Skoči na vsebino

BMW K 1200 R


SiR

Priporočene objave

pred 10 minutami, luxsa pravi:

Mislim da so dve sorte feltn,standard za 180 in kao sport za 190,tako da poglej katero feltno imas gor.

Mislim da je serijsko samo eno pravo platišče ,vse ostalo fensi šmensi sport itd je v konfiguraciji in z doplaćilom .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sport feltna in 190 guma pride skupaj pri K z uso opremo,tako da pogllej ce je feltna sploh za 190 gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Bear pravi:

Sej to je fora da je ne, v homologaciji imam vpisane obe dimenzije zato sprašujem :)

 

180 spredaj in 190 zadaj, če ne gre pa zamenjaš.

mal heca, ni pa bistvene razlike, če imaš v homologaciji vpisani obe, daš gor tisto ki je bolj ugodna. Sploh pa si kastriral motor, tako, da to nima veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja širša felna ima v homologaciji vpisano dimenzijo gum 180/55 in 190/50.. sam imam 190/50 se mi zdi da ima večjo površino na sredini kar posledično zdrži več km. sem pa poskusil tudi 190/55, ampak mi 50 dosti bolše sede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Končno se mi je vse skupaj poklopilo in sem kupik k1200r. Aleluja..:)

zanima pa me vaše mnenje koliko zdrži originalni bmw nosilec plošče za top case. Ta nosilec imam namreč namontiran gor pa se mi ne zdi da bi bilo to nevem kako stabilno.

nosilec:
http://www.bmw-motorrad-store.co.uk/bmw-luggage-rack-kit-fuer-bmw-k1200r-k1200r-sport-and-k1300r.html

in primer montaže plate in kufra na ta nosilec:

http://www.i-bmw.com/showthread.php?t=36186&highlight=rack

hvala vam.

 

GustaV

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, gustav666 pravi:

Pozdravljeni,

Končno se mi je vse skupaj poklopilo in sem kupik k1200r. Aleluja..:)

zanima pa me vaše mnenje koliko zdrži originalni bmw nosilec plošče za top case. Ta nosilec imam namreč namontiran gor pa se mi ne zdi da bi bilo to nevem kako stabilno.

nosilec:
http://www.bmw-motorrad-store.co.uk/bmw-luggage-rack-kit-fuer-bmw-k1200r-k1200r-sport-and-k1300r.html

in primer montaže plate in kufra na ta nosilec:

http://www.i-bmw.com/showthread.php?t=36186&highlight=rack

hvala vam.

 

GustaV

 

Dovolj ! Tu ne grejo klasični top case temveč takšen je originalen kot sem ti prilimal sliko. Drugi so samo aftermarket!

 

sierra bmw 19l softbag.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

ampak tudi v tega lahko nabašeš 10kg BP. Imam pa od prejšnega mopeda givijov kufer 52l pa ploščo. Pa če gledam po tistem linku spodaj ko so montirali plato na ta nosilec bi tudi jaz lahko tako zmontiral...

zanima me če je kdo to izvedel in kako se obnaša potem vse skupaj?

je zadosti trdno?

 

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, gustav666 pravi:

Hvala

ampak tudi v tega lahko nabašeš 10kg BP. Imam pa od prejšnega mopeda givijov kufer 52l pa ploščo. Pa če gledam po tistem linku spodaj ko so montirali plato na ta nosilec bi tudi jaz lahko tako zmontiral...

zanima me če je kdo to izvedel in kako se obnaša potem vse skupaj?

je zadosti trdno?

 

hvala za odgovor

Točno to kar me sprašuješ ne vem . Vem pa da sem v kovčke vedno nametal in obremenil 4xveč kot je dovoljeno pa ni bilo problemov nikoli ,ne z kovčkom ne z ploščo .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala ti. Tudi jaz sem jih vedno nabasal na fertik in ni bilo nobenih težav..

 

Ampak ta nosilec (original) mi ne zgleda zadosti močan zato me zanima kakšne nosilce za top case imate ostali lastniki k1200r?

hvala vam

gustav

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm mel og givija kufer v46 in ploščo za njega 

ko sm mel prejšnji teden prometno je kufer odprlo in vtrgalo komplet ročke na kirem je bla plošča sz motorja, a spodnji del kovčka je bil ševedno spet na ploščo če me razumeš kaj hočem povedat :)
DSCN2530.JPGDSCN2531.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni straha da ne bi zdržalo. jst mam narjeno ravno tako kot na sliki pa ko sem polno naložen kufer tehta 20kg+...Samo gas pa dolge luči!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tut trdim, ker so nosilci relativno kratki, da ni nobene panike. Komot. Čeprav, tudi zarad vožnje, vedno raje trpam v top case lahko robo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam sicer domače izdelave nosilec podoben kot je od givija, torej ojačan dol. Lahko pa povem ko je zadnji kovček polno natovorjen in še nekaj na njem tehta tudi 30kg, pa še ga nisem zgubil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Kmet2 said:

Dovolj ! Tu ne grejo klasični top case temveč takšen je originalen kot sem ti prilimal sliko. Drugi so samo aftermarket!

 

sierra bmw 19l softbag.JPG

Ja, to je BMW softbag 2(small), obstaja pa še softbag 2 (large). Imam oba na K1200R, v velikega pa gre notri res ogromno stvari. Pripenjam še večji softbag 2. Pri BMW prodajalcih je manjši cca. 125 EUR, večji pa okoli 180 EUR. Imel sem srečo in dobil oba za 200.

P1010076.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mel malega pa tista originalna bulasta stranska kovčka .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspešno homologiral Mivv, to pa zdaj vredu ropota.

In tako imam sedaj original auspuh viška, če se ga komu zahoče, in pa ročki zavore ter sklopke. Ales original.

Pa še tole, včeraj smo prepotovali celo Nemčijo od Aachna do Avstrije in videli nekaj super motorjev. Enega celo kupili in pripeljali domov. Izbira v Nemčiji je top.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

WP_20160325_17_52_45_Pro.jpgTorej, glede širine zadnje gume.

Če je platišče iste oblike kot na tej sliki od Tomasha, potem je guma 190/50. (sport zadnje platišče)

Če ima platišče drugačen design, je ožje in mora imeti gumo 180/55. (standard).

Glede zadnjega kovčka, sem ga montiral podobno kot na linkih, pa je bil že prazen precej majav, tako da sem potem dodal malo lastne inprovizacije, sedaj je mnogo bolje.DSC_1831-3 (1).JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo pa zadnje platišče nimata enakega vzorca .....se pravi da je bila menjana prva ali pa zadnja ....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WP_20160325_17_52_45_Pro.jpgTorej, glede širine zadnje gume.

Če je platišče iste oblike kot na tej sliki od Tomasha, potem je guma 190/50. (sport zadnje platišče)

Če ima platišče drugačen design, je ožje in mora imeti gumo 180/55. (standard).

Glede zadnjega kovčka, sem ga montiral podobno kot na linkih, pa je bil že prazen precej majav, tako da sem potem dodal malo lastne inprovizacije, sedaj je mnogo bolje.DSC_1831-3 (1).JPGTako je. Zadnja. Sokolo oko.:chase:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem ker sem si lastil 1200 in 1300 :DS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej js sm tudi pol pogruntou da mam 190 :blush:
pol pa je srna rekla je**** ti in tvoj bmfl, pa je bla totalka :( 
je bil rumen ma pol je bil na par koncih rdeč :whistle:
aja zdej mam 1300s, samo kaj ki morm čakat da se grem lahko peljat :BUA:

zdej pa k stvari, ko bo dokončno use narjeno (čaka se še zapisnik od policije, da zavarovalnica lahko zaključi) bom sz razbitino mogu neki nardit, zdej pa je vprašanje-prodat use u kosu al po delih ?
kdo sploh odkupuje to pa za kolker tolko pameten dnar kr čene ga mam rajši doma, da prah nabira :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Bear pravi:

sej js sm tudi pol pogruntou da mam 190 :blush:
pol pa je srna rekla je**** ti in tvoj bmfl, pa je bla totalka :( 
je bil rumen ma pol je bil na par koncih rdeč :whistle:
aja zdej mam 1300s, samo kaj ki morm čakat da se grem lahko peljat :BUA:

zdej pa k stvari, ko bo dokončno use narjeno (čaka se še zapisnik od policije, da zavarovalnica lahko zaključi) bom sz razbitino mogu neki nardit, zdej pa je vprašanje-prodat use u kosu al po delih ?
kdo sploh odkupuje to pa za kolker tolko pameten dnar kr čene ga mam rajši doma, da prah nabira :010

V bistvu, mislim da ti odločaš, kaj z razbitino, lahko zahtevaš od zavarovalnice, da ti jo plača, pa naj se oni jebejo dalje.

V kosu boš dobil manj ampak prej, po delih pa več ampak bo trajalo, verjetno boš moral na Ebayu prodajat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!