Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

e sedaj si pa eno napisal??!! Veš dobro zakaj (napačen verižnik)To kar počenja Bucaj v enduru bi bil ch tako od zadaj kot vsi KTM, Huse,... 450 in več, da ne bo pomote.

Bodimo objektivni :trance_33_sleep:

no že tko al pa tko je znano da pri motošprtu velik večjo vlogo igra voznik kot pa motor to je pa po mojem še toliko BOLJ vidno pri enduru kjer je bolj pomembna tehnika pa vse drugo, pol je pa šele motor.

seveda da je Tomos dober motor s temle Bucaj-om gor je zgleda da zmagovita kombinacija. Bi blo pa zanimiv vidt njega na CH-ju po mojem bi bil isto dober!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no že tko al pa tko je znano da pri motošprtu velik večjo vlogo igra voznik kot pa motor to je pa po mojem še toliko BOLJ vidno pri enduru kjer je bolj pomembna tehnika pa vse drugo, pol je pa šele motor.

seveda da je Tomos dober motor s temle Bucaj-om gor je zgleda da zmagovita kombinacija. Bi blo pa zanimiv vidt njega na CH-ju po mojem bi bil isto dober!

Ali še bolje na Fanticmotor 125 cabalero competition :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če je kdo od vas biv na serviso v šoštanju pr velenju, kr bom šov tja pa me zanima če je vredo serviser, pa to me zanima če je biv kdo od vas tisti ki je ''zažgav'' zadno bremzo ker je skos mel malo nogo gor :P ... aja pa kolk pride 1. servis??? :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če je kdo od vas biv na serviso v šoštanju pr velenju, kr bom šov tja pa me zanima če je vredo serviser, pa to me zanima če je biv kdo od vas tisti ki je ''zažgav'' zadno bremzo ker je skos mel malo nogo gor :P ... aja pa kolk pride 1. servis??? :winkiss:

Js sm bil tam. S kje hudiča pa si ti? :unsure: Dal sem mislim da cirka 40 ejrof. Serviser je sicer vredu in mi je hitr naredu, ampak je tak, bolj domač :) Mal je šparal pri olju, 2 šraufa je zgubo, pa tisto plastiko nad filtrom zlomo ko je nek drug šrauf notr tiščal hehe :) Ampak sm skos zravn gledu in po mojem je drugače kul no, čeprav on že 100 let šraufa tomosove mopede in motorke... ti bo tud tega zrihtu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Ravn na Kor. ni bližjega serviserja ... :rolleyes:

Amm tej pa tk vredi, a ti je dal pol novo plastiko al kk? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Ravn na Kor. ni bližjega serviserja ... :rolleyes:

Amm tej pa tk vredi, a ti je dal pol novo plastiko al kk? :D

Ne, z nečim je potem zalimal k je plastiko skup stopilo, sam je pol tak spet poknala :whistle: Morm sam enkrat zrihtat, čeprav ni s tem nič narobe ;) Se pa prej zmeni po telefonu kdaj lahka prideš, da se prpeleš, počakaš uro dve tam in odpeleš ;) Ker js recimo nerad puščam motor sam.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj je noter 140. Saj je ne bi menjal, samo kaj ko ga ne morem nastavit. Pri nizkih obratih ni moči. Spelješ lahko samo tako, da navijaš plin in drsiš s sklopko, v višjih obratih pa lepo vleče.

Če ima kdo več izkušenj, prosim za pomoč in odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sky_21 bi ti znou kej povedat al pa kot že miljonkrat BLADZO, ki tekmuje s predelanim tomosom ali pa GIDL, ki mu ga je pa sestavu...a je res težko en PM napisat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa GIDL, ki mu ga je pa sestavu...

jaz imam dize, saj Bladzo tekmuje z takim uplinjačem, ampak ni vse v dizah...lahko je zračni filter, lahko kolektor...Nam je MIKUNI VM26 z 140 dizo kar lepo delal...je pa res da iz niskih ni za pričakovat nekega pospeška, več se dogaja pri obratih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj je noter 140. Saj je ne bi menjal, samo kaj ko ga ne morem nastavit. Pri nizkih obratih ni moči. Spelješ lahko samo tako, da navijaš plin in drsiš s sklopko, v višjih obratih pa lepo vleče.

Če ima kdo več izkušenj, prosim za pomoč in odgovore.

Če težko spelješ, glavna diza nima veze. A ti ga zamori, a je samo brez moči? Pa če v prostem teku gas naviješ, a se takoj zvrti al počaka?

Probaj iglo prestavljat in pa šrauf za zrak nastavit.

Najboljš pa da enmu pelješ, pa ti nastavi tako kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zvrti se takoj.Ampak ni tako, kot takrat, ko ga zalije. Pač, ne dobi dovolj goriva ali zraka.

Svetovali so mi naj dvignem iglo.

Prodaja kdo zadnji disk za tomosa??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne cvili, Ne vrti se, ker je zvit.

Ta disk je isto univerzalen.. vem da ima yamaha DT50 enakega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi ljudje ki imate 125 4 takterje a mi lahko kdo pove kaj vi pred vožnjo preventivno naredite (če sploh kej)

vem da se vam zdi neumno vpr. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi ljudje ki imate 125 4 takterje a mi lahko kdo pove kaj vi pred vožnjo preventivno naredite (če sploh kej)

vem da se vam zdi neumno vpr. :trance_33_sleep:

Nič posebnega. Postavim ga na tačko, prižgem in laufa toliko časa, da se oblečem (čelada, rokavice, jakna...) potem se odpeljem, pa recimo prva dva kilometra bolj z nizkimi obrati, potem pa normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi ljudje ki imate 125 4 takterje a mi lahko kdo pove kaj vi pred vožnjo preventivno naredite (če sploh kej)

vem da se vam zdi neumno vpr. :trance_33_sleep:

vžgeš s zaugom, laufaš cca 2-3 minute, dokler se zrihtaš, potem ugasneš zaug, se še neki časa bolj polahko peleš, mal pazš na gas, ko stojiš, ker rad crkne, dokler se lepo ne ogreje. potem se normalno voziš, kot je povedu tomyboy.

sej kokr vem ni razlike 2T, 4T. za oba je najbolje, da lepo počasi ogrevaš in ne tiščiš takoj v obrate, samo 2T so še toliko bolj občutljivi na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoče ve če ma Trgoavto še tistih 15% popusta k se dele resno zanimam za nakup tega tomosa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam dize, saj Bladzo tekmuje z takim uplinjačem, ampak ni vse v dizah...lahko je zračni filter, lahko kolektor...Nam je MIKUNI VM26 z 140 dizo kar lepo delal...je pa res da iz niskih ni za pričakovat nekega pospeška, več se dogaja pri obratih...

mogoče veš kaj bi bil problem da ko imaš gas do konca in potem za trenutek spustiš in potem spet nabiješ, motor cukne...ga za pol sekundice zamori potem je pa spet ok?....zna bit v ovinku neprijetno :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoče ve če ma Trgoavto še tistih 15% popusta k se dele resno zanimam za nakup tega tomosa?

Imaš cajt do konc mesca (31.7.07)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!