Skoči na vsebino

BMW servisi in podpora


motolover

Priporočene objave

Dobil od Kmet2 Cd Service Manual. Na njem je RepROM (Ausgabedatum=01/2005, Version=1.0, Datenbankmodellversion=1.0), ki zajema

BMW R1200GS

BMW R1200RT

BMW R1200ST

Če kdo rabi, delim naprej.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljša ali cenejša? Izbire je veliko...

Da boš mirno spal kupi original, stane za tank bencina, ali manj, vozil se boš pa 10kkm. Sicer pa original filtri nosijo samo njihovo "značko" izdeluje jih pa nekdo (mogoče celo v Slovenistanu :devil:).

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 12. 2017 ob 16:37, damjandugi pravi:

Kupujete filtre na servisu,ali obstaja boljša rešitev?

V kakšnem smislu boljša rešitev? Oljni imam Hiflo, zračni Mahle...motor ravno tako dela, ne vidim razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, sam sem zadnjič naročil olje in filter na mimovrste pika com., pred tem pri Luisu. Enkrat prej v eni bližnji mototrgovini, kateri so se mi zamerili. Če ti je bližji in bolj enostaven servis, boš naročil pač tam. Potrošni material je potrošni material in je povsod več ali manj enak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Ne vem, sam sem zadnjič naročil olje in filter na mimovrste pika com., pred tem pri Luisu. Enkrat prej v eni bližnji mototrgovini, kateri so se mi zamerili. Če ti je bližji in bolj enostaven servis, boš naročil pač tam. Potrošni material je potrošni material in je povsod več ali manj enak.

katero olje si vzel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

Zadnje motorno je Motul 5100 15W50, prej sem kupoval Motorex.

istega kupujem preko mimovrste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 12. 2017 ob 23:17, damjandugi pravi:

Mislil sem internet trgovine ali direkt na servisu.

Da ne bo problemov, filter in olje od preverjenega proizvajalca!!!

S tem se že zelo omejiš kje boš kupil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom kar na Avtoval peljal. Motor je od nekdaj tam servisiran. Cene malih in velikih servisov na 800 se mi ne zdijo pretirane. Glede na izpiske ki jih imam je tudi "velik" servis cenovno sprejemljiv, pa čeprav gre za pooblaščeni servis. Plus tega imam omejen čas in si bom v uspeh štel že 10.000 kilometrov v letu 2018, mi en servis pri katerem bi prihranil mogoče 50€ nebo naredil velike razlike. Pa še nikogar ne rabim prosit za tester in reset servisa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
On 20/12/2017 at 7:10 AM, kasti said:

Je kdo ujel informacijo, da naj bi namesto Cosmosa zastopnik postal ponovno Avto Aktiv?

 

Nihče več ni zastopnik, so samo prodajalci in serviserji. Uvoznik in zastopnik je BMW Motorrad Slovenija.

Menda bo Avto Aktiv odprl nov salon v Ljubljani na koncu Tržaške, ni pa še nič sigurno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, luxsa said:

Za mali servis se zmenis in pocakas,za veliki pustis tam.

Koliko časa pa traja mali servis? Če je do dve uri, potem je še sprejemljivo, kaj več pa ne. V moto opremi tudi kam na malco ali kosilo peš ne moreš. Edino na OMV pa kavico srkat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru, da je mali servis menjava olja in filtra ter še nekaj predpisanih malenkosti, jim vzame nekaj časa. Problem je, da so servisi ponavadi kar zasedeni in težko ujameš trenutek, tudi če si naročen, da nimajo ravno "pacienta na mizi". Vsa dela so sicer normirana.

Sam garaži menjavo opravim prej kot v pol ure, če ne računam predpriprave, nabava olja filtra... še največ časa mi vzame diagnostika in pregled motorja ter "kljukanje" opomnika :whistle:.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za mali servis zmeraj pocakal tam,cca 1uro pa pol,ce se zmenis za uro ponavadi kar drzi,vsaj jaz imam tako izkusnjo zadnjih 8 let in tretji moped. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 20. 12. 2017 at 7:10 AM, kasti said:

Je kdo ujel informacijo, da naj bi namesto Cosmosa zastopnik postal ponovno Avto Aktiv?

 

Pravijo,da naj bi bilo to šele prihodnje leto 2019...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!