Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Mi lahko kdo glede tega kaj pomaga? Odlomljen kos imam doma.. Nevem kaj naj naredim :cry: Sploh pa nevem kako se je lahko to zlomlo pri padcu pri 30 km/h..bemti! (to je že staro btw, pa še vedno nisem našel rešitve..)

Hm, ena možnost je, da podreš tole, vzameš ta križ dol pa neseš zašvasat, ker je to verjetno aluminij,

druga možnost, bolj taka... domača, je pa da zvrtaš skozi tisti kos pa križ lukno pa daš skoz šrauf in je to to :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ena možnost je, da podreš tole, vzameš ta križ dol pa neseš zašvasat, ker je to verjetno aluminij,

druga možnost, bolj taka... domača, je pa da zvrtaš skozi tisti kos pa križ lukno pa daš skoz šrauf in je to to :rolleyes: :rolleyes:

No obe te dve možnosti sm že mel v glavi. Glede prve.. js niti ne znam, niti nebi upal tega razdirat.. mogoče bi kdo kr direkt gor zašvasu :whistle: Glede druge pa je tk da bi potem verjetno še zmanjšal trdoto tistga če bi vrtal vanj.. Je pa aluminij ja..Nevem zakaj niso te stvari jeklene :(

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede druge pa je tk da bi potem verjetno še zmanjšal trdoto tistga če bi vrtal vanj.. Je pa aluminij ja..Nevem zakaj niso te stvari jeklene :(

Zarad teze...Ce bi varil tist kos nazaj je vprasanje kok dolg bi drzal...pomojm bols da bi gor navaril nekej materiala in potem pobrusu v obliko k bi ustrezala...zdej glede vrtanja pa pomojm ni panike da bi do te mere zmanjsal nosilni prerez da bi oslabil nosilnost kriza sej nebi prov veliko luknjo vrtal ker je ne rabis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad teze...Ce bi varil tist kos nazaj je vprasanje kok dolg bi drzal...pomojm bols da bi gor navaril nekej materiala in potem pobrusu v obliko k bi ustrezala...zdej glede vrtanja pa pomojm ni panike da bi do te mere zmanjsal nosilni prerez da bi oslabil nosilnost kriza sej nebi prov veliko luknjo vrtal ker je ne rabis...

Ne sej ni problem kk zgleda.. zarad mene če je do konca še tisti aluminij podaljšan, sam da drži.. edino kar nebi rad je to da bi moral razdirati motor. Sigurno je kje kdo ki bi to znal narediti tako da je vse v enem kosu, okolica pa se nekako zaščiti (zaradi vročine)... ker je dost smotano tole da skos v plastiko butam, niti nočem vedet kaj bo ko/če naslednjič padem.. Pozna kdo kakega mojstra v 03 regiji ki bi mi bil pripravljen to popraviti?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam drgač mi edin smešn zgleda ko imate usi na las enake motorje... kak sploh veste od koga je keri :hmm: recimo zadnič so ble 4 rs ke tam na zbiljah pa je usaka čist svoja in drugačna, medtem ko so teli tomosi usi isti :doze:

večina jih ma navadnga js pa replico tak da ni težk ločit :lol: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo kakega dobrega mojstra ki švasa aluminij in da bi mi znal to popravit? :rolleyes:

Vprašaj kako kovinarsko podjetje ... Jest delam pr podjetniku ki ima sp kovinarsko ... pa švasa od aluminija do rosfreja, tko da ni tok zakomplicirano zašvasat samo aparat rabiš taprav ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj kako kovinarsko podjetje ... Jest delam pr podjetniku ki ima sp kovinarsko ... pa švasa od aluminija do rosfreja, tko da ni tok zakomplicirano zašvasat samo aparat rabiš taprav ;)

Ja, pa tko, jest sm klicov en podjetje, za eno ročko so rekl okol 15€ da mi pošvasajo... je material (plin (argon se mi zdi) pa ta žička za dodajanje mase) dost drag, tko da ne bit presenečen če bo visoka cena. Če pa kšnga poznaš tko, prek vez je pa zlo fino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm pa še jst končno dubu svojga tomosa :yea1:

jao baraba, men pa nč povedu :closedeyes: za kazn... en krog :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao baraba, men pa nč povedu :closedeyes: za kazn... en krog :P

Men tud nisi povedov k si Z-ja kupu (sej ni važn če se še nismo poznal) :whistle:

a ga jest tud dobim za en krog :unsure: :unsure: :whistle: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa tko, jest sm klicov en podjetje, za eno ročko so rekl okol 15€ da mi pošvasajo... je material (plin (argon se mi zdi) pa ta žička za dodajanje mase) dost drag, tko da ne bit presenečen če bo visoka cena. Če pa kšnga poznaš tko, prek vez je pa zlo fino...

Ni problem plačat, sam da bi mi nekdo naredil brez da bi moral razdirat motor (dobu plačo :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mrbit kdo ve kolk pride servis za tomosa pri 500km?? Kolk kilometrov pa lohk prekoračim to mejo k jih mam dons že 400 pelu ga bom pa u ponedelk pa newem kolk se lahk pol kej vozm čez 500 :unsure: bi kdo povedu pliss :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mrbit kdo ve kolk pride servis za tomosa pri 500km?? Kolk kilometrov pa lohk prekoračim to mejo k jih mam dons že 400 pelu ga bom pa u ponedelk pa newem kolk se lahk pol kej vozm čez 500 :unsure: bi kdo povedu pliss :rolleyes:

Odvisno kam boš peljal, js sm jih mel 700, pa ni kompliciral. Plačal pa sem 42€ (Šoštanj)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kam boš peljal, js sm jih mel 700, pa ni kompliciral. Plačal pa sem 42€ (Šoštanj)

LP

Aha fajn pol :D a to je pooblaščen serviser ane tm u šoštanju k pravš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mrbit kdo ve kolk pride servis za tomosa pri 500km?? Kolk kilometrov pa lohk prekoračim to mejo k jih mam dons že 400 pelu ga bom pa u ponedelk pa newem kolk se lahk pol kej vozm čez 500 :unsure: bi kdo povedu pliss :rolleyes:

+ - 100km ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha fajn pol :D a to je pooblaščen serviser ane tm u šoštanju k pravš

Je ja.. :whistle: Sam je bl smotan :D K je že star hehe Bom pol mal slikc prlimu.. sm že dans u logarski bil :)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Stafuc: dobi dušilc iz Akrapota! :D

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Stafuc: dobi dušilc iz Akrapota! :D

Bom pocaku do 500 km

Kaj je zdej, se dobimo jutri kje? :D

komu ti to men al njemu ce je to men namenjen mal pocak da ispit nardim ce pa njemu pol je pa ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ki ms pa ti spegu :?

Js to vsem.. madona, ne morm bit v nedeljo doma, nekam bo treba it?! Špegu mam nekje v omari.. se raje nazaj obračam :whistle: Važn da mam druge stvari na balanci hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo nejc, počak da še js nardim izpit, v čet. mam uradno teorijo ... tak da pole se pa itak dobimo pa gremo na turco :D

Tomos Mafia :D

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!