Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

ima to dimenzijo homologirano ali bo delal naknadno homologacijo?

ker baje so standardne 180/55ZR-17M/C 73W

 

drugače pa če zadnje vilice zamenja si lahko da kaj takega gor http://www.veerubber-reifen.at/veerubber/275/70/reifen-daten.html?pfad=02030103

 

 

lp

 

meni je odlično služila,dober oprijem in solidna kilometrina ( cca 8 mm profila).

 

http://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/themes/motorcycletires/enduro/trailattack_2_en.html

 

 

 

post-5502-0-23320000-1396594845_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

no trail 2 sem tudi jaz že gledal ... pa klinci NIMAJO DIMENZIJE !!!!!! sorry na dretju sam če me pa noben ne sliši ali pa ne razumejo kaj je dimenzija gume....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je kdo že zvozil kaj kilometrov na novih  dunlop arrowmax streetsmart ? pa na kakšnem motorju ?

ali obstaja za dunlop-ke kakšna tabela s tehničnimi podatki tako kot npr. tukaj za avon ?

http://www.avon-tyres.co.uk/motorcycle/roadrider   

hvala lp

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima to dimenzijo homologirano ali bo delal naknadno homologacijo?

ker baje so standardne 180/55ZR-17M/C 73W

 

drugače pa če zadnje vilice zamenja si lahko da kaj takega gor http://www.veerubber-reifen.at/veerubber/275/70/reifen-daten.html?pfad=02030103

 

Hehe ne zadnje vilice nima v planu menjat :)

Ne v planu nima homologirat. Jz sem na svoj prejšn motor komot spravu omenjeno gumo, samo to je bil cestni motor, za tega pa nevem kako bo. Verjetn bo najbolj da najde pravo dimenzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je kdo že zvozil kaj kilometrov na novih  dunlop arrowmax streetsmart ? pa na kakšnem motorju ?

ali obstaja za dunlop-ke kakšna tabela s tehničnimi podatki tako kot npr. tukaj za avon ?

http://www.avon-tyres.co.uk/motorcycle/roadrider   

hvala lp

Naredil na streetsmart ~7k kilometrov.

Sem dalec od izkusenega voznika tako da jemlji vse z rezervo -

Sredina je absolutno premehka, na 500cc 40 konjskem motorju se mi je grdo obrabila. Po AC sm vozu 2x vsega skupaj, vse ostalo skoraj da izkljucno ovinki. Poskusal cimbolj rob izkoristit pa je kljub temu izjemno hitro postala kvadratna.

Dosti sem tudi vozil po dezju in drsecih cestah in to da je motor ostal cel je pomojem dokaz da drzijo bolje kot kaksne sportne varjante.

 

So dokaj poceni, za ogrevanje sm porabil cca ~30 min, mogoce kaj vec, konec sezone sem jih bil precej vajen in imel obcutek varnosti.

Kljub vsemu ne vem ce bi spet jemal Streetsmart.

 

Imel sem jih na gs500f.

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 za ogrevanje sm porabil cca ~30 min, mogoce kaj vec, 

 

 

To si se ti vrjetno ogreval 30min al guma? Ker na 250ccm ni blo potrebnga nobenga ogrevanja. Si lahko na črnem kalu po 30min štartu iz počivališča pa šu sprec po kolenu. Sicer nevem kok tisočakov sm naredu znjo vendar mi je bila super plus tega da ni blo vidt nobene obrabe. Kolk bi zdržala pa na žalost nwm ker je se motor prodal še s skoraj kompletnim profilom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si se ti vrjetno ogreval 30min al guma? Ker na 250ccm ni blo potrebnga nobenga ogrevanja. Si lahko na črnem kalu po 30min štartu iz počivališča pa šu sprec po kolenu. Sicer nevem kok tisočakov sm naredu znjo vendar mi je bila super plus tega da ni blo vidt nobene obrabe. Kolk bi zdržala pa na žalost nwm ker je se motor prodal še s skoraj kompletnim profilom

15 min js, 15 min guma : D

Prvi krog do vrha kala mi je deloval dosti bol riskanten, drugi je lepse steku. Cisto mozno da je bil to placebo bol kot guma sama. Meni osebno ni najbolj pasala in sem se veckrat ujel zadnji moment z nogo al se na nek srecen nacin "spasu" da nism zdrsnu.

 

 

Cisto mozno da je do tega prislo zaradi prenizkega tlaka v gumah, se vecja sansa pa je da sm enostavno neizkusen in

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 min js, 15 min guma : D

Prvi krog do vrha kala mi je deloval dosti bol riskanten, drugi je lepse steku. Cisto mozno da je bil to placebo bol kot guma sama. Meni osebno ni najbolj pasala in sem se veckrat ujel zadnji moment z nogo al se na nek srecen nacin "spasu" da nism zdrsnu.

 

 

Cisto mozno da je do tega prislo zaradi prenizkega tlaka v gumah, se vecja sansa pa je da sm enostavno neizkusen in

katere gume pa imaš sedaj na k4? Sam si lastim k5 in ko sem ga vzel so bile gor nove (sicer DOT tam nekje zadni tedni leta 11) Dunlop Roadsmart 2 in so mi odlične zaenkrat pri okoli skoraj 2000km. Je pa to moja prva izkušnja z gumami za večje dimenzije

Ter ta DOT me niti ne skrbi ker bodo gume letos itak ponucane

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin Piot Power, tudi konec 2011, se pa vidi da niso skoraj nic obrabljene. Profil cel, ovalna oblika.

Pumpam jih 2.5 spredaj, 3.0 zadaj  - vse kar je pod tem se mi zdi premalo oziroma se mi prsti vgrezajo notri, veckrat mi je zadnjo gumo zacelo vrtet v prazno v nizjim tlakom.

 

Sem pa naredil zelo zelo malo km z njimi, ne upam pa niti pod razno se ovinkov "testirat" ker asfalt ni dovol topel te dni, motorja ne poznam, tezisce je povsem drugace kot pri prejsnjem pa po pravici povedano si ne upam reskirat. Raje po pameti in postopoma, bom znal cez par mescev povedat kako se mi obnesejo. Tu na motosvetu sem brskal pa ni bil noben prevec navdusen nad njimi, naslednji nakup bodo vrjetno karkoli od dunlopa. Se vozis tudi kaj po kalu, da pridem preverit kak tlak imas? : D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin Piot Power, tudi konec 2011, 

Kiwibikerji se radi vozijo na njih, našel ob prebiranju izkušenj o S20 

(http://www.kiwibiker.co.nz/forums/showthread.php/150684-Bridgestone-S20-tyre-review/page17).

 

Povozil lani prednjo (še ta staro (brez 2CT)) in se mi je dopadla.

Tudi ni spustila v kritični situaciji. Je le zavibrirala 8kot bi se zapeljal čez rebra) in opozorila, da je na meji.

Pa sem bral in slišal kao da Michelinke spustijo brez opozorila?

Low budget guma, ki pa meni ni bila slaba. Kiwiji poročajo o spoštljivi kilometrini napram S20 od Bridgestone-a.

 

Glede tlaka:

Karkasa prednje ima mehak bok kot tudi teme. Slično SportAttack-u od Conti-ja,

ki mu ravno tako ne odgovarja nižji tlak od 2,5/2,9. 

Dočim je zadnja po boku nekoliko trša a na kroni mehka.

Kako se bo obnesla pa v teku sezone, ko pride na vrsto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ne zadnje vilice nima v planu menjat :)

Ne v planu nima homologirat. Jz sem na svoj prejšn motor komot spravu omenjeno gumo, samo to je bil cestni motor, za tega pa nevem kako bo. Verjetn bo najbolj da najde pravo dimenzijo.

 

 

Naredil na streetsmart ~7k kilometrov.

Sem dalec od izkusenega voznika tako da jemlji vse z rezervo -

Sredina je absolutno premehka, na 500cc 40 konjskem motorju se mi je grdo obrabila. Po AC sm vozu 2x vsega skupaj, vse ostalo skoraj da izkljucno ovinki. Poskusal cimbolj rob izkoristit pa je kljub temu izjemno hitro postala kvadratna.

Dosti sem tudi vozil po dezju in drsecih cestah in to da je motor ostal cel je pomojem dokaz da drzijo bolje kot kaksne sportne varjante.

 

So dokaj poceni, za ogrevanje sm porabil cca ~30 min, mogoce kaj vec, konec sezone sem jih bil precej vajen in imel obcutek varnosti.

Kljub vsemu ne vem ce bi spet jemal Streetsmart.

 

Imel sem jih na gs500f

hvala..bom ali ostal na avonkah ali pa bom šel na conti go....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohvala za "gume-direkt", naročil v sredo, prejel v petek zjutraj. Michelin PR4, dimenzijo 190-55-17 sem pri Španu čakal en mesec, naslednja dobava je predvidena 24.4. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gospodje zanima me, če ima kdo od vas izkušnje z metzeler sportec M5 interact.

Zanima me vse kar boste povedali.

Kilometrina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gospodje zanima me, če ima kdo od vas izkušnje z metzeler sportec M5 interact.

Zanima me vse kar boste povedali.

Kilometrina.

 

Bolj slabe. Sej ne da sem padel ali kakorkoli drsel z njo na vsakem ovinku, ampak mi ni bila vsec. Slabsa od Diablo Rosso 2, slabsa od Conti sport attack. Bi rekel da nekje na nivoju prve sportsmart. Kilometrina je relativna, jaz sem jih naredil kakih 4.000-5.000, tako kot z vsakimi.

 

Pa ce bos tecen, ne bos nic prej dobil odgovora. :)

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na obema konjickoma menjal gume

Na 50cc so sle sava mc 50

Na 125 pa sava (mitas) sportforce

VEC KOT ZADOVOLJEN, Z OBEMA! segrejeta se podobno hitro, drzita isto, takda priporocam oboje.

Bomo vidli kaj bo rekla kilometrina :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin Piot Power, tudi konec 2011, se pa vidi da niso skoraj nic obrabljene. Profil cel, ovalna oblika.

Pumpam jih 2.5 spredaj, 3.0 zadaj  - vse kar je pod tem se mi zdi premalo oziroma se mi prsti vgrezajo notri, veckrat mi je zadnjo gumo zacelo vrtet v prazno v nizjim tlakom.

 

Sem pa naredil zelo zelo malo km z njimi, ne upam pa niti pod razno se ovinkov "testirat" ker asfalt ni dovol topel te dni, motorja ne poznam, tezisce je povsem drugace kot pri prejsnjem pa po pravici povedano si ne upam reskirat. Raje po pameti in postopoma, bom znal cez par mescev povedat kako se mi obnesejo. Tu na motosvetu sem brskal pa ni bil noben prevec navdusen nad njimi, naslednji nakup bodo vrjetno karkoli od dunlopa. Se vozis tudi kaj po kalu, da pridem preverit kak tlak imas? : D

 

Pilot Power prej, sedaj Pilot Power 2CT....2.5/2.9....zadovoljen oz navdušen....samo sem v manjšini :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam zdaj tudi sam priblizno enako, 2.6/2.9 in zdaj po par dneh morem rect da sm prav presenecen... drzijo kr pošteno, lepo vleče notri v ovinek pa hitro se mi segrejejo. Tezko pa recem kaj vec, ker ne vem s cim jih primerjat. To da so 10x bolse kot neki arrowmax streetsmart pa itak ni vredno razglabljat, ker so dvem povsem drugacne gume za povsem drugacno namembnost in na povsem drugacnem motorju.

 

Me je pa ervin priprical da vzamem roadsmart II ko ta komplet potrošim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ventilator hvala za komentar, trenutno vozim tretji komplet sportattack2 in so čudovite, le kilometrina je majhna 4000k-5000k.

Kot praviš ni z metzeler nič bolje, tko da ne bom tople vode odkrival in ostal na conti.

 

emmm glede sitnarjenja, to si bil pa upsiiii hvala za razumevanje :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam zdaj tudi sam priblizno enako, 2.6/2.9 in zdaj po par dneh morem rect da sm prav presenecen... drzijo kr pošteno, lepo vleče notri v ovinek pa hitro se mi segrejejo. Tezko pa recem kaj vec, ker ne vem s cim jih primerjat. To da so 10x bolse kot neki arrowmax streetsmart pa itak ni vredno razglabljat, ker so dvem povsem drugacne gume za povsem drugacno namembnost in na povsem drugacnem motorju.

 

Me je pa ervin priprical da vzamem roadsmart II ko ta komplet potrošim :D

to o tem na kakšnem motorju so zmontirane iste gume je res zanimivo ... meni je moj serviser položil na srce prav arrowmax streetsmart , ki jih je zmontiral in pač nove preizkusil na cesti na enakem motorju kot je moj... baje so ga prav hudo pozitivno presenetile ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!