Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

pred 5 urami, Yagi-san pravi:

Wakasaki, hvala za tale predlog. Za to sezono, bom se kar na old-skul vrjanto skrbel za ketno. Kaj je svetilni petrolej boljsi od kaksnega kerozina/bencina? Mazala se bo ketna pa s sprejem, ki sem ga prilepil. Pozna kdo? Je vredu zadeva ali raje kaj drugega (dobil sem ga for free)!

lp,

Yagi

Moj odg je enak kot je odgovoril Dami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Yagi-san said:

@DAMI34: hvala! To z bencinom sem videl na YT, da čistijo oz. z kerozinom. Definitivno nasvet za upostevat! Sem popolni greenhorn, zato vprasam.....

Petrolej ali pa namenski sprej! 

Lp,

Yagi

drugače pa čistilni petrolej=kerozin .. bencin pa no-go ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Texo said:

drugače pa čistilni petrolej=kerozin .. bencin pa no-go ..

pardon, svetilni petrolej=kerozin .. čistilni petrolej? :kva2: :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Texo pravi:

pardon, svetilni petrolej=kerozin .. čistilni petrolej? :kva2: :friend1:

sve je to isti qurac, derivat nafte, sam en diši, drug pa ne :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 26. 6. 2016 at 11:27 PM, robot said:

Jest imam vsakih 90s ena kapljica in je še vedno prepogosto.Bom moral dat gostejše olje.

Jaz sem podaljšal interval x2. super že 1000+km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 6. 2016 at 14:15, StaraFeltna pravi:

Tudi elektro verzija te pride nekje pod 20€.

- Solenoidni ventil cca 5€

- Programabilni timer cca 5€ + škatla vodotesna zanj 1.5€.

- Drobni material 2€

- Cev 2-3€

- Posoda za olje manj kot 2€ v mojem primeru ta le da 70ml model:

http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1JNUFLXXXXXbnXVXXq6xXFXXXQ/2015-The-new-Free-shipping-125ML-font-b-Hamster-b-font-pet-the-font-b-kettle.jpg

Ko utegnem poslikam in dam gor linke če bo komu nucalo.

Imaš mogoče link do timerja? Ostalo sem že nabavil:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za link. Torej isto kot ta zadeva:

http://www.aliexpress.com/item/1Sec-999Min-Pulse-Signal-Control-Board-Circuit-Motor-LED-Delay-Timer-12v-24v/32642304813.html?spm=2114.01010208.3.2.FV3B79&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_3_10037_10017_405_507_10032,searchweb201603_7&btsid=d1101091-45db-4e32-9b7f-472c3ec0eae9

Če prav razumem ti z njim krmiliš solenoidni ventil, ki ti recimo vsaki 2min odpre dovod olja?

Jaz sem sicer imel bolj enostavno varianto v mislih. Solenoidni ventil, ki ob preklopu v 1. prestavo, odpre dotok olja in mikro ročni ventil s katerim nastaviš pretok, da ti vsakih par min kapne kapljica. Recimo tak:

http://www.aliexpress.com/item/New-Universal-Adjustable-Car-Turbo-Valve-Manual-Boost-Controller-Black-Blue-Option-Hot-Selling/32582009881.html?spm=2114.13010608.0.73.SQo0kq

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi iskal 182 strani... Ima mogoče kdo shemo narisano, da bi mogoče še kakšen drug profil to znal povezati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni isto ker tvoj ima le zamik. Moj je ciklični ponavljajoči timer. Čisto druga reč. Regulacije ne rabiš nobene le to reguliraš z časom odprtja solenoidnega ventila vse ostalo opravi gravitacija. Praktično tudi izniči spremembo gostote olja pri različnih temperaturah. Ne povsem ampak dovolj dobro da ne šariš nastavitve vsak mesec.

To je kar sem uspel dognati v vseh revizijah. Ti olajšam delo. Preveč komplicirat se ne splača. Manj kot to pa vsaj zame ni smisleno ker je treba pol redno tweakat pretok glede na vreme. V dežju ne spreminjam nič saj je SAE90 kos nalogi oz. je kos za tistih 32km občasnega dežja. Več nisem poskusil. Meni zadostuje 0,1s vsake 180s. Povsem zadovoljen.

 

Eventuelno če želi kdo mojo "pro" verzijo naj si omisli še en tak timer katerega proži senzor vlage (drobiž na ebayu) katerga daš pod blatnik in prva luža povožena pošlje high level signal na trigger vhod tega vezja vsake 90 sek. Tako dosežeš praktično podvojitev mazanja (časovno). Men ise ni dalo :P Bi če bi bil plac kam dat vso to šaro. Hornetka 900 res ima s kapalko odmerjen prostor za šaro.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No se slišimo čez 24 dni ko boš (morda) klel timer ki ni lih trivialen za pogruntat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odkar mam svojega niti približno mi ni več zanimiv ta osnovni model scottoilerja. Zakaj? Priklop na vakuum. Dela pa celo manj precizno kot moj skupaj zmetan za 20€... Sklepam, da vakuum odpre sistem katerega pol fino reguliraš in to je to. In seveda ob večjih temperaturnih skokih moraš kalibrirat... (dooooooh!). Mojega sem skalibriral pri nekje 18C in sedaj pri 30-34 dela še čisto ok. Če mam srečo bo to to celo leto in z istim sae 90 oljem. :D

Najbolj sem se zezal s končno dostavo olja. Rešil sem tako in povsem zadovoljen z rezultatom. Cevka je odmaknjena od verižnika slab milimeter in prav lepo namaže kapljico na verižnik ki jo nato lepo napaca povsod vsake 3min. Na 90 sek je bila ketna videti enako mastna in čista a svinjak je bil vsepovsod. Tako pa ni.

Cevka štukana z L členom (akvarijska šara) v drugo cevko ki ima na koncu vstavljeno odrezano PVC pipeto za fino doziranje. Fiksirano pa je z dvema vezicama prek L člena kjer je cev gor tako da je povsem fiksno in se ne premakne za 0,1mm. + faktor je da je komaj opazno in praktično ga noben ne opazi...

oiler.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

...rdeči petrolej, ki so ga včasih kurili v BCS kosilnicah...   :P

..drugače pa ne komplicirat..  :slap:

....potegni liter cvička iz cisterne za centralno, pa boš rešil problem za 0,70€/liter...   :P

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

...rdeči petrolej, ki so ga včasih kurili v BCS kosilnicah...   :P

..drugače pa ne komplicirat..  :slap:

....potegni liter cvička iz cisterne za centralno, pa boš rešil problem za 0,70€/liter...   :P

 

vsi lahko gremo k njemu vlećt ... :P  ... bo dau za ,065 €/l :jezik: 

eni nimamo cisterne za centralno .. kaj ti ni jasn :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kerozin raje ne. Ni prijazen do delov verige!

Kar petrolej...na pumpi ali kjerkoli drugje, pa gasa!

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj jim govori grde reči? Svetilni petrolej je komercialno fancy ime za kerozin katerega priporoča 1/2 sveta service manualov za verige z in brez xyz ringov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, fixy pravi:

ko je pisano tolk o svetilnem petroleju za čiščenje.

Upam da lahko linke lepim...

http://www.merkur.si/gradnja/barve-in-premazi/ostale-barve-in-premazi/mq-petrolej-za-razsvetljavo-1-l

 

je tole v redu? Ali je Jet-A1(Kerozin) boljši?

lp

Mitja

Petrolov svetilni petrolej je precej cenejši.

 

pred 1 uro, StaraFeltna pravi:

Svetilni petrolej je komercialno fancy ime za kerozin katerega priporoča 1/2 sveta service manualov za verige z in brez xyz ringov.

Točno tako! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa ce ketno naspricas z Meglio in opihas z wapom. In se ne zajebavas in packas s petrolejem, kerozinom, in kar je se teh besed, ki baje pomenijo isto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!