postov nažgal. Morda kdaj ob kakem pivičku ali sokecu kako rečemo. Ni pa vse tako črno kot je videt na prvi pogled.

PS

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ti pa povem če je občan pri postopku fer, pol je tudi policaj fer, če pa ga občan ma za norca in spušča kake sočne pol pač jebi ga bomo iskali pa dlako v jajcu. Pa večini ni jasno, da če si naaredil prekršek si ga naredil ne rabiš zaj zaradi tega bit jezen na policijo. Ja so te pač dobli kaj zaj moreš

in ker sem jaz to ubogal.....sem Planino plačal samo 2.500,00SIT......v nasprotnem primeru????????

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Misliš verjetno voznika ne. Če boš mero v šipo ne boš nikoli nič zmeril. Avtomobile moraš merit v tablico, gre pa tudi v luč, vendar je težje zadet. Motorista pa v luč ali helmo. To na kratko. Prometniki pa imajo novi laserski merilnik s katerim lahko meriš kam hočeš, tako da previdnost ne bo nikoli odveč.

Ne ne ne, nisem mislil tega, da me ne bi dobili, ampak cisto varnostni vidik. Ker v pistolci je laserksi zarek, ki nasplosno ni ravno zdravilen. Zaradi tega sem mislil, da ni dovoljeno meriti v voznika oz. cloveka na splosno. Drugace pa havla za razlago.

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

bodi prijazen do plavih pa znajo tudi oni biti prijazni

še vedno pa drži, da lepa beseda lepo mesto najde.

lp marijan

Tako je Marijan, men se je to že velikokrat obrestovalo pri njih. Če pa kdo misli, da ne, naj pa na svoj način, po svoje!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

meriti v voznika oz. cloveka na splosno.

Ne skrbi, če ti bo tak (radarski ali drugi civilni (merjenje razdalj in kotov v geodeziji in v gradbeništvu)) žarek posijal na kožo, ti je ne bo prežgalo. Nerodno lahko postane edino, če ti žarek pade v oči, pa se mrežnica kaj spunta.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ghost, medvedek naš, ne sekiraj se. Jaz sem do sedaj tudi vedno vljudno priznal, če so mi policaji kaj očitali ali zaračunali, ali pa bil tiho, če sem mislil, da nima prav. Ker na licu mesta organa prepričevati, da nima prav itak nima smisla. Sem pa potem nekajkrat pritožbo podal in se je zadeva meni v korist rešila.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... Nerodno lahko postane edino, če ti žarek pade v oči, pa se mrežnica kaj spunta.

Ja, no, saj kaj takega sem mislil. Vem, da tak lase ne poskoduje koze, ampak oci so pa precej bolj obcutljive. Se tisti laserski obeski so taki da ne bi gledal v njih, pa cetudi mi kdo rece, da so nenevarni.

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Prometniki pa imajo novi laserski merilnik s katerim lahko meriš kam hočeš, tako da previdnost ne bo nikoli odveč.

Misliš Traffipatrola ali še kaj novejšega?

http://213.161.6.30/images/multa7.jpg

Kako je sploh s Traffipatrolom? Lahko sicer merijo brez fiksnega stojala/naslona, vendar nikjer ni napisane hitrosti premikanja pištole, kot pri nekaterih drugih modelih (ne da se mi iskati katerih)?

Meritve do 500 m in 500 km/h? Toleranca +-2 km/h? Koliko to upoštevajo v praksi (beri: imajo policaji kakšna drugačna navodila)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ghost, medvedek naš, ne sekiraj se. Jaz sem do sedaj tudi vedno vljudno priznal, če so mi policaji kaj očitali ali zaračunali, ali pa bil tiho, če sem mislil, da nima prav. Ker na licu mesta organa prepričevati, da nima prav itak nima smisla. Sem pa potem nekajkrat pritožbo podal in se je zadeva meni v korist rešila.

Tudi jaz sem že spoznal, da se nima smisla z njim vilko pogovarjati, če nima prav, ker ga tako ali tako ne boš prepričal. Sem pač tiho, tudi če me vpraša, kaj pravim na očitano in vložim ugovor in je.

Hmm, mislim da bo SzP na zaslišanju hotela videti še potni list, glede na to, da sem ji v opravičilu že parkrat napisal, da bom v času zaslišanja (plus še kak teden več) odsoten z ozemlja R Slovenije. Ženska ima pač obupen smisel za tajming.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mislim da imajo nekaj takega nisem imel priložnosti še od blizu pogledat.

Ja je dosti varijant da se izgoneš plačilu kazni, vendar o tem raje ne bi hihihihihi, razen če bo honorar v primerni velikosti

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je dosti varijant da se izgoneš plačilu kazni, vendar o tem raje ne bi hihihihihi, razen če bo honorar v primerni velikosti

furt skoz mam s ta plavimi težave.... kaj pa ženski čari?

(a sm jest tole zdej na glas napisala?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!