Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

ne razumem kaj hočeš povedat. :blink: saj so jo pa s tem namenom postavili, da "lovi prekrškarje"
Prav gotovo, ampak policiji je "nelagodno" množično talati položnice, ker bi si s tem nakopala samo nasprotnike oz. bi blo kontraproduktivno. Večina ljudi verjetno preseže omejitev za 10-20 km/h, niso nobeni cestni dirkači, ne ogrožajo nikogar in to tudi vedo. Če takemu daš kazen, kaj boš s tem dosegel?!? Nič dobrega. Nihče, niti policaji, ne vozi striktno po predpisih!

Kot drugo, pa jim je obravnavanje tolikšnega števila prekrškov prevelik zalogaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav gotovo, ampak policiji je "nelagodno" množično talati položnice, ker bi si s tem nakopala samo nasprotnike oz. bi blo kontraproduktivno. Večina ljudi verjetno preseže omejitev za 10-20 km/h, niso nobeni cestni dirkači, ne ogrožajo nikogar in to tudi vedo. Če takemu daš kazen, kaj boš s tem dosegel?!? Nič dobrega. Nihče, niti policaji, ne vozi striktno po predpisih!

Kot drugo, pa jim je obravnavanje tolikšnega števila prekrškov prevelik zalogaj.

Radarji ponavadi so naštimani na 20km/h plusa. Ponavadi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... škatel je več kot radarjev ...

... nikoli ne veš v kateri je in v kateri ni ... .)

... vozi počasi ... vedno in povsod ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav gotovo, ampak policiji je "nelagodno" množično talati položnice, ker bi si s tem nakopala samo nasprotnike oz. bi blo kontraproduktivno. Večina ljudi verjetno preseže omejitev za 10-20 km/h, niso nobeni cestni dirkači, ne ogrožajo nikogar in to tudi vedo. Če takemu daš kazen, kaj boš s tem dosegel?!? Nič dobrega. Nihče, niti policaji, ne vozi striktno po predpisih!

Kot drugo, pa jim je obravnavanje tolikšnega števila prekrškov prevelik zalogaj.

u s tem pa se jaz ne bi strinjal niti podrazno. ravno tako policaji najraje praznijo žepe, da haklajo tiste, ki malo prekoračijo hitrost, spijejo pivo ali 2.. itd. to je vsaj pri nas že dobro znano. to jim je vendar služba, koga pa zanima koliko nasprotnikov si bojo nakopali. sem ravno 2 tedna nazaj iz zanesljivih virov zvedel, da na policijskih postajah policaji še vedno dobijo postavljeno "normo", koliko kazni morajo v določenem času pokasirat.

jaz sem lani npr prekoračil hitrost za 13 km/h. pa se nisem nobenemu smilil, in noben ni bil mnenja, da nikogar ne ogrožam. in za teh 13km/h (zaradi katerih še nisem cestni dirkač) sem plačal 52.000 SIT in pokasiral piko .)

Popravljeno . Popravil cation
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11. počivali?če Polskava za smer LJ, A1 Fram-Sl. Bistrica, 0036; km 2.800

tale najbrz dela. se je danes nekaj bliskalo tam okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., spijejo pivo ali 2.. itd. ...

To je za na cesto preveč! Se mi taki prav nič ne smilijo.

Sam si dovolim največ 1. pivo v lokalu 4 km pred domom. Pa še tega največkrat ne. Je Cockta z radensko prav fina. Ali pa 1. deci cvička z malo vode. Odžeja in paše.

Ne vidim pa težav v tem, da so radarji nameščeni, točke pa označene s tablami. Dobra praksa, ki se je drugod izkazala za učinkovito. Kdor tam naleti, si je pa res sam kriv.

Pogrešam še tiste avtomatske radar semaforje, ki ti nabijejo rdečo luč, ko prehitro pripelješ v naselje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrešam še tiste avtomatske radar semaforje, ki ti nabijejo rdečo luč, ko prehitro pripelješ v naselje.
Kaj se boš še spomnil? Ne zagovarjam hitre vožnje po naselju, ampak mislim, da tako drastični ukrepi pa res niso potrebni. Sej nihče več ne divja po naselju.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušenj, ko sem živel v Angliji, kjer je največ kamer na svetu.

Škatla za radar in bliskavica sta poceni. Mehanizem snemanja pa stane okoli 35,000 evrov.

Zato bo verjetno, da bo ultimatno po Sloveniji postavljenih okoli 100 škatel. Naša Policija pa si bo verjetno privoščila od 5 do 10 snemalnih naprav katere bodo veselo prestavljali iz škatle v škatlo.

Seveda je problem v tem, da ne veš ali je snemalna naprava v škatli ali ne.

Vsaka malo boljša navigacija pa že ima bazo podatkov (update via PC) lokacij kjer te s piskom opozori na stacionarni radar. Moja ima Golvec že notri, dodaš pa lokacije lahko tudi sam.

Za motor je pa itak brezveze, ker te slika od spredaj. Angleži so bolj pametni, ker te tam slika od zadaj. To pa zaradi varnosti, ker samo v tupih državah se lahko spomnejo sistema, ki vozniku bliska v fris, kjer ga lahko potencialno zaslepi in se zaradi tega potencialno lahko zgodi nesreča. (Tega pa se bo sigurno spomnil odvetnik pri obrambi na sodišču).

Torej tudi če zabliska ni nujno da je snemalna naprava v škatli, izveš šele, če prejmeš položnico.

.)

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je napisano ampak na "Kacinovem" klancu je radar v obe smeri. V bistvu na "dnu viadukta" proti kranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nihče več ne divja po naselju.

Kje pa ti živiš? To skoraj ne more bit Slovenija. .)

Še nisi doživel, da te v naselju prehiteva avto, pa tovornjakar zadaj ti blenda, čeprav voziš 60 namesto prtedpisanih 50 :?

Popravljeno . Popravil stenere
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se boš še spomnil? Ne zagovarjam hitre vožnje po naselju, ampak mislim, da tako drastični ukrepi pa res niso potrebni. Sej nihče več ne divja po naselju.

Kaj se bom še spomnil?

Očitno ti je še enkrat za postaviti vprašanje v katerih vukojebinah ti živiš in zakaj ne pogledaš nikoli izven njih! Ta sistem je že marsikje upeljan in prav lepo deluje.

O tvoji klobasi da nihče ne divja po naseljih, ti je pa Stenere lepo povedal.

...

Še nisi doživel, da te v naselju prehiteva avto, pa tovornjakar zadaj ti blenda, čeprav voziš 60 namesto prtedpisanih 50 :?

Redno. :angry:

Najhujši so podeželani ki se jim mudi iz štale na šiht in potem nazaj v štalo, za vikend pa od oštarije do oštarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor je pa itak brezveze, ker te slika od spredaj. Angleži so bolj pametni, ker te tam slika od zadaj. To pa zaradi varnosti, ker samo v tupih državah se lahko spomnejo sistema, ki vozniku bliska v fris, kjer ga lahko potencialno zaslepi in se zaradi tega potencialno lahko zgodi nesreča. (Tega pa se bo sigurno spomnil odvetnik pri obrambi na sodišču).

Torej tudi če zabliska ni nujno da je snemalna naprava v škatli, izveš šele, če prejmeš položnico.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisi doživel, da te v naselju prehiteva avto, pa tovornjakar zadaj ti blenda, čeprav voziš 60 namesto prtedpisanih 50 :?
Ja če si tak polž, potem se ne čudit, da ti še tovornjakarji blendajo. In če te v naselju prehiteva avto, to še ne pomeni, da divja. Verjetno je kakšen lokalec, ki ma cesto v mezincu in pozna odcepe itd. Ne moreš vsakega, ki vozi hitreje takoj označit za divjaka.

In, živim sredi Kopra.

Ta sistem je že marsikje upeljan in prav lepo deluje.
No, pa si ga postavi pred hišo, če ti je tko všeč. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor je pa itak brezveze, ker te slika od spredaj. Angleži so bolj pametni, ker te tam slika od zadaj. To pa zaradi varnosti, ker samo v tupih državah se lahko spomnejo sistema, ki vozniku bliska v fris, kjer ga lahko potencialno zaslepi in se zaradi tega potencialno lahko zgodi nesreča. (Tega pa se bo sigurno spomnil odvetnik pri obrambi na sodišču).

Torej tudi če zabliska ni nujno da je snemalna naprava v škatli, izveš šele, če prejmeš položnico.

.)

Ahm Terminator v popolnosti strinjam s teboj razen z zadnjim odstavkom. Namreč pri vsakem stacionarnem radarju je cca 3-5 m pred škatlo postavljena tudi kamera (beri: ne od DARS-a) ki posname vozilo od zadaj. Te kamere so postavili približno 2-3 mesece za tem, ko so postavili radar Golovec, saj so ugotovili, da se motoristi ne ozirajo na radar in da se je pojavilo kar nekaj vozil, ki spredaj niso imeli reg. tablice.

Informacije sem dobil od kolega policaja, ki dela z provido.

LP

:blink:

Te pa še nisem videl? Bom pri golovcu pogledal, a je to drugo "stealth kamero" že kdo videl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušenj, ko sem živel v Angliji, kjer je največ kamer na svetu.

Škatla za radar in bliskavica sta poceni. Mehanizem snemanja pa stane okoli 35,000 evrov.

Zato bo verjetno, da bo ultimatno po Sloveniji postavljenih okoli 100 škatel. Naša Policija pa si bo verjetno privoščila od 5 do 10 snemalnih naprav katere bodo veselo prestavljali iz škatle v škatlo.

Seveda je problem v tem, da ne veš ali je snemalna naprava v škatli ali ne.

Vsaka malo boljša navigacija pa že ima bazo podatkov (update via PC) lokacij kjer te s piskom opozori na stacionarni radar. Moja ima Golvec že notri, dodaš pa lokacije lahko tudi sam.

Za motor je pa itak brezveze, ker te slika od spredaj. Angleži so bolj pametni, ker te tam slika od zadaj. To pa zaradi varnosti, ker samo v tupih državah se lahko spomnejo sistema, ki vozniku bliska v fris, kjer ga lahko potencialno zaslepi in se zaradi tega potencialno lahko zgodi nesreča. (Tega pa se bo sigurno spomnil odvetnik pri obrambi na sodišču).

Torej tudi če zabliska ni nujno da je snemalna naprava v škatli, izveš šele, če prejmeš položnico.

.)

By the mimo ti radarji ne slikajo z bliskavico, ker je ne rabijo ker je notr infra rdeča kamera ki vidi tudi ponoči. Je pa res da je neumno da te slikajo od spredaj.

:headbang:

Popravljeno . Popravil ICE_MAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor je pa itak brezveze, ker te slika od spredaj. Angleži so bolj pametni, ker te tam slika od zadaj. To pa zaradi varnosti, ker samo v tupih državah se lahko spomnejo sistema, ki vozniku bliska v fris, kjer ga lahko potencialno zaslepi in se zaradi tega potencialno lahko zgodi nesreča.

glej spodaj

By the mimo ti radarji ne slikajo z bliskavico, ker je ne rabijo ker je notr infra rdeča kamera ki vidi tudi ponoči. Je pa res da je neumno da te slikajo od spredaj.

:headbang:

ice man me prehitel je.

BTW sploh ni to tako tumasto; se tocno vidi kdo je vozil in nimas vec izgovora, da je vozil mujo iz "donjeg polubrega kod gornjeg travnika".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

By the mimo ti radarji ne slikajo z bliskavico, ker je ne rabijo ker je notr infra rdeča kamera ki vidi tudi ponoči. Je pa res da je neumno da te slikajo od spredaj.

:headbang:

BDW ni res. Zadnjič je golovška kamera slikala avto pred mano in mu je zabliskala direkt v fris, torej bliskajo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če si tak polž, ...

Če je tisti ki pri omejitvi 50 v naselju vozi 60, polž, potem si ti neodgovoren divjak! In lokalci so največja nevarnost, ker vozijo na pamet!

Pred hišo radar semaforja ne bom postavil, ker bodo prej ko slej realnost. Je pa ta realnost tebi bližja kot meni. A očitno si čez mejo samo do Ponte Rossa prišel!

OK? Bova nehala, ali greva naprej se preklat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tisti ki pri omejitvi 50 v naselju vozi 60, polž, potem si ti neodgovoren divjak! In lokalci so največja nevarnost, ker vozijo na pamet!

Pred hišo radar semaforja ne bom postavil, ker bodo prej ko slej realnost. Je pa ta realnost tebi bližja kot meni. A očitno si čez mejo samo do Ponte Rossa prišel!

OK? Bova nehala, ali greva naprej se preklat?

Sej zaenkrat se samo pogovarjava. :)

A veš kdo vozi pa res na pamet? Tisti, ki vozijo počasi. To pa zato, ker se držijo pravil kot pijanec plota, tko vozijo iz dneva v dan, se ne znajo prilagajati situaciji, okrnijo jim vozniške sposobnosti, itd.

Sam zagovarjam stališče, da vozi vsak s hitrostjo, pri kateri se počuti varnega in pri kateri ne ogroža drugih udeležencev, seveda v mejah normale. Odvisno je tudi od avta samega. Za nek star Rover je 150 km/h ogromno in nevarno, za mojega M3 E46 pa je čisto normalna hitrost (pa ne da bi se neki hvalil, verjemi).

Poglej recimo samo en primer: v naselju je omejitev 50 km/h. To pomeni, da lahko s tako hitrostjo vozita tako katrca kot najnovejši porše. Mal karikiram, ampak OK. Moja poanta je, da se porše ustavi bistveno hitreje, kar pomeni, da je porše v praksi pri recimo 80 km/h enako nevaren, kot katrca pri 50. Enako na navadni cesti. Porše pri 130 km/h je enako nevaren kot nek pežo pri 100.

Nekdo, ki gleda zgolj hitrost, zgreši bistvo!

In pa še neki: če država noče, da dirkajo po cesti, in če ji je res mar za varnost, nej zgradi že enkrat dirkališče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zaenkrat se samo pogovarjava. :)

...

Ja seveda. A na take nebuloze se mi ne zdi ponovno odgovarjati. Vsake kvatre tu uleti pacient, ki misli da je s svojo karjolo pojedel vso pamet in spretnost tega sveta. Mogoče drugič. Sedaj pa se grem čez vikend pazit takih ki so spretni, hitri, nepremagljivi in ah in oh, da bodo brez mene obstali po jarkih, kar videvam tekom skoraj vsakega vikenda. In to tudi ob času, ko stari ati in mame lepo pančkajo. Le kdo jih potem ovira s svojo počasnostjo? Aja, srne seveda sredi Ljubljane.

:yawn:

...In pa še neki: če država noče, da dirkajo po cesti, in če ji je res mar za varnost, nej zgradi že enkrat dirkališče!

Tudi ta stavek je značilen. Za nesposobneže, katerim morajo vse drugi podariti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej recimo samo en primer: v naselju je omejitev 50 km/h. To pomeni, da lahko s tako hitrostjo vozita tako katrca kot najnovejši porše. Mal karikiram, ampak OK. Moja poanta je, da se porše ustavi bistveno hitreje, kar pomeni, da je porše v praksi pri recimo 80 km/h enako nevaren, kot katrca pri 50. Enako na navadni cesti. Porše pri 130 km/h je enako nevaren kot nek pežo pri 100.

kar se ustavljanja tiče si poglej tole: http://www.fpp.edu/~milanb/tpmeh/varnost/varnost03.pdf

(če se ti bo dalo, naredi še izračun in preveri, kako se tvoja in njegova teorija ujemata)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zaenkrat se samo pogovarjava. :)

A veš kdo vozi pa res na pamet? Tisti, ki vozijo počasi. To pa zato, ker se držijo pravil kot pijanec plota, tko vozijo iz dneva v dan, se ne znajo prilagajati situaciji, okrnijo jim vozniške sposobnosti, itd.

Sam zagovarjam stališče, da vozi vsak s hitrostjo, pri kateri se počuti varnega in pri kateri ne ogroža drugih udeležencev, seveda v mejah normale. Odvisno je tudi od avta samega. Za nek star Rover je 150 km/h ogromno in nevarno, za mojega M3 E46 pa je čisto normalna hitrost (pa ne da bi se neki hvalil, verjemi).

Poglej recimo samo en primer: v naselju je omejitev 50 km/h. To pomeni, da lahko s tako hitrostjo vozita tako katrca kot najnovejši porše. Mal karikiram, ampak OK. Moja poanta je, da se porše ustavi bistveno hitreje, kar pomeni, da je porše v praksi pri recimo 80 km/h enako nevaren, kot katrca pri 50. Enako na navadni cesti. Porše pri 130 km/h je enako nevaren kot nek pežo pri 100.

Nekdo, ki gleda zgolj hitrost, zgreši bistvo!

In pa še neki: če država noče, da dirkajo po cesti, in če ji je res mar za varnost, nej zgradi že enkrat dirkališče!

To kar govoriš o Poršeju napram katrci je vse res vendar je treba en limit postaviti. Zato so omejitve. Ker verjemi, če bi bile omejitve višje, recimo na lokalki 120km/h na avtobanu pa 200km/h bi vsi vozili 160/260km/h z malo hitrejšimi avti po teh cestah. Sedajšni primer Gumball dirke je kar lepo pokazal kaj se zgodi. Porsche GT2 ubil 2 lokalca v Golfu (Ohrid), ker je letu po nikakvi lokalni cesti 200km/h unadva pa kaj takšnega sploh nista pričakovala (reveža itak pojma nimata kaj je GT2 pa de se sploh kej lohk 200 pelje v Ohridu) in zavila s stranske ceste na glavno. Pok - game over!

Na cesti je čuda ljudi. Seveda so ultra sposobni "tako kot ti" in ultra patetični (večina). Potem so pa še ceste, dobre pa čisto v riti in še miljon dodatnih dejavnikov.

Kar se tiče vožnje skozi naselja se absolutno strinjam s HHV-jem. Vozi po predpisih, da boš tudi z e46 lahko zabremzal ali se izognil otroku, ki ti bo iza čisto nepregledne ograje dva metra pred avto skoču, ker je "nepremišljeno zalaufal po žogico"? .)

Tm k se pa da pa k res reskiraš samo svoje življenje pa le prtisn, če ti to paše... :naughty:

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ta stavek je značilen. Za nesposobneže, katerim morajo vse drugi podariti.
Na mesec zaslužim 1,5 mio tolarjev neto. Toliko o nesposobnosti. :)

Sedaj pa se grem čez vikend pazit takih ki so spretni, hitri, nepremagljivi in ah in oh, da bodo brez mene obstali po jarkih, kar videvam tekom skoraj vsakega vikenda.
Ah, se mi zdi, da si preveč pod vtisom norcev, ki vijugajo po lj. obvoznici sem in tja, prehitevajo na AC po desni in podobno. In potem vsakega, ki zagovarja situaciji primerno hitrost, takoj vržeš v isti koš. Hitra vožnja in divjanje sta ločena pojma! Divjaki so posebna kategorija, ki jih nihče ne mara. Jaz nisem divjak. Ne me postavljati ob bok njim samo zato, ker se mi zdi stroga vožnja po predpisih malce neumna, ravno tko, kot večini ljudi.

Ti si po mojem mnenju eden izmed "road-rage" idiotov, ki v stilu Pobesnelega Maxa obsedeno blendajo vsakemu, ki po njihovem nezmotljivi presoji vozi prehitro. Na tvojem mestu bi se zamislil nad sabo.

kar se ustavljanja tiče si poglej tole: http://www.fpp.edu/~milanb/tpmeh/varnost/varnost03.pdf

(če se ti bo dalo, naredi še izračun in preveri, kako se tvoja in njegova teorija ujemata)

Komu se da. Teorija mi ni nikoli šla od rok. Praksa bolj. V praksi je več okoliščin, ki jih v tvojem izračunčku ne moreš predvideti (lahko da se pa motim, lahko da je formulo za ta izračun napisal nezmotljivi HHV - v tem primeru se rezultat seveda šteje kot edino resnico). :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je letu po nikakvi lokalni cesti 200km/h
Teh 200 km/h se je nekdo zmislu, verjetno tip a'la HHV ki ma vsakega takega šoferja takoj za divjaka, ne obstajajo nobeni dokazi, da je šel res tko hitro. Če si videl golfa, kako je še dokaj cel, potem ti je lahko to jasno. Pr 200 bi zletel golfek na prafaktorje.

Tm k se pa da pa k res reskiraš samo svoje življenje pa le prtisn, če ti to paše... :naughty:
Sej to tudi počnem, za božjo voljo. Ne vem, zakaj mi nekdo očita, da vozim 80 mimo vrtca, nepreglednih ograj in podobno, če pa je vse, kar govorim to, da ni smiselno jemati omejitve za svete. Kjer je nevarno, vozim počasneje od 3/4 drugih, verjemi. Kjer pa poznam cesto in se mi zdi varno, si pa dam duška :grim , tega pa ne zanikam.

Moti me zgolj to, da se nekateri trmasto vpičijo v omejitve hitrosti, kot da bi bil to lakmusov papir za to, al je nekdo divjak al ne. Groza no.

Sej ne rečem, da včasih ne vozim neprimerno za javno cesto. Ampak to počnem tam, kjer ne ogrožam nikogar drugega. Večinoma z motorjem. Nihče mi nima kaj očitat.

Popravljeno . Popravil sonny4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne rečem, da včasih ne vozim neprimerno za javno cesto. Ampak to počnem tam, kjer ne ogrožam nikogar drugega. Večinoma z motorjem. Nihče mi nima kaj očitat.

Stari, ti sam gas :OK: Grem stavt d si ne upaš po lokalni cesti 300 nažult (seveda tam kjer se ti to zdi varno):BUA: . Zdele takoj, pol pa poročaj kolk je šlo. Če ti ne uspe, pa še enkrat, pa še enkrat... :yea1:

(une rdeče lučke na tovornjaku pred tabo pomenijo, da moraš plin priviti do konca)

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!