Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

ja frgazer se je zamašiu pa neki je zaganjač zajebavu.. :)

svašta :s a zdj pa dela use lepo tko k je treba?? kolk km je pa kej nardila že vita :D??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svašta :s a zdj pa dela use lepo tko k je treba?? kolk km je pa kej nardila že vita :D??

ja zdej vse dela.. hm nevem kulk km je kej nardila.. neki ful velik se ne vozi.. hehe :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko vprašam kaj je narobe če se na levi sprednji vilci ospodi kjer je bremza pršraufana (tist črn del) spušča olje oz. se peni ven...:headbang:

to olje mi teče tudi po disku in prednja zavora zelo malo prime....

sicer se z motorjem ne vozim več veliko ampak bi rad izvedel kaj je to da popravimo čimprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko vprašam kaj je narobe če se na levi sprednji vilci ospodi kjer je bremza pršraufana (tist črn del) spušča olje oz. se peni ven...:headbang:

to olje mi teče tudi po disku in prednja zavora zelo malo prime....

sicer se z motorjem ne vozim več veliko ampak bi rad izvedel kaj je to da popravimo čimprej

china quality :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko vprašam kaj je narobe če se na levi sprednji vilci ospodi kjer je bremza pršraufana (tist črn del) spušča olje oz. se peni ven...:headbang:

to olje mi teče tudi po disku in prednja zavora zelo malo prime....

sicer se z motorjem ne vozim več veliko ampak bi rad izvedel kaj je to da popravimo čimprej

Če bi kupu motor od pravega kupca, se to nebi zgodilo. ;) Jok3. :D

Peli h mehaniku, tuki ne boš dobil veliko koristnih odgovorov. :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko vprašam kaj je narobe če se na levi sprednji vilci ospodi kjer je bremza pršraufana (tist črn del) spušča olje oz. se peni ven...:headbang:

to olje mi teče tudi po disku in prednja zavora zelo malo prime....

sicer se z motorjem ne vozim več veliko ampak bi rad izvedel kaj je to da popravimo čimprej

semering na vilicah je fuč. prebrskaj temo je bilo že najmanj 10x omenjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kupu motor od pravega kupca, se to nebi zgodilo. ;) Jok3. :D

Peli h mehaniku, tuki ne boš dobil veliko koristnih odgovorov. :/

haha motor je 1 leto pa neki mescev star tko da to pomoje ni najbloj odvisno od kupca ne:whistle:

ma sj zj mi je tk vseeno za vozit se ni glih več ker je prehladno do spomladi pa bo popravleno

btw as prodal motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kupu motor od pravega kupca, se to nebi zgodilo. ;) Jok3. :D

Peli h mehaniku, tuki ne boš dobil veliko koristnih odgovorov. :/

Sploh ne, če so od tebe... stirkac meni se je pri tomosu to zgodilo 2x na levi vilici... isti problem. Fora je u semeringih... če je v motor v garanciji itk ni blema drgač je pa to par € tko da ni panike... samo pelji na servis

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne, če so od tebe... stirkac meni se je pri tomosu to zgodilo 2x na levi vilici... isti problem. Fora je u semeringih... če je v motor v garanciji itk ni blema drgač je pa to par € tko da ni panike... samo pelji na servis

Lp, Miha

hvala ti bomo uredili čimprej :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj semeringi nimajo veze.

Napišem še desetič, kako se to popravi :rolleyes::rolleyes:

Razdreš zadevo, tako da dobiš ven kompletno levo teleskopsko cev. Odstraniš vpetje kolesa (siv del), potopni del cevi je od spodaj zaprt s pokrovčkom, kateri se sam od sebe odvije in potem spušča. Odviješ pokrovček, razmastiš navoj, daš noter nove O-ringe, navoj namažeš s sredstvom proti odvitju in sestaviš nazaj. Meni je držalo. Na servisu v Kopru so mi samo nekaj zasilikonali :headbang::headbang::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj semeringi nimajo veze.

Napišem še desetič, kako se to popravi :rolleyes::rolleyes:

Razdreš zadevo, tako da dobiš ven kompletno levo teleskopsko cev. Odstraniš vpetje kolesa (siv del), potopni del cevi je od spodaj zaprt s pokrovčkom, kateri se sam od sebe odvije in potem spušča. Odviješ pokrovček, razmastiš navoj, daš noter nove O-ringe, navoj namažeš s sredstvom proti odvitju in sestaviš nazaj. Meni je držalo. Na servisu v Kopru so mi samo nekaj zasilikonali :headbang::headbang::headbang:

Lej js nism nč razderu lepo sm pelu na servis in so rekl d so menjal semeringe... kaj točno je blo me boli k.... sam da zadeva dela tko k je treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne, če so od tebe... stirkac meni se je pri tomosu to zgodilo 2x na levi vilici... isti problem. Fora je u semeringih... če je v motor v garanciji itk ni blema drgač je pa to par € tko da ni panike... samo pelji na servis

Lp, Miha

Sej se je tudi meni to zgodilo prav rakoj po tistem ko sem kupil motor, in sem menjal. Use skupaj nič, nekaj čez 3€ sem dal za tisti o-ring al kar je že.:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kdo mel kako željo po zadnjem obroču od cup-a(za 150 širino gume,črn) naj me kontaktira. Al pa če bi kdo rad mel za spredej ožji obroč od original cup, črn 17' -PM. Pa tud cup uplinjač mam še če kdo rab.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se je tudi meni to zgodilo prav rakoj po tistem ko sem kupil motor, in sem menjal. Use skupaj nič, nekaj čez 3€ sem dal za tisti o-ring al kar je že.:winkiss:

pa lahk to kr sam zamenjaš doma al je treba na servis pelat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa lahk to kr sam zamenjaš doma al je treba na servis pelat?

Pa dej a maš garancijo... Če ne veš kaj zderaš raj pel... če se pa spoznaš pol pa kr :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej a maš garancijo... Če ne veš kaj zderaš raj pel... če se pa spoznaš pol pa kr :D

ne garancije ni več bila je do septembra....

ne vilc še nikol nism razdiral, prešraufal smo pa vse možne ostale motorje apn, aprilio rs50 ampak večinoma mašine pa to

eh, bom kr pelal na servis škoda potrpljenja :P

aja pa še neki... za power kit. a se splača? kolk se kaj pridobi? a pol še kr enako vleče al morš sam terat obrate? kolk pol kaj zrdži mašina, olje, ventili itd. poraba?

neki sm bral o izboljšanju odzivnosti tule o tem pa ni nič kaj preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne garancije ni več bila je do septembra....

ne vilc še nikol nism razdiral, prešraufal smo pa vse možne ostale motorje apn, aprilio rs50 ampak večinoma mašine pa to

eh, bom kr pelal na servis škoda potrpljenja :P

aja pa še neki... za power kit. a se splača? kolk se kaj pridobi? a pol še kr enako vleče al morš sam terat obrate? kolk pol kaj zrdži mašina, olje, ventili itd. poraba?

neki sm bral o izboljšanju odzivnosti tule o tem pa ni nič kaj preveč.

Js sm meu ta kit na tomosu.... Fergazar dellorto vhst 26, športna odmična, narjene višini ventilov pa še en kup malenkosti... motor je šu :worship: v primerjavi s serijskemu... odzivnost na gas 200% bolša... pospeški ful bolši končna niti ne toliko k se je že prej visok vrtel v 5. Poraba se je povečala za 0,5l pri meni. Vleče v vseh obratih bolje zgori se mu pa itk odpelje u nulo :P Olja ni nč več žrlo, sm pa s kitom naredu okol 7000km in ni blo problemov. Pred kitom sm meu pa že 10000 na motorju. Tko da se splača... use skup je pršlo 450€(dau sm še d.i.d ketno gor) naredu mi je pa AMP to... res zna zrihtat tko k je treba :D

http://www.youtube.com/watch?v=_ahYp44mUak ewo še mal zvoka :D

Lp, Miha... če te pa še kej zanima mi pa kr piš, z veseljem pomagam :D

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm meu ta kit na tomosu.... Fergazar dellorto vhst 26, športna odmična, narjene višini ventilov pa še en kup malenkosti... motor je šu :worship: v primerjavi s serijskemu... odzivnost na gas 200% bolša... pospeški ful bolši končna niti ne toliko k se je že prej visok vrtel v 5. Poraba se je povečala za 0,5l pri meni. Vleče v vseh obratih bolje zgori se mu pa itk odpelje u nulo :P Olja ni nč več žrlo, sm pa s kitom naredu okol 7000km in ni blo problemov. Pred kitom sm meu pa že 10000 na motorju. Tko da se splača... use skup je pršlo 450€(dau sm še d.i.d ketno gor) naredu mi je pa AMP to... res zna zrihtat tko k je treba :D

http://www.youtube.c...h?v=_ahYp44mUak ewo še mal zvoka :D

Lp, Miha... če te pa še kej zanima mi pa kr piš, z veseljem pomagam :D

hmmm 400€... kr precej.. na bbr motorsports sm našel tud kit za to mašino 150cc+športna odmična+bat za 400$ sam ko nevem kolk bi poštnina kj prišla če se plača...

sem pa opazil tud da amp prodaja kar celo mašino za 400€ z power kitom že not... to bi blo zanimivo, bi kr komplet mašino zamenjal pa če se kaj pokvari kr to nazaj gor:whistle:

no sicer je pa prej treba teh 400€ met:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm 400€... kr precej.. na bbr motorsports sm našel tud kit za to mašino 150cc+športna odmična+bat za 400$ sam ko nevem kolk bi poštnina kj prišla če se plača...

sem pa opazil tud da amp prodaja kar celo mašino za 400€ z power kitom že not... to bi blo zanimivo, bi kr komplet mašino zamenjal pa če se kaj pokvari kr to nazaj gor:whistle:

no sicer je pa prej treba teh 400€ met:ninja:

AMPjeva mašina je pa kar specialna. Bi jst jo uzel ... če bi imel Tomosakija hah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm 400€... kr precej.. na bbr motorsports sm našel tud kit za to mašino 150cc+športna odmična+bat za 400$ sam ko nevem kolk bi poštnina kj prišla če se plača...

sem pa opazil tud da amp prodaja kar celo mašino za 400€ z power kitom že not... to bi blo zanimivo, bi kr komplet mašino zamenjal pa če se kaj pokvari kr to nazaj gor:whistle:

no sicer je pa prej treba teh 400€ met:ninja:

Ja una mašina je huda :P za 400€ vsekakor mikavna ponudba... pa use skp nč ni bla vožena in nima kej crknt k to dela :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ve kdo če je pri enduro in sm enak zadni zobnik??

pa če ima kdo za prodat...večjega od original skupej z prvim zobnikom in ketno??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ve kdo če je pri enduro in sm enak zadni zobnik??

pa če ima kdo za prodat...večjega od original skupej z prvim zobnikom in ketno??

LP

Nista enaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!