Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Ob ‎15‎.‎11‎.‎2016 at 8:09, JamesTheMan pravi:

Ta ideja mi zaenkrat še najbolj odgovarja. Pa tudi vizualno lepše zgleda. Zanima me če imaš mogoče kak link do teh distančnikov mehkih torb? 

Tak izgledajo distančniki.

Lahko ti take torbe jaz prodam, upolacijenenovih... Stanje 9/10

Distančnike bom zadržal.

P1060016.jpg

P1060577.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno se dogovarjam z eno trgovino, nov nosilec KLX447 za moj moped me pride 110eur, gledam pa da bi vzel še nova kovčka Kappa E22N za prav tako 110eur. Pa imam za 220 eur nov komplet. Edino ne vem ali se nosilec kar našraufa gor ali je treba kaj spreminjati, ker nekje sem zasledil, da moraš pri določenih nosilcih prestavljati smerokaze. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 11. 2016 at 12:49, Rey pravi:

Sej ne vem ali mi je ful všeč ali ful grd :bounce:

 

FB_IMG_1479296762628.jpg

v bistvu nič "posebnega"

-kljun in plastika na vilicah malezijsko-tajski izdelek, isto zadnji gs blatnik

-custom nalepka na tanku

-predelan sedež

-šajba na oko mra

-ščitniki za roke neoriginal bbuster

-izpuh kr nekaj

-gume kot gume

-kitajske led lučke

-spodaj skid plata swmotech ali hepco, isto zaščita motorja

-nosilci kufrov givi style plus neka predelava

 

v bistvu ni videt nobene predelave, samo navesil je gor...

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno se je nekdo spomnil primerjati Tracerko z Versysom 1000 kateri ji je po specifikacijah in ceni precej blizu. Do zdaj so vsi tlačili skupaj Tracerko in Versysa 650. :twak:

 

http://www.cycleworld.com/2015/07/13/kawasaki-versys-1000-lt-vs-yamaha-fj-09-sport-tourer-motorcycle-comparison-test-review-photos-specifications?con=TrueAnthem&dom=fb&src=SOC&utm_campaign=trueAnthem:+Trending+Content&utm_content=582ea82104d301784cff4a00&utm_medium=trueAnthem&utm_source=facebook

 

Edit: komaj zdaj sem opazil, da je test eno leto star. :blush:

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V bistvu je tale če pogledamo sprednje kolo bolj pravi KLE.

Fajn je, da je dvovaljnik, da niso enovaljna jajca kot pri konkurenci.

Glede dizajna, če pogledamo dimnike pri nekaterih, ta niti ni tako grozen, škoda za zadnjo traverzo, da niso malo pri obliki pazili.

Cena še ni znana, 4500 bi bila zgornja meja.

Po moje za solo uživanje po Evropi za male pare kar lušen in uporaben model.

bg_17KLE300C_44SGN1DLS00D_C.jpg

bg_17KLE300C_44SGN1SRS00D_C.jpg

original kufri stranski pa kr nekaj :) 

bogata armaturka

3-Versys-X-300.jpg

2017-Kawasaki-Versys-X300-17-770x440.jpg

2017-kawasaki-versys-x-300-fast-facts-13.jpg

111316-2017-kawasaki-versys-x-300-17_KLE300C_GN1_Rear_Carrier_R.high_-509x388.jpg

kawasaki-versys-x300-eicma-21-450x600.jpg

nmhNIkW.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv motorčič. Ceno, bo kot sem že v drugi temi napisal, "povedala vaga" in pa predvidena količina izdelanih enot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor imam še v garanciji in gledam, spredaj imam uteži na platišču, 2x25g, zadaj pa 2x10g.

Zdaj še lahko reklamiram 14 dni.

Nad 190 začne rahlo trest, gumi ni kriva, je za hitrost 270.

Kako imate drugi?

WP_20161128_002[1].jpg

WP_20161128_003[1].jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Snecer pravi:

v sosednji temi o traceru bi "ubijali" zaradi uteži, sedaj sem pomirjen

uteži so namenjene uravnoteženju gume in ne platišča ..in je velika razlika med obojestranskim ceentriranjem na isti točki oboda s 50g kot pa enostransko centriranje s 110g - pri prvem centriranju guma trese gor/dol kar v neki meri kompenzira vzmetenje..pri enostranskem sentriranju - sploh prve gume/platišča pa nekaj ni v redu ie to trese levo desno kar pa je zelo nevarno , ko pride v neko resonanco pri določeni hitrosti.. a se msedaj bolj razumljivo povedal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

woblanje je drug primer, a ne

pravzaprav ne , če pride zaradi neuravnoteženosti platišča levo/desno se pojavi točno to woblanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

uteži so namenjene uravnoteženju gume in ne platišča ..in je velika razlika med obojestranskim ceentriranjem na isti točki oboda s 50g kot pa enostransko centriranje s 110g - pri prvem centriranju guma trese gor/dol kar v neki meri kompenzira vzmetenje..pri enostranskem sentriranju - sploh prve gume/platišča pa nekaj ni v redu ie to trese levo desno kar pa je zelo nevarno , ko pride v neko resonanco pri določeni hitrosti.. a se msedaj bolj razumljivo povedal

poznamo dinamično in statično balansiranje-uravnoteženje kolesa. in vedno se balansira v kompletu- feltno in gumo. vulkanizerji na mašini balansirajo dinamično, statično se balansira na pripravi os-ležaji, gledaš kje je pretežko. statično balansiranje pride v poštev ko je razmerje med obodom in širino gume veliko, torej ko so gume ozke, dinamično pa pri širokih gumah. motorji so nekje vmes. če imaš statično balansirano kolo, ni nujno, da ne bo treslo.

Popravljeno . Popravil BRANE
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, BRANE said:

poznamo dinamično in statično balansiranje-uravnoteženje kolesa. in vedno se balansira v kompletu- feltno in gumo. vulkanizerji na mašini balansirajo dinamično, statično se balansira na pripravi os-ležaji, gledaš kje je pretežko. statično balansiranje pride v poštev ko je razmerje med obodom in širino gume veliko, torej ko so gume ozke, dinamično pa pri širokih gumah. motorji so nekje vmes. če imaš statično balansirano kolo, ni nujno, da ne bo treslo.

Ko sm par let nazaj gledal pirellijeve WSBK vulkanizerje me je presenetlo de vse centrirajo na stojala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle na našem koncu smo imeli Mojstra za te stvari. Nikoli ne bom pozabu kako je bilo, ko sem prvič menjal pri njemu. Cela komedija... Gume pa na koncu zbalansirane v nulo. Tudi on je balansiral statično in kolikor sem uspel ujet so hudo važni še drugi detajli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole centrirajo kolesa na dirkah, na našem koncu imamo takega mojstra, za premontažo in tako centriranje ti zaračuna 15€ za seveda sneta kolesa iz mopeda...

maxresdefault.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri mojstre, ki jih obiskujem v svojem okolišu - vsi centrirajo na enak način. Preprosto in točno. Eden ima ceno 12€ za komplet premontažo.

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Greencaj said:

Ne najdem informacije v manualu. A je dovoljeno dati na versysa 19in sprednjo gumo? Z 19 in feltno seveda

Nope :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Greencaj said:

Ma če bi posebej homologiral?

 

Takih stvari nemoreš dodajat v homologacijo. Edini način je, da to naredi že proizvajalec (eni KTM modeli so imeli dve velikosti gum)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, sebar said:

Takih stvari nemoreš dodajat v homologacijo. Edini način je, da to naredi že proizvajalec (eni KTM modeli so imeli dve velikosti gum)

Ah ben, pol grejo vsi plani po vodi. Hvala za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!