Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

V soboto je planirana v glavnem le vožnja po dolinah, razen Jaufenpass, pa še ta bolj zato, da se izognem Bolzana na poti proti Offenpassu.

Ko se vračam (naslednj petek in sobota), pa bo tega malo več: Gavia, Tonale, Mendel (ti sicer ne sodijo v Dolomite), nato pa Karrer, Pordoi in Campolongo (ali Sella in Gardena), Furcia in Staller.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, kako je letos s plačevanjem za prelaze? Slišal sem, da se je nekaj glasovalo za ali proti mitnicam in da je zmagalo proti. Za letos. Naslednje leto pa da bo za plačat. A sem prav slišal?

LP j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planiram, da bi od nedelje do torka prebil v Dolomitih. Iz MB preko Beljaka do Corvare, tam dvakrat prespal, naredil en krog, in v torek nazaj.

Ko pa gledam vreme za npr. Cortino ali Merano ali Bolzano pa kaže okoli 40% (v ponedeljek celo 60%) možnosti dežja. Temperature od 22 (torek) do 27 (nedelja). Kako zgledajo Dolomiti pri takšni napovedi. Na kakšnem prelazu zna biti dokaj hladno in mokro (možnost sneženja?).

Se splača reskirati ali je bolje počakati na boljšo napoved (verjetno šele septembra, ko bodo dnevi precej krajši)?

 

Nič bat, glede temperature, je pa res, da je bolje iti v septembru, ker ni več gužve. Tu in tam kakšen švicar, jodlar in nemec, drugače pa prazno.

Mi smo bili v začetku septembra in je bilo zjutraj +3°c pa smo vsi prišli nazaj, dobedn ni zmrzno!

Ni slabega vremena za motorista, je samo slabo oblečen motorist.

 

Sem se potrudil, pa našel sliko od takrat, kjer sem zabeležil temperaturo (ponavadi imam argumente za svoje trditve) .... fajn je blo !

 

Evo sliko:

 

20876470.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, kako je letos s plačevanjem za prelaze? Slišal sem, da se je nekaj glasovalo za ali proti mitnicam in da je zmagalo proti. Za letos. Naslednje leto pa da bo za plačat. A sem prav slišal?

LP j

 

Kaj naj rečem na to!? Glede na to, da bi lahko "jedel" iz njihovih cest po Dolomitih, za razliko od naših, ko ti v Logarski skasira vztopnino pa ne veš ali bi parkiral in šel raje peš zaradi lukenj in uničenega asfalta. Tako da, če že morajo, potem naj naredijo enotno "Strada Alpina Dolomiti" vinjeto, za zmerno ceno (10dni/10€) katero kupiš recimo na AMZSju, si jo nalimaš na motor in gremo.

Še bolje bi bilo, da ti jo natisnejo, kot imajo Madžari ... izda račun na tvojo registersko in ni potrebno nič nikamor lepit!

 

Če mene vprašaš, se strinjam ... je pa še ena varjanta, da glede na visoke cene nočitev v tistih krajih, da bi lastniki hotelov glede na število prevoznih sredstev plačevali neko dodatno takso za tamkajšnje ceste, ker oni imajo dejansko od tega največ in prav bi bilo, da se pobira od tamkajšnjih hotelirjev, ki imajo od motorističnega turizma dejansko največ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vprašanje o tem a bo plačevanje ali ne, sploh ni. Je že odločeno. Plačevanje bo. Govora je bilo samo o zamiku uvedbe plačevanja. Mislim, da so izglasovali, da se še eno leto počaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj načeloma ni problem, če bo to neka razumna cena, recimo 1€/dan uporabe njihovih cest po Dolomitih.

Tako človek ve, da se bo vozil po urejenih cestah, ne pa kot pri nas.

 

Je pa res, da bodo zgubili nekaj moto turistov, konec koncev pa so Dolomiti takšna destinacija, kamor se ne vračaš letno, temveč mogoče vsake tri ali štiri leta.

Drugače je tistim, ki so tam blizu doma, pa jim je skok do Cortine ali do P.Giau, mala malica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi da cena ne bo 1€/dan, ravno tu bo tezava....

Popravljeno . Popravil u-r-o-s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri gremo do Corvare, prespimo pri Gabrieli, ponedeljek Timmeljoch in spanje pri Sandru v Rumo. Torek Stelvio in nazaj do Sandrota, V sredo pa domov.

Vreme bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vprašanje o tem a bo plačevanje ali ne, sploh ni. Je že odločeno.

Stelvio je od letos dalje plačljiv.

Avto ali motorno kolo 5 €

Avtodom 12,50 €

Avtobusi 25 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JakaATV: Si siguren? Ker po mojih informacijah so rekl, da bojo pobiranje cestnine za 1 leto prestavili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolzano: preloži za eno leto cestnina skupaj Passo Stelvio
13. maj 2013 - 14:30

(ASCA) - Bolzano, 13. maj - cestnina po glavni cesti iz prelaza Stelvio ne bodo videli "luč v letu 2013.

To se je danes odločila, deželna vlada, s predsednikom Luis Durnwalderja da motivirani na izbiro, da za eno leto preloži projekt, ki pojasnjuje, da so'' še pravne in organizacijske vidike, ki jih je treba pojasniti.''

Tehniki v servisnih cest v provinci delajo s polno zmogljivostjo, v teh dneh, po ovinkasti cesti do prelaza Stelvio. Obseg ukrepov, vendar pa "ne" namestiti opremo, potrebno za uvedbo načrtovane cestninske ceste, ampak "za čiščenje in jasno cestišče je pred prehodom na dirki po Italiji.

Oblikovanje tako imenovane'' zeleni'' Pass je utrpela ustavili, deželna vlada, ki se je odločila za podaljšanje vsaj 12 mesecev. '' Obstaja še nekaj podrobnosti, da je treba pojasniti z vidika organizacije - je dejal predsednik Luis Durnwalder - od pristopa ali manj Lombard strani. Brez jamstva za učinkovito delovanje pobude, raje vzemite si čas in nam najti ustrezno pripravljeni.''

Glede na prvotne zamisli, ki ga je potrdil deželne vlade poleti leta 2012, bi pod črto za cestnine je ena od vasi Trafoi (takoj po lokalnost ") in prelaza Stelvio.

S sredstvi, ki jih prejme od plačila Green Pass, bi morala financirati ohranjanje in izboljševanje cesti iz vidika turizma, okolja in kulture.

com / rus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, če vas prav razumem, se bo to kasiralo tako, kot se kasira Veliki Klek in ostali Nacionalni parki v Avstriji??

Spodaj plačaš vstopnino in gremo ... Se strinjam, edino kar se je v Dolomitih plačalo je bil vstop Na TRI CIME , tako če bo to tako se strinjam. Imajo moj DA! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa izgleda rad daješ od sebe. Si tako vesel tudi vsakič, ko vlada dvigne trošarine na gorivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, če vas prav razumem, se bo to kasiralo tako, kot se kasira Veliki Klek in ostali Nacionalni parki v Avstriji??

Spodaj plačaš vstopnino in gremo ... Se strinjam, edino kar se je v Dolomitih plačalo je bil vstop Na TRI CIME , tako če bo to tako se strinjam. Imajo moj DA! ;)

Jaz redno plačujem registracijo, cestnino in vse ostale davščine za motor. Torej od mene dobi MOJA država cel kup denarja vsako leto. CESTNINA se pobira točno zato, da naj bi se s tem denarjem popravljalo ceste. Kolikor je meni znano, imajo italjani podobno zadevo. Da bi pa italjanom plačeval davke, mi pa na kraj pameti ne pade. Itak sem turist, plačujem za to, da sem tam na vse mogoče načine in verjemi, da so pri cenah marže precej višje kot bi bilo treba.

 

Lej, naslednji vikend gremo z bando skupaj na Dolomite. V 4 dneh bomo tam pustili cca 400 € vsak. x7 mudelov = 2800€ v 4 dneh. Nič ne bomo prinesli s seboj, spali, jedli, pili, srali in tankali bomo vse tam. Celo kak spominek bomo kupili v lokalnih trgovinah, ga ne bomo sami izdelali. Vse to bomo pošteno plačali. Od kod je njihovi oblasti dana pravica, da nas še dodatno udarijo po žepih? Oz. Če se drugače izrazim: Zakaj za hudiča bi jaz plačeval NJIHOVE davke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz redno plačujem registracijo, cestnino in vse ostale davščine za motor. Torej od mene dobi MOJA država cel kup denarja vsako leto. CESTNINA se pobira točno zato, da naj bi se s tem denarjem popravljalo ceste. Kolikor je meni znano, imajo italjani podobno zadevo. Da bi pa italjanom plačeval davke, mi pa na kraj pameti ne pade. Itak sem turist, plačujem za to, da sem tam na vse mogoče načine in verjemi, da so pri cenah marže precej višje kot bi bilo treba.

 

Lej, naslednji vikend gremo z bando skupaj na Dolomite. V 4 dneh bomo tam pustili cca 400 € vsak. x7 mudelov = 2800€ v 4 dneh. Nič ne bomo prinesli s seboj, spali, jedli, pili, srali in tankali bomo vse tam. Celo kak spominek bomo kupili v lokalnih trgovinah, ga ne bomo sami izdelali. Vse to bomo pošteno plačali. Od kod je njihovi oblasti dana pravica, da nas še dodatno udarijo po žepih? Oz. Če se drugače izrazim: Zakaj za hudiča bi jaz plačeval NJIHOVE davke?

 

Glej pubec, točno tako sem jaz delal .... plačeval hotel, pijačo, kupoval spominke in če bom hotel ŠE videt Dolomite se bom moral s tem sprijaznit, hebat ga!

Boilje plačat nekaj za vrhunsko cesto, kot dosti za nikakve ceste!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S cestnino se popravlja železnice, če morda nisi ujel. Ti privoščim, da bi se lahko po glajzih s futko vozil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bodo uvedli kako naleplo za vse prelaze po normalni ceni, bomo se kaj sli. Ce bodo posamezni... saj na dan jih obredes tudi kakih10 lahko, bo slo celo premozenje. Zanimiv bo recimo kak Timmelsjoch, ki je sedaj placljiv na avstrijski strani, potem se na italijanski. Avstrijci tako pobirajo cestnino za nekatere dokaj brezvezne ceste (Villacheralpenstr., Nockalm.. ), ki si ne zasluzijo placila. Pri nas imamo pa eno zanimivo placljivo cesto : cesto na Mangart. Zaprta je skoraj celo leto, ker koncesionar ocitno dovolj nabere samo v dveh najbolj turisticnih mesecih, ostale mesece jo pa uporabljajo za sankanje, vozijo se s skiroji, sktatka imajo jo bolj za interno uporabo, ceprav je bila asfaltirana iz nasih sredstev in bi morala biti javna cesta, kot nekoc.

Popravljeno . Popravil Buzdovan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej pubec, točno tako sem jaz delal .... plačeval hotel, pijačo, kupoval spominke in če bom hotel ŠE videt Dolomite se bom moral s tem sprijaznit, hebat ga!

Boilje plačat nekaj za vrhunsko cesto, kot dosti za nikakve ceste!

Eno je, da se nekako sprijazniš s tem, pa rečeš: "Ajd, če je za plačat, bomo plačali." Da bi se mi zdela pa ideja dobra, poštena in ohinsploh super... Ne.

S cestnino se popravlja železnice, če morda nisi ujel. Ti privoščim, da bi se lahko po glajzih s futko vozil!

S cestnino se polnijo zasebni žepi. Isto bo pri italjanih s temi prelazninami. Sej če bi se ta denar res porabljal za boljše vzdrževanje cest, potem ni problema, dam. Ampak ker ga bo vsaj 99,99% končalo v nekakih občinsko-partnersko-izvajalsko-privatnih rokah, pa sem proti. Naj te spomnim, da tu govorimo o italjanih... narod, strašno znan po svoji organiziranosti ... aja.. oziroma.. Fak.

Ce bodo uvedli kako naleplo za vse prelaze po normalni ceni, bomo se kaj sli. Ce bodo posamezni... saj na dan jih obredes tudi kakih10 lahko, bo slo celo premozenje.

Točno to. Se greš malo po prelazih peljat, pa obredeš na dan najmanj cca. 10 prelazov (krožna vožnja po okolici skupine Sella), vsak prelaz bo za plačat cca. 5€, to pomeni kar dodatnih 50€, ALO! To je ena nočitev v hotelu na vrhu Stelvia...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil Cartman mal hitrejši. Gor je zapadl več kot 10 cm snega in veselo sneži dalje. Btw, Stelvio je v Alpah in ne Dolomitih.

stelvio.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo imeli planirane ta teden Dolomite in smo zaradi vremena furo obrnili za 180 stopinj - Dubrovnik. Lani smo imeli po prelazih od 4ih dni 3 dni dezja, megle, mraza (ce bi bile se cestnine, bi bila nesreca popolna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil Cartman mal hitrejši. Gor je zapadl več kot 10 cm snega in veselo sneži dalje. Btw, Stelvio je v Alpah in ne Dolomitih.

stelvio.jpg

Kje so pa dolomiti..... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!