Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Pri novejših mogoče res zna biti kaj narobe, polno elektronike... Oni, stari bi pa verjetno moirali vžgati brez neke nevarnosti da kaj skuriš. Ampak to je le moje mnenje, nisem elekromehanikarske branže.

Pred leti sem imel Laverdo1200, pa kar 45Ah akomulator noter..., že ko sem ga kupil. Dve leti nobenih težav.

Drugače pa tudi jaz mislim, da je najbolje napolnit akomulator na Vari, pa potem vžgati. Ziher je ziher. In kot je Brumer povedal, ko se segreje, ročno pritisniti čok nazaj. Predvidevam, da je to tvoje prvo zimovanje z Varo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri novejših mogoče res zna biti kaj narobe, polno elektronike... Oni, stari bi pa verjetno moirali vžgati brez neke nevarnosti da kaj skuriš. Ampak to je le moje mnenje, nisem elekromehanikarske branže.

Pred leti sem imel Laverdo1200, pa kar 45Ah akomulator noter..., že ko sem ga kupil. Dve leti nobenih težav.

Drugače pa tudi jaz mislim, da je najbolje napolnit akomulator na Vari, pa potem vžgati. Ziher je ziher. In kot je Brumer povedal, ko se segreje, ročno pritisniti čok nazaj. Predvidevam, da je to tvoje prvo zimovanje z Varo...

da res je .Ker sem radoveden sem zadnjič vzel tank dol in si jo malo ogledal , pa mi je bila zelo zanimiva ideja z vakumsko črpalko.

lp Robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla

Imam varadero letnik 1999.Ko sem ga po enem mesecu ležanja v garaži , poskusil vžgati sem pritisnu čok je motor vžgal , ko sem pa po cca parih sekundah izpustil čok , je motor vgasnil.Po parih poizkusih ga nisem več vžgal , ker je akumulator prazrn.ALi je imel kdo podobne probleme.Lep pozdrav za odgovore.

Robert

Morm ti pohvalt naslov teme :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa bi lahko bilo narobe, če vžigaš z močnejšim akumulatorjem? :hmm:

D.

Lahko užgeš z kabli iz avta ampak pri tem avto ne sme lavfat ker lahko skuri regler pa alternator

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sem preveril zračnost ventilov in pri 107.000km je še vedno vse ne le v mejah tolerance ampak povsem na srednjih vrednostih.

Honda power

Sem pa ugotovil, da bom moral menjati sprednje diske, ker je kilometrina naredila svoje.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj početi v tem vremenu??

Montaža 12v vtičnice. Včasih oberem kakšen star avto saj veste čez sedem let......

p1100009.jpg

p1100011.jpg

Pa da nebo še kdo spraševal čemu rolbar!! Če kdo ve za kakšnega,da ne bom spet švasal !!

p1100013.jpg

p1100014.jpg

p1100016.jpg

Pa naj mi še nekdo pove čemu tale motorček na zavornem sistemu?? (pomoje abs)

p1100018.jpg

A je tole gretje ročk original??

p1100020.jpg

Še svečke pa jo oblečemo !!

p1100017.jpg

Upam,da bo zdržala 107000trance_19_hmm.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši letniki varaderov imajo na armaturki tak priročen predalček za kakšno malenkost notri fliknit pa imam nekaj vprašanj za tiste ki jih imajo.

A je predalček dovolj velik za recimo sončna očala?

A je vkomponiran v celotno plastiko ali naknadno montiran na plastiko v obstoječo luknjo?

Razmišljam da bi ga kje dobil in zmontiral na mojo starino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši letniki varaderov imajo na armaturki tak priročen predalček za kakšno malenkost notri fliknit pa imam nekaj vprašanj za tiste ki jih imajo.

A je predalček dovolj velik za recimo sončna očala?

A je vkomponiran v celotno plastiko ali naknadno montiran na plastiko v obstoječo luknjo?

Razmišljam da bi ga kje dobil in zmontiral na mojo starino.

Predal je delno vkomponiran v plastiko, delno privijačen (mehanizem pokrova in zaščita tečajev), sončna očala grejo s težavo not(odvisno od oblike očal, pa brez etuia in prazen mora bit!).

Kaj dosti placa v predalu ni. Manjša denarnica in mobi, pa je za cigarete s trdo škatlo že dren!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj početi v tem vremenu??

Montaža 12v vtičnice. Včasih oberem kakšen star avto saj veste čez sedem let......

p1100009.jpg

p1100011.jpg

Pa da nebo še kdo spraševal čemu rolbar!! Če kdo ve za kakšnega,da ne bom spet švasal !!

p1100013.jpg

p1100014.jpg

p1100016.jpg

Pa naj mi še nekdo pove čemu tale motorček na zavornem sistemu?? (pomoje abs)

p1100018.jpg

A je tole gretje ročk original??

p1100020.jpg

Še svečke pa jo oblečemo !!

p1100017.jpg

Upam,da bo zdržala 107000trance_19_hmm.gif

LP

Za rolbar pokliči moto igl 041-474-039 če ga še ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na notranji strani stekla zezervarčka za zavorno olje se je polavila nekakšna meglena pika. Predvidevam ,da je to vlaga in bo treba zamenjat olje. Na servisnih papirjih ni zabeležena menjava pa čeprav bo motor letos napolnil 6 let (v moji lasti dobro leto) in ima na grbi slabih 50k km.

Danes sem kupil olje (napačno DOT 5.1) in ga imel namen sam menjat.Opazil sem, da ima vsaka sprednja zavorna čeljust po dva vijaka za izpust olja ??!:hmm:

Verjetno CBS.

Po dva sta obrnjena navzgor i dva nazaj. Katera dva sta za sprednjo i katera za zadnjo zavoro?

Če je kdo to že sam počel bi ga prosil za napotke da se nebom na koncu vseeno paljal (na prikolici) do mehanika.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potegni z neta kak service manual. Jaz imam l 99 in ima samo en vijak na čeljusti. JE pa tale CBS kar zajeban za menjavo olja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši letniki varaderov imajo na armaturki tak priročen predalček za kakšno malenkost notri fliknit pa imam nekaj vprašanj za tiste ki jih imajo.

A je predalček dovolj velik za recimo sončna očala?

A je vkomponiran v celotno plastiko ali naknadno montiran na plastiko v obstoječo luknjo?

Razmišljam da bi ga kje dobil in zmontiral na mojo starino.

Tudi jaz sem razmišljal, da bi tak predalček nekako vgradil... Plastika iz najnovejše vare baje ne paše na tastaro, tako, da bi mogel improvizirat...

če ti uspe, javi kako :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idejo že imam kaj in kako. Pa tale predalček je tudi tečen ker ima ključavnico in ne moreš z njim operirati med vožnjo.

Razmišljam da bi ga postavil ob strani z notranje strani ker spodaj je placa ne samo za sendvič ampak za celo štruco kruha.

Se bom lotil pa ko bo kaj nastalo pripopam slikce tu gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na notranji strani stekla zezervarčka za zavorno olje se je polavila nekakšna meglena pika. Predvidevam ,da je to vlaga in bo treba zamenjat olje. Na servisnih papirjih ni zabeležena menjava pa čeprav bo motor letos napolnil 6 let (v moji lasti dobro leto) in ima na grbi slabih 50k km.

Danes sem kupil olje (napačno DOT 5.1) in ga imel namen sam menjat.Opazil sem, da ima vsaka sprednja zavorna čeljust po dva vijaka za izpust olja ??!:hmm:

Verjetno CBS.

Po dva sta obrnjena navzgor i dva nazaj. Katera dva sta za sprednjo i katera za zadnjo zavoro?

Če je kdo to že sam počel bi ga prosil za napotke da se nebom na koncu vseeno paljal (na prikolici) do mehanika.

LP

DOt 5,1 sploh ni napačno olje,je pač bolje od DOT 4,1!

menjava pa poteka po določenem razporedu,ki je v servis manualu,ki ga kot ti je predlagal Leteči potegneš iz neta,je pa še kr zaj...,pa pumpico moraš imeti da potegneš olje iz centralnega zavornega cilindra naprej v sprednje zavorne čeljusti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idejo že imam kaj in kako. Pa tale predalček je tudi tečen ker ima ključavnico in ne moreš z njim operirati med vožnjo.

Razmišljam da bi ga postavil ob strani z notranje strani ker spodaj je placa ne samo za sendvič ampak za celo štruco kruha.

Se bom lotil pa ko bo kaj nastalo pripopam slikce tu gor.

nekje bi moral dobit lično črno škatljico s pokrovom....

od tam naprej bi bilo že lažje.. :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje bi moral dobit lično črno škatljico s pokrovom....

Da vas mogoče mal navižam: Mogoče pride prav predal, ki se ga odstrani pri montaži avtoradija (starejši avti, ki so imeli kao predpripravo za radijo) Se mi valja nekje en predal od Opla. Žav nima pokrova!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vas mogoče mal navižam: Mogoče pride prav predal, ki se ga odstrani pri montaži avtoradija (starejši avti, ki so imeli kao predpripravo za radijo) Se mi valja nekje en predal od Opla. Žav nima pokrova!

BINGO!

Treba mal po garaži prebrskat.. mislim, da mam še enga od stare astre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje!!!

A je že kdo od vas prakticiral z menjavo prednjega zobnika v prid počasnejši vožnji v prvi prestavi...... Na vari je možnost le menjava prvega zobnika in sicer 14 ali 15 zob (pojasnilo letečega ki ga tudi dobavi za pameten denar)

Zdej me pa zanima ,če ma kdo kakšne izkušnje in pa kakšen rabljen tovrstni zobnik (sam za preiskus)

Moram se informirat,da ne bom pol headbang.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Mene predvsem zanima kaknsa je realna poraba, ker sem zasledil zelo veliko razlicnih podatkov od 5,5 l/100km pa do 11 l/100km

Drugace pa tudi kako je kaj z vzdrzevanjem in servisiranjem motorja?

Vsem pa cim vec srecnih km.

vulcan

odvisno je kol ga boš tiščav pa ker letnik je ke te z ubrizgom pijejo manj tista z fergazerjem pod 8 boš teško prišev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!